TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Gwiezdne Wojny po japońsku cz. 2

2010-04-28 17:40:22 Sillof`s Workshop

Kilka dni temu przedstawialiśmy wam obrazy bohaterów Gwiezdnych Wojen. Dziś przedstawiamy figurki, stworzone przez artystę o pseudonimie Sillof, który postanowił sprawdzić, jak wyglądaliby bohaterowie, gdyby film reżyserował Akira Kurosawa. Jak wiadomo, George Lucas przy tworzeniu Star Wars inspirował się jego filmami, m. in. "Ukrytą Fortecą".

Autor wymyślił też historię, jakoby po wielu latach odkryto zaginiony film Kurosawy, w którym występują owe postacie. Oto jak miała wyglądać fabuła:

Akcja toczy się w średniowiecznej Japonii. Da-ku Joutei, potężny daymio (książę), chce podporządkować sobie cały kraj. Porywa zatem księżniczkę Ogami z klanu, który opiera się jego władzy. Negocjowała ona w tajemnicy z grupą rebeliantów by zawiązać sojusz mający na celu pozbycie się złego władcy.

Zanim została schwytana wysyła dwóch swoich służących, Chipao i Ryuuto by znaleźli starego ronina o imieniu Obu Wankabe który może dokończyć zaczętą przez nią misję. Natrafiają na wieśniaka, który nazywa się Sora Hokousha i wyruszają razem w dalszą drogę. Znajdują wkrótce Wankabe.

Okazuje się, że twierdza w której mieszka Joutei położona jest na odległej wyspie, niedostępnej z żadnej strony, dopłynąć tam można jedynie statkiem. W jednej z tawern udaje im się przekonać do pomocy niezależnego marynarza i przestępcę, zwanego Han Dokuen. Jego pierwszym oficerem jest włochaty demon oni, Chikushou, którego Han kontroluje za pomocą magicznego amuletu. Po uiszczeniu opłaty przewozowej, wyruszają w dalszą drogę.

Kiedy wieść o wyprawie dociera do Da-ku, ten wysyła Fetababe, zabójcę ninja, by rozprawił się z podróżnikami. W czasie podróży stary ronin uczy Hokoushę kodeksu i sztuki walki samurajów. Po kilku potyczkach z wojownikami daymio i Fetababe, grupa dociera do twierdzy i uwalnia księżniczkę.

Główne role mieli grać Toshiro Mifune (Obu Wankabe), Machiko Kyo (księżniczka), Takashi Shimura (Chipao), Daisuke Kato (Ryuuto), Minoru Chiaki (Sora Hokousha), Tatsuya Nakadai (Han Dokuen), Namigoro Rashomon (Chikushou), Susumu Fujita (Fetababe), Kamatari Fujiwara (Yuuto) i Masayuki Mori ( Da-ku Joutei).

A zatem spójrzcie jak mogliby wyglądać w owym filmie: Threepio, Artoo, Darth Vader, Han Solo, Chewbacca, księżniczka Leia, Luke Skywalker, Obi-Wan, Boba Fett oraz szturmowiec.

Słowem wyjaśnienia nazwa "Soto-Mu Bushi" znaczy "Wojownik Burzy". "Daku Joutei" to "Mroczny Władca", "Chikushou" - "Bestia", "Dokuen" to "solo" lub "samotny", co pasuje do Hana.
KOMENTARZE (36)

Kolekcjonerstwo

Topps "Empire Strikes Back"

2010-04-27 20:05:28

Analogicznie do okresów przed premierami poprzednich zestawów, tak i tym razem wraz ze zbliżającą się datą trafienia nowego zestawu kart kolekcjonerskich firmy topps na sklepowe półki otrzymujemy coraz to nowe zapowiedzi. Kolejni artyści wraz z mijającymi tygodniami prezentują karty, które narysowali na potrzeby tego zestawu. Serii, która przypomnijmy wejdzie do sprzedaży w maju bieżącego roku w ramach upamiętnienia 30 rocznicy powstania "Imperium kontratakuje". Będzie ona wydana w formacie widevision. Zapraszamy poniżej do obejrzenia prac poszczególnych artystów przygotowanych na potrzeby dodatku "Empire Strikes Back".

