TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od Hasbro

2010-01-29 12:10:59 Jedi News

W dniach 26 - 28 stycznia bieżącego roku w Anglii odbywała się jedna z największych na starym kontynencie imprez poświęconych zabawkom - UK Toy Fair 2010. Angielski Toy Fair jak zwykle daje nam przedsmak tego, co będziemy mogli zobaczyć już za dwa tygodnie na amerykańskiej edycji tej imprezy, gdzie ilość wystawców i produktów będzie zdecydowanie większa. W oczekiwaniu na amerykańską edycję postanowiliśmy się przyjrzeć gadżetom, które zostały zaprezentowane na UK Toy Fair przez firmę Hasbro.

Na imprezie zaprezentowano po raz pierwszy figurki z zapowiadanej już od ponad trzech lat serii The Vintage Collection. Kolekcji, którą Hasbro zamierza przypomnieć wszystkim fanom figurki wydawane kiedyś przez firmę Kenner. Wygląd nowych figurek ma nawiązywać do klasycznych już produktów Kennera, a zestaw ma być rozszerzony również o figurki z prequeli oraz jeśli sprzedaż będzie zadowalająca z EU. Poniżej prezentujemy zdjęcia pierwszych czterech figurek: Luke'a, Leii, Dengara oraz Veersa.Kolejnymi z interesujących produktów zaprezentowanych przez firmę Hasbro jest pełnowymiarowy hełm Boby Fetta, snowspeeder oraz pojazd patrolowy z Miasta w Chmurach.

Na więcej informacji przyjdzie nam poczekać jeszcze dwa tygodnie ale zgodnie z tym co do nas dociera, tegoroczne Toy Fair w stanach będzie obfitować w wiele ciekawych produktów i to nie tylko firmy Hasbro.
KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Hełm Jango Fetta

2010-01-26 10:34:44 Gentle Giant

W czerwcu bieżącego roku do sprzedaży trafić ma kolejny gadżet firmy Gentle Giant. Tym razem będzie to replika hełmu Jango Fetta. Wielkość produktu, z zachowaniem wszelkich proporcji, będzie 45/100 oryginalnej wielkości hełmu. Gadżet razem z podstawką mierzyć będzie więc niewiele ponad 20 cm wysokości, a zapłacić za niego będzie trzeba 59.99$. Jak donosi firma Gentle Giant jest to pierwszy produkt z całej serii hełmów, które zostaną wykonane w tej samej skali. Informacji o kolejnych z nich możemy zatem spodziewać się już niebawem.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Powrót figurek "The Force Unleashed"

2010-01-23 15:27:19 RebelScum

Do sprzedaży trafią dwa nowe zestawy figurek z serii The Force Unleashed firmy Hasbro. Standardowo część z figurek zawartych w tych zestawach będzie nowszą - przemalowaną - wersją starszych produktów. Otrzymamy jednak kilka gadżetów, które zostały wykonane całkowicie od podstaw, w tym również nowe wersje figurek głównych bohaterów The Force Unleashed.

Na pierwszy z dwóch Battle Packów składać się będą odmalowane wersje figurek:
 • Imperial JumpTrooper
 • Felucian Warrior
 • Shadow Stormtrooper
Oraz dwie całkowicie nowe figurki:
 • PROXY
 • Galen Marek (w stroju łowcy nagród)Na drugi zestaw składać się będą odmalowane wersje figurek:
 • Imperial EVO Trooper
 • Shadow Stormtrooper
Oraz trzy nowe figurki:
 • Juno Eclipse
 • Galen Marek (w stroju z Raxus Prime)
 • Rahm Kota Milita Elite


KOMENTARZE (26)

