TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Zestawy LEGO

2012-11-28 12:34:38

Poniżej prezentujemy wam zestawy klocków LEGO, które weszły do sprzedaży w drugiej połowie bieżącego roku, wśród których znalazły się dwa nawiązujące do gry The Old Republic.

9496 Desert Skiff
Luke, znajdujący się na pokładzie pustynnego śmigacza, ma zostać strącony do znajdującej się poniżej jamy Sarlacca. Czy groźny Sarlacc pożre Luke'a? A może jego przyjaciel Lando Calrissian pomoże mu uciec z niewoli słynnego łowcy nagród Boby Fetta? To zależy od Ciebie! Zestaw zawiera 4 minifigurki: Luke'a Skywalkera, Lando Calrissiana, Bobę Fetta i Kithabę.

9497 Republic Striker-class Starfighter
Mistrz Jedi Satele Shan przemierza przestrzeń kosmiczną w gwiezdnym myśliwcu Republiki klasy Striker. Możliwość ustawienia płatów w pozycji bojowej lub podróżnej, wystrzeliwane rakiety, tylny schowek na miecz świetlny i droid T7-O1 sprawiają, że myśliwiec jest gotowy do walki ze złowrogim Imperium Sithów! Zestaw zawiera 3 zupełnie nowe minifigurki: Satele Shana, żołnierza Republiki i droida astromechanicznego T7-O1.

9498 Saesee Tiin's Jedi Starfighter
Mistrz Jedi Saesee Tiin prowadzi patrol w myśliwcu Jedi, poszukując sił separatystów i przygotowując się do walki wspólnie z mistrzem Jedi Evenem Piellem. Zielony myśliwiec Saesee Tiina jest nie tylko nadzwyczaj zwrotny, ale i uzbrojony w 4 rakiety. Obsługę zapewnia droid R3-D5, a w razie niebezpieczeństwa kokpit może stać się osobistą kapsułą ratunkową mistrza Jedi! Zestaw zawiera 3 minifigurki: Saesee Tiina, droida astromechanicznego R3-D5 i Evena Piella.

9499 Gungan Sub
Jar Jar Binks prowadzi swoich przyjaciół Obi-Wana Kenobiego i Qui-Gon Jinna przez wodne jądro planety Naboo w zwinnej łodzi podwodnej Gungan. Łódź przypomina z wyglądu istoty zamieszkujące podwodny świat i posiada duży kokpit, luki bagażowe, skrzynie transportowe, rakiety, a nawet miniaturową łódź podwodną z harpunem. Napęd zapewnia obrotowy element z tyłu łodzi. Zestaw zawiera królową Amidalę, Obi-Wana Kenobiego, Qui-Gon Jinna i Jar Jar Binksa.

9500 Sith Fury-class Interceptor
Złowrogi lord Sithów Darth Malgus na pokładzie śmiercionośnego myśliwca przechwytującego klasy Malgus sprawdza instrumenty w poszukiwaniu sił Republiki. Myśliwiec klasy Fury jest wyposażony w 4 rakiety i rozkładane płaty, a jego ładownia mieści oddział naziemny Sithów, który można przetransportować w sam środek walki. Kto pokona nieprzyjacielskiego lorda Sithów? Zestaw zawiera 3 minifigurki: Dartha Malgusa i 2 żołnierzy Sithów.

Star Wars Advent Calendar
Przygotuj się do galaktycznych świąt z kalendarzem adwentowym LEGOŸ Star Wars™! Zawiera 24 prezenty, w tym słynne statki kosmiczne, minifigurki i akcesoria. To doskonały podarunek dla fana „Gwiezdnych Wojen” w każdym wieku!

9515 Malevolance
Malevolence to okręt flagowy generała Grievousa i jedna z najstraszliwszych broni separatystów. Grievous i jego załoga nie wiedzą, że na pokład ogromnego okrętu przedostali się Anakin i Padmé, by podjąć próbę zniszczenia tego ciężkiego krążownika. Malevolence zawiera ładownię z kolejką transportową, szczegółowe wnętrze z wyjmowanymi i otwieranymi sekcjami, co zapewnia łatwy dostęp, oraz podwójną szybkostrzelną wyrzutnię rakiet. Zestaw zawiera 6 minifigurek: Anakina Skywalkera, Padmé Amidalę, generała Grievousa, hrabiego Dooku, dowódcę droidów bojowych i droida bojowego.

