TWÓJ KOKPIT
0

Kolekcjonerstwo

Nowości od Sideshow Collectibles i Hot Toys

2020-09-27 12:58:11

Mandalorianin wraz z „dzieckiem” jest kolejnym gadżetem, który wyda firma Sideshow Collectibles w linii Premium Format. Wykonana w skali 1:4 figurka będzie mierzyła 50 cm wysokości i do nabywców trafi w drugiej połowie przyszłego roku. Zapłacić za nią trzeba 630$ (sklep).Firma Hot Toys rozpoczęła natomiast przedsprzedaż dwóch kolejnych figurek wydanych z okazji 40-lecia „Imperium kontratakuje”. Tym razem w skali 1:6 pojawi się kolejna wersja Lando Calrissiana (235$ - sklep) i Boby Fetta (285$ - sklep).


KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Hasbro

2020-09-26 10:58:35

Hasbro PulseCon jest imprezą zorganizowaną przez Hasbro na której firma chce przedstawić swoje nowe produkty. W tym roku odbywa się ona 25 i 26 września, ale panel Star Wars zaplanowany był na wczoraj. Mamy w związku z tym dla Was wiele zapowiedzi.

W 2018 zadebiutował projekt HasLab. Za pośrednictwem nowej platformy firma Hasbro chciała rozwijać i sprzedawać wyjątkowe produkty pod warunkiem, że wzbudzą zainteresowanie fanów. Pierwszym z nich była barka Jabby. Tegoroczna zapowiedź z HasLab jest również związana z Gwiezdnymi Wojnami, a jest to statek Razor Crest z „The Mandalorian”. Razor Crest będzie miał 76,2 cm długości i 50,8 cm szerokości, a jego cena to 349,99$. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie projektu, niestety wciąż jeszcze HasLab nie prowadzi wysyłki do Europy.Lubiana przez fanów linia Black Series również doczeka się kilku rozszerzeń. Figurki wydane będą w wersji 6-calowej, czyli ok. 15 cm wysokości i kosztować powinny ok. 20$.

 • Jar Jar Binks
 • Dar Side Rey
 • Boba Fett
 • The Armorer
 • Phase 1 Clone Trooper
 • Incinerator Trooper
W okresie świątecznym możemy spodziewać się również specjalnych wersji niektórych figurek Black Series. Będą one sprzedawane wyłącznie w określonych sklepach, ale na pewno trafią również z biegiem czasu na platformę eBay. Cena pojedynczej figurki to ok. 25$.

 • Snow Trooper (Walmart)
 • Sith Trooper (Best Buy)
 • Clone Trooper (GameStop)
 • Stormtrooper (Amazon)
 • Range Trooper (Target)
Również w linii The Vintage Collection zapowiedziano nowe figurki. Mierzyć one będą ok. 9,5 cm wysokości, a ich cena to ok. 13$.

 • Anakin Skywalker
 • Droid bojowy
 • Królowa Amidala
 • pilot TIE
 • Incinerator Trooper
Na koniec mamy jeszcze kosztujący 224,99$ miecz świetlny Ahsoki Tano z linii Force FX.


KOMENTARZE (11)

Kolekcjonerstwo

Mando poniedziałki

2020-09-22 17:43:58Drugi sezon serialu „The Mandalorian” trafi na platformę Disney+ już 30. października. Podobnie jak w przypadku pierwszego sezonu odcinki będą zamieszczane raz w tygodniu, w piątki. Strona StarWars.com ogłosiła specjalny, powiązany z premierami odcinków, ciąg wydarzeń. W każdy poniedziałek poczynając od 26. października odbywać się będzie coś co nazwali „Mando Mondays”, czyli na nasze Mando poniedziałkami. W każdy poniedziałek prezentowane będą nowe gadżety związane z serialem „The Mandalorian”, które fani będą mogli nabyć za pośrednictwem sklepu Disneya oraz innych sklepów. Wszystkie nowości będzie można obejrzeć na stronie: MandoMondays.com. Już teraz znaleźć na niej można dotychczas ogłoszonych produktów. Wygląda na to, że tegoroczny sezon przygód Mandalorianina nieść będzie ze sobą o wiele więcej gadżetów, niż jego pierwsza odsłona.
KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

Popiersie malca z „The Mandalorian”

2020-09-19 14:52:06

W lutym przyszłego roku do sprzedaży trafi kolejny gadżet z serialu „The Mandalorian” od firmy Gentle Giant. Tym razem będzie to popiersie zielonego malca wykonane w skali 1:2. Figurka mierzyć będzie 12,7 cm i wydana zostanie w limitowanej edycji wynoszącej tylko 1000 egzemplarzy. Cena pojedynczej figurki to 120$ (sklep).