Kolekcjonerstwo

Darth Revan i Leia

2010-01-22 19:31:25 Gentle Giant

Firma Gentle Giant zapowiedziała wyjście dwóch nowych figurek. Pierwsza z nich przedstawia Leię w stroju niewolnicy oraz Salacious Crumb. Jest to kolejna makieta z popularnej serii Animated. Mieliśmy okazję ją prezentować już podczas relacji z Comic-Conu w 2009 roku. Wtedy jednak nie była znana jeszcze ani jej cena, ani oficjalna data trafienia do sprzedaży. Dziś możemy już powiedzieć, że fani w jej posiadanie wejść będą mogli już w czerwcu bieżącego roku, pod warunkiem zapłacenia 99.99$ - bo tyle makieta kosztuje. Wysokość gadżetu, to 16.5 cm. Drugim z produktów zaprezentowanych przez Gentle Giant jest figurka przedstawiająca Dartha Revana. Lord Sithów widoczny jest na niej od pasa w górę i dzierży dwa miecze świetlne. Gadżet wykonany jest w skali 1:6, a jego wysokość wynosi 16.5 cm. Do sprzedaży trafi również w czerwcu 2010 roku, za 59.99$.


KOMENTARZE (25)

Kolekcjonerstwo

Galaxy V - kolejny preview

2010-01-21 10:49:51

Już 15 lutego do sprzedaży trafi najnowsza seria kart kolekcjonerskich firmy Topps - Galaxy V. Wraz ze zbliżaniem się tej daty, kolejni artyści prezentują prace jakie stworzyli na potrzeby tego zestawu. Dzisiaj mamy przyjemnośc przedstawić Wam karty narysowane przez dwójkę rysowników - Katie Cook oraz Kevina Grahama. Jest to dwójka artystów prezentujących całkowicie odmienne style. Prace Katie Cook są zazwyczaj pełne kolorów, postacie na nich karykaturalne, a całość sprawia wrażenie jakby były przygotowywane do bajek. Kevin Graham w swoich pracach stawia natomiast na realizm, a rysunki są wykonane zazwyczaj przy użyciu różnych odcieni tylko dwóch kolorów. Zapraszamy do zapoznania się z kartami z zestawu Galaxy V stworzonymi, przez tych artystów.

Prace Katie Cook:

     


Pewną ciekawostką w tym zestawie jest karta przedstawiająca Anakina zabijającego młodych Jedi. Artystka postanowiła przedstawić samą siebie na jednej z kart i właśnie na tej karcie jest ona widoczna w prawym dolnym rogu.

Poniżej prace Kevina Grahama:

   

KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Jedi Mickey i R2-MK

2010-01-19 11:35:59 RebelScum

Połączone siły LucasFilmu i Disneya ponownie zaowocowały zabawką łącząca w sobie motywy z Gwiezdnych Wojen z jedną z najsłynniejszych postaci animowanych na świecie. Kolejny raz otrzymamy dzięki temu figurkę Myszki Mckey w stroju Jedi, tym razem jednak trochę inaczej pomalowaną niż figurka wydana przed pięcioma laty. Do zestawu wraz z Myszką Mickey wchodzić będzie również R2-MK - robot astromechaniczny z charakterystycznymi mysimi uszami, uszy jednak można będzie w każdej chwili zdemontować. Za zestaw zapłacić będzie trzeba 18.95$. Dostępny będzie w sprzedaży w kwietniu w parkach zabaw Disneya.


KOMENTARZE (33)

Kolekcjonerstwo

Jango Fett

2010-01-15 11:46:06 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles kontynuuje linię swoich produktów przedstawiających postacie z Gwiezdnych Wojen wykonane z brązu. Tym razem zapowiedziana została figurka Jango Fetta. Jest to już ich piaty produkt tego typu - po dwóch wersjach Dartha Vadera, Sistros i Braata oraz postaci Boby Fetta. Biorąc pod uwagę poprzednie produkty, możemy przewidzieć, że figurka będzie miała niewiele ponad 50 centymetrów wysokości i będzie ważyć około 15 kilogramów. Za przyjemność posiadania w domu Jango Fetta wykonanego z brązu będzie trzeba prawdopodobnie zapłacić 5000$. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, na którym mozna zobaczyć wspomnianą figurkę.Jednocześnie Sideshow Collectibles zapowiada, że kolejnym ich produktem tego typu, po Jango, będzie Darth Maul.
KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Plany Revella na 2010 rok

