TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

P&O 22: Czy mógłbyś mi wysłać listę kolekcjonerską figurek?

2013-06-09 08:15:24To jedno z bardziej personalnych pytań skierowane do Steve’a Sansweeta.P: Czy mógłbyś mi wysłać listę kolekcjonerską figurek?

O: Nie.

I nie dlatego, że nie chcę, bo akurat gdyby była sam bym chciał taką. Problem tkwi w tym, że jest tyle różnych sposobów kolekcjonowania, że nie ma jednej takiej listy, która usatysfakcjonowałaby wszystkich. Czy chcesz wiedzieć o każdej figurce jaką wypuszczono? Czy może o każdej karcie jaką dołączono do figurki? Chcesz w kolejności alfabetycznej, wypuszczania czy może tak zwanych „falach”? To czego wszyscy potrzebują to wspaniałą baza danych zawierająca komplet tych informacji, z których można by to wszystko wyciągnąć. A ta zawierałaby także wszystkie edycje wydawane we wszystkich krajach świata.

Póki takiej bazy nie ma, pozostaje nam samemu szukać i uzupełniać sobie listy z Cargo Bay, list na Hasbro.com i wielu innych stronach. Polecam też regularne czytanie magazynów Toyfare i Lee’s Toy Review, bez których nie potrafię sobie wyobrazić życia.

K: Cargo Bay – to była usługa na oficjalnej, która próbowała katalogować gadżety i figurki. Obecnie już nie istnieje, ale w sieci znajduje się kilka fanowskich. Pojawiają się też specjalne albumy kolekcjonerskie jak Gus and Duncan’s Comprehensive Guide to Star Wars Collectibles. Dość dobrze ilustrują one ile problemów jest ze stworzeniem takiej listy.
KOMENTARZE (2)

Kolekcjonerstwo

Fettowie, Yoda oraz klon

2013-06-04 20:03:32 Rebelscum

Firma Medicom Toy planuje wprowadzić do sprzedaży dwa nowe zestawy zabawek z serii Be@rbricks. Pierwszy z nich będzie zawierał Jango oraz Bobę Fetta, drugi Yodę i klona. Be@rbricks to seria zabawek, w której wszystkie figurki robione są na bazie modelu bajkowego niedźwiadka - stąd wspólny kształt - różnią się jedynie wykończeniem. Za każdy z tych zestawów zapłacić będzie trzeba ok. 30$.


KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Blackhole Stormtrooper

2013-06-02 19:52:50 Sideshow Collectibles

Najnowszym produktem firmy Sideshow Collectibles, który trafił do przedsprzedaży, jest figurka szturmowca Blackhole. Wykonana zostanie ona w skali 1:4, co się przełoży na 49,5 centymetra wysokości. Do osób, które będą chciały zapłacić za niego 359,99$, trafi w styczniu 2014 roku.

Przypomnijmy, że jest to już kolejne podejście Sideshow do czarnych szturmowców. Pierwszą figurkę ujrzeliśmy w 2010 roku. Różnica jest taka, że była ona wykonana w skali 1:6.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy #60

2013-06-01 14:21:33

W środę do sprzedaży trafił ostatni już, 60. numer magazynu kolekcjonerskiego Star Wars - Kultowe Statki i Pojazdy, wydawnictwa DeAgostini. Tym samym, po ponad dwóch latach, od oficjalnej premiery w Polsce, magazyn kończy swoje istnienie.W ostatnim numerze znajduje się droid typu Vulture. Za magazyn wraz z modelem zapłacić trzeba 34,90 zł (w prenumeracie 29,90).

W numerze znaleźć można m.in. standardowe sekcje wraz z artykułami opisującymi droida w świecie Gwiezdnych Wojen oraz jego powstawanie na potrzeby filmu. Oczywiście wraz z magazynem nabywamy odpowiedni model.Możliwy jest również zakup wybranych numerów archiwalnych z kolekcji, za pośrednictwem uruchomionej przez DeAgostini podstrony. Znajdziecie ją w tym miejscu.