9516 Jabba's Palace
W pałacu Jabby na Tatooine księżniczka Leia, przebrana za Boushha, próbuje uratować Chewbaccę i Hana Solo, zamrożonego w karbonicie. Czy uda jej się ominąć rakiety zamontowane na dachu, działa obronne i urządzenia podsłuchowe, aby dotrzeć do przyjaciół? Czy też Jabba i jego banda rzezimieszków schwytają księżniczkę i uwiężą ją pod odsuwanym tronem Hutta? Zestaw zawiera 9 minifigurek: Jabbę, Salaciousa Crumba, Biba Fortunę, gamorreańskiego strażnika, Oolę, Hana Solo, księżniczkę Leię w przebraniu Boushha, Chewbaccę i mnicha B'omarr.

9525 Pre Vizsla's Mandalorian Fighter
Pre Vizsla planuje przywrócić wojowniczą chwałę Mandalorian. Po podpisaniu umowy ze złowrogimi separatystami powraca do swojej tajnej bazy w mandaloriańskim myśliwcu, zwanym Gauntlet. Czy Obi-Wan zdoła go wytropić i uniemożliwić mu zaprowadzenie chaosu w galaktyce? Myśliwiec Gauntlet ma obrotowe płaty i kokpit, które można ustawić w trybie lotu lub lądowania, składane podwozie, otwierany kokpit i luk transportowy. Zestaw zawiera 3 minifigurki: Pre Vizslę, Mandalorianina i Obi-Wana Kenobiego.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #47

2012-11-28 11:38:00

Dzisiaj do sprzedaży trafił 47. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim transportowiec typu GR-75. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi GR-75 w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#48 - AAT (12.12.2012)
#49 - Kanonierka LAAT (26.12.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Konkurs modelarski dla fanów Sci-Fi

2012-11-25 19:40:35Zaprzyjaźniony z nami serwis Galaxy Kits ma przyjemność zaprosić wszystkich fanów modelarstwa Sci-Fi do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Sci-Fi: Around the Galaxy Mk. III. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich pasjonatów modelarstwa ze szczególnym uwzględnieniem fantastyki. W zabawie mogą wziąć udział wszyscy, bez względu na doświadczenie modelarskie. Każdy jest mile widziany od weterana klejów i farb po początkującego fana tematów Sci-Fi chcącego nauczyć się nowych technik modelarskich. Nagrodami w konkursie są 3 bony na zakupy w sklepie modelarskim o wartości 50, 70 oraz 100 PLN plus nagrody dodatkowe.

Konkurs trwa do 18 marca 2013r.

Więcej informacji można znaleźć tym pod adresem.
KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Darth Maul

2012-11-17 21:05:36

Podczas relacji z tegorocznego Comic Conu prezentowaliśmy Wam figurkę odrodzonego Dartha Maula w wykonaniu Gentle Giant. Tym razem mamy o niej trochę więcej informacji niż samo zdjęcie. Gadżet trafi do sprzedaży w drugim kwartale 2013 roku i będzie kosztował 399$. Figurka mierzyć będzie niecałe 37 centymetrów wysokości. Przedsprzedaż na nią została już uruchomiona. Na tych, którzy dokonają zakupu do 1 grudnia, czeka upominek w postaci bonu o wartości 100$ do zrealizowania w sklepie firmowym Gentle Giant.


KOMENTARZE (25)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #46

2012-11-14 22:38:31

Dzisiaj do sprzedaży trafił 46. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim droid Tri. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi droida Tri w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#47 - Transportowiec typu GR-75 (28.11.2012)
#48 - AAT (12.12.2012)
#49 - Kanonierka LAAT (26.12.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Czy Disney przejmie Hasbro?

2012-11-11 12:30:30

Niedawno świat obiegła plotka, jakoby firma Disney szykowała się do kolejnego dużego przejęcia. Tym razem miała planować wykupienie największego producenta zabawek na świecie - Hasbro. Rynki zareagowały natychmiastowo, na otwarcie giełdy akcje Hasbro podskoczyły o 6,8%. To natomiast poskutkowało wzmożonym zainteresowaniem analityków finansowych i inwestorów.

Hasbro odmówiło wydania jakiegokolwiek oficjalnego komentarza na ten temat, trzymając się swojej polityki niekomentowania plotek i spekulacji. Analityk CNBC, David Faber, twierdzi, że doradcy finansowi zajmujący się firmą Hasbro nie wiedzą o niczym co mogłoby w jakiejkolwiek formie dotyczyć połączenia Hasbro i Disneya. Uważają wręcz, że przejęcie przez Disneya firmy Hasbro, nie ma większego sensu w sytuacji gdy Disney dopiero co zgodził się za ponad 4 mld dolarów kupić Lucasfilm.

