TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Ostrze Zwycięstwa I. Podbój

2001-09-26 15:00:00

Wczoraj na stronie wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedz VII tomu Nowej Ery Jedi: Ostrze Zwycięstwa I - Podbój, autorstwa Gregory`ego Keyesa:

Yuuzhanie chcą zawrzeć pokój z Nową Republiką. Ale stawiają warunek: żądają wydania w ich ręce wszystkich rycerzy Jedi. W galaktyce rośnie wrogość wobec zakonu, oskarżanego o zaognianie konfliktu. Sytuacja staje się dramatyczna, gdy Yuuzhanie lądują na Yavinie IV i opanowują siedzibę Akademii Luke`a Skywalkera. Młody Anakin postanawia uwolnić pojmanych Jedi...
KOMENTARZE (1)

Książki

Uczeń Jedi: Dzień Rozpoznania - UpDate

2001-09-26 11:38:00

Zapowiadana na sierpień br. ósma część serii "Uczeń Jedi" najprawdopodobniej ukarze się dopiero w przyszłym roku, który zapowiada się dość ciekawie.
KOMENTARZE (4)

Książki

Kolejne NEJ

2001-09-26 04:55:00

Na oficjalnej ukazała się wiadomość, że w stanach już 30 października będzie dostępna książka Star by Star. Jest to kolejna cześć NEJ, kontynuacja najazdu Yuuzhan. Tym razem postawili Nowej Republice ultimatum, mają wydać jej wszystkich rycerzy Jedi, i ... Nowa Republika godzi się na to. Najpotężniejsi Jedi zostają wysłani do obozów wroga, Jedi jednak mają za zadanie na tyłach wroga rozpocząć oddzielną akcje...
KOMENTARZE (0)

Książki

Wydawnictwo Egmont...

2001-09-25 13:39:00

Proszę wszystkich o przyłączenie się do akcji, której autorami są Lord Darth Sidious i Andaral. Jak wiadomo w Polsce ukazało się 7 książek z serii "Uczeń Jedi", Egmont jednak ograniczył wydawanie na ten rok, zatem 8-go tomu serii nie zobaczymy na sklepowych półkach mimo, że jest przetłumaczony. A czy zostaną wydane w przyszłości kolejne tomy z tej serii ??? Dlatego proszę o pisanie maili na adresy: hannab@egmont.pl (książki); dorota_l@egmont.pl (komiksy). Nasza akcja ma ukazać wydawnictwu Egmont, że w Polsce jest dużo fanów SW, a książki gdyby ukazywały się regularnie na pewno sprzedawałby się jak świeże bułeczki ;) Piszcie zatem do wydawnictwa czego oczekujecie. Dodam jeszcze, że na zachodzie niedługo ukaże się 17 tom z tej serii, zatytułowany "The Only Witness", a my?... my możemy sobie jedynie zobaczyć okładkę :(
KOMENTARZE (1)

Książki

EMPiK News

2001-09-25 11:38:00 Darek z Empik

Moi mili, mam dla was kilka wspaniałych wiadomości z Empiku. Jedna z nich jest w trakcie wyjaśniania.
Pierwsza wiadomość dotyczy książki, a dokładniej jednego wydania pt. "Darth Maul - Łowca z Mroku" wydawnictwa Amber, a przede wszystkim jej ceny, która jest zróżnicowana. Rodzi się pytanie, dlaczego?. Ja osobiście, na dzień dzisiejszy już nie potrafię na nie odpowiedzieć. Jak zapewne czytaliście wcześniejsze wiadomości czy tam newsy, pisałem o różnych, a raczej dwóch cenach książek w/w wydawnictwa, z jakimi możemy się spotkać, w zależności od księgarni lub miasta. I tak np. w Warszawie (i nie tylko!) można tę samą książkę kupić w dwóch różnych cenach: 24,80 zł lub 19,80 zł (cena promocyjna!). Napisałem do wydawnictwa Amber i otrzymałem następnego dnia odpowiedź, którą to już cytowałem na stronie, ale aby stało się zadość, zrobię to jeszcze raz: "Przekazuje Pański list kolegom prowadzącym współpracę z EMPiK-ami, tylko tam były kierowane książki na zasadach promocyjnych". Przed wczoraj, zachodzę do Empiku przy ul. Nowy Świat i co widzę, na półkach leży sobie książka pt. "Darth Maul - Łowca z Mroku" w cenie.... 24,80 zł. Poszedłem do kasy i zapytałem się dlaczego ta książka nie jest sprzedawana po cenie promocyjnej, miłe "dziewczę" stojące za ladą "zrobiło duże oczy" i spojrzało dziwnym wzrokiem na koleżankę (?). Zrozumiałem wszystko, zostawiłem namiar na siebie i poszedłem dalej. W poniedziałek, wieczorem moja wspaniała komóra (a Co!) ożyła i wydała "obcy" sygnał. W pierwszej chwili pomyślałem że to jakaś pomyłka, ale okazało się że nie - dzwoniła przemiła Pani z EMPiK'u, na stanowisku kierowniczym i zaczęła wyjaśniać, że książka ..... Dopiero po zacytowaniu fragmentu maila z Amber'u, zaczęliśmy rozmawiać:) I tak oto w ten sposób mam nadzieję, że książka wreszcie pojawi się wszędzie (mam na myśli księgarnie i Empik) w jednej cenie - promocyjnej, tj. 19,80 zł. Wiem, że niektórzy powiedzą "wariat", tyle zamieszania robić o głupie 5 zł., ale tu chodzi o coś innego, sam fakt dlaczego inni mają kupować ten sam towar, w tym samym czasie w innej cenie, dlaczego tzw. "Promocja" ma tylko dotyczyć jednej sieci sklepów (bez urazy!). Mieszkamy i żyjemy w kraju demokratycznym, gdzie wszystkich (podobno) obowiązują te same reguły i zasady, więc dlaczego dochodzi do takich - delikatnie mówiąc, anomalii? Mam nadzieję, że cała sprawa wyjaśni się dość szybko.
KOMENTARZE (1)

