TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Kolekcje fanów – Bizon

2010-08-29 14:56:37

Fani kolekcjonerzy dzielą się zazwyczaj na tych, którzy kolekcjonują na bieżąco jak i tych, którzy zbierają tak zwane „starocie”. W erze plastikowych gadżetów miło czasami odwrócić oczy od cukierkowych figurek, wyczesanych komiksów czy eleganckich wydań książek. Jeszcze 15 lat temu kolekcjonerstwo nie było tak różowe jak dziś, to też gadżety z lat 80-tych i 90-tych wywołują, w szczególności u młodszych fanów, wewnętrzne zdegustowanie estetyczne. Warto jednak popatrzeć na te bajery, od których cały „nasz biznes” się rozpoczął.

Do naszej redakcji zdjęcia swojej kolekcji przysłał Bizon, człowiek kolekcjonujący w zasadzie wszystko, co związane jest z Gwiezdnymi Wojnami. Wśród jego „zbieraniny” dominują przedmioty, które wyprodukowano w XX wieku. O istnieniu wielu z nich większość z nas nawet nie słyszała, nie brakuje prawdziwych perełek i unikatów. Poniżej prezentujemy zdjęcia wyeksponowanych kolekcjonariów Bizona, zaś tutaj w jego prywatnej galerii znajdziecie dużo więcej fotografii.

Co ważne, wystawę kolekcji Bizona będzie można na żywo oglądać podczas konwentu StarForce 2010, który 10 września rozpocznie się w Bydgoszczy.

Galeria kolekcji Bizona


Zdjęcia kolekcji innych fanów gwiezdnej Sagi znajdziecie w tym miejscu.
KOMENTARZE (28)

Kolekcjonerstwo

Rise of the Bounty Hunters

2010-08-21 00:42:24

Na jesień tego roku firma topps przygotowuje nie lada gratkę dla miłośników serialu The Clone Wars i kart kolekcjonerskich. W październiku do sprzedaży trafi ich najnowszy dodatek karciany zatytułowany Rise of the Bounty Hunters. Składać się on będzie z 90 podstawowych kart zawierających sceny z serialu oraz wielu dodatkowych - unikatowych - kart. Wśród nich znaleźć będzie można oczywiście karty narysowane przez grafików specjalnie zatrudnionych do pracy nad tym zestawem. Poniżej prezentujemy właśnie przykładowe prace jednego z nich - Gary'ego Kezele. Karty będą sprzedawane w boosterach, po siedem sztuk każdy. Na jeden box składać się będą 24 boostery - cena takiego boxa oscylować powinna w granicach 40-45$.


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Bastionowy przewodnik kolekcjonera

2010-08-20 14:38:00

Wielokrotnie dostajemy pytania o to, gdzie można kupić określony gadżet. Postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę i sporządzić mały przewodnik po sklepach – zarówno polskich, jak i zagranicznych – w których można nabyć kolekcjonaria z Gwiezdnych Wojen. Oczywiście zawsze najprostszą odpowiedzią na pytanie, gdzie można coś nabyć jest skierowanie na eBay i Allegro , jednakże nie każdy chce kupować na aukcjach, a i nie zawsze wszystko na nich jest. Gdzie zatem można kupić określone produkty?

Hasbro


Hasbro produkuje największą ilość gadżetów z Gwiezdnych Wojen spośród wszystkich licencjobiorców. Popularność ich produktów na całym świecie sprawia, że również w Polsce znajdują się sklepy z ich gadżetami. Figurki Hasbro z Gwiezdnych Wojen można znaleźć w każdym większym sklepie z zabawkami w naszym kraju, również w swojej ofercie posiada je kilka sklepów internetowych. Z nich możemy polecić Wam przede wszystkim trzy: Cinema Store - którego ofertę Hasbro znajdziecie tutaj (oferta) , SuperSerie (oferta) i Fanatyka (oferta) . Osobom, które chcą sprowadzić sobie figurki niedostępne w Polsce polecić możemy sklep EntertainmentEarth – jest to chyba największy tego typu sklep internetowy. Z ofertą jego produktów od Hasbro można zapoznać się tutaj (oferta). Niestety, koszty przesyłki sprawiają, że figurki kupowane za pośrednictwem tego sklepu wychodzą o połowę drożej niż w Polsce.