2010-01-13 15:15:18 Galaxy Kits

Zaprzyjaźniony serwis Galaxy Kits specjalizujący się w zagadnieniach modelarskich, poinformował o planach firmy Revell na 2010 rok. Dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć, że do sprzedaży trafić mają następujące modele:
 • AT-TE
 • Ahsoka Tano's Jedi Star Fighter
 • AAT
 • Grievous Starfighter
 • Republic Attack Shuttle
Modele znajdą się w sprzedaży w październiku bieżącego roku. Niestety na obecną chwilę nie znamy ani dokładnej ceny ani skali w jakiej zostaną wydane zapowiadane produkty. Obiecujemy trzymać rękę na pulsie i przekazać dokładniejsze informacje, jak tylko będą dostępne.

Wszystkich zainteresowanych tematyką modeli zapraszamy do serwisu Galaxy Kits. Chcielibyśmy jednocześnie przypomnieć Wam pewien artykuł o modelach opublikowany parę lat temu na Bastionie. Znajduje się on w tym miejscu.
KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Galaxy V - prace Katie Cook

2010-01-12 20:02:32 oficjalny blog

Niedawno mieliśmy przyjemność informować Was o pracach nad 5 serią Galaxy - kart kolekcjonerskich wydawanych przez firmę Topps. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić film, na którym artystka - Katie Cook - tworzy jedną z kart jakie znajdą się w zestawie. Prace rysowniczki, mieliśmy już okazję podziwiać chociażby poprzednim zestawie - Galaxy IV - prezentowaliśmy je w tym miejscu. Jej styl jest niezwykle specyficzny, przez co rysunki można rozpoznać na pierwszy rzut oka. Większość z fanów również opinię o nich wyrabia sobie bardzo szybko. Wszystkie osoby chcące zobaczyć jak Katie Cook pracuje nad nowymi kartami Topps zapraszamy do obejrzenia poniższego filmiku.Przypominamy, że prezentowane przez nas filmy są również dostępne na naszym kanale w serwisie YouTube.
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Sierpniowe zestawy LEGO

2010-01-12 14:44:06 DarthKAcpeross, Mistrz Seller

Zgodnie z obietnicą, pragniemy zaprezentować Wam informacje na temat zestawów klocków LEGO, które trafią do sprzedaży w sierpniu 2010 roku. W przeciwieństwie do newsa dotyczącego styczniowych zestawów, nie jesteśmy jeszcze w stanie podać kompletu informacji - na nie będziemy musieli poczekać jeszcze trochę. Poniżej to co udało nam się ustalić odnośnie sierpniowych zestawów:

8089 Hoth Wampa Cave
W zestawie: Luke Skywalker, Zev Senesca, Wampa i szkielet. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 7 roku życia.8093 Plo Koon's Starfighter
W zestawie: Plo Koon, R7-F5. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 7 roku życia.8095 General Grievous' Starfighter
W zestawie: generał Grevious, Nahdar Vebb and EV-A4-D. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 7 roku życia.8096 Palpatine's Shuttle
W zestawie: Palpatine, Darth Vader, pilot klon, droid medyczny. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 9 roku życia.8097 Slave I
W zestawie: Boba Fett, Bossk, Han Solo i Han Solo w karbonicie. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 9 roku życia.8098 Clone Turbo Tank
W zestawie: Aayla Secura, Anakin Skywalker, 2 x szturmowiec klon, droid bojowy, Cad Bane i Ahsoka Tano. Zestaw przeznaczony dla osób powyżej 9 roku życia.Na dniach możecie się spodziewać informacji o pozostałych zestawach, które ujrzą światło dzienne w 2010 roku. Obiecujemy również uzupełnić informacje o powyższych zestawach o ich ceny, ilości zawieranych elementów i dokładniejsze zdjęcia jeszcze przed ich premierą.
KOMENTARZE (44)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Galaxy V

