TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

SDCC 2016: Kotobukiya

2016-07-25 22:53:22 Rebelscum

Na tegorocznym Comic Conie firma Kotobukiya nie miała zbyt wielu zapowiedzi - pojawiła się tylko jedna kompletnie nowa figurka, której do tej pory nie pokazywali. Chodzi o figurkę Kylo Rena w ujęciu z walki w lesie na bazie Starkiller. Kosztować będzie ona 139,99$ i trafi do sprzedaży wiosną przyszłego roku. Z niedawno zapowiedzianych figurek, których nie mieliśmy jeszcze okazji Wam prezentować, pokazali również dwupak R2-D2 i Yody. Do tego dwupaka dołączona jest jeszcze bonusowo trzecia figurka Yody jako "ducha". Można je nabyć w przedsprzedaży w tym miejscu za 64,99$.


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2016: Hasbro

2016-07-23 09:45:04

Na trwającym Comic Conie w San Diego firma Hasbro zaprezentowała swoje nowe produkty. Jeszcze przed imprezą zapowiedziała wydanie trzech figurek z Black Series przygotowanych specjalnie z myślą o SDCC: Obi-Wana Kenobiego, Kylo Rena i Jyn Erso. O dwóch pierwszych pisaliśmy w tym miejscu, trzecia natomiast wygląda następująco:Jeśli mówimy już o 6-calowej (około 15 cm) linii Black Series to, poza wymienionymi powyżej Hasbro zapowiedziało jeszcze wyjście figurek: Hery, Qui-Gon Jinna, Lando Calrissiana, jeźdźcy Tusken, czerwonogwardzisty Imperatora i Jainy Solo. Jaina została wybrana w sondzie, w której fani głosowali na kolejną figurkę Hasbro - pisaliśmy o tym tutaj.Jeśli chodzi o inne linie produktowe Hasbro, to zapowiedziano również kilka figurek w standardowej wielkości 3 i 3/4 cala (niecałe 10 cm). Spodziewać się możemy m.in. Wielkiego Admirała Thrawna (wygląd z serialu Rebelianci), Fenna Rau, Hery wraz z A-wingiem i dwupaka Poe vs Snowtrooper.Zapowiedziano również wyjście maszyny kroczącej AT-ACT wraz z figurkami Jyn Erso, kierowcy i czarnego astromecha. Co ciekawe, ta maszyna rzeczywiście może chodzić.


KOMENTARZE (13)

Kolekcjonerstwo

SDCC 2016: Hot Toys

2016-07-21 21:53:21 Rebelscum

W San Diego rozpoczyna się najważniejsza impreza dla fanów fantastyki, komiksów czy seriali - San Diego Comic Con. Jak co roku postaramy się dostarczyć Wam sporo informacji na temat nowych produktów, które zaprezentowano na tym konwencie. Na rozpoczęcie na tapet weźmiemy wystawę firmy Hot Toys. Dojrzeć na niej można kilka figurek, które do tej pory nie były nigdzie prezentowane: Luke'a Skywalkera z "Przebudzenia Mocy", Rey w stroju z końcówki filmu (jest to już druga figurka Rey od Hot Toys), C-3PO i R2-D2 w wersji z Epizodu VII oraz droida potocznie zwanego "Gonkiem". Wszystkie figurki wykonane zostaną w skali 1:6, co w przypadku Rey i Luke'a się przełoży na około 30 centymetrów wysokości. Cena i data wydania nie jest jeszcze znana, ale możemy przypuszczać, że wyjdą w przyszłym roku w cenie ok 250$ za sztukę.