LEGO


Klocki z Gwiezdnych Wojen firmy LEGO można nabyć zarówno w specjalnym sklepie firmowym (znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Szewskiej 24) jak i w internetowym sklepie firmy LEGO – dostępne w nim produkty z Gwiezdnych Wojen można zobaczyć tutaj (oferta) . Ich klocki są dostępne również w wielu większych sklepach zabawkarskich na terenie naszego kraju. Tym, którzy wolą korzystać z Polskich sklepów internetowych pragniemy polecić Klocki24 (oferta) .

Sideshow Collectibles


Firma Sideshow Collectibles produkuje najwyższej jakości gadżety z Gwiezdnych Wojen (głównie figurki i dioramy), a za jakość należy niestety sporo zapłacić. Na szczęście w Polsce posiadamy również sklep specjalizujący się w sprzedaży tego typu produktów, jest to AliensGroup – ich ofertę możecie znaleźć tutaj (oferta). Jeśli czegoś w niej brakuje lub pragniemy lekko zaoszczędzić to można się udać na zakupy bezpośrednio do internetowego sklepu firmowego Sideshow (oferta).

Gentle Giant


Produkty Gentle Giant należą do średniej półki, są zdecydowanie lepsze od Hasbro jednakże wciąż dużo im brakuje do poziomu prezentowanego przez Sideshow Collectibles. Cena, podobnie jak jakość, jest wypośrodkowana. W ich przypadku również możemy nasze zakupy dokonać w sklepie AliensGroup (oferta) lub skorzystać ze sklepu firmowego (oferta). Również sklep EntertainmentEarth posiada bogatą gamę produktów tej firmy (oferta).

Kotobukiya


W przypadku Kotobukiy (która utrzymując ceny podobne do Gentle Giant oferuje wyższą jakość produktów) polecić możemy dwa sklepy – oba wspominane kilkukrotnie w tym newsie, a mianowicie AliensGroup z Polski (oferta) oraz EntertainmentEarth (oferta).

eFx Collectibles


eFx Collectibles to firma specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości replik filmowych, w tym bardzo popularnych mieczy świetlnych. Jeśli ktoś by chciał się zaopatrzyć w gadżet ich produkcji to polecamy oferty sklepów EntertainmentEarth (oferta) oraz BrianToys (oferta).

Topps


Karty Topps są nieustannie wydawane od 1977 roku. Niestety w Polsce bardzo ciężko jest je kupić, stąd kolekcjonerów karcianych odesłać musimy do sklepów za granicą. Skorzystać można z oferty największego sklepu świata – Amazonu (oferta) lub sklepów karcianych – szczególnie polecamy Potomac (oferta) oraz Collector’s Cache (oferta).

TCG, CCG, YJ CCG


Mimo iż produkcja kart TCG, CCG jak i YJ CCG dawno się już zakończyła, to wciąż posiadają one wielu fanów, którzy pragną uzupełnić kolekcje. Zakupy zacząć można od strony Polskiego dystrybutora tych kart – ISY (CCG, TCG, YJ CCG). Pojedyncze karty możemy kupić na stronie karcianki.pl (CCG, TCG). Jeśli chcemy skorzystać z zagranicznych sklepów to ponownie polecamy użycie Potomac’a (CCG, TCG) oraz Collector’s Cache (oferta).

Miniatures, Pocket Models, Starships Battles


Fani gier bitewnych również znajdą coś dla siebie. Podobnie jak w przypadku gier karcianych zacząć poszukiwania powinniśmy od strony dystrybutora – ISY (Miniatures, Pocket Models, Starship Battles). Następnie warto się udać do jednego dwóch większych sklepów tematycznych na Polskim rynku: Rebela (Miniatures, Pocket Models, Starship Battles) lub Barda (Miniatures, Pocket Models, Starship Battles).

