TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Pendrive w formie miecza świetlnego

2010-02-26 13:00:37 ClubJade

Portal ThinkGeek znany ze sprzedaży wszelkiego rodzaju elektroniki nawiązującej do różnych słynnych produkcji kolejny raz ma w ofercie nowość, przeznaczoną dla fanów Gwiezdnych Wojen. Tym razem jest to pendrive w kształcie miecza świetlnego. A dokładnie dwie wersje - jedna z mieczem Luke'a, druga z mieczem Vadera. Mają około 12 centymetrów długości i po wetknięciu do złącza USB zaczynają świecić za zielono lub czerwono. Niestety jeśli chodzi o pełnienie swojej podstawowej funkcji, czyli bycia pamięcią przenośną to posiadają jedną wadę - mianowicie mają pojemność tylko 1 GB. Ich koszt to 19.99$ za sztukę.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Premiera Star Wars Galaxy V

2010-02-24 15:09:33

W dniu dzisiejszym w USA swoją premierę ma najnowszy zestaw kart kolekcjonerskich firmy topps powiązanych z Gwiezdnymi Wojnami, mianowicie Galaxy V. Jest to kontynuacja serii jednych z najpopularniejszych zestawów karcianych wszech czasów. Pierwszy z nich ukazał się w 1993 roku i od razu podbił serca fanów. Obecnie, to co fascynuje wszystkich kolekcjonerów w tych zestawach, to nie podstawowe - świetnie wykonane - karty, ale specjalne, dodatkowe karty tworzone na jego potrzeby. Do każdego zestawu, poza podstawowymi kartami dodawane są bardziej nietypowe karty: hologramowe, trójwymiarowe, w formie nalepek, tatuaży itd. To co jednak najbardziej elektryzuje to karty wykonane przez konkretnych artystów. Do najnowszego dodatku również została zatrudniona grupa artystów, każdy z nich przygotowywał od kilkunastu do 100 kart na jego potrzeby. Takie karty są przemieszane ze standardowymi zazwyczaj w stosunku 1 do 250. Bardzo ciężko jest je zatem trafić, jednakże gdy już się to uda to mamy świadomość iż jesteśmy posiadaczami jedynej takiej karty na świecie, gdyż są one unikatowe - dzięki temu nabierają również wartości kolekcjonerskiej.

Za kompletny zestaw 120 podstawowych kart zapłacić będzie trzeba 20$. Box zawierający 24 boostery po 7 losowych kart każdy (podstawowych oraz dodatkowych, tworzonych przez artystów) kosztować będzie 65$. Poniżej przedstawiamy prace kilku artystów, których kart z zestawu Galaxy V nie mieliśmy jeszcze okazji prezentować.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Tydzień Jedi - Gadżety

2010-02-23 19:16:58 Jedi OrderPod względem gadżetów skierowanych zarówno do dzieci jak i do wytrawnych kolekcjonerów świat Gwiezdnych Wojen jest jednym z najbogatszych uniwersów na świecie. George Lucas swoimi produkcjami nie tylko zrewolucjonizował kino, ale również podejście do produkcji gadżetów okołofilmowych. Od dnia wejścia na ekrany w 1977 roku pierwszego filmu z sagi produkcja kolekcjonariów idzie pełną parę i każdego miesiąca otrzymujemy nowe produkty. Naturalną koleją rzeczy jest fakt, że spora ich część poświęcona jest Rycerzom Jedi, będącym jednym z najbardziej rozpoznawalnych elementów sagi. Zapraszamy do przeczytania artykułu, który przybliża świat figurek, dioram, replik i innych gadżetów powiązanych z Jedi. Dostępny on jest w tym miejscu.


