TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od eFx Collectibles

2012-07-28 11:58:14

Bardzo rzadko mamy okazję pisać o produktach firmy eFx Collectibles, a przypomnijmy, że to właśnie ona zajmuje się produkcją oficjalnych replik gadżetów filmowych z Gwiezdnych Wojen. Tym razem chcielibyśmy przedstawić Wam dwie nowe repliki, nad którymi obecnie pracują. Pierwsza z nich to hełm szturmowca zwiadowcy, druga to rękojeść miecza Dartha Maula. Oba gadżety wykonane będą w skali 1:1, z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Cena niestety nie jest jeszcze znana.Na koniec pragniemy przedstawić zdjęcie jeszcze jednej repliki. Co prawda powstała ona pod koniec ubiegłego roku, ale nie trafiła do normalnej sprzedaży - w związku z czym przez długi czas nie było publicznie wiadome nawet o jej istnieniu. Firma eFX Collectibles wyprodukowała serię mieczy mistrza Orgusa specjalnie dla pracowników Bioware, którzy pracowali przy grze The Old Republic. Od czasu do czasu któryś z tych mieczy pojawia się na eBayu, cena za niego jest jednak dosyć duża bo sięga 5000$.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #38

2012-07-28 11:13:44

W środę do sprzedaży trafił 38. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim fregata typu Nebulon-B. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi fregatę w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jej powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#39 - Frachtowiec Jendirian Valley (08.08.2012)
#40 - AT-ST (22.08.2012)
#41 - Droid-czołg IG-227 Hailfire (05.09.2012) #42 - Invisible Hand (19.09.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Galactic Files - nowy zestaw topps

2012-07-24 20:25:32

Odkąd Gwiezdne Wojny trafiły do kin 35 lat temu, wyszło wiele zestawów kart kolekcjonerskich związanych z tą marką. Żaden z nich nie był jednakże tak duży. Firma topps wypuści we wrześniu, składający się z aż 350 podstawowych kart zestaw Galactic Files. W obecnych czasach zestawy składające się z 350 kart są spotykane w przypadku kart sportowych, prawie nigdy nie zdarza się to jednak w przypadku innych dziedzin rozrywki.

Galactic Files będzie łączył wszystkie sześć filmów, seriale animowane i rozszerzony wszechświat. Znajdziemy w nim karty przedstawiające zarówno znane postacie z filmów jak i rzadko spotykane stwory i pojazdy. Tak duży zestaw będzie wymagał jednakże wydania większej sumy pieniędzy na skompletowanie całości - do tego będzie potrzebne kupno przynajmniej dwóch boxów. Karty wyjdą w większych opakowaniach niż zazwyczaj - każde opakowanie będzie zawierało 12 kart, a każdy box 24 opakowania. Za pojedynczy box zapłacić będzie trzeba ok. 100$.

Poza zestawem podstawowym znajdziemy również to, co kolekcjonerzy poszukują najbardziej - czyli specjalne karty dodatkowe (czasem unikatowe). Trafić będzie można np. karty z autografami (podpisywać je będzie m.in. Harrison Ford, Mark Hammil, Carrie Fisher, Ray Park, Peter Mayhew czy Amy Allen) czy ręcznie rysowane przez specjalnie zatrudnionych grafików. Jak przy każdym z ostatnio produkowanych zestawów zatrudnieni zostali do pracy nad nim zarówno uznani już w branży graficy jak i nowe osoby. W najbliższych tygodniach będziemy Wam regularnie prezentować przygotowywane przez nich karty.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2012: Hasbro

2012-07-17 20:01:31 Rebelscum

Swoje stoisko i panel na Comic Conie miał również największy na świecie producent gadżetów spod znaku Star Wars - Hasbro. Podczas tego panelu przedstawionych zostało sporo informacji dotyczących najbliższego roku. Najważniejsze z nich znajdziecie poniżej:
- W 2013 roku oficjalnie powróci linia Droid Factory. W kilku seriach wydanych będzie ponad 30 różnych figurek. Z części zebranych w każdej z serii zbudować można będzie dodatkowo 1 lub dwie figurki robotów. W pierwszej serii znajdą się:
 • Padme Amidala
 • R2-D2
 • Biker Scout
 • TIE Pilot
 • Anakin
 • Clone Trooper Sargeant
 • Sandtrooper
 • Luminara Unduli
 • Battle Droid
 • Geonosian Warrior Sun Fac
 • Pablo-Jill
 • 212th Clone Trooper


W drugiej serii będą:
 • Mace Windu
 • Captain Rex
 • Luke
 • Mara Jade
 • Bespin-Trap Vader
 • A-Wing pilot
 • Biggs Darklighter
 • Episode II Clone Pilot


- Wiosną 2013 roku do sprzedaży trafi całkiem nowa seria 12-calowych (ok 30 cm) figurek Hasbro. Już oficjalnie zapowiedziano figurki: Dartha Vadera, Anakina, Clone Troopera i Obi-Wana.

