TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Making of AOTC

2002-10-31 17:46:00 TFN

Na amozonie można już zakupić angielską wersję książki Making of AOTC. Data ukazania się tytuły napisanego przez Jodiego Duncana w Polsce nie jest obecnie znana.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź Linii Wroga

2002-10-29 20:24:00 Amber

Na stronie Amberu ukazała się zapowiedź 11 części NEJ: Linie Wroga I: Powrót Rebelii
Po inwazji na Coruscant Rada Jedi jest gotowa do ustępstwa. Ale ugodowa polityka Nowej Republiki może oznaczać tylko jedno: dalszą ekspansję Yuuzhan Vongów. Luke Skywalker, Leia i Han Solo stają przed najtrudniejszą decyzją. Żeby powstrzymać nieprzyjaciela, muszą zniszczyć to, co kiedyś sami stworzyli, ryzykując życie...
KOMENTARZE (0)

Książki

Mroczna Podróż już w sklepach... UPDATE

2002-10-21 12:59:00

Dzisiaj, we wrocławskiej księgarni przy bibliotece wojewódzkiej (Rynek, z Empiku idzie się w kierunku placu Pierwszego Maja), pojawiła się długooczekiwana X część NEJ – „Mroczna Podróż” autorstwa Elaine Cunningham. Książka normalnie kosztuje 29,80, ale w promocji jest tańsza o 5 PLN, więc może warto się tam wybrać. Druk – Wojskowa drukarnia w Łodzi. Powieść przetłumaczył Andrzej Syrzycki. XI część NEJ ma mieć polski tytuł: „Linie Wroga I: Powrót Rebelii”.
Update, Andaral W Warszawie również można już kupić tę książkę, z tym że, tylko w jednym Empiku była ona sprzedawana BEZ promocji - mowa o Empiku przy ul. Nowy Świat, ale za to w księgarni MDM, przy ul. Pięknej i Empiku w Galerii Centrum kosztuje 23.80 zł.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe okładki

2002-10-19 13:36:00 StarWars.Com

Oficjalna zaprezentowała okładki dwóch książek mających się ukazać w 2003 roku. Pierwsza Tatooine Ghost, książka autora "Gwiazdy po Gwieździe" opowiadać będzie o wyprawie Leii na Tatooine.

Głównym wątkiem drugiej - Shatterpoint autora "Traitora" będą przygody Mace Windu, za czasów wojen klonów.

KOMENTARZE (0)

Książki

Pułapka z Krytos... update

2002-10-18 20:26:00 Katarzyna Laszkiewicz

Podczas gdy Amber pod koniec roku raczy nas trzema kolejnymi częściami NEJ, w styczniu powrócimy do innej serii. Trzecią odsłonę „X-wingów” pt. „Pułapka z Krytos” przetłumaczy nam weteranka serii Star Wars, pani Katarzyna Laszkiewicz. Jest to o tyle dobra wiadomość, że to właśnie ona przetłumaczyła poprzednią część X-wingów – Ryzyko Wedge`a, więc pozostaje nam wszystkim sobie życzyć, że i dalsze tłumaczenia tej serii pozostaną w jej ręku, dzięki czemu byłoby ono bardzo spójne.
KOMENTARZE (0)

Książki

Mroczna Podróż Update 2...

2002-10-15 18:35:00 Amber

Jakiś czas temu pisałem, że lada dzień pojawi się w sprzedaży książka z serii Nowa Era Jedi: Mroczna Podróż. Dzisiaj dowiedziałem się, że książka prawdopodobnie pojawi się dopiero pod koniec tego miesiąca, powodem opóźnienia była czeska drukarnia, aktualnie wszystkie książki z serii Star Wars, będą drukowany w Krakowie. Cena jednak jak narazie nie ulegnie zmianie i będzie wynosiła 29.80 zł.. W salonach Empik i wybranych księgarniach (np.MDM w W-wie), będzie ją można nabyć z 20% zniżką.
KOMENTARZE (0)

Książki

Destiny’s Way na listach bestsellerów...

2002-10-13 22:52:00 TFN

Najnowsza część NEJ, „Destiny`s Way” zaatakowała amerykańskie listy bestellerów. Wg Wall Street Journal znajduje się ona na 5 miejscu, a Publisher Weekly na 6. Ciekawe czy i u nas tak mocno wywinduje, bo na najpopularniejszych listach bestsellerów w Polsce (Empik, Wyborcza, Rzeczpospolita), jak na razie pojawiła się kiedyś jedynie pierwsza część NEJ, i jest to raczej spowodowane pewną popularnością R.A. Salvatore’a niż SW, które pojawiło się na listach jeszcze w postaci adaptacji powieściowych części I i II (Terry Brookes i R.A. Salvatore).
KOMENTARZE (0)

Książki

Krótki opis Remnant...