Książki

Uwagi Fanów

2001-09-24 11:38:00

Na ostanim spotkaniu i nie tylko, rozmawiamy o całym stuffie jaki ukazywał się i ma zamiar ukazać się w Polsce. Jeżeli jesteś tego ciekaw zajrzyj tu:
Tak jak już pisałem, wielokrotnie rozmawialiśmy na spotkaniach, czy też za pomocą maili, o tym co wychodzi na naszym bardzo ubogim rynku, a dotyczy Star Wars. Doszliśmy do jednego, sami podcinamy gałąź na której siedzimy, ciągle narzekając, że to okładka jest za cienka, a innym razem że za gruba, a to że papier jest kiepski i przypomina toaletowy, albo za śliski. Przecież to ręce same opadają do ziemi, a Moc uchodzi jak powietrze z dziurawego balonu :( Jeżeli mamy jakieś zastrzeżenia to piszmy je bezpośrednio do wydawcy, czy też do importera. A nie od razu z grubej rury dajemy taką swoją opinię na njusy, czy gdzie tam nas poniesie. Przecież wydawca czy importer był by dużo bardziej "zorientowany", wiedząc że coś jest jednak nie tak jak powinno być i że musi poprawić swój "wyrób".
I tak sami "zabiliśmy" Magazyn Komiksowy wydawany przez Egmont Polska. A czym on się różnił od wydawanego w Wielkiej Brytanii Star Wars Comic, właśnie pisząc te swoje "wypociny" mam przed sobą jeden i drugi, i powiem że jakoś jeżeli chodzi o jakość, żadnej różnicy nie widzę? Jedyną jaką zauważam, jest cena którą trzeba zapłacić za SWC - prawie 20 zł. No tak, ale za to jest "zachodni" i to całą gębą - po angielsku, ha! No ale co z tego?
To co teraz piszę, jest wynikiem rozmów jakie przeprowadziłem w wydawnictwie Egmont i Amber. Oni naprawdę "nie gryzą" i czytają każdego maila od czytelnika, czyli od nas i odpowiadają. W Amberze doszło do sporych zmian, książki będą tłumaczyć zupełnie inny ludzie, a tym samym możemy spodziewać się poprawy tłumaczeń i zapewne wreszcie ukarze się długo oczekiwana seria, dotycząca pewnej eskadry :)
Wydawnictwo Egmont, również zmienia swoje podejście do "Fanów Star Wars made in Poland". Pojawi się sporo ciekawych pozycji dla "weteranów" jak i "młodzików".

Póki co, piszmy czego dokładnie chcecie i w jakiej formie ma "to" zostać wydane. Podaję maile do obu wydawnictw:

Amber: sales@amber.supermedia.pl lub media@amber.supermedia.pl.

Egmont: Hanna Baltyn lub Dorota.

