TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Opakowania na rok 2006

2005-08-30 20:27:00 StarWars.com

Na StarWars.com opublikowano zdjęcia nowych opakowań dla figurek i innych rzeczy kolekcjonerskich na rok 2006. Oczywiście ich wygląd celowo nawiązuje do czasów po Zemscie Sithów.
Co ciekawe na pierwszy rzut oka można spostrzec, brak wszechobecnej lawy, zastapiony widokiem planety Mustafar. Mimo to wciąż położono silny nacisk na Dartha Vadera.
Poniżej prezentujemy przykładowe zdjęcia opakowań.


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Miecz świetlny Obi-Wana – dokładne zdjęcia

2005-08-27 15:09:00 Rebelscum.com

Niedawno pisaliśmy o rękojeści Anakina Skywalkera z Zemsty Sithów. Teraz przyszedł czas na broń jego przyjaciela, a zarazem brata, Obi-Wana Kenobiego.
Rękojeść Mistrza Jedi została stworzona przez firmę Master Replicas, która specjalizuje się w tworzeniu replik filmowych. Miecz Obi-Wana jest niemal identyczny z tym z Nowej Nadziei. Jak zwykle nie zabrakło pewnych różnic. Rękojeść z Epizodu IV posiadała rdzę na metalowych częściach, głównie przy emiterze, w przeciwieństwie do tej z Zemsty Sithów. Co ciekawe miecz Obi-Wana ma prawie taką samą konstrukcję z tym jakim używał syn Anakina, Luke Skywalker po tym kiedy utracił broń na Bespin w Imperium Kontratakuje. W radio dramie z Epizodu VI można było uslyszeć fragment w którym Luke konstruuje swoja nową rekojeść na Tatooine. Całą budowę opierał na zapiskach Obi-Wana, które stary Mistrz pozostawił w swoim domostwie na rodzinnej planecie Anakina Skywalkera.
Poniżej prezentujemy zdjęcia (dostępne są one również tutaj>>>).


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Nowy Slave I z Lego

2005-08-26 22:52:00 StarWars.com


Nowy rok będzie obfity dla kolekcjonerów klocków z Gwiezdnych Wojen.
W styczniu 2006 do sprzedaży trafią nowe zestawy LEGO w tym TIE Interceptor, A-Wing i B-Wingi, a także całkowicie nowy Slave I. I to właśnie ten ostatni został zaprezentowany na oficjalnej.


Nowy zestaw jest bardziej dopracowany i większy niż ten z 2002 roku, gdzie był również dołączony Jango Fett. Składa się z 537 klocków (o 179 więcej).
Wśród figurek zadebiutują też dwie kompletnie nowe w LEGO SW - czyli IG-88 i Dengar.

Sugerowana cena zestawu to 49,99 USD (około 165zł).
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Darth Vader z Kotobukiya.

2005-08-25 17:11:00 Shop.StarWars.Com

Na stronie Shop.StarWars.Com pojawiła się informacja o ukazaniu się kolejnej figurki z Kotobukiyi. Jest nią już Lord Vader z Epizodu III, nie Anakin Skywalker, ze spotkania Obi-Wana na planecie Mustafar. Figurka będzie wykonana z winylu, tak jak inne figurki z Koto i będzie wielkości, a raczej wysokości 9". W sprzedaży będzie dostępna od grudnia br. w cenie 99$.
KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Miecze świetlne z Zemsty Sithów – dokładne zdjęcia

2005-08-24 23:36:00 Rebelscum.com

Jakiś czas temu w serwisie Rebelscum.com zostały opublikowane dokładne zdjęcia rękojeści mieczy świetlnych, jakich używały postacie w Zemście Sithów. Oczywiście wszystkie są produktami firmy, specjalizującej się w tworzeniu replik, Master Replicas.
Chcielibyśmy zaprezentować zdjęcia repliki miecza Anakina Skywalkera z Epizodu III. Warto zaznaczyć, iż różni się ona w pewnych miejscach od tego, jaki otrzymał Luke Skywalker od Obi-Wana w Nowej Nadziei. Chodzi o jakość owej rękojeści, a także włącznik jak i kilka elementów umieszczonych przy nim. Jako, iż Zemsta Sithów dzieje się 19 lat przed Nową Nadzieją wspomniane zmiany są dopuszczalne, a nawet zrozumiałe.
Miecz Anakina z Zemsty Sithów kosztuje 369$ (około 1220zł). Zdjęcia owej rękojeści prezentujemy poniżej (są one także dostępne w tym miejscu>>>).


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Hełm Dartha Vadera z EIII już niedługo w sprzedaży!

