TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Rise of the Bounty Hunters - preview

2010-09-30 16:28:09

Miesiąc temu informowaliśmy Was o planach wydania przez firmę topps kolejnego zestawu kart kolekcjonerskich, tym razem zatytułowanego Rise of the Bounty Hunters. Oczywiście po nazwie można się domyślić, że cały zestaw nawiązywać będzie do drugiego sezonu serialu The Clone Wars. Karty w sprzedaży za oceanem ukażą się już w następnym miesiącu, w związku z czym, w ramach podgrzewania atmosfery przed premierą, w sieci pojawiają się coraz to kolejne grafiki stworzone przez artystów na potrzeby tego zestawu. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować Wam prace dwóch, dobrze już znanych czytelnikom Bastionu artystek - Cat Staggs i Katie Cook. Pierwsza z nich stworzyła na potrzeby tego zestawu 50 kart. Katie natomiast narysowała ich tylko 25 ale starała się aby do każdego z odcinków drugiego sezonu nawiązywała przynajmniej jedna karta.

Katie Cook

Cat Staggs


Prace kolejnych artystów będziecie mogli zobaczyć już niebawem.
KOMENTARZE (15)

Kolekcjonerstwo

Boil, Waxer i Numa

2010-09-24 11:46:42

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na nowy zestaw figurek, tym razem powiązany z serialem The Clone Wars. Mówiąc o zestawie mamy na myśli pewne nietypowe jak na nich rozwiązanie, mianowicie sprzedaż w jednym komplecie trzech różnych figurek. Do tej pory zazwyczaj figurki sprzedawano oddzielnie, tak aby chętni mogli nabyć pojedyncze - interesujące ich - produkty, bądź całość, w zależności od wolnych środków i chęci nabycia. Tym razem udając się na zakupy nie mamy wyboru, możemy nabyć tylko wszystkie trzy figurki razem. Gadżety przedstawiają postacie znane z dwudziestego odcinka pierwszego sezonu The Clone Wars pt. Innocents of Ryloth, a są to dwa klony - Boil i Waxer - oraz mała Twi'lekanka - Numa. Figurki zostaną wydane w standardowym 12-calowym formacie, klony będą miały po 30,4 cm wysokości, podczas gdy Numa będzie miała 13,9 cm wysokości. Zestaw do sprzedaży trafi w drugim kwartale 2011 roku za 224,99$.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #2

2010-09-23 11:40:53

W wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju można nabyć już drugi numer kolekcji DeAgostini pt. Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy. Niestety jak sprawdzili członkowie redakcji, dostępność jego wciąż jest znikoma i ograniczona do niewielu miejscowości w Polsce. Drugi numer poświęcony jest X-wingowi Luke'a Skywalkera i kosztuje 34,90 (w prenumeracie 29,90).

W środku znajdziemy artykuły poświęcone tej legendarnej maszynie i jej pilotowi zarówno w świecie Gwiezdnych Wojen jak i opisujące kreowanie Luke'a i myśliwca na potrzeby filmu. Na tym jednak nie kończy się jego zawartość, poza tymi tekstami znajdziemy również artykuł poświęcony np. Dagobah czy urządzeniu Marksman-H - przy użyciu którego Luke trenował na pokładzie Sokoła Millenium odbijanie strzałów. W ramach kolekcji dodany jest oczywiście miniaturowy model X-winga. Jego wymiary to 7,2 cm (od skrzydła do skrzydła), 8,7 cm (od dziobu do wylotów silników) i 2,3 cm (miedzy górnym i dolnym działkiem ) - do tego doliczyć należałoby jeszcze podstawkę ale bez niej lepiej można zobrazować sobie rozmiar modelu.Trzeci numer, który pojawi się w sprzedaży za dwa tygodnie będzie zawierał myśliwiec Dartha Vadera - TIE Advanced x1.
KOMENTARZE (43)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy

2010-09-21 13:12:59

Ponad tydzień temu do sprzedaży w Polsce trafił pierwszy numer nowego magazynu związanego z tematyką Gwiezdnych Wojen pt. Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy. Za wprowadzenie go na rynek odpowiada firma DeAgostini specjalizująca się w wydawaniu czasopism z dołączanymi gadżetami (bądź ich elementami) z których można stworzyć własną - tematyczną - kolekcję. W przypadku tego magazynu sytuacja ma się podobnie - do każdego numeru dodawany jest model statku lub pojazdu z uniwersum Star Wars. Kolekcja pierwotnie trafiła do sprzedaży w krajach anglojęzycznych na początku 2008 roku, od tego czasu powoli jest wprowadzana na kolejne rynki zbytu - tym razem trafiło na Polskę. Redakcja Bastionu starała się nabyć pierwszy numer w kioskach, salonach prasowych lub Empikach, jednakże - przynajmniej na terenie Wrocławia - okazało się to niemożliwe. Zgodnie z informacjami udzielonymi nam przez wydawnictwo DeAgostini tytuł wciąż znajduje się w fazie opracowywania i jego dostępność powinna się wraz z kolejnymi numerami poprawiać. Prawdopodobnie sytuacja jest identyczna jak w przypadku poprzednich kolekcji wydawanych przez tę firmę - wypuszczono do sprzedaży małą liczbę egzemplarzy do wybranych miejsc, testując jak duży będzie na nie popyt.

