TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Kolejne produkty powiązane ze Star Tours

2011-04-30 09:36:15

Niedawno pisaliśmy o przypinkach Disneya, ale to dopiero początek. Wielkie otwarcie Star Tours II już na początku maja. Wszystko musi być gotowe na 4 maja, a co za tym idzie, sklepy w Disneylandzie muszą być pełne specjalnych, ekskluzywnych produktów z logiem Star Tours.

Oto kilka z nich. Cen niestety nie podano.

Pierwszy z nich to koszulka z logiem Star Tours II.Choć już tu warto zauważyć, że II wypadła z logo. Oficjalna nazwa to Star Tours: An Adventure Conitinues, ale ten dodatek się pomija.

Kolejny produkt to długopis.

Choć samo opakowanie chyba również nadaje się do kolekcjonowania.

Kolejny z zaprezentowanych produktów ma pomóc młodym padawanom w konstrukcji ich mieczy. To Build your Own Lightsaber.Z bardziej klasycznych Disneyowych produktów znajedziemy między innymi figurkę Snitcha w roli hologramowego Yody za 14,95 USD.Przypinki (niestety bez cen):

Część z nich już prezentowaliśmy tutaj.

Inne rzeczy to złote i srebrne przepustki:

Okolicznościowe kubeczki:Kolekcja Starspeederów 1000 za 22,95 USDLub pojedynczy model za 4,95 USD.Okolicznościowe piłeczki baseballowe, dostępne w dwóch wersjach, oczywiście za 7,95 USD.Wyjątkowa figurka Gentle Giants, dedykowana dla Star Tours w cenie 15,95 USD.Seria figurek Travel Agency (39,95 USD)Seria figurek: Ambush at Star Tours (również 39,95 USD).Jak widać, Star Tours II jeszcze nie wystartował, ale interes już się kręci doskonale.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Woocze podróbki

2011-04-26 20:26:15

Trzecia i ostatnia część przeglądu wooczych produktów i psów. Tym razem koncentrujemy się na produktach nieoficjalnych, czyli podróbkach zwanych też popularnie bootlegami. Również wybór koncentruje się na najdziwniejszych i najciekawszych objawach fanowskiej (i nie tylko) twórczości.Pierwsze, nieoficjalne ceramiczne kubki. Na pierwszym Chewbacca w słuchawkach.Woocze buty.Ceramiczny Chewbacca (ale niektórzy twierdzą, że to Wolfman Jack)Kanadyjskie i węgierskie maski.Duńskie i polskie figurkiNieoficjalne przypinki.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Woocze kolekcjonaria

2011-04-25 09:50:15

Druga część przeglądu z oficjalnej poświęconemu Chewbacce i Wookiem, tym razem w kolekcjonariach. (Pierwsza część dotyczyła psów). Oto kilka najdziwniejszych i najciekawszych produktów kolekcjonerskich dotyczących Wookiego. Niestety większość z nich nie jest już dostępna na rynku, więc nie ma cen.Kubek Chewbacca to jeden z pierwszych produktów, stworzony przez Jima Rumpha z California Originals jeszcze w 1977. Podobno sam pomysł kubków z Chewiem George miał już podczas pisania scenariusza. I miał być to jeden z niewielu produktów kolekcjonerskich.A to kukiełka na rękę firmy Regal Toy z Kanady z 1977.I znów Regal Toy, tym razem ze starwarsowym Miśkiem.A tu Chewabacca na okładce Dynamite z 1977.Gumowe maski Chewbaccy z Francji, Meksyku i USA.Głowa Chewbaccy zrobiona przez firmę Don Post Studios (w 1977)I kartki świąteczne i walentynkowe z końca lat 70."What Do You Get A Wookiee For Christmas (When He Already Owns a Comb?)" to także rarytas dla fanów Bon Jovi, wtedy ten początkujący muzyk miał nie lada okazję się wypromować.Firma Lee Wards zainspirowała się chodzącym dywanem. Co prawda na dywan to się nie nadaje, ale na dywanik, czemu nie.Reklamy Panasonica (Japonia, lata 80.)Japońskie maskotki.I figurka Kennera - Snoova z Cieni Imperium.Battle BuddiesWooczy plecakComic Images prezentuje woocze wdziankoOrange z 2005, dostępny także w Polsce, pamiątkowe wdzianko dla telefonu.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #5