 • Katie Cook 1 2 3
 • Mark Raats 1 2
 • Sean Pence 1 2 3 4 5 6 7
 • Brandon Kenney 1
 • Mark McHaley 1 2 3
 • Beck Kramer 1
 • Irma Ahmed 1 2 3 4

KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2010-04-26 10:37:24 RebelScum

Firma Gentle Giant zaprezentowała w ostatnich dniach swoje cztery nowe produkty ze świata Gwiezdnych Wojen. Pierwszym z nich jest makieta, o której informowaliśmy jeszcze podczas relacji z konwentu San Diego Comic-Con 2009. Wspomniana makieta przedstawiająca scenę z pałacu Jabby, może zostać podzielona na dwie części i zastosowana jako podpórki pod książki/dvd na półce. Zabieg ten mieliśmy już okazję obserwować w ostatnim czasie kilkukrotnie i biorąc pod uwagę wzrastającą popularność tego typu gadżetów możemy się spodziewać, że nie jest to ostatni taki produkt jaki ujrzymy w najbliższych miesiącach. Za ową makietę / podpórkę pod książki zapłacić będzie trzeba 249.99$. Do sprzedaży trafi w grudniu bieżącego roku.

Drugim z zaprezentowanych produktów była figurka Kita Fisto. Mistrz Jedi został zaprezentowany w bardzo popularnej serii Animated, a jego figurka mierzyć będzie niewiele ponad 21 cm. W sprzedaży ukaże się w grudniu 2010 roku w cenie 95$.

Trzecim zaprezentowanym gadżetem była figurka związana z The Force Unleashed przedstawiająca od pasa w górę Dartha Vadera. Lord Sithów jest na niej przedstawiony w dosyć opłakanym stanie, który jest efektem obrażeń odniesionych w walkach. Tak jak poprzednie dwa produkty trafi do sprzedaży dopiero w grudniu 2010 roku za 59.99$. Figurka mierzyć będzie 16.5 cm.

Ostatni z prezentowanych dziś Wam gadżetów to kolejna figurka przedstawiająca pewną postać od pasa w górę. Tym razem jest to Shadow Guard. Wielkość figurki oraz cena jest identyczna jak w przypadku powyżej opisanego produktu dotyczącego Dartha Vadera.


KOMENTARZE (23)

Kolekcjonerstwo

Obi-Wan vs Darth Vader

2010-04-17 18:32:57 Sideshow

W sierpniu zeszłego roku prezentowaliśmy Wam zapowiedź dioramy "The Circle is Now Complete - Obi-Wan vs Darth Vader" firmy Sideshow Collectibles. Jest ona już od jakiegoś czasu dostępna w sprzedaży. W ostatnich dniach zaprezentowany został nowy gadżet stworzony na jej podstawie, mianowicie wersja tej dioramy wykonana w całości z brązu. Jest to limitowana (50 egzemplarzy) edycja kolekcjonerska, o wymiarach identycznych jak w przypadku pierwowzoru, czyli 30.4 x 22.8 x 22.8 (wysokość x szerokość x głębokość w centymetrach). Koszt dioramy wykonanej z brązu, przedstawiającej starcie Dartha Vadera z Obi-Wanem wynosi 324.99$, co jest sumą tylko o 25$ wyższą niż w przypadku standardowej wersji.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Widevision "The Empire Strikes Back"

2010-04-15 11:59:34 RebelScum

Niedawno informowaliśmy Was o najnowszych planach firmy topps, produkującej karty kolekcjonerskie z Gwiezdnych Wojen. Zgodnie z ich planem wydawniczym w maju bieżącego roku nastąpi premiera najnowszego dodatku karcianego pt. The Empire Strikes Back, w formacie widevision. Zgodnie z oczekiwaniami, wraz ze zbliżaniem się daty premiery możemy poznać prace kolejnych artystów zaangażowanych do tworzenia tej serii. Dzisiaj mamy przyjemność zaprezentować Wam kilka kart autorstwa Dana Curto, które znajdą się w tym zestawie. Dla tej części z Was, która śledzi newsy w serwisie kolekcjonerskim Rebelscum, Dan Curto może wydać się znajomy, gdyż jest jego redaktorem.


KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Mimoboty - seria 5

2010-04-07 09:57:09 oficjalna

Firma Mimoco zaprezentowała kolejną serię Mimobotów - pamięci USB w formie figurek z Gwiezdnych Wojen. Tym razem w formie gadżetów postanowiono użyć postaci z filmu, od którego wszystko się zaczęło - Nowej nadziei. Otrzymaliśmy dzięki temu pięć nowych pendrivów - Jawę, Obi-Wana, R2-D2, Luke'a i Hana. Dwa ostatnie są dosyć nietypowe i zostały zaprojektowane całkowicie od podstaw. Różnica pomiędzy nimi i pozostałymi pamięciami polega na tym, że po ściągnięciu osłonki w formie hełmu szturmowca ukazuje się twarz odpowiednio Luke'a lub Hana. Do tej pory osłonka przecinała po prostu w połowie głowę danej postaci. Pamięci wyjdą w czterech wersjach:
 • 2GB za 29.95$
 • 4GB za 39.95$
 • 8GB za 59.95$
 • 16GB za 89.95$
Na każdym pendrivie fabrycznie umieszczono już jako bonus tapety, wygaszacze ekranu, ikony i awatary z Gwiezdnych Wojen.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Kolekcje fanów – Tezuki

2010-04-06 22:32:33 Tezuki

Kolejnym fanem, który chciałby zaprezentować swoją gwiezdnowojenną kolekcję jest Tezuki – członek Łódzkiego Fanklubu Star Wars. Kolekcja Tezukiego jest dość standardowa jak na polskie realia: trochę książek, komiksów, kilka figurek, miniaturki Star Wars, gry i gadżety. W tych zbiorach nie brakuje oczywiście prawdziwych perełek, o których „przeciętny” fan mógł nawet nie słyszeć, a co dopiero widzieć na własne oczy. Wśród takich unikatowych gadżetów brylują: stylizowane PSP w zestawie z „Battlefront: Renegade Squadron” i komiksy Marvela. W pokoju zindoktrynowanego fana nie może zabraknąć też plakatów i naklejek na ścianach oznaczających jego terytorium. Jest to kolejna niezbyt wielka kolekcja, co nie znaczy, że jej zbieranie kosztowało właściciela mało trudu. A oto i ona:


Inne kolekcje fanów znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (25)

Kolekcjonerstwo

Nowe Comic Packi Hasbro

2010-04-06 14:02:55 RebelScum

W ostatnim czasie w sklepach pojawiały się najnowsze comic packi z serii The Legacy Collection firmy Hasbro. Comic Packi o których mowa były zapowiadane na konwencie Comic-Con w lutym tego roku. Na dzień dzisiejszy już wszystkie z zapowiedzianych do wprowadzenia na rynek zestawów można nabyć, w związku z czym możemy wreszcie zaprezentować Wam ich wygląd. Za każdy z nich zapłacić będzie trzeba 12.99$. Poniżej lista figurek, które trafią do sprzedaży wraz z komiksami:
 • Kashyyyk Scout Trooper & Clone Trooper
 • Clone Trooper & Clone Lieutentant
 • Exar Kun & Ulic Qel Droma
 • Master Tholme & T'ra Saa
 • Blackhole & Blackhole Stormtrooper


KOMENTARZE (16)

Kolekcjonerstwo

Przypinki z Gwiezdnych Wojen

2010-04-05 12:08:19 oficjalna

Oficjalna zaprezentowała kolejne gadżety, które będzie można kupić w parkach zabaw Disneya podczas tegorocznych weekendowych imprez powiązanych z sagą Gwiezdnych Wojen. Standardowo zapewne niedługo później osoby, które nie będą mogły być tam osobiście będą miały okazję kupienia ich za pośrednictwem portalu aukcyjnego eBay. Pośród tegorocznych przypinek znaleźć będzie można gadżety zarówno łączące motywy z bajek Disneya z Gwiezdnymi Wojnami, jak i te oparte tylko i wyłącznie na sadze. Jak można się domyślić, większość z nich powiązana będzie z Imperium Kontratakuje, przez co wpisywać się będą w obchody 30 lecia powstania filmu. Przypomnijmy, że imprezy powiązane z Gwiezdnymi Wojnami będą się odbywały w parku zabaw Disneya na Florydzie przez cztery kolejne weekendy, poczynając od 21 maja.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Klon z 501

2010-04-02 20:38:24 Sideshow

Przynajmniej raz w miesiącu firma Sideshow Collectibles przedstawia nam swoje najnowsze produkty związane z Gwiezdnymi Wojnami. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować figurkę przedstawiającą szturmowca klona, z elitarnego oddziału Lorda Vadera - 501. Figurka mierzy 30 cm wysokości i jest wykonana z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Do sprzedaży trafi w trzecim kwartale bieżącego roku, za 89.99$.


KOMENTARZE (17)
Loading..