TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Co przygotowuje Sideshow Collectibles?

2010-12-29 16:31:53

Firma Sideshow Collectibles każdego roku dostarcza nam wiele nowych gadżetów, które zachwycają jakością wykonania. W ramach swojej noworocznej kampanii przygotowała ona filmik na którym możemy zobaczyć część figurek z serii Premium Format nad którymi obecnie pracuje oraz posłuchać co na ten temat mówią sami pracownicy. Dzięki filmikowi nie tylko możemy zobaczyć jak będą wyglądały figurki ale również jaką będą miały artykulację. Zapraszamy do obejrzenia go poniżej, a już na dniach zaprezentujemy Wam nowe produkty tej firmy, o których jeszcze nie wspominaliśmy.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker

2010-12-16 00:23:24 Blister

Firma Medicom Toy zaprezentowała niedawno nową figurkę, która ma trafić do sprzedaży w kwietniu 2011 roku. Przedstawia ona Luke'a Skywalkera w stroju z Tatooine. Figurkę cechować będzie niezwykła artykulacja, pozwalająca na ustawienie jej w prawie dowolnej pozie. Na pasku Luke'a widnieje rękojeść miecza świetlnego, w komplecie znajdować się będzie również ostrze, które możemy dołączyć do rękojeści. Całość zawierać będzie diody, pozwalające na rozświetlenie ostrza. Gadżet można zamówić obecnie w tym miejscu za 21,6 tyś jenów (co daje prawie 770 zł). Prawdopodobnie za jakiś czas zakup figurki powinien być możliwy również za pośrednictwem Sideshow Collectibles, tak jak to było w przypadku Fettów. Cena wtedy powinna zmniejszyć się o połowę.


KOMENTARZE (27)

Kolekcjonerstwo

Zapowiedzi Gentle Giant

2010-12-15 23:57:19 RebelScum

Firma Gentle Giant zaprezentowała trzy nowe gadżety, które mają trafić do sprzedaży w lipcu 2011 roku. Pierwsze dwa z nich kontynuują serię Jumbo Vintage, czyli są powiększonymi wersjami figurek wydanych w latach osiemdziesiątych przez Kennera. Tym samym, po wprowadzeniu do sprzedaży figurki Luke'a i Tuskena, seria powiększy się do siedmiu produktów. Tworzone one są na podstawie cyfrowego skanu oryginalnych figurek, a następnie powiększane do ok 30 cm - dzięki czemu otrzymujemy produkt, który wygląda jakby był wyprodukowany przed trzema dekadami. Za każdą z nich zapłacić będzie trzeba 75,99$. Trzecim zaprezentowanym gadżetem jest figurka Wicketa mierząca ok 12 cm i kosztująca 60$.


KOMENTARZE (19)

Kolekcjonerstwo

Gammoreanin w pałacu Jabby

2010-12-08 14:04:39 Sideshow

W lipcu, podczas relacji z Comic Conu w San Diego, prezentowaliśmy Wam figurkę gammoreańskiego strażnika tworzoną przez Sideshow Collectibles. Gadżet wykonany został w standardowym, 12-calowym, formacie (czyli będzie miał ok. 30 cm wysokości) z jak największą precyzją. Już jutro uruchomiona zostanie przedsprzedaż na ten produkt. Nabyć go można będzie za 119,99$. Dodatkowo do sprzedaży trafi również fragment pałacu Jabby - łuk pod którym można umiejscowić figurkę, tym samym nabywając oba gadżety stworzyć będzie można samemu małą dioramę. Fragment pałacu będzie jednak trochę droższy od samej figurki, gdyż zapłacić za niego trzeba 139,99$.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Galaxy VI

2010-12-01 16:15:53

Parę miesięcy temu informowaliśmy Was, że pod koniec bieżącego roku do sprzedaży trafi najnowszy, szósty już zestaw kart kolekcjonerskich firmy topps z serii Galaxy. Obecnie wiemy już, że premiera nastąpi nieco później, bo dopiero 2 marca 2011 roku. W skład zestawu wejdzie 120 podstawowych kart, z czego ponad 50 będzie z serii New Visions. Pod nazwą New Visions skrywają się całkowicie nowe karty, narysowane specjalnie na potrzeby danego zestawu. Na pozostałych kartach znaleźć będzie można grafiki, które mogliśmy zobaczyć na okładkach książek, komiksów, plakatach czy też arty stworzone na potrzeby The Force Unleashed 2. Oczywiście poza podstawowymi kartami kolekcjonerzy znajdą w zestawie sporo dodatkowych, często unikatowych, w tym: karty z autografami, unikatowe rysunki konkretnych artystów zarówno ze zwykłą grafiką jak i stylizowaną na mangową, karty "puzzle" - z których można złożyć jedną większą grafikę, czy też takie o niestandardowych kształtach lub wykonane z innego tworzywa niż zwykłe. Najciężej z nich zdobyć będzie te, które zostaną ręcznie narysowane przez artystów, gdyż zawsze będzie istniał tylko jeden egzemplarz danej karty, również skomplikowane będzie zdobycie kart z autografami - standardowo podpisywanych jest bowiem od 50 do 300 takich kart, przez daną osobę. Zebranie pozostałych kart nie powinno być bardzo trudne. Za kompletny, zestaw podstawowych 120 kart zapłacić będzie trzeba ok 20$, box zawierający 24 paczki po 7 losowych kart każda kupić będzie można już za 65$. Poniżej prezentujemy przykładowe karty narysowane na potrzeby tego zestawu przez różnych artystów, po lewej stronie możecie natomiast zobaczyć oficjalną okładkę Galaxy VI.

Rhiannon Owens


Jonathan D. Gordon


Gary Kezele


Kevin Graham


Charles HallKOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Revenge of the Jedi

2010-12-01 13:45:52 Sideshow

Tytuł Revenge of the Jedi kojarzy się fanom Gwiezdnych Wojen przede wszystkim z produkcją ostatniego epizodu oryginalnej trylogii. Firma Sideshow Collectibles postanowiła go wykorzystać, nadając taką właśnie nazwę swojej najnowszej dioramie. Wbrew pozorom nie przedstawia ona jednak sceny z Powrotu Jedi ale z Ataku klonów. Na dioramie widzimy bowiem Anakina Skywalkera mszczącego się na Tuskenach za los, jaki spotkał jego matkę. Przedsprzedaż na dioramę rozpocznie się już jutro, a za przyjemność jej posiadania zapłacić będzie trzeba 299$. Gadżet trafi do sprzedaży w tej samej cenie w dwóch różnych wersjach, jedna z nich zawierać będzie dodatkowo leżącą obok pozostałych postaci odciętą głowę Tuskena. Wspomniana wersja będzie liczyć jednak tylko 150 egzemplarzy, w związku z tym zamówić ją będą mieli okazję tylko Ci, którzy zdecydują się na to naprawdę szybko.


KOMENTARZE (17)
Loading..