TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości figurkowe

2020-04-24 10:52:19

Firma Gentle Giant zapowiedziała rozszerzenie swojej serii popiersi o figurkę z serialu „Rebelianci”. Najnowszym dodatkiem do tej serii zostanie Sabine Wren. Figurka, wykonana w skali 1:6 prawdopodobnie będzie kosztować 120$. Drugim z zapowiedzianych przez nich niedawno gadżetów jest Luke Skywalker w wersji z „Nowej nadziei”. Ta figurka wykonana będzie w skali 1:7 i kosztuje 150$ (sklep).Od Hot Toys mamy natomiast zapowiedź Scout Troopera na ścigaczu. Scout Trooper wykonany w skali 1:6 mierzyć będzie ok 30 cm wysokości, ścigacz w tej samej skali ma 17 cm wysokości i 52 cm długości. Samego Scout Troopera można nabyć za 220$ (sklep), w komplecie ze ścigaczem kosztuje 455$ (sklep). Gadżety pochodzą z serialu „Mandalorianin”.


KOMENTARZE (3)

Kolekcjonerstwo

Nowe figurki z The Vintage Collection

2020-04-19 09:48:25

Do przedsprzedaży trafiły nowe figurki z serii The Vintage Collection od Hasbro, które do nabywców dotrą w trzecim kwartale tego roku. Każda z figurek kosztuje za oceanem 13,99$ i nabyć je można m.in. w tym miejscu. Wśród figurek jest: Wolffe, K-2SO, Gonk, Luke Skywalker, Obi-Wan Kenobi, Anakin Skywalker, Darth Maul i Wicket.


KOMENTARZE (5)

Kolekcjonerstwo

LEGO: Kolekcjonerski A-Wing

2020-04-17 12:36:09 TW!ISW

Tradycyjnie na czwartego maja LEGO przygotowało specjalny zestaw, tym razem znowu jest to produkt z serii Ultimate Collectors. Nowy A-Wing to ostatni brakujący myśliwiec rebelii z klasycznych filmów. Model składa się z 1673 elementów, a do statku dołączono minifigurkę pilota z nowymi nadrukami. Zestaw polecany jest przede wszystkim dla dorosłych fanów. Cena w Polsce wynosi 899.99 zł. Szczegółowe zdjęcia można obejrzeć na StarWars.com.Kolejnym modelem z serii UCS będzie najpewniej republikańska kanonierka z „Ataku klonów”, która powinna pojawić się w przyszłym roku.
KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

P&O 379: Dlaczego figurka Tycho Celchu ma hełm pilota Y-winga?

2020-04-12 08:56:44Dziś pytanie o figurkę Hasbro z 2007.

P: Dlaczego w wydanej jakiś czas temu figurce Tycho Celchu, nosi on hełm pilota Y-winga, podczas gdy powinien to być hełm pilotów A-wingów?

O: Żeby było jasne hełmy które widzimy, że są noszone przez pilotów w scenach z kokpitów w „Powrocie Jedi” to część oficjalnych mundurów dla pilotów każdego typu maszyn. Piloci X-wingów (dowodzeni przez Dowódcę Czerwonych, Wedge’a Antillesa) noszą tradycyjne pomarańczowe stroje. Piloci Y-wingów (przewodzi im Dowódca Szarych, Horton Salm) noszą szare mundury. Piloci A-wingów (Dowódca Zielonych, Avel Crynyd) noszą zielone stroje. Zaś piloci B-wingów (nienazwany Dowódca Niebieskich) noszą czerwone (ktoś musi je nosić). Ale w scenie odprawy, w tle widać pilotów A-wingów, którzy trzymają hełmy z Y-wingów. Na tym właśnie bazuje figurka. Jednocześnie podczas bitwy te hełmy widać jedynie w kokpitach Y-wingów.K: Warto dodać jedną rzecz. Z czasem w Lucasfilm ustalono, że Dowódca Niebieskich jednak nie jest anonimowy. To Merrick Simms.
KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Gwardzista od Sideshow Collectibles

2020-04-06 19:36:46

Firma Sideshow Collectibles rozpoczęła przedsprzedaż kolejnej swojej figurki z linii Premium Format. Tym razem najnowszym dodatkiem jest czerwonogwardzista Imperialny. Figurka, wykonana w skali 1:4, będzie mierzyć wraz z podstawką prawie 60 centymetrów wysokości. Gadżet nabyć można za 500$ (sklep).


