TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

The Rise of Boba Fett

2010-06-28 16:27:40 Sandtroopers

W internecie pojawiły się zdjęcia nowego zestawu zabawek firmy Hasbro przygotowanego wyłącznie dla sieci sklepów Toys Я Us. Zestaw nazywa się The Rise of Boba Fett i zawiera m.in. całkowicie nową wersję statku Slave I. Będzie on dosyć sporych rozmiarów, bowiem zgodnie z informacjami sama długość tej wersji Slave'a I wynosi 47 cm. Poza nim w skład zestawu wejdzie myśliwiec należący do Mace'a Windu oraz pięć figurek:
  • Bossk
  • Boba Fett
  • R8-B7
  • Anakin Skywalker
  • Mace Windu


Cena i data wprowadzenia do sprzedaży nie jest jeszcze znana ale zgodnie z naszymi przewidywaniami powinien się jeszcze latem pojawić na półkach sklepowych. Każda figurka należąca do zestawu będzie wydana już ze specjalną podstawką i kartą umożliwiającą użycie jej w nowej grze bitewnej Hasbro.
KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Gwiezdne Wojny i Pixar

2010-06-22 20:00:50 RebelScum

Wielokrotnie mieliśmy okazję już przedstawiać Wam prace Sillof's Workshop na Bastionie. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze z nimi styczności przypominamy, że Sillof's tworzy figurki w których łączy elementy ze znanych produkcji z motywami historycznymi lub steampunkiem. Tak tez było i w przypadku Gwiezdnych Wojen, kiedy stworzył zestawy steampunkowe z Nowej nadziei, Imperium kontratakuje i Powrotu Jedi. Parę miesięcy temu ukazały się również figurki łączące ze sobą świat Gwiezdnych Wojen ze średniowieczną Japonią - zobaczyć je mogliście tutaj. Tym razem możemy przyjrzeć się nie tyle nowym figurkom, co planom na przyszłość. Sillof postanowił bowiem połączyć postacie z sagi George'a Lucasa z produkcjami studia Pixar, poniżej możecie zobaczyć grafikę przedstawiającą właśnie projekt figurek nad którymi będzie pracował przez następne miesiące.Jak widzimy na grafice R2-D2 został połączony z Wall-E'm (Wall-E), C-3PO z Evą (Wall-E), szturmowiec z Hopperem (Dawno temu w trawie), Darth Vader z Zurgiem (Toy Story 2), Leia z Attą (Dawno temu w trawie), Luke Skywalker z Flikiem (Dawno temu w trawie), Obi-Wan Kenobi z Carlem Fredricksonem (Odlot), Chewbacca z Sullym (Potwory i spółka), Han Solo z Woodym (Toy Story), Yoda z Mikem Wazowskim (Potwory i spółka), a Boba Fett z Buzzem Lightyearem (Toy Story). Postaramy się trzymać rękę na pulsie i pokazać Wam jak będą wyglądąły figurki, kiedy zostaną już wykonane.
KOMENTARZE (25)

Kolekcjonerstwo

Gadżety związane z grą "The Old Republic"

2010-06-10 10:35:38 SWTOR.com

Firma Gentle Giant zapowiedziała na listopad figurkę rudowłosej łowczyni nagród, którą można było zobaczyć w trailerze gry "The Old Republic". Nazywa się ona Shae Vizla i często zatrudniana była przez Imperium Sithów do zadań wymagających dużego ryzyka.Statuetka ma ok. 18 cm wysokości, kosztować będzie 80 dolarów. Zamówienie można złożyć w sklepie Shop.star.wars.com

Dodatkowo w ofercie sklepu znajdują się koszulki z logiem Imperium, do zamówienia tutaj...... oraz Republiki, którą można zamówić tutaj. Obie posiadają z tyłu napis "The Old Republic" i kosztują 17 dolarów. Dostępne są rozmiary od S do XXL.Także znajdziemy tam torbę z nadrukiem, posiadającą osiem kieszonek o różnych rozmiarach, w której zmieści się również laptop. Zamówić ją można w tym miejscu za 35 dolarów.


KOMENTARZE (28)

Kolekcjonerstwo

Muftak i Kabe

2010-06-06 10:04:13 RebelScum

Firma Gentle Giant zaprezentowała kolejne figurki, które niedługo będą dostępne w przedsprzedaży. Tym razem jest to zestaw dwóch figurek w standardowym dla tej firmy formacie "Mini Bust" - czyli przedstawiające dane postacie od pasa w górę, w skali 1:6. Do zestawu wejdą figurki dwóch postaci, które mogliśmy zobaczyć w kantynie. Pierwszą z nich jest Muftak, gadżet przedstawiający go mierzyć będzie niecałe 18,5 cm wysokości. Druga figurka przedstawiać będzie Kabe i będzie mierzyć 12,7 cm. Mimo iż przedsprzedaż uruchomiona na nie zostanie już pod koniec czerwca, to do klientów trafią dopiero w 2011 roku.