2005-08-23 20:05:00 MR,SW.com

W zeszłym roku Master Replicas uzyskała od Lucasfilmu prawa na tworzenie kostiumów i hełmów, mając na celu wzbogacenie swojej oferty replik. Jakiś czas temu firma mogła skorzystać z oryginalnych matryc, z jakich tworzono hełmy postaci z Gwiezdnej Sagi.
Już teraz dzięki MR można nabyć hełm szturmowca klona w cenie 349$ (około 1120zł). Zapraszamy w ten link>>>. Już niedługo do oferty Master Replicas trafi hełm Dartha Vadera z Epizodu III.
Istnieje wiele szczegółów jak i dodatków, które odróżniają owy hełm Mrocznego Lorda Sithów od tych jakie mieliśmy okazję podziwiać w Klasycznej Trylogii. Dzięki MR fani będą mogli nabyć replikę hełmu, która będzie wyglądać jak żywcem wyjęta z filmu.


Poniżej prezentujemy listę szczegółów i dodatków jakie zawiera hełm Dartha Vadera z Epizodu III:

- hełm można rozdzielić na trzy części, tak samo jak oryginał.
- całe wnętrze jest wypełnione skórą wraz z paskami do mocowania jak i wszelkimi łącznikami na głowę.
- maska zawiera właściwie zabarwione, przejrzyste soczewki przed oczami.
- dokładna metalowe wzory w siatce przy ustach wraz z otworami.
- całość wykonana w skali 1:1 z możliwością nałożenia na głowę .
- sprężyste mocowania, silnie przylegające do głowy.
- wysokiej jakości wykończenia.
- dokładnie odwzorowana metaliczna kratka przy ustach.
- dołączona podstawka do zestawu.


Dokładna replika hełma Dartha Vadera z Zemsty Sithów będzie dostępny w trzech edycjach:

- „Regular LE” w cenie 899$ (około 2880zł).
- „LE Signature Edition” w cenie 1,049$ (około 3360 zł) wraz z podpisem Haydena Christensena.
- „LE Dual Signature Edition” w cenie 1,499$ (około zł) z dołączonymi podpisami Haydena Christensena i Jamesa Earla Jonesa.

Zdjęcie hełmu jest również dostępne w tym miejscu>>>.

Hełm Mrocznego Lorda Sithów z Epizodu III zostanie wydany w 2006 roku.
KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Nowe zestawy Lego na Comic-Con 2005

2005-08-06 11:52:00 GalacticHunter.com

Niedawno informowaliśmy o nowych zestawach z klocków Lego, które zostaną wydane w przyszłym roku, a jakie będzie można zobaczyć na konwencie w San Diego.
Na łamach GalacticHunter.com pojawiły się zdjęcia z Comic-Con 2005, ukazujące owe zestawy.
Pierwsze z nich można już było zobaczyć na konwencie Celebration III. Chodzi o krążownik Republiki klasy Vanator, wokół którego umieszczono statki biorące udział w bitwie kosmicznej nad planetą Coruscant w Epizodzie III. Dodatkowo można było spostrzec drugą Gwiazdę Śmierci z Powrotu Jedi, którą będzie można kupić od 9 września tego roku. Zainteresowanych zapraszamy w to miejsce>>>.
Dzięki uprzejmości internetowego sklepu Lego zaprezentowano Piaskowy Czołg (Sandcrawler) wraz z jedenastoma małymi figurkami ukazującymi takie postacie z Sagi jak: wujek Owen Lars, trzech Jawów, R2-D2, C-3PO, R5-D4, R1-G4, ASP droid, Gonk droid oraz Treadwell droid.
Piaskowy Czołg (Sandcrawler) można już nabyć w internetowym sklepie Lego za kwotę 139.99 (około 450zł). Zainteresowanych kupnem zapraszamy w ten link>>>.
Mimo wcześniejszych zapowiedzi ze strony StarWars.com, o których pisaliśmy tutaj>>>, na Comic-Conie z zestawów mających ukazać się w styczniu 2006 zaprezentowano jedynie B-Winga. Cena tego myśliwca będzie wynosić 34.99$ (około 112zł).

Zdjęcia są również dostępne w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

Popiersie Darth Maula w skali 1:1 (SideShow)

2005-08-05 10:18:00 sideshow.com

Na stronie SideShow.Com pojawiła się kolejna zapowiedź, ale na rok 2006, tym razem jest to popiersie Dartha Maula w skali 1:1. Jest ono wykonane z niezwykłą precyzją, część stroju jak i kaptur wykonane są z takiego samego materiał z jakiego był wykonany strój dla Reya Parka w Epizodzie I Mroczne Widmo. Koszt popiersia wynosi $600 i można je zobaczyć pod tym LINKIEM. Dla porównanie proponuję porównać je z innym popiersiem, popiersiem Predatora.

