Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #49

Vergesso
6

Wczoraj do sprzedaży trafił 49. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim LAAT. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi LAAT w świecie Gwiezdnych Wojen oraz powstawanie kanonierki na potrzeby filmu. Poza nimi znajdziemy teksty o przybyciu armii klonów na Geonosis, Yodzie, Yaddle, Mobilnej Platformie Droidów HMP, Radzie Jedi i Franku Ozie. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#50 - Gwiezdny skiff klasy J (09.01.2013)
#51 - Droid-czołg NR-N99 (23.01.2013)

Temat na forum

Stare świąteczne pocztówki

oficjalny blog
11

Święta się zbliżają, najwyższy czas wysłać pocztówki, choć pewnie i tak już nie dojdą, ale grzebiąc na oficjalnym blogu można znaleźć kilka ciekawych kartek okolicznościowych pochodzących z dawnych lat. Kartki wydrukowane przez Drawing Board Greeting Card w 1977 są dziś dość ciekawym trofeum kolekcjonerskim. Na szczęście można je też pooglądać w Internecie.


Najlepsze jest to, że kiedyś kosztowały grosze, a dziś są bezcenne.

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #48

Vergesso
5

W środę do sprzedaży trafił 48. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim AAT. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi AAT w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Poza nimi znajdziemy teksty o kapitanie Tarplasie, inwazji i bitwie na Naboo, Gunganach, barce desantowej C-9979 Federacji Handlowej oraz droidzie bojowym OOM-9 Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#49 - Kanonierka LAAT (26.12.2012)

Temat na forum

Aukcje gwiezdnowojenne

RebelScum.com
9

W dniach 15-16 grudnia odbędzie się w Hollywood "Drama, Action, Romance: The Hollywood Auction". Jest to aukcja, na której można zdobyć różne unikatowe przedmioty z planów filmów. W trakcie tej edycji The Hollywood Auction przybysze będą mogli znaleźć kilka naprawdę ciekawych kolekcjonerskich okazów rodem z gwiezdnej sagi. Oto niektóre z nich:Oryginalny model myśliwca X-wing, który był wykorzystywany na planie Nowej Nadziei w 1977 roku. Wymiary: 22 na 18 cali. To jedyny pomalowany model, który udało się znaleźć dla użytku aukcji. (powyżej znajduje się zdjęcie tego modelu) Cena spodziewana: $80 000 - $120 000.

Hełm Imperialnego Gwardzisty z Powrotu Jedi. Jest to okaz, który został wyprodukowany na potrzeby filmu, lecz nie został użyty na planie. Cena spodziewana: $40 000 - $60 000.

Zapasowy miecz świetlny Luke'a Skywalkera z Powrotu Jedi. Po skończeniu filmowania miecz stał się własnością Wesleya Seedsa, który pracował na planie VI epizodu. Cena spodziewana: $30 000 - $50 000.

Hełm pilota rebelianckiego z Imperium Kontratakuje. Ten okaz został odnowiony i jest w stanie idealnym. Cena spodziewana: $20 000 - $30 000.

Blaster Scout Troopera z Powrotu Jedi, który był używany na planie. Został sprowadzony prosto z archiwum ILMu. Cena spodziewana: $10 000 - $15 000.

Zrobiona przez Industrial Light & Magic maska Yody. Składa się ze "skóry", oczu, zębów i mechanizmów w środku do poruszania poszczególnymi częściami. Miała być używana na planie, lecz na powierzchni w trakcie produkcji powstało kilka nierówności, więc ostatecznie maska nie została użyta. Cena spodziewana: $4 000 - $6 000.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.