TWÓJ KOKPIT
0

Książki

DeAgostini

2001-10-30 11:37:59

Termin zapowiadanej wielokrotnie Encyklopedii: Gwiezdne Wojny, która miała ukazać się nakładem wydawnictwa DeAgostini w tym roku, został kolejny raz przesunięty i to o "parę" miesiący - zobacz więcej.
KOMENTARZE (0)

Książki

Opowieści z Nowej Republiki

2001-10-25 14:55:00 www.amber.supermedia.pl

Na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź "Opowieści z Nowej Republiki" pod redakcją Petera Schweighofera i Craiga Careya:

Jedenaście opowiadań mistrzów gatunku takich jak Timothy Zahn i Michael Stackpole i młodych autorów SF w najnowszym zbiorze galaktycznych historii, które odkrywają nowe epizody świata, gdzie rządzi siła, przemoc i oszustwo, gdzie przetrwają tylko najodważniejsi i najbardziej przebiegli. W targanym nieustanną walką fascynującym świecie Gwiezdnych Wojen!

 • Prywatna wojna senatora Garma Bel Iblisa i Hala Horna, w której stawką są losy Imperium i Republiki
 • Shada D`ukal uwikłana w rzekomy przemyt twi`lekańskich niewolnic
 • Łowca nagród Boba Fett po raz pierwszy nie wypełniający zlecenia
 • Masakra Carridy i Kyp Durron spieszący na ratunek fałszywej Jedi

  i inne nieznane przygody malowniczych postaci Gwiezdnych Wojen!

  Według informacji zamieszczonej na stronie wydawnictwa cena książki w księgarniach ma wynosić 29,80 zł, a w internetowym sklepie Amberu 22,35 zł.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Pierwsza wersja nowelizacji

  2001-10-24 11:38:00 Starwars.com

  Na oficjalnej stronie pojawiła się informacja, że R.A. Salvatore, znany autor fantasy, a także autor "Wektora pierwszego", zakończył już pracę nad pierwszą wersją nowelizacji "Atak klonów", teraz po konsultacji z Lucasem zacznie nanosić poprawki. Robert Anthony Salvatore przyznaje, że jego opowieść skoncentruje się w znacznej mierze na historii Padmé.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Nowa Era Jedi t. VII - UpDate

  2001-10-23 20:27:03

  Mam nadzieję, że recenzję książek, gier itp. stuffu pozostaną na stałe i staną się kolejnym "Epizodem" tej strony. Dzisiaj prezentujemy recenzję ostatnio wydanej książki autorstwa Keyes Gregory pt. Ostrze Zwycięstwa I, którą napisał Sidious.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  NEJ: Ostrze Zwycięstwa I

  2001-10-13 11:39:00

  Zapowiadana we wrześniu, nowa pozycja wydawnictwa Amber, została wprowadzona do sprzedaży w Warszawie.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Egmont i DeAgostini

  2001-10-09 17:49:00

  W zeszłym miesiącu pisałem o wydawaniu książek w Polsce... i dziś ta sparawa powraca - przyłącz się do wspólnej akcji fanów - ze szegółami zapozna was Andaral na SotSW.

  UPDATE (19 sie 2002 - po fuzji stron - adres juz pewnie nie działa dlatego wrzucamy treść naszej akcji tutaj)