2011-04-20 12:46:34

Od dzisiaj w wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju można nabyć piąty numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy wydawnictwa DeAgostini. Jest to pierwszy numer, którego tematyka poświęcona jest nie statkom, a właśnie drugiemu członowi nazwy magazynu. Tym razem tematem przewodnim jest bowiem maszyna krocząca typu AT-AT. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W środku magazynu znajdziemy standardowo kilka artykułów powiązanych z tematem przewodnim, tym razem będzie to m.in. artykuł dotyczący powstawania AT-AT, przybliżający bitwę o Hoth oraz sylwetkę generała Veersa. Poza samą gazetką w zestawie oczywiście znajdziemy model przedstawiający AT-AT.Plan kolejnych trzech numerów wygląda następująco:
#6 - Gwiezdny niszczyciel typu Imperial (04.05.2011)
#7 - Prom kosmiczny klasy Lambda (18.05.2011)
#8 - Barka żaglowa Jabby (01.06.2011)

Temat na forum
KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

Replika hełmu Vadera

2011-04-19 20:19:12 eFx Collectibles

Firma eFx Collectibles, specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości replik gadżetów filmowych, w ciągu najbliższych trzech dni uruchomi przedsprzedaż na swój najnowszy produkt - hełm Dartha Vadera. Wydany zostanie on w dwóch wersjach.

Pierwsza z wersji - Legend Edition - będzie dokładną repliką hełmu, odwzorowującą każdy nawet najdrobniejszy szczegół, który mogliśmy zobaczyć w "Nowej nadziei", włączenie ze wszystkimi rysami, cieniami i pozostałymi nawet na pierwszy rzut oka niewidocznymi szczegółami. Wyprodukowanych w niej zostanie tylko 250 sztuk. Przedsprzedaż na tę wersję ruszy już jutro, a kosztować będzie 999$.

Druga wersja - Limited Edition - wbrew nazwie będzie liczniejsza, liczyć bowiem będzie 1000 egzemplarzy. Od pierwszej wersji różnić ją będzie fakt, że hełm będzie wyglądał tak jakby został dopiero co wyprodukowany i nie był jeszcze przez Vadera używany - wszelkie rysy i ubytki widoczne w filmie zostaną uzupełnione. Za przyjemność posiadania egzemplarza z tej edycji zapłacić będzie trzeba 799$. Przedsprzedaż na niego ruszy 22 kwietnia.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Darth Nihilus

2011-04-19 14:11:35

Ponad rok temu firma Gentle Giant zaprezentowała figurkę Dartha Revana, Lorda Sithów znanego nam z gry Knights of the Old Republic. W tym roku do sprzedaży ma wejść gadżet przedstawiający kolejnego Sitha z okresu Starej Republiki - Dartha Nihilusa. Trafi on do sprzedaży jesienią. Figurka mierzyć będzie ok. 15 centymetrów i kosztować 75$.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

Przypinki Disneya

2011-04-16 09:05:00

Star Tour II to nie tylko atrakcja w Disnaylandzie, ale to także możliwość wyciśnięcia z fanów kolejnych pieniędzy. Firma Disney nie zamierza odpuścić sobie tej okazji i już niebawem na rynku pojawią się ekskluzywne przypinki, które można kupić w parkach Disneya (na razie tylko w Południowej Kalifornii). Niektóre z tych ekskluzywnych produktów pierwotnie będzie można kupić w Hotelu w Disneylandzie już w czerwcu!

Na pierwszy ogień idzie podstawowa przypinka Star Tours, przypominająca o uruchomieniu atrakcji. Będzie ona dostępna od 14 kwietnia. Kosztuje 10,95 USD.Inne przypinki to seria "Empire's most wanted". Wydano jedynie 1000 egzemplarzy."Star Wars animated Characters" - zaledwie 250 egzemplarzy."Rebel Alliance Recruitment" - tylko 500 egzemplarzy."Empire Recruitment" - znów tylko 500 egzemplarzy."Jedi Master Fugurine" - 250 egzemplarzy.I jeszcze jedna związana ze Star Tours.Wszystkie te ekskluzywne produkty będzie można kupić na specjalnej imprezie w Disneyland Hotel, 24 czerwca.
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Kit Fisto

2011-04-14 12:45:37 RebelScum

Firma Gentle Giant przedstawiła kolejny gadżet, który wejdzie do sprzedaży jesienią bieżącego roku. Tym razem pochodzi on z ich linii gadżetów, na których postacie przedstawione są od pasa w górę. Ich najnowszy wyrób mierzy niecałe 18 centymetrów, co jest standardową wysokością dla tej linii produktów. Postać, którą tym razem przedstawiono, to znany nam z filmów oraz wielu innych pozycji mistrz Jedi Kit Fisto. Za przyjemność posiadania tej figurki zapłacić będzie trzeba 65$.


KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Kolejny jumbo vintage

2011-04-13 15:00:50 RebelScum

Firma Gentle Giant kontynuuje swoją linię Jumbo Vintage, wypuszczając kolejny powiększony gadżet Kennera. Tym razem pracownicy "delikatnego giganta" cyfrowo zeskanowali i powiększyli figurkę postaci, którą mogliśmy dostrzec na Gwieździe Śmierci w "Nowej nadziei". W efekcie otrzymaliśmy prawie 30 centymetrową figurkę z zapewnioną pełną artykulacją. Gadżet trafi do sprzedaży na jesień bieżącego roku i będzie kosztował 75$.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Jes Gistang

2011-04-12 15:22:34 RebelScum

Firma Gentle Giant zaprezentowała zdjęcia swojego kolejnego gadżetu, który trafi do sprzedaży na jesień bieżącego roku. Tym razem jest to figurka Jes Gistang - postaci znanej nam z komiksowej serii Dziedzictwo, gdzie mogliśmy ją ujrzeć w zeszycie o tytule Nowy. Figurka wykonana będzie w skali 1:6 i mierzyć będzie ok. 30 centymetrów. Wydana zostanie w limitowanej edycji kolekcjonerskiej, w której każdy egzemplarz będzie ręcznie malowany. Wielkość edycj nie jest jeszcze nam znana.
Update: Cena figurki wynosić będzie 225$.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #4

2011-04-05 12:52:17

Już jutro w wybranych kioskach i salonach prasowych na terenie kraju będzie można nabyć czwarty numer kolekcji Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy wydawnictwa DeAgostini. Tym razem poświęcony on będzie myśliwcowi Anakina Skywalkera. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90). Jeśli chcecie się dowiedzieć, gdzie w Waszym pobliżu można nabyć kolejne numery magazynu, to zapraszamy do odwiedzenia tej strony.

W środku znajdziemy artykuły poświęcone Anakinowi Skywalkerowi oraz myśliwcowi przechwytującemu Jedi - sześć stron zawierających m.in. schematy myśliwca. Dodatkowo znajdziemy teksty poświęcone myśliwcom TIE, zarówno w świecie Gwiezdnych Wojen jak i za kulisami ich powstawania oraz kilka dodatkowych artykułów m.in. o Owenie i Beru Lars. Do numeru standardowo oczywiście, jako element kolekcji, dołączony jest model myśliwca Anakina Skywalkera.W numerze piątym ujrzymy model maszyny kroczącej AT-AT, szósty numer będzie natomiast gratką dla fanów większych okrętów, zobaczymy w nim bowiem Imperialny niszczyciel gwiezdny.

Temat na forum
KOMENTARZE (34)

Kolekcjonerstwo

Darth Maul

2011-04-04 13:23:51 Gentle Giant

Firma Gentle Giant prowadzi własny klub kolekcjonera. Przynależność do niego pozwala na czerpanie dodatkowych korzyści, takich jak np. możliwość zakupu gadżetów przeznaczonych do sprzedaży tylko na konwentach, pierwszeństwo w zakupie limitowanych edycji gadżetów, czy 10% zniżka na całą ofertę ich sklepu firmowego. Kolejnym bonusem wynikającym z wykupienia członkostwa w klubie jest otrzymanie jednej z trzech wybranych przez siebie figurek. W tym roku pośród figurek oferowanych członkom klubu znajduje się m.in. wykonany w skali 1:6 i mierzący niecałe 18 cm Darth Maul. Za członkostwo zapłacić trzeba 60$. Biorąc pod uwagę standardowy koszt produktów Gentle Giant i benefity wynikające z członkostwa w klubie, to jest to niewielka cena.


KOMENTARZE (10)
Loading..