KOMENTARZE (1)

Kolekcjonerstwo

Przewodnik po podróbkach

2020-04-05 05:50:07 VICEOglądając ostatnio 'Wojnę Gwiazd' (z honorowym patronatem Bastionu) przypomniałem sobie wywiad z Jakubem Burzyńskim, który kiedyś przeczytałem. Wywiad na temat jego bardzo oryginalnej książki, chociaż w treści trochę 'podrabianej'. A że nic o tym jeszcze nie było to szkoda żeby przepadło.

Far Far Away: A Guide to Unlicensed Vintage Polish Star Wars Figures - czyli przewodnik po bootlegowych figurkach Gwiezdnych wojen z Polski epoki PRL-u. Swoją drogą warto wspomnieć, że ów 'proceder' został w 2007 roku doceniony na Celebration Europe w Londynie, otrzymując dwunasty, specjalny medal okolicznościowy. Szerzej można o tym przeczytać w tym miejscu.

Oto fragment wywiadu:
Skąd pomysł na książkę?
Na początku to był trochę mój krzyk rozpaczy. Zrozumiałem, że dotarłem do ściany, zdobywając wszystkie figurki z puli, jakie chciałem. Lubię archiwizować i katalogować rzeczy, a nieprędko napiszę książkę o muzyce. Dlatego stworzyłem pierwszy na świecie przewodnik poświęcony wszystkim bootlegowym figurkom z Gwiezdnych wojen – FAR FAR AWAY.

Co znajdziemy w przewodniku?
Zdjęcia figurek z opisami wszystkich serii i wzorów matrycowych z Polski oraz większość wariantów kolorystycznych. Całość jest napisana w j. angielskim, bo na Zachodzie jest największe zainteresowanie tym tematem i stamtąd też napływa najwięcej zamówień. Całość ma limitowany nakład, 275 egzemplarzy. Każdy ma numer ISBN. Traktuję tę książkę jako obiekt kolekcjonerki, który można nabyć, kontaktując się ze mną bezpośrednio.

Całość możecie przeczytać tutaj + recenzje w języku angielskim i polskim.
Oraz obejrzeć sobie krótki filmik

KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

LEGO: Zapowiedź zestawu z Legionem 501

2020-04-02 20:43:38

LEGO falę tegorocznych letnich zestawów zapowiada w sposób dla siebie raczej nietypowy, bo zamiast pokazać wszystkie jednocześnie, prezentuje swoje nowe produkty etapami. Listę wszystkiego, czego się spodziewamy, znajdziecie tutaj.


Na początku trzeba wspomnieć o kolejnych zestawach kolekcjonerskich. Oprócz zapowiedzianych już hełmów szturmowca i Boby Fetta, w kwietniu pojawi się także hełm pilota myśliwca TIE. Cena to także 60$. Jeżeli chodzi o popiersia, to w dalszej części roku dostępny będzie również Darth Maul, ale w nieco innej formie - ma to być mozaika. Na razie szczegóły pozostają nieznane. Z nieoficjalnych informacji wynika także, że na 04.05 maja planowany jest A-Wing w skali UCS (200$), który ma być odpowiedzią firmy na twitterowy hasztag #CompleteTheFleet, którego celem było przekonanie producenta do wydania w ramach kolekcjonerskiego cyklu ostatniego z myśliwców rebelii z Oryginalnej Trylogii.Głównym bohaterem dzisiejszego dnia jest jednak inny zestaw.

  • 75280 501st Legion Clone Troopers
  • Cena: $29.99/139 zł
    Dostępny będzie od 01.08 wraz z całą falą nowych produktów. Jest to również odpowiedź na twitterową akcję. Zestawu z większą ilością żołnierzy oddziału Anakina Skywalkera domagano się już od dawna, teraz natrafiła się okazja ze względu na premierę nowych odcinków serialu animowanego „The Clone Wars”.

    Nie jest to pierwszy figurkowy zestaw z letnio-jesiennej fali. W lutym zapowiedziano już statek Razor Crest z „The Mandalorian”, a przed nami jeszcze kilka innych modeli.
    KOMENTARZE (7)
Loading..