KOMENTARZE (1)

Książki

Łowca z Mroku - recenzja

2001-09-22 11:38:00

Kolejna recenzja, napisana przez Sidious'a, ale tym razem o ostatnio wydanej książce Amberu. Zgodę otrzymałem dużo wcześniej - ale ostatnio dwoiłem i troiłem się i dopiero dzisiaj ją Wam prezentuje. Na zachodzie książka nie cieszy się zbytnią popularnością, ale to na zachodzie. Nam osobiście podoba się, zresztą widzieliście tego "Gościa" w akcji z EI i jak tu mu powiedzieć że książka o nim jest....hmmm. Co tu dużo mówić - przeczytacie, ocenicie.
KOMENTARZE (1)

Książki

Nowa Era cd.

2001-09-20 11:39:00 Amber

Jeszcze w tym miesiącu trafi do księgarni kolejny tom z serii "Nowa Era Jedi". Będzie to część pierwsza cyklu pt. "Ostrze Zwycięstwa I - Podbój", autorstwa Keyes Gregory, a w przygotowaniu jest już część druga "OZ II - Odrodzenie".
KOMENTARZE (1)

Książki

Spotkanie w Egmont

2001-09-20 11:38:00

Tak jak pisałem wcześniej, wczoraj doszło do spotkania w Egmoncie i powiem, że.... Zapraszam do zapoznania się z moimi spostrzeżeniami tu:

W dniu wczorajszym spotkałem się z bardzo miłą Panią z Wydawnictwa Egmont Polska. Rozmawialiśmy na tematy planów wydawniczych na ten rok. jak i 2002. Oczywiście wysłuchałem wszystkiego co dotyczy wydawanych książek i albumów, i że wydawnictwo ograniczyło wydawanie książek z serii "Uczeń Jedi" na ten rok. Dokładnie chodzi o tom 8 w/w serii.
Ale jak tu się dziwić, że seria się niesprzedaje, kiedy regularność pojawiania się książek można porównać do rozkładu jazdy warszawskich autobusów :)
Oczywiście winni są pośrednicy tzn. hurtownicy i "droga", jaką musi przebyć książka zanim pojawi się na półkach w księgarni - z bunkrowana gdzieś pod przewodnikiem po "Pernambuko". Wyjątkiem jest, polecana i opisywana księgarnia M.D.M. w Warszawie (tam pracują ludzie, których pasją są książki i porządek) polecam ją wszystkim Warszawiakom.
Wracam do tematu. Powiedziałem swoje i innych spostrzeżenia dot. właśnie pojawiania się książek i niech wydawnictwo się nie dziwi, że część serii się niesprzedaje, powód opisałem powyżej. Ile razy można się pytać o nową pozycję z serii po jej zapowiedzi na oficjalnej stronie wydawnictwa, dwa tygodnie, cztery, miesiąc? Po takim okresie można dojść tylko do jednego wniosku - wydawnictwo zaprzestało wydawania "Ucznia Jedi".
Aż tu nagle po sześciu miesiącach jednego dnia cztery kolejne tomy - wielkie zdziwienie i zaskoczenie, skąd mam wziąć 52 zł? Czy warto, a może kupię kolejne za kilka dni, ale tamtych jest tylko po dwa egzemplarze, hmm? No i mamy ból zęba ):/ (swego czasu, dostałem kilka maili w tej sprawie).
Ta sytuacja ma się poprawić w przyszłym roku, czyli "za moment", a tym czasem wszystkie swoje uwagi możecie kierować do mnie na adres:Andaral lub do wydawnictwa, ale na nowy adres: Egmont. Tylko proszę Was o jedno: spokojnie i konkretnie. Napiszcie również czego oczekujecie od wydawnictwa (komiksy, książki czy albumy) i co jaki okres czasu mają się ukazywać.

PS. więcej, jeszcze bardziej szczegółowych informacji udzielę na Spotkaniu Fanów SWiF.

KOMENTARZE (1)

Książki

Uwaga, nieuczciwi księgarze ! - UpDate

2001-09-19 11:40:00

Cztery dni temu pisałem o promocji książek Amberu i oczywiście list do wydawnictwa w tej sprawie, na który otrzymałem odpowiedź (jak zwykle):
...przekazuję Pański list, kolegom prowadzącym współprace z EMPiK-ami, tylko tam były kierowane książki na zasadach promocyjnych...
Dziękuję za szybką odpowiedź, ale jednocześnie jestem zdziwiony, że promocja miała objąć tylko MegaStory, a nie księgarnie, gdzie ja kupuję i kupiłem książki po promocyjnych cenach np. Księgarnia M.D.M. w Warszawie.
KOMENTARZE (1)

Książki

Uwaga, nieuczciwi księgarze !