Pierwszy numer w wybranych punktach sprzedaży nabyć można było za 14,90 zł Każdy kolejny kosztować będzie 34,90 zł. Na stronie DeAgostini wciąż brakuje jeszcze sekcji poświęconej Kultowym Statkom i Pojazdom jednak, jak się dowiedzieliśmy jest już możliwość zamówienia prenumeraty magazynu, za pośrednictwem ich biura obsługi klienta - w tym miejscu. Cena pierwszego numeru zamawianego za pośrednictwem ich strony wynosi 14,90 zł, każdy kolejny będzie tańszy niż w kioskach, bowiem cena wyniesie 29,90 zł.

Pierwszy numer magazynu poświęcony jest chyba najsłynniejszemu i najbardziej rozpoznawalnemu statkowi z Gwiezdnych Wojen - Sokołowi Millenium. W środku znaleźć można teksty poświęcone temu słynnemu frachtowcowi (zarówno od strony powstawania, jak i już dotyczące jego "kariery" w uniwersum), grafiki z objaśnieniami czym jest część elementów na nim zamontowanych czy też plakat. Poza nimi znajdziemy również kilka innych artykułów, dotyczących np. Hana Solo, Greedo czy Tatooine. Do numeru jest oczywiście dołączony model Sokoła Millenium. Poniżej możecie sami zobaczyć jak to wygląda.

O wychodzeniu kolejnych numerów będziemy Was informować na bieżąco.

Temat na forum
KOMENTARZE (84)

Kolekcjonerstwo

IG-88

2010-09-21 12:26:54 Sideshow

Zgodnie z obietnicami złożonymi na konwencie Comic-Con w San Diego (o których informowaliśmy Was w tym miejscu) firma Sideshow Collectibles miała wypuścić na rynek nową linię figurek powiązaną z droidami i zmechanizowanymi postaciami ze świata Gwiezdnych Wojen. Dzisiaj na ich stronie pojawiła się zapowiedź pierwszej z tych figurek - dokładniej chodzi o słynnego droida zabójcę, IG-88. Z zaprezentowanego filmu, na którym gadżet znajduje się wciąż jeszcze w fazie produkcji, widać, ze figurka będzie wydana w standardowym 12-calowym formacie (ok. 30 cm) i będzie posiadała wiele ruchomych elementów. Szacujemy, że powinna się pojawić w sprzedaży w pierwszym kwartale 2011 roku w cenie ok. 100$.


KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Gadżety w McDonald's

2010-09-15 12:08:15

W sieci McDonald's w USA kolejny raz jako dodatek do zestawów Happy Meal pojawią się gadżety z Gwiezdnych Wojen. Tym razem do każdego z zestawów dodawana będzie mała deskorolka oraz tatuaż-naklejka. Oczywiście zarówno deskorolka jak i tatuaż będą pomalowane w motywy z Gwiezdnych Wojen, a dokładniej serialu The Clone Wars. Wszystkie można obejrzeć w tym miejscu.


KOMENTARZE (19)

Kolekcjonerstwo

Blackhole Stormtrooper

2010-09-15 11:45:42

Niedawno wspominaliśmy Wam, że firma Sideshow Collectibles ma zamiar poszerzyć swoją ofertę dotyczącą 12-calowych figurek klonów i szturmowców. Po zeszłotygodniowej zapowiedzi gadżetu przedstawiającego kapitana Rexa przyszedł czas na kolejną figurkę kontynuującą ten temat. Tym razem chodzi o szturmowca Blackhole. Figurka posiadać będzie ponad 30 punktów artykulacji i mierzyć będzie 30,4 cm. Za przyjemność posiadania takiego gadżetu zapłacić trzeba 89,99$.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Kapitan Rex

2010-09-02 11:18:59 Sideshow

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła niedawno przedsprzedaż na kilka swoich nowych figurek. Jedyną, o której nie mieliśmy okazji jeszcze Was poinformować, jest figurka klona znanego z serialu The Clone Wars - kapitana Rexa. Gadżet będzie wyposażony w wiele dodatków pozwalających samemu zdecydować jak ma on dokładnie wyglądać, wśród nich znajdziemy m.in. 2 zestawy kończyn dolnych, 6 zestawów rąk, 2 blastery, karabin czy plecak odrzutowy. Figurka mierzyć będzie 30 centymetrów wysokości. Gadżet trafi do sprzedaży w czwartym kwartale bieżącego roku za 124,99$.


KOMENTARZE (20)
Loading..