KOMENTARZE (6)

Kolekcjonerstwo

LEGO Star Wars 2021 - lista zestawów

2020-09-12 20:36:12


W tym roku czekaliśmy na nią trochę dłużej, ale sprawdzone źródła w mediach społecznościowych opublikowały listę zestawów LEGO, które ukażą się w ramach pierwszej fali w 2020 roku. Fali rozbitej na okres od lutego do maja przyszłego roku. Wśród nich jest kilka zestawów z Gwiezdnych Wojen, także z nowych odcinków serialu The Mandalorian.

  Mikromyśliwce:

 • 75295 Millennium Flacon $10
 • 75296 (?) $10
 • 75298 Tauntaun & AT-AT $20


 • 75297 Resistance X-Wing (4+) $20


 • Standardowe zestawy:

 • 75299 The Mandalorian (?) $30
 • 75300 TIE Fighter (Moff Gideon -?) $40
 • 75301 Luke Skywalker's X-Wing $50
 • 75302 Imperial Shuttle $80


 • Zestawy kolekcjonerskie:

 • 75303 Zestaw Ultimate Collector Series $???
 • 75304 Hełm: Darth Vader $70
 • 75305 Hełm: Scout Trooper $50
 • 75306 Imperial Probe Droid $70


Warto zwrócić uwagę, że modele X-Winga, promu Imperium i myśliwca TIE są dużo tańsze niż ich starsze odpowiedniki. Źródła informują, że związane jest to z nową polityką LEGO, która zakłada wydawanie większej ilości zestawów na „przeciętną kieszeń”. Kosztem ma być spadek szczegółowości, ale zadowoleni powinni być ci, którzy dotychczas nie mogli pozwolić sobie na zakup najbardziej kultowych myśliwców z sagi.

Oczywiście to wszystko wstępne informacje, na razie niepotwierdzone przez LEGO. W przyszłym roku właściwie na pewno pojawi się dużo więcej zestawów. Bardzo możliwe, że wśród nich będą produkty powiązane z serialem „The Bad Batch” i projektem „The High Republic”, a pod koniec przyszłego roku także z nowy serialem aktorskim.
KOMENTARZE (7)

Kolekcjonerstwo

Generał Kenobi z serii Mythos

2020-09-12 09:00:40

Firma Sideshow Collectibles rozpoczęła przedsprzedaż kolejnej figurki, która zostanie wydana w serii Mythos. Tym razem będzie to generał Obi-Wan Kenobi stojący na zniszczonym droidzie B2. Postać Kenobiego jest chętnie wykorzystywana przez projektantów - mimo iż w Mythos nie ma wielu figurek, to ten mistrz Jedi będzie wydany w kolejnej już wersji. Tym razem wraz z podstawą mierzyć będzie 45 cm, a za gadżet zapłacić będzie trzeba 585$ (sklep).


KOMENTARZE (8)

Kolekcjonerstwo

Kantyna LEGO oficjalnie zapowiedziana

2020-09-09 16:10:34


Wspominaliśmy o niej już kilkukrotnie, a dziś LEGO ujawniło wreszcie grafiki swojego nowego kolekcjonerskiego zestawu:

 • 75290 Mos Eisley Cantina
 • Cena: $349.99/1600 zł


  Zestaw składa się aż z 3187 klocków. Znajdziemy w nim też 21 figurek, wśród których są zupełnie nowi obcy: Chadra-fanka, Devaronianin, Ponda Baba i inni. Z klocków odtworzono nie tylko kantynę, ale też kapsułę 9000 Z001 i po raz pierwszy chatkę Kabe oraz ścigacz V-35 Courier.  Zestaw do szerokiej sprzedaży trafi 01.10, a dla uczestników programu LEGO VIP dostępny będzie już 16.09. To ostatni produkt z tegorocznej oferty LEGO. Nowe zestawy pojawią się pewnie na przełomie grudnia/stycznia.
  KOMENTARZE (14)