KOMENTARZE (24)

Kolekcjonerstwo

Szturmowiec śmierci

2010-06-05 13:19:57 RebelScum

Firma Gentle Giant zaprezentowała swoją najnowszą figurkę. Tym razem przedstawia ona od pasa w górę szturmowca Imperium. Jest to jednak nietypowy szturmowiec, bowiem swoim wyglądem nawiązuje do niedawno wydanej książki Joe Schreibera pt. "Szturmowcy śmierci". Figurka zostanie wydana w limitowanej edycji kolekcjonerskiej liczącej 2500 sztuk. Odwzorowana będzie w standardowej skali 1:6, dzięki temu jej wielkość wynosić będzie ok. 16,5 cm. Prawdopodobna cena figurki to 59,99$. przedsprzedaż zostanie otwarta już 16 czerwca.


KOMENTARZE (25)

Kolekcjonerstwo

Kolekcje fanów – Carmanek

2010-06-01 22:18:37

W dzisiejszej odsłonie newsowej serii „Kolekcje fanów” mamy zaszczyt zaprezentować zdjęcia kolekcji Rafała „Carmanka” Karczmarczuka z Warszawy. Rafał rozpoczął kolekcjonować swoje zbiory 14 lat temu, czyli od roku 1996 kiedy to projekt „Shadows of the Empire” rozpalił na dobre jego fanowskie serce. Kolekcjonaria początkowo składały się z książek i komiksów, z czasem dołączały do nich gry komputerowe i konsolowe oraz zestawy LEGO Star Wars. Do dziś Carmanek uzbierał wszystkie komiksy Dark Horse’a (włącznie z przedrukami) oraz gwiezdnowojenne LEGO wydane od 1999 roku. Wśród nich znajduje się 192 zastawy, w tym wiele minifigurek. Sam właściciel mógłby o nich sporo opowiedzieć. Cała kolekcja zajmuje znaczną część powierzchni poddasza – około 50-60 metrów kwadratowych. Poddasze jest rodzajem „playroomu”, gdzie Carmanek wraz z synkiem gra w ulubione gry na XBoxie 360. Klocki LEGO są poustawiane na ziemi tymczasowo, w niedalekiej przyszłości zostaną poustawiane na stolikach. Rafał Karczmarczuk jest także fanem Indiany Jonesa, dlatego na zdjęciach jego kolekcji znajdziecie również gadżety z tej serii.

Zdjęcia kolekcji Carmanka


Poza zdjęciami chcemy także przedstawić niezwykłą historię Carmanka, o którym ponad 10 lat temu pisały światowe gazety. Wszystko za sprawą jego wyjazdu do Los Angeles na amerykańską premierę „Mrocznego widma”, która odbyła się w Chinese Mann w Hollywood w 1999 roku. Dla Amerykanów przyjazd osoby z tak dalekiego kraju, tylko po to by obejrzeć film, był czymś niesamowitym, w końcu ówczesne wyobrażenie Amerykanów o Polsce bardzo odbiegało od rzeczywistości. Zdjęcie Rafała w stroju Luke Farm Boy z Tatooine plus peleryna Obi-Wana, uszytego przez krawców Teatru Wielkiego, obiegło cały świat, pisały o nim nawet malezyjskie media. Strój Luke’a był najprawdopodobniej jednym z pierwszych profesjonalnych strojów Star Wars w naszym kraju. W Polsce na wysokości zadania stanęła Gazeta Wyborcza, której redaktor napisał o Carmanku pokaźny i rzeczowy artykuł. Mimo tego, że nie stracił on nic na swojej aktualności, to dostęp do niego jest niestety płatny. Później Rafał w stroju Luke’a pokazywał się na wszystkich premierach Epizodów I-III w Polsce, a także okazyjnie na imprezach fanowskich organizowanych w Warszawie. Ostatnio przybył on z cała rodziną na premierę „Wojen Klonów” organizowaną w kinie Atlantic w 2008 roku.

Wyjazd wówczas 27-letniego Rafała na premierę „Mrocznego widma” był spełnieniem jego marzeń, do dziś nostalgicznie wspomina chwile, które spędził w Los Angeles ponad dekadę temu.


Zdjęcia kolekcji innych fanów gwiezdnej Sagi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (69)
Loading..