- Seria The Vintage Collection zostaje zawieszona na czas nieokreślony. Hasbro będzie chciało do niej jednak jeszcze kiedyś powrócić.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2012: Gentle Giant

2012-07-15 22:52:51 Rebelscum

Również firma Gentle Giant przygotowała swoje stanowisko na Comic Conie. W ich przypadku możemy dostrzec zarówno gadżety, które znajdują się na rynku już od jakiegoś czasu, jak i całkiem nowe produkty. Dokładniej je opiszemy, gdy już będą dostępne oficjalne zapowiedzi wraz z cenami i podanymi wielkościami. Na jednym ze zdjęć dostrzec możecie wesołego Jar Jara - ta figurka posłuży jako baza do świątecznego gadżetu Gentle Giant w tym roku, jeśli dodacie do niej czapkę Mikołaja i trochę lampek to będziecie mogli sobie wyobrazić jak ten gadżet będzie wyglądał.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2012: Kotobukiya

2012-07-15 22:22:29 Rebelscum

W San Diego na Comic Conie nie mogło zabraknąć najbardziej znanego producenta gadżetów Star Wars z kraju kwitnącej wiśni. Firma Kotobukiya zaprezentowała wszystkie swoje najnowsze gadżety, jednakże odbyło się bez premier, nie pokazano niczego, czego wcześniej byśmy nie widzieli. Poniżej możecie zobaczyć zdjęcia z ich stoiska. Warto zwrócić uwagę na R2-A6, ten mały astromech został stworzony specjalnie z myślą o nadchodzącym konwencie Celebration VI i będzie tam dostępny do kupienia za 29,99$.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2012: Sideshow Collectibles

2012-07-15 20:56:36 Rebelscum

Comic Con w San Diego jest jedną z dwóch imprez na których można spotkać wszystkich największych na świecie producentów gadżetów, prezentujących swoje nowe produkty. Nie inaczej jest na tegorocznym Comic Conie. Część nowości od Sideshow Collectibles mieliśmy okazję już Wam zaprezentować. Teraz chcielibyśmy pokazać wybrane pozostałe produkty tej firmy. Niektóre z nich mieliście okazję już zobaczyć na naszej stronie, o pozostałych napiszemy dokładniej gdy się pojawią oficjalne zapowiedzi wraz z cenami. A na razie zachęcamy do obejrzenia zdjęć.Już niedługo możecie się spodziewać informacji o pozostałych producentach gadżetów.
KOMENTARZE (21)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2012: Seria Mythos

2012-07-13 11:58:26 Rebelscum

Parę miesięcy temu prezentowaliśmy Wam pierwszą figurkę z nowej serii gadżetów firmy Sideshow Collecitbles, przedstawiającą Dartha Maula. Seria Mythos, bo o niej mowa, miała nieść ze sobą nowe, głębsze spojrzenie na postacie z naszego ulubionego uniwersum, pokazanie interpretacji tego, co dokonały poza kanonem Gwiezdnych Wojen. W każdej z figurek zaakcentowane miały być motywy i koncepty wspólne dla mitologii Gwiezdnych Wojen, takie jak miłość, honor, nadzieja czy przygoda. Teraz mamy możliwość bliższego przyjrzenia się całej serii, zobaczenia jak te nowe wcielenia znanych postaci się prezentują.

Na konwencie Comic Con w San Diego firma Sideshow Collectibles zaprezentowała wszystkie figurki z serii Mythos nad którymi pracuje. Przypomnijmy, że wydane zostaną w skali 1:6, a ich cena wynosić będzie ok 250$ za sztukę. Poniżej znajdziecie zdjęcia tych figurek (poza Darthem Maulem, którego prezentowaliśmy wcześniej):Zachęcamy do śledzenia kolejnych informacji z Comic Conu, które będziemy przedstawiać w najbliższych dniach.
KOMENTARZE (27)

Kolekcjonerstwo

Snowtrooper i E-Web

2012-07-13 11:16:09 Sideshow

Niedawno firma Sideshow Collectibles zaprezentowała kolejne gadżety, które trafią do sprzedaży. Tym razem jest to figurka Snowtroopera oraz E-Web Heavy Blaster. Oba produkty wydane zostaną w skali 1:6 tak aby idealnie do siebie pasować. Snowtrooper mierzyć będzie 30 cm wysokości, natomiast E-Web 21,5 cm. Mimo oba gadżety iż stanowią świetny zestaw to nabyć je trzeba oddzielnie w cenie 149,99$ za każdy z produktów. Do nabywców trafią w styczniu 2013 roku.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #37

2012-07-12 23:30:44 Vergesso

W środę do sprzedaży trafił 37. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Znajduje się w nim OG-9 droid-pająk. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W magazynie znajdziemy artykuły o OG-9, droidach D1, fabryce droidów na Geonosis i samej bitwie o Geonosis, Kicie Fisto, Shu Mai oraz Matthew Woodzie. Oczywiście wraz z numerem nabywamy model droida-pająka.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Kolejne numery prezentują się następująco:
#38 - Fregata typu Nebulon-B (25.07.2012)
#39 - Frachtowiec Jendirian Valley (08.08.2012)
#40 - AT-ST (22.08.2012)
#41 - Droid-czołg IG-227 Hailfire (05.09.2012)
#42 - Invisible Hand (19.09.2012)

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Bossk

2012-07-01 12:27:23 Sideshow

Kolejnym dodatkiem do serii Scum and Villainy firmy Sideshow Collectibles będzie figurka Bosska. Ten znany łowca nagród zostanie wydany w skali 1:6, co się przekłada na 30 centymetrów wysokości. W ramach dodatków pozwalających na dostosowanie figurki do własnych upodobań dołączone będą dwa zestawy wymiennych rąk i nóg oraz wyrzutnia granatów Relby-v10. Figurka trafi do sprzedaży w grudniu bieżącego roku po 159,99$.


KOMENTARZE (17)
Loading..