Do tej pory z SideShow.Com ukazały się następujące figurki w skali 1/4:

- Ben Kenobi - Han Solo - Luke Skywalker - Luke Skywalker ComicCon - Darth Vader - Generał Grievous.
KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Bust Ups seria #5

2005-08-05 08:30:00 CollectorsGallery.Com

Na stronie Collectors Gallery pojawiła się informacja o pojawieniu sie w grudniu tego roku, kolejnej serii mini-popiersi z Gentle Giant Studio. O wcześniejszych seriach pisałem w tym newsie. Tym razem pojawią sie popiersia głównych bohaterów z Imperium Kontratakuje, a mianowicie: Han, Hoth Luke, Wampa, Darth Vader, AT-AT Driver, Snowtrooper. Zdjęcie wszytkich popiersi można zobaczyć klikając w ten LINK.
KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Bust Ups seria #4

2005-08-05 08:16:00 CollectorsGallery.Com

W listopadzie tego roku, w sprzedaży pojawią się popiersia Star Wars Bust Ups seria #4 przedstawiające głównych bahaterów Zemsty Sithów, a mianowicie: Yoda, General Grievous, Clone Trooper, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, & Emperor Palpatine/Darth Sidious. O wcześniejszych seriach pisałem w tym newsie.Popiersia figurek można zobaczyć klikając w ten LINK.
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Realistyczne 12" figurki Dartha Vadera i Luke Skywalkera ...

2005-08-04 11:44:00 Shop.Star.Wars.Com

Na stronie Shop.Star.Wars.Com zaprezentowano 12" figurkę Lorda Vadera, który jest bardzo szczegółowo wykonany. Posiada wiele ruchomych części oraz zdejmowany chełm pod którym ukazano jakich ran oraz poparzeń doznał Anakin Skywalker po walce z Obi-Wanem. Zdjęcia figurki są dostepne w tym LINKU lub poniżej.

- Vader 1
- Vader 2
- Vader 3
- Vader 4

Drugą figurką jest Luke Skywalker, którego postać została również, bardzo dokładnie odwzorowana w 12" figurce. Posuada również bardzo wiele elementów ruchomych, jak stawy łokciowe, kolanowe, nadgarstki, jest również ruchomy w pasie. Jak widać można do ustawić w dowolnej pozycji np. podczas pojedynku z Vaderem. Zdjęcia Luke'a są dostępne w tym LINKU lub w poniższych.

- Luke 1
- Luke 2
- Luke 3
KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Generał Grievous w skali 1/4 (Sideshow) ...

2005-08-04 11:10:00 sideshow.com

Na stronie SideShow.Com zaprezentowano figurkę Generała Grievousa w skali 1/4 z limitowanej edycji, dokładnie na Świat zostało wyprodukowanych 2500 szt. Cena za figurkę generała wynosi $450, aby zobaczyć Grievousa należy kliknąć w ten LINK.
KOMENTARZE (18)

Kolekcjonerstwo

Maska Plo Koona – bardzo dobre wykonanie

2005-08-03 21:52:00 Miko Fett

Każdy Fan Gwiezdnej Sagi ma swoje ulubione postacie. Możemy je podziwiać na filmie jak i w wyobraźni dzięki przeróżnym książkom jak i komiksom.
Miko Fett podesłał nam zdjęcia maski Mistrza Jedi Plo Koona, którą wykonał dzięki pracy własnych rąk.
Zostały użyte do tego takie materiały jak: papier, glina i masa solna. Efekt jest zaskakujący. Maska Plo Koona wygląda niemal jak pierwowzór filmowy.
Poniżej prezentujemy zdjęcia.KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Darth Vader oraz Scout trooper z Kotobukiya

2005-08-03 08:13:00 aliensgroup.pl

W ostatnim biuletynie Aliens Group, pojawiła się informacja, że na dniach w ofercie sklepu pojawi się w sprzedaży zapowiadana figurka Dartha Vadera z Kotobukiya. Figurka ma 30 cm wysokości i można ją już podziwiać na stronie Aliensów.
Cena za figurkę Vadera z Koto, wynosi 295 pln.

We wcześniejszych zapowiedziach, pojawiła się również informacja o figurce Scout troopera, również z Kiotobukiya. Na chwilę obecną nie ma informacji co do terminu pojawienia się Scouta w sprzedaży. Obecnie można jedynie popatrzeć na troopera, a jest na co.
KOMENTARZE (17)
Loading..