  Wraz z wieloma Fanami Star Wars, wielokrotnie rozmawialiśmy na temat ilości stuffu komiksowego i książkowego, jaki możemy dostać na naszym wspaniale zaopatrzonym rynku w Polsce. Aby nie być gołosłownym, w rozmowach uczestniczyli wszyscy, którzy pojawili się na spotkaniach, oraz przedstawiciele lub całe załogi, które prowadzą strony o naszej wspaniałej Sadze z Warszawy i Polski. Należą do nich: - Star Wars: Junkyard
  - Star Wars: Info Serwis
  - Star Wars: Brotherhood of the Sith
  - Star Wars: Dantooine
  - Star Wars: Kolarz Page
  - Star Wars: Exar Web
  - Star Wars: Obroa-Skai
  To są jak narazie strony, które pamiętam w tej chwili, ale zaklinam się że jest ich więcej, jeżeli chodzi o samych fanów Star War, to są nimi: - Garindan
  - Fett
  - Falcon
  - Sidious
  - Navar
  - Kinga
  - Nico
  - Exar
  - Robo
  - i na końcu ja, jak zwykle skromny Andaral.
  Jeżeli kogoś pominąłem bardzo przepraszam, ale jak to Garindan pisze "łapy mi się trzęsą" i proszę o maila. Wraz z Sidiousem, Garindanem i Stranglerem, na Forum Star Wars, wielokrotnie pisaliśmy o w/w temacie i wszyscy byli zgodni co do jednego: trzeba nam tego !!!! Aż do dnia dzisiejszego, gdy IG-88 wylał mi "kubeł zimnego piwa koreliańskiego" na głowę. Może i dobrze, teraz wezmę, raczej weźmiemy się z jeszcze bardziej za ten temat i zaczniemy, i doprowadzimy sprawę do końca. Będzie ona dotyczyła wydawnictwa Egmont i DeAgostini, bo jak widzę i słyszę podczas rozmów telefonicznych, mają kłopoty z badaniem rynku, weźmy np. Encyklopedię Gwiezdnych Wojen, która miała się ukazać po wakacjach br., wiem że można powiedzieć, że mamy jeszcze czas bo właśnie skończyły się wakacje, no dobra, ale styczeń też jest po wakacjach. Moi mili, wydawnictwo Egmont ma zamiar - jak już pisałem, w pierwszym półroczu pr. dwa, pełne opowiadania komiksowe: Karmazynowe Imperium I i Karmazynowe Imperium II, jeżeli macie jakieś swoje typy, to proszę piszcie bezpośrednio do nich na adresy mailowe, które podam na końcu. Mam nadzieję że przestaniemy wreszcie kupować komiksy przez internet w Amazonie i wydamy ciężko zapracowane pieniądze tu, w naszym kraju. Ale wydawcy też muszą nasz szanować i zacząć traktować bardzo poważnie, przecież to oni są dla nas, a nie my dla nich, a jeżeli ktoś mi powie że "Star Wars" w Polsce się niesprzedaje, to niech idzie jeszcze raz do przedszkola, albo niech wraca do domu i zacznie dalej oglądać 102847 odcinek brazylijskiej telenoweli, a później wspaniały program "wybacz mi" i 997, a następnego dnia niech idzie na bazarek poplotkować z przekupkami i po czemu te jaja! A tak na poważnie to niech przeprowadzą ankietę, czy to przez stronę, czy też na papierze, która będzie załączona np. w następnym komiksie pt. "Cienie Imperium". Uff, ale sobie ulżyłem, na zakończenie podam adresy do wszystkich trzech wydawnictw, oto i one: - Egmont sk@egmont.pl
  EPLAMS@egmont.pl
  dorota_l@egmont.pl

  - Amber: media@amber.supermedia.pl
  sales@amber.supermedia.pl

  - DeAgostini: redakcja@deagostini.pl
  piwanicki@deagostini.pl

  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Kalendarz 2002 c.d.

  2001-10-06 17:24:29

  Zapowiadany prawie wszędzie kalendarz Starwarsowy na 2002 rok, jest już dostępny prawie w całej Warszawie.
  Wiadomość o pojawieniu się kalendarza, dotarła do mnie jakieś dwa tygodnie temu, ale oprócz czarnobiałego zdjęcia i ceny, nic więcej nie wiedziałem. Dopiero wczoraj stałem się jego szczęśliwym posiadaczem. Musiałem, niestety zapłacić tyle i wiedziałem wcześniej, ale było warto. Wydawnictwo Amber tym razem postanowiło zaprezentować zdjęcia małego i dużego formatu z całej Trylogii.  I tak będziemy mogli podziwiać np. w styczniu wyścig podracerów, Anakina i same podracery zaparkowane w hangarach. Ale o reszcie miesięcy za moment. Kalendarz jest dużo lepiej wydany niż ten z obecnego roku, choć format jest podobny: 405x265 mm (po rozłożeniu 405x530 mm). Same zdjęcia są dużo lepszej jakości i jak jest napisane w zapowiedzi: Pełny Kolor. Wracając do zdjęć jakie będą prezentowały dany miesiąc, to są one następujące:
  - Styczeń:    Wyścig Podracerów
  - Luty:		Zamyślony C-3PO
  - Marzec:	Panorama Coruscant
  - Kwiecień:	Medytujący Yoda (Dagobah)
  - Maj:		Jabba w pałacu
  - Czerwiec:	Bitwa na Hoth (?)
  - Lipiec:	        Darth Maul
  - Sierpień:	Leia i Han, oraz C-3PO :)
  - Wrzesień:	Jar Jar Binks
  - Październik:	Darth Lord Vader
  - Listopad:	Obi-Wan Kenobi
  - Grudzień:	Bitwa o Yavin 4 


  Kalendarz "Star Wars" 2002 rok. (wyd. 2001 r.) Cena: 34,80 zł
  Wydawca: Amber Sp. z o.o..
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Kalendarz Gwiezdnych Wojen na 02 r. UPDATE

  2001-10-02 12:15:00

  Wydawnictwo Amber podaje, że w księgarniach ukazał się już "Kalendarz Gwiezdnych Wojen na rok 2002". Niestety nie będzie go można zamówić przez internet, ze względu na małą sztywność i duży rozmiar.

  UPDATE: Pan Andrzej Szymański z wydawnictwa Amber poinformował mnie, że według zapowiedzi cena kalendarza wynosi 34.80 zł., ale w momencie fiycznego pojawienia się w sklepach cena mogła ulec zmianie.
  KOMENTARZE (0)
  Loading..