Przypomnijmy, że Disney z Hasbro z sukcesami współpracuje od lat. Ten największy producent gadżetów, wielokrotnie wydawał już zabawki lub gry planszowe zawierające postacie z filmów Disneya. Posiada również licencje do wydawania figurek z dwóch największych marek nabytych przez Disneya - Star Wars i Marvela. Tym samym jeśli by rzeczywiście doszło do przejęcia, to Disney byłby w posiadaniu wszystkich najważniejszych licencji dotyczących "swoich" marek. Czy tak się stanie? Nie wiemy. Wiemy jedynie, że Hasbro odmówiło komentarza w tej sprawie, a Disneya jeszcze o to żaden dziennikarz oficjalnie nie zapytał.
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Darth Maul

2012-11-10 12:55:12

Firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na swoją kolejną figurkę. Jako, że ten rok, po względem gadżetów zdecydowanie należy do Dartha Maula, to i tym razem nowość jest związana właśnie z nim. Jest to mianowicie popiersie wykonane w skali 1:2 (co się przekłada na 43 centymetry wysokości). Zapłacić za nie trzeba 249,99$. Do nabywców trafi w maju 2013 roku.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Disney chce kupić Hasbro!

2012-11-06 20:54:09 Mtv Geek

Mtv Geek donosi, Disney po przejęciu Lucasfilmu (transakcja oczekuje na zatwierdzenie), zwróci swoje zainteresowanie w kierunku firmy Hasbro. Jak na razie wszystko jest w fazie planów i trwają dyskusję. Poprzez zakup Hasbro, Disney dostałby prawa do takich serii jak m.in. Transformers, G.I. Joe, Dungeons and Dragons, czy My Little Pony no i oczywiście Star Wars. Co więcej, firma uzyskałaby znacznie większe przychody pieniężne z uniwersum Sagi, a wszystko dzięki sprzedaży zabawek z Gwiezdnych Wojen.
Jak widać Disney wie jak robić dobre interesy. Wygląda na to, że firma spod szyldu Myszki Mickey chce ugryźć jak największy kawałek Gwiezdnowojennego tortu, czyli uzyskać jak największe przychody z całej serii.
KOMENTARZE (34)

Kolekcjonerstwo

Kalendarz adwentowy LEGO

2012-11-04 21:59:39

Mimo iż do świąt pozostały jeszcze prawie dwa miesiące, to dla wielu firm jest to najwyższy czas, żeby zacząć promocję swoich świątecznych produktów. W tym roku duński producent klocków, firma LEGO, przygotował dla fanów Gwiezdnych Wojen kalendarz adwentowy. Zawiera 24 prezenty, w tym słynne statki kosmiczne, minifigurki i akcesoria. Cena takiego kalendarza, w zależności od sklepu, powinna wynosić około 130 zł.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Boba Fett

2012-11-03 11:50:57 Sideshow

Kontynuując swoją najnowszą serię, Mythos, firma Sideshow Collectibles uruchomiła przedsprzedaż na figurkę Boby Fetta. Mierzć ona będzie ponad 48 centymetrów wysokości kosztować 324,99$. Do nabywców trafi w maju 2013 roku.

Tak o samej figurce wypowiadają się jej twórcy: Kiedy projektowaliśmy Bobę Fetta z serii Mythos, czerpaliśmy inspirację z klasycznych łowców nagród ze spaghetti westernów. Odnosiliśmy się do Clinta Eastwooda z serii "Man with No Name", zmieniliśmy lekko jego kostium, zamieniając płaszcz w coś w stylu ponczo. Wtedy pomyśleliśmy, że jeżeli Fett byłby na polowaniu na którym spodziewałby się spotkać z dużymi siłami wroga, prawdopodobnie zabrałby większy arsenał niż tylko swój blaster i mini-wyrzutnię rakiet. Więc w naszej inkarnacji, będzie on w całości uzbrojony i gotowy do akcji. Pozostawiamy wyobraźni fanów, czy misja, której się podjął, jest z jego przeszłości czy już po przetrwaniu wizyty w jamie Sarlacca w "Powrocie Jedi"


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #45

2012-11-02 09:43:09

W środę do sprzedaży trafił 45. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim Juggernaut HAVw A6. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi Juggernauta w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#46 - Droid Tri (14.11.2012)
#47 - Transportowiec typu GR-75 (28.11.2012)
#48 - AAT (12.12.2012)
#49 - Kanonierka LAAT (26.12.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (4)
Loading..