2010-01-05 14:31:11 Topps

Firma Topps przygotowuje dla wszystkich fanów Gwiezdnych Wojen niespodziankę. Już w lutym tego roku do sprzedaży trafi kolejna seria kultowych już kart kolekcjonerskich Star Wars Galaxy. Tym razem będzie to już piąta seria. Przypomnijmy, że pierwsza seria Galaxy ukazała się w sprzedaży w 1993 roku, kolejne dwie serie wychodziły w odstępach rocznych. Na serię czwartą przyszło nam jednak czekać prawie 14 lat - ukazała się ona bowiem dopiero w 2009 roku. Tym bardziej cieszy zatem fakt, że kolejna - piąta seria - wychodzi już rok później. Star Wars Galaxy V będzie składała się z zestawu 120 podstawowych kart oraz wielu dodatkowych kart przygotowywanych ręcznie przez różnych artystów. Wśród artystów, którzy potwierdzili swój udział w projekcie jest m.in. Joe Corroney oraz Randy Martinez. Postaramy się trzymać rękę na pulsie i prezentować Wam przykładowe szkice wykonywane przez twórców tego zestawu, w momencie kiedy rozpocznie się jego kampania promocyjna i zaczną być publikowane. Za kompletny zestaw 120 podstawowych kart zapłacić będzie trzeba 20$. Box zawierający 24 boostery po 7 losowych kart każdy (podstawowych oraz dodatkowych, tworzonych przez artystów) kosztować będzie 65$.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Styczniowe zestawy LEGO

2010-01-05 13:04:50 Mistrz Seller, Brickipedia

Zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami chcielibyśmy przybliżyć Wam, co nowego czeka nas w świecie klocków LEGO w roku 2010. Tym razem postanowiliśmy się przyjrzeć wszystkim zestawom, które swoją oficjalną premierę miały 1 stycznia 2010 - choć część z nich w sprzedaży była już dostępna przed świętami. Podstawowe informacje na temat większości z tych zestawów mieliśmy już okazję Wam prezentować, tym razem mogliśmy jednak wzbogacić je o kilka kolejnych danych oraz o nowe zdjęcia. Jednocześnie pragniemy przybliżyć Wam dwa nowe zestawy o których wcześniej nie pisaliśmy, mianowicie: Republic Swamp Speeder oraz Luke's Landspeeder.


Poniżej znajdują się odnośniki do przygotowanych przez nas materiałów na temat wszystkich zestawów, które miały swoją premierę w styczniu, zapraszamy do ich przeglądania oraz komentowania produktów:
Pod koniec tygodnia możecie się spodziewać informacji na temat zestawów, które ukażą się w sprzedaży w drugiej połowie 2010 roku.
KOMENTARZE (29)

Kolekcjonerstwo

Leia vs Jabba

2010-01-03 23:09:30 Sideshow

Mamy przyjemność przedstawić Wam, kolejny w ostatnim czasie, produkt zapowiedziany przez firmę Sideshow Collectibles. Tym razem jest to diorama przedstawiająca Leię w stroju niewolnicy oraz Jabbę - uchwycony został w niej moment duszenia przez księżniczkę Hutta. Data premiery oraz cena nie jest jeszcze znana ale zgodnie z naszymi przewidywaniami diorama będzie w sprzedaży nie wcześniej niż latem tego roku, a zapłacić za nią będzie trzeba ok 250$. Poniżej zamieszczamy filmik, na którym można ujrzeć ową dioramę.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Tydzień Sithów - Gadżety związane z Sithami

2010-01-01 19:39:18 HihntKolejną atrakcją Tygodnia Sithów są informacje o kilku figurkach związanych tematycznie z Sithami, pióra Lorda Hihnta z Brotherhood of the Sith. Skupiono się tam na rzeczach nie związanych z Darthem Vaderem, lecz innych gadżetach przedstawiających członków zakonu Ciemnej Strony.

Tekst znajduje się w tym miejscu.

Wszystkie atrakcje Tygodnia Sithów dostępne są tutaj.
KOMENTARZE (13)
Loading..