Temat na forum
KOMENTARZE (0)

Kolekcjonerstwo

Drugi Tydzień Powrotu Jedi: Przewodnik polskiego kolekcjonera po Epizodzie VI

2013-06-01 12:26:32Bycie kolekcjonerem nie ogranicza się tylko do kupowania czy to wszystkiego co ma znaczek Star Wars czy po prostu samych numerowanych kolekcjonariów, do których często dołączany jest certyfikat. Bycie kolekcjonerem to przede wszystkim zbieranie czegoś z pasją, czegoś dzięki czemu rozwijamy swoją pasję. Zobaczmy co polscy kolekcjonerzy mogą między innymi dołączyć do swojej kolekcji związanego z Powrotem Jedi.

Kasety video, DVD, BD
Prawdziwą gratką dla każdego fana jest posiadanie swojego ulubionego filmu w domowej wideotece. Kolekcjoner zaś nie poprzestanie na jednej wersji, on musi mieć wszytskie dostępne wersje, najlepiej w limitowanej edycji. Dodatkowym atutem może być też fakt, że w naszym kraju Powrót Jedi ukazał się na trzech różnych nośnikach.

Pierwszym są kasety VHS z następującymi wersjami filmu: oryginalna kinowa, poprawiona oraz Edycja Specjalna.


Drugi nośnik, na którym ukazał się Epizod VI to DVD a sam film został w naszym kraju wydany w wersji poprawionej w 2004 roku oraz dwa lata później w wersji kinowej.


Trzeci to Blu-ray, który trafil na półki sklepowe w 2011 roku, płyta z filmem wygląda tak:


Książki
Jeśli chodzi o książki i Epizod VI kolekcjonerzy w naszym kraju będą mogli upolować kilka ciekawych okazów. Przede wszystkim wydania klubowe, które były wydane w małej ilości i czasami z różnymi okładkami (jak chociażby ta z Luke'iem). Na półki domowych biblioteczek powinny też trafić trzy wydania adaptacji wydane przez Amber z różnymi okładkami oraz album o powstawaniu Epizodu VI. Nie można także zapominać o złotej serii Interartu i adaptacji Powrotu, który jako jedyny ukazał się na naszym rynku tylko w wersji z twardą okładką.Wycinki, artykuły..
W latach 80-tych czy też początkowo w 90-tych mało kto w Polsce mógł pomyśleć o internecie i o szybkim przepływie informacji. Dlatego fani zbierali wszelkie wycinki dotyczące ich ukochanego filmu. Każdy artykuł, wycinek z gazety czy jakieś zdjęcia były dla wielu fanów jedynymi informacjami jakie posiadali, często też fani tworzyli specjalne albumy, których wartość kolekcjonerska jest różna, jednak wartość sentymentalna takich zbiorów dla ich posiadacza jest bezcenna. Poniżej prezentujemy materiały, które należą do Michała "Guzesa" Gużewskiego. Więcej podobnych materiałów można znaleźć na jego stronie >>>


Polskie podróbki figurek
Polskie podróbki figurek Kennera z okresu PRL-u są idealnym dowodem na to, że Polak potrafi. Powstało wiele figurek a wariacji kolorystycznych jest jeszcze więcej, często jedna figurka potrafiła mieć kilka wariantów kolorystycznych, dzięki czemu dzisiaj są łakomym kąskiem wśród kolekcjonerów na całym świecie. Poniżej gablota Michała "Guzesa" Gużewskiego oraz jeden z kartoników, który był sprzedawany razem z figurkami.


Pozostałe gadżety
Wśród pozostałych gadżetów, które mogą zasilić kolekcje fanów w Polsce a nawiązują do Powrotu to między innymi legendarne już Tazosy, które można było znaleźć w paczkach chipsów z okazji Edycji Specjalnej w 1997 roku. Podobnych gadżetów w naszym kraju pojawiło się wiele, m.in. przy premierze Ataku klonów można było znaleźć startuetki, kilka oczywiście z motywem powrotowym.
Jak widać kolekcjonerzy w naszym kraju nie mogą narzekać na gadżety z Powrotu Jedi, mało tego, można stworzyć sobie małą kolekcję powrotowych gadżetów, jak chociażby na zdjęciu poniżej, a Ty jak dużo masz w swojej kolekcji gadżetów z powrotu Jedi?Wszystkie atrakcje Drugiego Tygodnia Powrotu Jedi znajdziecie w tym miejscu
KOMENTARZE (6)
Loading..