Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker w stroju pilota

Sideshow Collectibles
7

Sideshow Collectibles uruchomiło przedsprzedaż na figurkę Luke'a Skywalkera w stroju pilota. Młody Skywalker wykonany został w skali 1:6, co się przekłada na 30,4 cm wysokości. Do figurki dołączony jest hełm pilota, który możemy zamontować na głowie Luke'a lub pozwolić mu go trzymać w ręce. Do osób, które chcą zapłacić 239,99$ figurka trafi w październiku przyszłego roku. Można ją nabyć w tym miejscu.

Kalendarze na rok 2015

14

Firma Ameet, którą Polscy fani znają z wydawania książeczek dla dzieci wypuściła serię kalendarzy Star Wars na rok 2015. Coś dla siebie mogą wśród nich znaleźć fani w każdym wieku. Do sprzedaży trafiły bowiem dwa ścienne kalendarze (jeden z serialu Star Wars: Rebels, drugi z grafikami z obu filmowych trylogii), jeden kalendarz książkowy młodzieżowy i jeden książkowy dla starszych fanów. Nabyć je można między innymi w Empikach na terenie Polski, sklepie internetowym merlin.pl oraz większych salonach prasowych.

 • Star Wars Rebels Kalendarz, cena ok. 40 zł
 • Star Wars Kalendarz, cena ok. 40 zł
 • Star Wars kalendarz książkowy
 • Star Wars kalendarz książkowy młodzieżowy

Puzzle z serialu Star Wars Rebels

2

Firma Trefl, znana z produkcji puzzli, wypuściła tym razem zestawy związane z serialem Star Wars: Rebels. Do sprzedaży trafiły trzy zestawy: Drużyna Ezry (składająca się ze 100 elementów, w cenie 13,99 zł), Młodzi rebelianci (160 elementów, również za 13,99 zł) oraz Rządź galaktyką (260 elementów, za 20,49 zł). Puzzle można nabyć na stronie producenta lub w sklepach z zabawkami.

Hasbro Black Series

6

W 2013 roku firma Hasbro zaczęła wydawać figurki z serii czarnej (Black Series). Znalazły się wśród nich najbardziej rozpoznawalne postacie z obu trylogii. To co miało wyróżniać Black Series w stosunku do pozostałych serii Hasbro to wielkość figurek i ich jakość. Figurki miały mieć bowiem około 15 centymetrów wysokości, co daje ok. 1/3 więcej niż zazwyczaj w przypadku Hasbro. Jakość ich też miała być trochę lepsza. Obecnie doczekaliśmy się już 5 i 6 fali figurek Black Series. Zestaw z falą 5 ma trafić do sprzedaży w listopadzie (EntertainmentEarth wycenia go na 79,99$), a z 6 falą w grudniu (w EntertainmentEarth również za 79,99$) - każdy z zestawów zawiera po cztery figurki. Część z tych figurek można już nabyć w innych sklepach. Figurki Hasbro kupić również można w Polsce w sklepach z zabawkami.

Fala 5:

 • Luke Skywalker
 • Darth Vader
 • Chewbacca
 • Sandtrooper
Fala 6:
 • Obi-Wan Kenobi
 • pilot TIE
 • Yoda
 • Klon sierżant


It's a trap

2

Gentle Giant kolejny raz postanowiło powiększyć starą figurkę Kennera. Tym razem cyfrowego zeskanowania i powiększenia do ponad 30 centymetrów doczekał się admirał Ackbar - tym samym figurka wydana zostanie w skali 1:6. Do osób chcących zapłacić za nią 80$ trafi w trzecim kwartale przyszłego roku.

Boba Fett

3

Sideshow Collectibles kolejny raz podeszło do tematu Boby Fetta, tym razem w formie figurki w skali 1:4. Fett, stojący na podstawce inspirowanej scenografią z Miasta w Chmurach mierzyć będzie 64,7 cm wysokości. Do nabywców, zdolnych zapłacić za niego 439,99$, trafi w październiku 2015 roku.

Leia i Boba Fett

Gentle Giant
2

Podczas tegorocznego Comic Conu firma Gentle Giant zaprezentowała kilka nowych figurek, które mają trafić na rynek w tym i przyszłym roku. Wtedy jednak, w większości przypadków, nie były znane jeszcze ich ceny, ani daty premier. Niedawno jednak firma uruchomiła przedsprzedaż na kolejne dwie z nich: Leię w przebraniu Boushha i Bobę Fetta.

Obie figurki są powiększonymi wersjami gadżetów Kennera, sprzed lat. Leia została powiększona do skali 1:6 (ok. 30 cm), Boba Fett urósł natomiast aż do skali 1:1 (ok. 180 cm). Różne skale, to również różne ceny: Leię (sklep) nabywcy otrzymają w drugim kwartale 2015 roku za 80$, Boba (sklep) dotrze natomiast w trzecim kwartale 2015 roku za 2750$.

Archiwum wiadomości dla działu "Kolekcjonerstwo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.