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Sonda na następną figurkę Black Series

2016-07-19 21:45:57 oficjalna

Oficjalna strona StarWars.com zorganizowała sondę na następną figurkę Black Series. Najpierw na stronach Hasbro odbywały się sondy, będące rundami kwalifikacyjnymi - z nich wyłoniono ścisłą czołówkę. Teraz fani mogą w niej wybrać, która spośród sześciu finałowych postaci trafi do 6-calowej linii figurek. Swój głos oddać można w tym miejscu, a wyniki zostaną ogłoszone 22 lipca.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Wystawa klocków LEGO

2016-07-07 14:39:32 Wystawa KlockówWszystkich fanów LEGO mamy okazję zaprosić na wyjątkową wystawę, na której każdy miłośnik duńskich kloców znajdzie coś dla siebie. I niekononiecznie będą to to tylko budowle z Gwiezdnych Wojen, ale znajdą się także największe w naszym kraju budowle przedstawiające Air Force One, Titanica czy też.. Roberta Lewandowskiego. W tym miejscu natomiast znajdziecie gwiezdnowojenne zdjęcia z wystawy we Wrocławiu, która odbyła się w 2014 roku.

Wystaw można szukać w następujących miastach w podanych niżej terminach:

Bielsko-Biała (do 10 lipca) - Gemini Park
Kraków (7 lipca - 16 października) - Galeria Kazimierz
Łódź - (20 lipca - 30 października) - Centrum Handlowo-Rozrywkowe Sukcesja

Organizatorzy tak piszą o swojej wystawie:

Wszystko zaczęło się od pierwszego zakupionego opakowania. Klocki LEGO® bawią, uczą wyobraźni, cierpliwości i często stają się pasją na całe życie. Tworzymy interaktywne wystawy budowli z klocków Lego, aby choć na chwilę przenieść dzieci i dorosłych w bajkowy świat tych najpopularniejszych klocków na świecie.

Wystawa Budowli z Klocków to firma zajmujaca się projektowaniem, tworzeniem budowli oraz organizacją profesjonalnych wystaw budowli z klocków LEGO®. Pierwsza wystawa została otwarta Bielsku-Białej w galerii "Sfera".

W prace nad pierwszą, najtrudniejszą w budowie wystawą zaangażowanych było kilkadziesiąt osób, które niemal przez rok składały klocki, tworzyły makiety, budowały gabloty i aranżowały sceny z bajek, filmów oraz realizowały własne pomysły. Przy projekcie aktualnie zaangażowanych jest blisko 100 osób. Klocki oraz budowle pochodzą z kilku krajów Europy, a wiele z nich to rzadko spotykane unikaty, które są bardzo trudno dostępne na rynku.

Równocześnie już budowane są następne 2 mobilne wystawy. Celem firmy jest zaprezentowanie raz na 2 lata w każdym większym mieście w Polsce nowej ekspozycji. Od 2016 r. planowane są również wystawy poza granicami kraju.

Cały czas grupa kilkudziesięciu pracowników firmy, w tym dział kreatywny, pracuje nad nowymi unikatowymi budowlami, które na bieżąco będą pokazywane na wystawach tak, aby jak najbardziej przybliżyć wszystkim zwiedzającym możliwości jakie dają te wspaniałe klocki.


Organizatorzy planują w roku 2016 i 2017 odwiedzić jeszcze kilka innych polskich miast.

Wszelkie szczegóły dotyczące poszczegółnych wystaw a także cenniki można znaleźć w tym miejscu >>>

Profil na Facebooku
KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Nowe figurki Hasbro Black Series

2016-07-03 14:06:26 Rebelscum

Hasbro zaprezentowało figurki z Black Series, które będą dostępne w sprzedaży na dwóch zbliżających się konwentach: Celebration i Comic Conie. Jak zawsze spodziewać się można, że część z nich trafi po tych imprezach na eBay i nabyć je będą mogły również osoby, które w nich nie będą uczestniczyć.

Na Celebration przygotowana zostanie specjalna wersja figurki Kylo Rena. Mierzyć będzie ok. 15 cm wysokości, a zapłacić za nią będzie trzeba 34,99$.Do sprzedaży na Comic Conie trafi natomiast figurka Obi-Wana Kenobiego. Gadżet wykonany w tej samej skali co figurka Kylo Rena będzie kosztował 44,99$.


KOMENTARZE (5)
Loading..