Wszystkie atrakcje tygodnia Jedi przygotowywane przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Figurki Disneya

2010-02-22 11:38:01 oficjalna

Oficjalna uraczyła nas informacjami i zdjęciami dotyczącymi figurek, które będą dostępne w parkach zabaw Disneya w tym roku. Kolejny raz już odwiedzający będą mogli kupić zabawki, które są połączeniem Disneyowskiej stylizacji i elementów z Gwiezdnych Wojen, pierwsza taka akcja miała miejsce bowiem w 1987 roku i od tego czasu jest regularnie kontynuowana. W przeciwieństwie jednak do poprzednio prezentowanych zabawek, tym razem nie wszystkie figurki przypominają słynne postacie Disneya. Mamy namyśli tutaj zaprezentowany zestaw pięciu figurek, zawierający: oficera, Kainka, Teeka, Ree-Yeesa i Chewbaccę. Za taki zestaw będzie trzeba zapłacić 39.95$. Drugi z zaprezentowanych gadżetów to już typowe połączenie postaci Disneyowskiej z Gwiezdnymi Wojnami - hologramowy Stitch-Imperator, za którego należy zapłacić 11.95$.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Greedo, C-3PO i R2-D2

2010-02-21 13:20:09 Sideshow

Zgodnie ze wcześniejszymi obietnicami mamy przyjemność podać Wam dzisiaj więcej informacji na temat zapowiedzianych w ostatnim tygodniu produktów firmy Sideshow Collectibles. Pierwszy z nich, to zapowiadana na czwarty kwartał bieżącego roku figurka łowcy nagród, którego poznaliśmy już wiele lat temu. Greedo - bo o nim mowa - mierzyć będzie 30 centymetrów i jak każdy produkt Sideshow wykonany zostanie z niezwykłą starannością i dbałością o detale. Do figurki zostanie dołączony dodatkowo plakat, przedstawiający poszukiwanego Hana Solo. Za przyjemność posiadania tego gadżetu zapłacić będzie trzeba 94.99$. Dla tych fanów, którzy chcieliby zbudować sobie w domu scenę z kantyny Mos Eisley przeznaczony jest kolejny gadżet, przedstawiający stolik i siedzenia, przy którym Greedo z Hanem przeprowadzili pamiętną wymianę strzałów. Za to wyposażenie zapłacić należy dodatkowo 89.99$.Kolejnymi zapowiedzianymi gadżetami są figurki najsłynniejszych robotów sagi: C-3PO i R2-D2. Oba trafią do sprzedaży w ostatnim kwartale bieżącego roku i oba będą w podobnej cenie. Za pierwszego z wymienionych zapłacić będzie trzeba 199.99$, drugi natomiast będzie kosztował 189.99$. C-3PO mierzyć będzie niecałe 28 centymetrów, podczas gdy jego towarzysz będzie miał niecałe 16 centymetrów wysokości.Niedawno informowaliśmy o planach wydania przez Sideshow popiersia Boby Fetta w skali 1:1. Obecnie wiemy już, że wymiary gadżetu w centymetrach to: 76 (wysokość) x 63 (szerokość) x 25 (długość), a ważyć będzie prawie 16 kg. Popiersie do sprzedaży trafi w czwartym kwartale bieżącego roku, a jego cena to 799$.


KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Super Shogun Stormtrooper

2010-02-19 14:39:48 StarWars.com

Dzieci dorastające w latach ’70 i ’80 w USA miały okazję spotkać się z dwoma komercyjnymi fenomenami: Gwiezdnymi Wojnami oraz zabawkami Jumbo Machinder (również znanymi pod nazwą Shogun Warriors). Firma Super7 postanowiła połączyć obie marki, dodając do postaci z Gwiezdnych Wojen design znany z tych słynnych zabawek-robotów. W ten sposób, po ponad dwudziestu pięciu latach od wyprodukowania ostatniego autentycznego Super Shoguna powstał gadżet, o którym w przeszłości można było tylko pomarzyć.

Szturmowiec Super Shogun mierzy ponad 60 centymetrów wysokości i posiada wszystkie cechy, jakich oczekiwać można by od produktów Jumbo: kółka obrotowe zamontowane w podeszwach butów czy rękę zamieniającą się w wyrzutnię pocisków (za pocisk robi pięść). Jednym z elementów figurki jest blaster E-11, który możemy w każdej chwili zdemontować. Jako, że sprzedawane będą w limitowanej serii kolekcjonerskiej, to każdy szturmowiec będzie miał naniesiony swój indywidualny numer. Koszt gadżetu wyniesie 300$.


KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2010: Transformers

2010-02-16 14:03:27 RebelScum

Kolejne produkty, które zaprezentowała firma Hasbro na Toy Fair 2010 to gadżety z serii Transformers Crossovers. Są to zabawki, które przedstawiają pojazdy z Gwiezdnych Wojen ale jednocześnie, na wzór serii Transformers można je odpowiednio rozłożyć tak aby stały się postaciami. Seria dotycząca gadżetów na rok 2010 będzie nawiązywała oczywiście do serialu The Clone Wars. Zobaczymy w niej przynajmniej pięć nowych gadżetów, za każdy z nich będzie trzeba zapłacić nie więcej niż 20$. W serii ukażą się:
 • Cad Bane / Xanadu Blood
 • Anakin Skywalker / Y-Wing
 • Obi-Wan Kenobi / myśliwiec Jedi
 • Rex / Freeco
 • Yoda / Nu-class Attack Shuttle


KOMENTARZE (27)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2010: Cardinal Industries

2010-02-16 12:58:30 RebelScum

Na swojej wystawie na Toy Fair 2010 firma Cardinal Industries zaprezentowała najnowsze produkty, które trafią do sprzedaży już niebawem. Przypomnijmy, że Cardinal Industries specjalizuje się w wydawaniu gier planszowych powiązanych ze znanymi filmami lub serialami (np. Soprano Trivia). Tym razem ich stoisko na Toy Fair było pełne innego typu gadżetów, mianowicie zestawów puzzli. Firma zdobyła licencję na produkcję puzzli ze świata Gwiezdnych Wojen i zaprezentowała przygotowywane zestawy. W większości są one związane z wychodzącym obecnie serialem The Clone Wars i skierowane do młodszych osób, niemniej jednak starsi fani również powinni znaleźć coś dla siebie, bowiem kilka zestawów jest związanych z oryginalną trylogią. Różna szczegółowość i ilości kawałków sprawiają, że puzzle powinny trafić zarówno do mniej cierpliwych osób, jak i tych, które lubią wyzwania. Najprostsze z zaprezentowanych zestawów mają po 48 kawałków, najbardziej złożone po 500.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2010: Diamond Select Toys

2010-02-15 12:51:23 RebelScum

Po dłuższej przerwie firma Diamond Select Toys zaprezentowała wreszcie swoje nowe produkty. Oczywiście okazją do tego był odbywający się w USA Toy Fair 2010. Standardowo już, większość ich gadżetów stanowią "popiersia" postaci z Gwiezdnych Wojen - wykonane od pasa w górę. Sprzedawane przez nich popiersia mają zazwyczaj ok. 15 cm wysokości. Zaprezentowane gadżety przedstawiają trójkę klonów oraz Bobę Fetta. Każdy z nich będzie kosztować 19.99$ i trafi do sprzedaży już w czerwcu bieżącego roku.Kolejnym z zaprezentowanych produktów była makieta z figurkami R2-D2 i C-3PO. Trafi ona do sprzedaży w grudniu, a jej cena będzie wynosić 24.99$.


KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2010: The Clone Wars

2010-02-15 12:13:08 RebelScum

Toy Fair 2010 trwa w najlepsze. Możemy dzięki temu przybliżyć Wam, kolejne produkty Hasbro, które trafią do sprzedaży w bieżącym roku. Tym razem na tapetę wzięliśmy gadżety powiązane z serialem The Clone Wars. Pierwsza seria, o której jeszcze nie mieliśmy okazji wspomnieć trafi do sprzedaży w kwietniu. Zawierać będzie figurki:
 • Obi-Wana
 • Magna gwardzisty
 • Klona
 • Droida bojowegoNastępna, zdecydowanie bogatsza seria ukaże się w sprzedaży w sierpniu. Zawierać będzie zarówno pojedyncze figurki, jak i zestawy z pojazdami. Wyjdzie w niej:
 • Grievous
 • Pre Vizsla
 • Aurra Sing
 • Mandalorian Guard


Ze wspomnianych wyżej zestawów figurek z pojazdami zobaczymy m.in. Cada Bane'a, Plo Koona czy Anakina. Więcej można zobaczyć na zamieszczonych poniżej slajdach.


KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

Boba Fett w skali 1:1

2010-02-15 11:09:36 RebelScum

Sideshow Collectibles w ostatnich dniach zasypuje nas informacjami o nadchodzących nowych produktach. Większością z nich podzielimy się 19 lutego, kiedy to będą dostępne już ich dokładne zdjęcia. Dzisiaj jednak mamy dla Was szczególną zapowiedź, bo filmową - w przeciwieństwie do poprzednich jednak pozbawioną komentarza producenta. Filmik dotyczy najnowszego produktu firmy Sideshow Collectibles - popiersia Boby Fetta. Wykonane zostanie w skali 1:1, z zachowaniem najdrobniejszych szczegółów. Przedsprzedaż na popiersie zostanie uruchomiona 18 lutego. Zgodnie z naszymi szacunkami cena może wynieść ok. 500$.


KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

Toy Fair 2010: The Vintage Collection

2010-02-14 18:21:11

W dniu dzisiejszym w USA rozpoczęła się tegoroczna edycja Toy Fair. Przypomnijmy, że jest to największa na świecie impreza, na której swoje najnowsze produkty prezentują producenci zabawek z całego globu. Co prawda Toy Fair odbywa się w różnych krajach (w tym np. w Anglii czy Niemczech) ale tak naprawdę wszystkie te imprezy są tylko przedsmakiem tego, co jest prezentowane za oceanem. Postaramy się Wam w najbliższych dniach przybliżyć najciekawsze z zaprezentowanych tam produktów.

Jako pierwsza, będzie to seria Vintage Collection firmy Hasbro. Wspominaliśmy niedawno, że Hasbro w tym roku będzie chciało nawiązać do figurek wydawanych kiedyś przez Kennera. Tak też się stało. Vintage Collection będzie wydawane przez przynajmniej najbliższe dwa lata. Tylko w 2010 roku zostanie wydanych w niej 37 figurek w czterech falach, co sześć tygodni każda. 27 z nich będzie albo nowymi wersjami starych figurek albo będzie zawierać nowe elementy lub nowe malowanie. Natomiast pozostała dziesiątka to będą całkowicie nowe figurki. W pierwszej fali, którą zobaczymy w sierpniu, ukaże się:
 • Dengar
 • Leia
 • Han Solo
 • Luke Skywalker
 • AT-AT Commander
 • C-3PO
 • Dak Ralter
 • Darth Vader
 • Boba Fett
 • Twin Pod Cloud Car Pilot
 • 4-LOM


KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Galaxy V - kolejny preview

2010-02-09 12:13:14 RebelScum

Firma topps nieustannie przypomina nam o tym, że zbliża się premiera ich nowego zestawu kart kolekcjonerskich - Galaxy V. W ostatnich tygodniach następowało to za pośrednictwem konkretnych autorów prezentujących swoje karty. Tym razem otrzymaliśmy jednak kolejną oficjalną zapowiedź. Możemy na niej zobaczyć przykładowe karty stworzone przez 14 różnych artystów. Większość z nich jest w standardowym formacie, jednakże tym razem część kart będzie się odróżniała nie tylko grafikami ale i kształtem. Przypominamy, że premiera zestawu nastąpi 24 lutego bieżącego roku.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Kolekcje fanów – Raham Kota

2010-02-08 20:22:49 Raham Kota

W kolejnym newsie z cyklu „Kolekcje fanów” chcielibyśmy zaprezentować kolekcję użytkownika o nick Raham Kota. Jego kolekcja jest dość specyficzna, w jej skład nie wchodzi byt wiele starszych kolekcjonariów, za to nie brakuje nowości. Najbardziej widoczne są tutaj gadżety związane z serialem „Wojny Klonów”, które mogą być nawet użyteczne dla ucznia szkoły. Kolekcja Rahama Koty składa się z: blixów, kilkunastu figurek, kilku zestawów klocków LEGO Star Wars, komiksów Mandragory, gier i filmów, kilkudziesięciu modeli i kart PocketModels TCG oraz paru intratnych przedmiotów, których pozazdrościć może nie jeden fan. Nie jest to może kolekcja zatrważających rozmiarów, ale jak na fana z kilkuletnim stażem jest to całkiem dobry wynik. Galerię zdjęć kolekcji Rahama Koty znajdziecie tutaj.

