TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Hasbro ma problemy

2017-06-28 21:23:41Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy Wam figurki Black Series wyprodukowane przez firmę Hasbro w ramach celebrowania 40-lecia "Nowej nadziei". Łącznie w dwóch falach z tej serii do sprzedaży wprowadzonych zostało 14 figurek. Gadżety cieszyły się na tyle dużym powodzeniem, że ciężko było nabyć niektóre z nich - szybko znikały ze sklepowych półek. Sporo osób miało złożone zamówienia w przedsprzedaży na nie, tak aby otrzymać swoje figurki gdy tylko Hasbro wyprodukuje kolejne egzemplarze. Jak się jednak okazuje Hasbro kończy już produkcję linii wydanej z okazji 40-lecia "Nowej nadziei", a złożone zamówienia będą musiały zostać anulowane. Tym samym popularna seria figurek oficjalnie była sprzedawana tylko przez niewiele ponad trzy miesiące.

Sytuacja ta jest efektem trochę większego problemu. Hasbro nie nadąża z produkcją nowych gadżetów. Gdy wychodziły prequele nowy film pojawiał się co trzy lata. Później zadebiutowały "Wojny Klonów", które nie miały aż tak dużego przebicia w mediach jak filmy. Cykl życia linii produktowych był więc zdecydowanie dłuższy. Można było rozplanować premiery gadżetów związanych z daną produkcją na wiele miesięcy (a nawet lat) w przód. W związku z tym wychodziło również więcej fal danych serii produktowych, zawierających figurki nawet drugoplanowych postaci. Obecnie nowy film wychodzi co roku, mamy serial animowany, a do tego dochodzą w środku roku dodatkowe wydarzenia na które należy przygotować nowe produkty - jak np. rocznice epizodów, Piątek Mocy, duże imprezy typu SDCC, Celebration. Cykl życia linii produktowych znacznie się skraca, bo już po kilku miesiącach machina produkcyjno-promocyjna Hasbro musi skupić się na gadżetach z następnego filmu. W efekcie dochodzi do sytuacji w której fanom ciężko jest nabyć niektóre produkty, a mniej znaczące postacie nawet nie doczekały się swoich figurek.

Problem może się nasilić w przyszłym roku, jeśli utrzymana zostanie majowa data premiery spin-offa o Hanie Solo. Zamiast rocznej przerwy pomiędzy filmami, będziemy mieć bowiem tylko sześć miesięcy. Nawet jeśli ta data jednak zostałaby przesunięte to raczej nie można się spodziewać dodatkowych nowych figurek. Prędzej wyprodukowane (z drobnymi modyfikacjami) zostaną stare gadżety na które było zapotrzebowanie. Cykl produkcyjny figurki od pierwszego pomysłu, do trafienia na sklepowe półki wynosi bowiem 12-18 miesięcy. Jest on zbyt długi aby dynamicznie móc reagować na zmiany terminów wydawniczych.
KOMENTARZE (9)

Kolekcjonerstwo

Figurki "Forces of Destiny"

2017-06-27 18:12:24

Nowy miniserial animowany Forces of Destiny to okazja do wydania serii figurek, której firma Hasbro nie mogłaby przegapić. Już na początku lipca do sprzedaży trafią figurki Rey, Sabine Wren i Jyn Erso. Każda z nich, za oceanem, będzie kosztowała 19,99$. Na początku września na półkach sklepowych znajdzie się kolejna figurka Rey (tym razem z dołączonym BB-8) oraz Leia z R2-D2. Te figurki będą sprzedawane po 24,99$. Za 34,99$ nabyć będzie można natomiast figurkę Lei z dołączonym Wicketem (data premiery jeszcze nie jest znana).W linii "Forces of Destiny" mają też pojawić się figurki męskich bohaterów. Na razie pokazano tylko Chewbaccę (bez szczegółów dotyczących daty wydania oraz ceny), ale z podanych informacji wynika, że trwają też prace nad figurką Kylo Rena.


KOMENTARZE (12)

Kolekcjonerstwo

Nowości od firmy Kotobukiya

2017-06-25 19:12:12 Kotobukiya

Firma Kotobukiya uruchomiła przedsprzedaż na kolejną figurkę z serii ARTFX+. Wykonany w skali 1:10 Imperator Palpatine będzie zasiadał na swoim tronie z "Powrotu Jedi". Gadżet kosztuje 99,99$, a do nabywców trafi na początku przyszłego roku (sklep).Kilka miesięcy temu, w ramach relacji z tegorocznego Toy Fair, prezentowaliśmy Wam jeszcze niepomalowane figurki Rey & Finna oraz Poe & BB-8. Pierwszy z tych dwupaków trafił już do przedsprzedaży. Rey & Finna nabyć można za 139,99$ (sklep). Poe & BB-8 wciąż jeszcze nie trafili do przedsprzedaży, ale mamy teraz już pomalowaną wersję tych figurek. Wszystkie cztery figurki, podobnie jak Palpatine, wykonane są w skali 1:10.


KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

R2-D2 złożony z oryginalnych części

2017-06-17 07:57:17

Dom aukcyjny Profiles in History ma dla fanów z "trochę" grubszym portfelem nie lada gratkę. Na sprzedaż trafił R2-D2 w całości zmontowany z części używanych w Epizodach IV, V, VI, I i II. W każdym kolejnym z tych filmów wykorzystywany był R2 z poprzedniej produkcji - po drobnej przebudowie, modyfikacjach i wymianie części, które się zużyły. Z tych wszystkich części, które były z niego wymontowywane (lub nieużytych elementów zapasowych) udało się stworzyć całego nowego droida. Kopuła została stworzona na potrzeby scen w "Nowej nadziei", a nogi do "Imperium kontratakuje". Każda z pozostałych części również ma swoją własną historię.

Internetowa licytacja odbywa się w tym miejscu, a cena wywoławcza to 1 milion $.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Luke Skywalker

2017-06-16 23:58:47 Sideshow Collectibles

Sideshow Collectibles rozpoczęło przedsprzedaż swojej kolejnej figurki z linii Premium Format. Tym razem gadżet przedstawia Luke'a Skywalkera z Epizodu V ze scen w Mieście w Chmurach. Figurka, wydana w skali 1:4, mierzyć będzie 50,8 cm wysokości i pasuje do zaprezentowanego niedawno Hana Solo. Do osób skłonnych zapłacić za nią 559,99$ trafi w drugim kwartale przyszłego roku (sklep).


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

AT-ACT podeprze książki

2017-06-11 12:09:02

Firma Gentle Giant kontynuuje wypuszczanie podpórek pod książki/filmy. Gadżety można ustawić na półce w taki sposób, aby zabezpieczyły zakupione pozycje przed przewróceniem się. Tym razem do przedsprzedaży trafił AT-ACT z "Łotra 1". Nabyć go można za 239,99$ (sklep).


KOMENTARZE (13)
Loading..