Życzymy wszystkim udanych zakupów i powiększania kolekcji. Gdybyście mieli dalsze pytania odnośnie zakupów lub chcielibyście polecić jakiś sklep to dajcie nam znać. Na wszystkie pytania postaramy się odpowiedzieć, a sam przewodnik sukcesywnie będziemy aktualizować.
KOMENTARZE (17)

Kolekcjonerstwo

Fall of the Empire

2010-08-20 11:41:29

Firma Sideshow Collectibles zdradziła, że pracuje obecnie nad nową dioramą o tytule Fall of the Empire. Przedstawiać ona będzie jeden z największych koszmarów szturmowców, który znacznie przyczynił się do upadku Imperium. Mowa oczywiście o Ewokach. Na dioramie zobaczymy szturmowca zaatakowanego przez trzy Ewoki - jeden z nich będzie go podcinał, drugi w efektowny sposób zaatakuje klatkę, a trzeci uczepiony głowy będzie próbował wbić mu prymitywne ostrze. Całość można zobaczyć na poniższym filmiku przedstawiającym dioramę. Data premiery oraz cena jeszcze nie jest znana ale przewidujemy, że gadżet wyjdzie w pierwszym kwartale 2011 roku i będzie kosztował ok 250$.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Star Wars Galaxy VI nadchodzi

2010-08-20 00:07:11

Z ledwością zdążyły opaść emocje kolekcjonerom karcianym po premierze zestawu Galaxy V w lutym 2010 roku, a okazuje się, że firma topps już szykuje kolejną niespodziankę dla nich. Jako jeden z pierwszych serwisów na świecie mamy przyjemność poinformować, że pod koniec tego roku do sprzedaży trafi kolejny - szósty już - zestaw kart z serii Galaxy. Tym samym po raz pierwszy w historii w ciągu jednego roku do sprzedaży trafią dwa zestawy Galaxy. Firma topps przygotowuje na jego potrzeby całkowicie nowe ilustracje tworzone zarówno przez artystów którzy pracowali już przy poprzednich zestawach, jak i przez nowe osoby. W Galaxy VI nie zabraknie również kart zawierających najciekawsze grafiki ze świata Gwiezdnych Wojen - które nigdy wcześniej nie były zamieszczone w tej serii. Znamy już nazwiska dwóch rysowników, którzy podjęli się pracy nad tym zestawem. Obaj pracowali już wcześniej nad kartami z serii Galaxy i zapadli w pamięć fanom serii. Pierwszym z nich jest Grant Gould, z jego pracami użytkownicy Bastionu mieli okazję się zapoznać tutaj i tutaj. Drugi z rysowników to Jerry Vanderstelt - stworzona przez niego grafika posłużyła za okładkę poprzedniego zestawu Galaxy, z jego pracami możecie zapoznać się tutaj. Poniżej przedstawiamy zeskanowaną kartę promocyjną z której pochodzi zapowiedź Galaxy VI, karta rozdawana była podczas konwentu Celebration V w Orlando.Obiecujemy trzymać rękę na pulsie i przekazywać Wam na bieżąco informacje odnośnie tego zestawu.
KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Nowe repliki od eFx Collectibles

2010-08-16 14:33:56

Długo firma eFx Collectibles kazała nam czekać na nowe zdjęcia i wiadomości dotyczące swoich produktów. Ostatni raz w miarę kompleksowego newsa na temat ich planów przedstawialiśmy Wam z okazji Comic Conu w 2009 roku - a rok czasu obfitujący w niewielkie informacje w tej branży pozwalał zacząć się zastanawiać czy firma nie padnie. Trochę dziwi fakt takiej polityki informacyjnej eFx, która praktycznie nie udziela żadnych oficjalnych informacji o swoich produktach, nie aktualizuje swoich stron ani katalogu produktów w sklepie firmowym. Jedynym źródłem wiadomości dla fanów są sklepy internetowe, które niestety często podają sprzeczne informacje. Jak się okazuje zmartwienia dotyczące ich upadku były przedwczesne, bowiem na Celebration V zaprezentowano sporą ilość nowych gadżetów - z których część trafi do sprzedaży już w tym miesiącu.