Galeria kolekcji Rahama Koty


Zdjęcia kolekcji innych fanów gwiezdnej Sagi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (50)

Kolekcjonerstwo

AT-AT

2010-02-05 23:26:09 RebelScum

Od paru tygodni byliśmy z różnych stron zasypywani doniesieniami o nowym, olbrzymim gadżecie nad którym pracuje firma Hasbro. Z uwagi na to jednakże, że nikt go wcześniej nie widział, a przedstawiciele Hasbro unikali odpowiedzi na zadawane wprost pytania, nie mogliśmy być niczego pewni. Doczekaliśmy się jednak w końcu potwierdzenia i oficjalnej prezentacji nowej zabawki. Jest to dosyć sporych rozmiarów AT-AT. Ma ponad 60 cm wysokości, 70 cm długości oraz 30 cm szerokości. Będzie w stanie pomieścić w środku do 20 figurek, z czego sześć zmieści się w samej "głowie" maszyny. Dodatkowo gadżet naszpikowany jest elektroniką, od głośniczków wydających odpowiednie dźwięki poczynając na diodach LED kończąc. Gadżet trafi do sprzedaży już w sierpniu bieżącego roku, a jego cena będzie wynosić 99.99$.


KOMENTARZE (22)

Kolekcjonerstwo

Hełm Vadera

2010-02-04 16:30:16 RebelScum

Już w poniedziałek rusza przedsprzedaż na najnowszy produkt firmy eFx Collectibles - hełm Dartha Vadera. Hełm wykonany jest na podstawie jednego z koncept artów Ralpha McQuarriego stworzonych na potrzeby pierwszego filmu z sagi. Firma eFx postawiła sobie za cel jak najdokładniej przekształcić te rysunki w formę trójwymiarowego hełmu. Jednym z pierwszych wyzwań było wybranie takiego twórcy, który będzie potrafił podczas pracy nad hełmem odłożyć na bok swoje artystyczne wizje i całkowicie skupić się na odtworzeniu tego, co na kilku koncept artach przedstawił lata temu Ralph. Wybór padł na Jaya Kushwara, który jak mało kto potrafi na komputerze tworzyć dokładne modele 3D tego typu. To co możemy teraz zobaczyć jest wynikiem wielu miesięcy ciężkiej pracy, Jay rozpoczął swoje zadanie bowiem jeszcze w lutym 2008 roku. Jak widać po efekcie, warto jednak było tak długo czekać bowiem w kwestii odwzorowywania nawet najdrobniejszych szczegółów firma eFx godnie zastępuje Master Replicas po której przejęła licencję. Za każdy z 250 wyprodukowanych egzemplarzy zapłacić będzie trzeba 899$. Każdy hełm zostanie podpisany przez Ralpha McQuarriego.


KOMENTARZE (37)

Kolekcjonerstwo

Zabawki ze Star Wars ponownie w sieci McDonald's

2010-02-03 15:35:07 oficjalna

Za oceanem po raz kolejny do sieci fast foodów trafiają gadżety powiązane z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem w zestawach Happy Meal w McDonald's znaleźć będzie można osiem różnych zabawek. Cztery z nich przedstawiają znane z sagi postacie - Dartha Vadera, Anakina, Yodę oraz R2-D2. Do każdej z tych czterech figurek dołączony jest również zmywalny tatuaż. Pozostałe cztery zabawki to Sokół, X-wing, myśliwiec Jedi i kanonierka szturmowa. Pamiętając poprzednie akcje tego typu możemy domyślać się, że za jakieś pół roku ponownie ujrzymy również w Polsce gadżety z Gwiezdnych Wojen w McDonald's - choć będą pewnie inaczej wyglądały niż te prezentowane poniżej.


KOMENTARZE (22)
Loading..