2001-09-15 11:39:00

Otrzymaliśmy sporo listów dotyczących cen książek wydawnictwa Amber, które powinny być sprzedawane w promocji, ale tak nie jest. Dlaczego, jest to proste. Więcej informacji znajdziecie tutaj:
Uwaga, nieuczciwi księgarze !

Sprawa dotyczy jak narazie dwóch tytułów które ukazały się w promocji wydawnictwa Amber:

- Star Wars: Opowieści Łowców Nagród (cena promocyjna: 22,20 zł)
- Star Wars: Darth maul - Łowca z Mroku (cena promocyjna: 19,80 zł)

Książki sprzedawane są w promocji, jaką wprowadziło wydawnictwo, czyli cena powinna być niższa o 20% i kosztują one: 22,20 zł i 19,80 zł, a nie jak niektórzy sprzedają w cenie, która jest nadrukowana na okładce, SKANDAALL!
Dziwi mnie również jedna sprawa, dlaczego wydawnictwo Amber, nieumieściło tej informacji na stronie, gdzie widnieje nadal "stara" cena: 27,80 i 24,80 zł !!?
Wszystkich nabitych w butelkę namawiam do napisanie listu do Amberu !!!!
Czekamy również na informacje o księgarniach sprzedających książki bez banderoli promocyjnej !!!


KOMENTARZE (1)

Książki

Wstępne plany Egmontu na rok 2002 !

2001-09-14 11:38:00 Egmont

Tak ja w tytule, na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć tylko o wstępnych planach wydawnictwa Egmont dotyczących wydań książek i albumów z serii Star Wars (to tak na marginesie, przecież wiadomo o co chodzi:). W 2002 roku napewno możemy spodziewać się:
- Gwiezdne Wojny: Część II - Słownik Obrazkowy
- Gwiezdne Wojny: Część II - Niesamowite Przekroje
Wydawnictwo Egmont, nie zapomniało o książkach i albumach dla "mniejszych" fanów Gwiezdnych Wojen.
Otrzymają oni wiele albumów do kolorowania jak i klasery do naklejek. Więcej szczegółów przekaże wam po spotkaniu w Egmont.
PS. Może uda mi się zaprezentować część okładek wraz z opisem.
KOMENTARZE (1)

Książki

Uwaga, Mroczny Łowca w promocji !

2001-09-12 11:38:00 Garindan

W warszawskich ksiągarniach pojawiła się książka autora Michaela Reavesa pt. "Darth Maul: Łowca z Mroku".
Jak można się narazie tylko domyślać, szykuje się seria opowiadań o Maulu. Ciekaw jestem, kiedy będzie wydana opowieść "Darth Maul vs. Black Sun"?

Gwiezdne Wojny: Darth Maul: Łowca z mroku (wyd. I/2001 r.)
Cena: 19,80 zł (230 str.)
Wydawca: Amber Sp. z o.o..
KOMENTARZE (1)

Książki

Badania nad ESW trwają - Książki

2001-09-07 11:38:00 DeAgostini Polska Sp. z o.o.

Opierając się na informacjach jakie uzyskałem od wydawnictwa DeAgostini PL, po wakacjach powinna ukazać się w sprzedaży w całej Polsce zapowiadana "Encyklopedia Star Wars", ale w dniu dzisiejszym otrzymałem następującego maila: ...nadal trwają badania marketingowe... hmm, ile jeszcze czasu będą trwały, tego nawet sam Yoda nie wie. Oby się nie okazało że: ... operacja się udała, ale pacjent zmarł... :(
PS. Jeżeli ktoś wie, gdzie te badania są "wykonywane" to niech napisze.
KOMENTARZE (1)

Książki

Promocja Amber - Książki

2001-09-05 11:38:00 Robert

W warszawskich księgarniach pojawiły się książki wydawnictwa Amber w promocyjnych cenach, a wśród nich Opowięści Łowców Nagród, które teraz można kupić o 20 procent taniej.
KOMENTARZE (1)

Książki

Opóźniony Egmont - Książki

2001-09-03 11:38:00 Paweł oraz Egmont Polska

Według wszelkich znaków na niebie na początku sierpnia miał ukazać się w sprzedaży ósmy tom "Ucznia Jedi: Dzień Rozpoznania" autorstwa Jude Watson, ale do dnia dzisiejszego nieukazał się w księgarniach - powód opóźnienia i kolejny termin ukazania się książki w sprzedaży jest nadal nie znany. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zapowiadane na wrzesień wydanie komiksu pt. "Gwiezdne wojny - Upadek Imperium Sith", również ulegnie zmianie.
KOMENTARZE (3)
Loading..