TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedzi na starwars.com

2001-11-28 23:20:00 StarWars.Com

Na StarWars.Com pojawiły sie zapowiedzi książek:

1) "Star Wars: Attack of the Clones" (R.A. Salvatore nowelizacja).
2) "The Art of Star Wars: Attack of the Clones"
3) "Star Wars: The New Essential Guide to Characters" (zawierający nowe postaci).
4) "Star Wars: Attack of the Clones Mighty Chronicles" (czyli seria Chronicles, która nie ukazała się w Polsce :(
5) "Star Wars: Attack of the Clones" (adaptacja komiksowa).
6)"Star Wars: Attack of the Clones Incredible Cross-Sections - The Definitive Guide to the Craft from Star Wars Episode II" (czyli niesamowite przekroje).
7)"Star Wars: Attack of the Clones - The Visual Dictionary" (czyli słownik obrazkowy).
8)"Star Wars: Attack of the Clones, Junior Novelization" (Patricia Wrede, autorka nowelizacji młodzieżowej TPM, która nie ukazała się w Polsce :(
9) "Star Wars Roleplaying Game Revised Rulebook" (podręcznik RPG).

No i książki dla dzieci:

1) "Star Wars: Attack of the Clones Movie Scrapbook"
2) "Anakin Skywalker: A Jedi`s Journal"
3) "I am a Jedi Apprentice"
4) "The Skywalker Family Album"
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedzi Amberu

2001-11-28 18:10:00 Amber

Na stronie Amberu ukazały się zapowiedzi dwóch pozycji: "Ostrze Zywycięstwa II: Odrodzenie" i "Ilustrowany Wszechświat Gwiezdnych Wojen". Ponadto jest lista cyklu Nowa Era Jedi.

Dotychczas w cyklu Nowa era Jedi ukazały się:
Wektor Pierwszy
Mroczny przypływ I. Szturm
Mroczny przypływ I. Inwazja
Agenci chaosu I. Próba bohatera
Agenci chaosu I. Zmierzch Jedi
Punkt równowagi
Ostrze zwycięstwa I. Podbój
Ostrze zwycięstwa II. Odrodzenie

Jeśli chodzi o "Ostrze Zwycięstwa II: Odrodzenie" Grega Keyesa to ma ono kosztować (wg strony, co nie zawsze jest prawdą ;) 29,80 w sklepach i 22,35 w Amberze. Jest też krótki opis:

Kolejny, ósmy już tom cyklu Nowa era Jedi.
Trwa polowanie na Jedi. Yuuzhanie przeszukują całą galaktykę. Nowa Republika odmawia zakonowi wszelkiej pomocy. Rycerze zostają sami. Ostateczne starcie z niezwyciężonym przeciwnikiem jest coraz bliżej. I wtedy nagle wraz z narodzinami pewnego dziecka pojawia się nadzieja na zwycięstwo...

Natomiast "Ilustrowany Wszechświat Gwiezdnywch Wojen" (tekst: Kevin J. Anderson, ilustracje: Ralph McQuarrie), to ma on kosztować w sklepie 49,90 (!), a w internecie 37,35 PLNów. ponadto także jest opis:

8 najsłynniejszych planet i księżyców Gwiezdnych Wojen. Nieznane zakątki i największe tajemnice fantastycznych światów kosmicznej epopei George`a Lucasa na 200 ilustracjach stworzonych w trakcie produkcji klasycznej filmowej trylogii.
TATOOINE: Pustynna planeta Luke`a Skywalkera, zamieszkana przez Huttów, Jawów i Jeźdźców Tusken w opisie antropologa rasy Shi`ido, potrafiącej zmieniać kształt ciała.
CORUSCANT: Wspaniałe Imperialne Centrum w sprawozdaniu samego Polluxa Haxa, dyrektora wydziału propagandy w administracji Imperatora. DAGOBAH: Bagienna planeta, na której ukrywał się mistrz Yoda, w zapiskach Halki Four-Den, kierowniczki zapomnianej ekspedycji naukowców Republiki.
HOTH: Zakładanie bazy na niegościnnej zamarzniętej planecie tauntanów i wampów w raporcie majora Kena Monnona, dowódcy Korpusu Inżynieryjnego Sojuszu Rebeliantów.
ENDOR: Leśny Księżyc Ewoków i drapieżnych Goraksów w notatkach służbowych imperialnego sierżanta Pfilbee`ego Jhorna.
BESPIN: Gazowa planeta i słynne Miasto w Chmurach z jego atrakcjami turystycznymi entuzjastycznie zachwalanymi przez radnego Po Ruddle`a Lingsnota.
YAVIN CZTERY: Tajna baza Rebeliantów, wielka świątynia Massasów, dżungle księżyca Yavina w dziennikach sallustiańskiego przyrodnika, pełniącego służbę w szeregach Sojuszu.
ALDERAAN: Kronika unicestwienia rodzinnej planety księżniczki Leii upamiętniona w poemacie wielkiej alderaańskiej poetki Hari Seldony.

Ralph McQuarrie, legendarny twórca koncepcji artystycznej wszystkich trzech części słynnej filmowej trylogii, i Kevin J. Anderson, znany pisarz SF, zapraszają w fantastyczną podróż przez egzotyczny i niezapomniany świat Gwiezdnych Wojen!

Natomiast Egmont zapowiada na luty 2002 (już wylistowane) "Karmazynowe Imperium" część I.
KOMENTARZE (0)

Książki

Opowieści z Nowej Republiki

2001-11-27 19:46:00 Amber

Na stronie wydawnictwa Amber jest już dostępna do zamówienia najnowsza książka z cyklu "Star Wars" - "Opowieści z Nowej Republiki". Cena książki w internecie to 22,35 zł + koszty wysyłki, natomiast w normalnych sklepach - 29,80, gdzie już także powinna być dostępna.
KOMENTARZE (0)

Książki

"Recovery" On-Line

2001-11-26 11:38:00 TFN

Druga e-opowieść z serii "Gwiezdne Wojny", tym razem z cyklu "Nowa Era Jedi" jest już dostępna w sieci. Autorem jej jest Troy Denning, a sama opowieść skoncentrowana jest głównie na postaci Hana Solo i księżniczki Lei Organy.
KOMENTARZE (0)
Loading..