Kolekcjonerstwo

Nowości od Gentle Giant

2020-09-06 12:58:00 Gentle Giant

Firma zapowiedziała niedawno kilka nowych figurek, które rozszerzą ich ofertę z Gwiezdnych Wojen. Pierwszą z nich jest kolejna wersja dziecka z „Mandalorianina”. Tym razem brzdąc, wykonany w skali 1:2, przedstawiony będzie wraz z miską z zupą z jednego z odcinków. Figurka kosztować będzie 200$. Kolejne trzy figurki to popiersia szturmowców z Najwyższego Porządku: szturmowiec za 120$, oficer za 120$ i szturmowiec w wersji z tarczą za 200$. Cała trójka wykonana będzie w skali 1:6.


KOMENTARZE (10)

Kolekcjonerstwo

Dziecko z „The Mandalorian” z klocków LEGO

2020-09-05 18:01:10 stonewars.de

Niemiecka strona stonewars.de opublikowała grafiki jednego z ostatnich zestawów LEGO w tym roku. To zbudowane z 1072 klocków Dziecko, będące przedmiotem opieki głównego bohatera serialu „The Mandalorian”, wokół pogoni za którym oparta jest akcja pierwszego, a pewnie też i drugiego sezonu. Dziecko jest kolejnym z serii produktów, które LEGO wydaje od 2012, które mają odwzorowywać lubianych przez fanów małych bohaterów Star Wars. Wcześniej w takiej postaci pojawili się już R2-D2, BB-8, porg, Yoda i D-O. Podobnie jak przy poprzednich zestawach, w tym również znajdziemy minifigurkę bohatera, którego możemy zbudować z klocków. 75318 The Child do sprzedaży trafić ma w listopadzie, chociaż już tydzień temu widziano go w jednym ze sklepów w Luksemburgu. Polska cena to 379.99 zł.Wkrótce ujawniona zostać ma też nowa Kantyna w Mos Eisley. Pierwsze zdjęcia już wyciekły, ale że nie wiele na nich widać, to omówienie szczegółów zestawu odstawiamy do czasu oficjalnej zapowiedzi.Powoli zaczynają pojawiać się też plotki odnośnie zimowej fali zestawów 2021. Jednym z nowych modeli ma być podobno myśliwiec TIE Moffa Gideona ze składanymi skrzydłami. Najbliższe miesiące pokażą stopień wiarygodności tych doniesień.
KOMENTARZE (4)

Kolekcjonerstwo

Produkty inspirowane Galaxy's Edge w sklepach

2020-09-01 20:44:32Ponad sto nowych gadżetów pojawiło się wczoraj w sklepach amerykańskiej sieci Target i na stronach internetowych producentów. Wszystkie sygnowane są nową marką Lucasfilmu „Galaxy's Edge: Trading Outpost”, wszystkie inspirowane wiadomym parkiem rozrywki, historiami z ery sequeli i i Gwiezdnymi wojnami w ogóle. Wśród nich są nowe figurki Black Series, Funko POPy, zestaw LEGO, miecze świetle, blastery, droidy do składania, książka kucharska i wiele więcej. Wybrane produkty prezentuje starwars.com (tutaj i tutaj), a także strona fanklubu D23 (klik. Zdjęciami innych fani dzielą się w mediach społecznościowych.W Polsce ich dostępność jest raczej ograniczona. Amerykańscy fani też nie są do końca zadowoleni, ze względu na kolekcjonerów wykupujących co ciekawsze figurki, by następnie odsprzedawać je w internecie.

Galaxy's Edge jest jednym z najważniejszych projektów Disneya i Lucasfilmu w ostatnich latach. To przede wszystkim rozszerzenia do parków rozrywki, ale także seria książek, krótkich animacji, komiksów, teraz także zabawek, a wkrótce pojawi się też doświadczenie VR. Głównym ośrodkiem Galaxy's Edge jest osada Black Spire na planecie Batuu i toczący się w niej konflikt między szpiegami Ruchu Oporu (z Vi Moradi na czele) oraz Najwyższym Porządkiem. Wśród innych kluczowych dla projektu postaci warto wymienić Dok-Ondara, wspomnianego w „Hanie Solo” kolekcjonera antyków, czy Honda Ohnakę, pirata znanego z produkcji animowanych.
KOMENTARZE (1)
Loading..