Przede wszystkim pokazano repliki mieczy - czyli coś z czego słynęli ich poprzednicy. Część z prezentowanych replik była jeszcze w fazie produkcji, zdecydowana większość jednak czekała tylko na swoją oficjalną premierę. Rękojeści Luke'a, Anakina i Obi-Wana wg sklepu Entertainment Earth trafią do sprzedaży w tym miesiącu za niecałe 100$ każdy. W trakcie opracowywania jest również druga wersja miecza Luke'a, a na zdjęciach dostrzec można było jeszcze rękojeść hrabiego Dooku.Również gotowy już jest hełm Luke'a Skywalkera,w którym pilotował X-Winga. Ten gadżet ponad rok temu był jeszcze tylko prototypem wymagającym wielu miesięcy pracy. Teraz wiemy już, że miesiące oczekiwania na niego się opłaciły, bowiem hełm robi niesamowicie realistyczne wrażenie.


KOMENTARZE (20)

Kolekcjonerstwo

Kolejne figurki Kotobukiy

2010-08-16 13:19:09

W zeszłym miesiącu na konwencie w San Diego zapoznaliśmy się z planami firmy Kotobukiya na najbliższe miesiące. Pomimo tego, że fani od dawna wyczekiwali nowych informacji na temat ich gadżetów to przedstawiono wtedy jedynie dwie figurki - Dartha Maula i Bobę Fetta, o pozostałych pracownicy firmy jedynie opowiadali. Jak można było się spodziewać był to specjalny zabieg pozwalający im zachować część nowości na Celebration V. Podczas konwentu w Orlando zaprezentowano już w pełni pomalowaną figurkę Boby Fetta (poprzednim razem była przedstawiona jeszcze bez nałożonej farby) oraz figurki Dartha Vadera (jeszcze niepomalowaną) i szturmowców. Przypomnijmy, że gadżety przedstawiające słynnego łowcę nagród i Sitha będzie można połączyć w jedną całość dzięki specjalnej podstawce. Do sprzedaży trafią latem 2011 roku w cenie 44,99$ każdy. Obok zaprezentowanych szturmowców widać było leżącą sporą ilość dodatkowych kończyn - potwierdza to doniesienia, że mają oni mieć niesamowitą artykulację, a zestaw dodatkowych kończyn pozwoli uzyskać figurki w 17 różnych wersjach.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Nietypowe figurki

2010-08-08 14:24:14 RebelScum

Firma Funko wielokrotnie już wprowadzała na rynek produkty skierowane do fanów Gwiezdnych Wojen, pamiętamy ich pendrivy, ozdoby świąteczne czy też niewymiarowe figurki ze sporej wielkości - w stosunku do reszty gadżetu - głowami. Z tych ostatnich produktów słynie ona za oceanem, dostarczając gadżety powiązane nie tylko z wieloma słynnymi produkcjami ale również ze znanymi osobistościami ze świata rozrywki, sportu czy polityki. Najnowsza seria ich produktów o nazwie Star Wars Monster Mash-Ups przedstawia postacie z Gwiezdnych Wojen w połączeniu z bohaterami horrorów. Dzięki temu otrzymaliśmy np. Dartha Vadera w wersji rodem z Frankensteina czy Chewbaccę wilkołaka. Za każdą z poniższych figurek zapłacić będzie trzeba 12,99$. Do sprzedaży trafią już w tym miesiącu.


KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Makieta z X-Wingiem

2010-08-06 23:00:57 RebelScum

Firma Kotobukiya nie kazała nam długo czekać po Comic Conie na prezentację kolejnych produktów. Tym razem najnowszy ich gadżet co prawda nie jest całkowicie nowy - bowiem jest to odświeżenie produktu z 2008 roku - ale jest zapowiedzią nowej serii gadżetów. Jest to makieta przedstawiająca X-Winga wraz z pilotami, robotem astromechanicznym, mechanikami i całym osprzętowieniem rodem z bazy Rebelii w świątyni Massasich na Yavinie 4. Sam X-Wing ma ponad 30 cm długości i jest wykonany w skali 1:35 - to pozwala sobie wyobrazić jakiej wielkości są pozostałe elementy makiety. Gadżet do sprzedaży trafi ponownie we wrześniu za 249,99$. Jest to jednocześnie pierwszy produkt z całej nowej serii gadżetów poświęconej makietom z pojazdami z Gwiezdnych Wojen - obiecujemy na bieżąco Was informować wraz z pojawianiem się kolejnych gadżetów z tej serii.


KOMENTARZE (16)
Loading..