2002-10-08 10:35:00 TFN

Jakiś czas temu pisaliśmy co o Remnancie ma do powiedzenia Oficjalna, teraz do akcji wkroczył TheForce.Net. Spoiler: W obliczu krwawej wojny, rycerze Jedi muszą wykonać kolejne trudne zadanie, i wspomóc Resztki Imperium. Nowo powstały Sojusz Galaktyczny, jest zdeterminowany, by przynieść pokój całej galaktyce, lecz najpierw trzeba zatrzymać Yuuzhan...(koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Książki

Walter Jon Williams o SW i nie tylko

2002-10-07 16:55:00 TFN

Walter Jon Williams, autor XIV części NEJ – „Destiny`s Way”, odpowiedział na kilka pytań redakcji TheForce.Net. Część z nich dotyczyła tego w jaki sposób został pisarzem. Okazuje się, że kolejny autor, który całkowicie zamieszał w NEJ, kiedyś w ogóle nie myślał, że będzie pisać książki. W College`u choć uczęszczał na jakieś zajęcia z pisania, to nie przepadał za nimi. Jego zdaniem winę ponosi podejście nauczycieli, którzy zamiast ich czymś zainteresować lub pozwolić pójść w tym kierunku, który uczniowie sami sobie wybiorą, kazali im pisać różne, najczęściej autobiograficzne prace. Mimo to, Walter nie uważa czasu spędzonego w College`u za zmarnowany, gdyż spotkał tam bardzo wielu interesujących ludzi.
O samym pisaniu, Williams powiedział, że średnio napisanie książki zajmuje mu od 6 miesięcy do roku, wyjątkiem była „The Rift”, która miała ponad tysiąc stron manuskryptu, i jej napisanie zajęło ponad dwa lata. „Destiny`s Way” była jednakże wyjątkiem, gdyż Walterowi nie dano dużo czasu, więc zajęło mu to pięć miesięcy. Williams przyznaje się, że wiele razy miewał blokadę pisarską, lecz nigdy nie trwałą ona dłużej niż kilka dni. Walter Jon przyznał się także, że niektóre sceny, rozdziały były pisane, pod wpływem Mocy, bez większego planowania.
Waltera pytano także o jego sposób widzenia Yuuzhan, jest to o tyle ważne, gdyż po części on przecież stworzył NEJ. Tak więc u niego, religia i władza Yuuzhan, będzie po części odzwierciedleniem teorii Nietzschego, w której rządząca kasta jest przekonana o swojej wyższości i wyższości swoich ideałów, a przez to w pewien sposób zaślepiona. Williams wyraźnie dystansuje się od takiego podejścia, choć w jego przypadku nie będzie ono obce Yuuzhanom.
Autor „Destiny`s Way” przyznał się, że najtrudniej było mu sobie poradzić z postacią Luke`a, mistrza Jedi, lecz pomogły mu przy tym zadaniu, opisanie wspaniałej żony – Mary Jade, chaosu w zakonie Jedi, no i młodych Jedi. Natomiast najwięcej radości miał z postaci Vergere, której wizja świata jest wyjątkowo mroczna, lecz nie czyni jej to Ciemną Jedi. Przyznał też, że nie miał wielkiego wpływu na to jak się dalej będzie kształtowała NEJ, a po ustaleniu z Lucasfilmem jak ma wyglądać treść, zmiany były praktycznie kosmetyczne, głównie po to, by narracja stała się lepsza, szybsza. Jedną z tych zmian było wyrzucenie wątku, który stał się potem „Ylesią” – e-bookiem.
Williamsa zapytano także, o to jak przyjął wiadomość, że pisze książkę z cyklu SW. Oczywiście był bardzo zadowolony. Zapytany natomiast jak ocenia nową trylogię, nie dał jasnej odpowiedzi, rzekł jedynie, że nie można jej ocenić przed trzecim epizodem. Jego ulubiona część sagi to ANH, a ulubiona postać to Han Solo.
Co ważne dla nas, Walter Jon, przyznał, że fani, wbrew pozorom mają wpływ na kształt uniwersum Gwiezdnych Wojen. Np. to, że Lando się ożenił, stało się dlatego, iż właśnie fani tak chcieli. Przyznał też, że w trylogii, po Destiny`s Way zobaczymy Nieznane Regiony, których on nie chciał ruszać.
KOMENTARZE (0)

Książki

Spoilery z Destiny`s Way...

2002-10-06 18:25:00 Spark of the Force

Rzadko kiedy spoilery, które są publikowane gdzieś w sieci, tak bardzo mogą zepsuć przyjemność odkrywania filmu, czytania książki. Na Spark of the Force, znalazły się spoilery o „Destiny`s Way”, która ukazała się w tym tygodniu w Stanach. Spoilery te z pewnością, popsują przyjemność czytania, ale jeśli ktoś nie może wytrzymać (potem może żałować), to proszę bardzo. Spoiler: Na początku okaże się, że Nowa Republika rozpocznie współpracę z Chissami, a dokładniej ich naukowcami i zajmie się tworzeniem biologicznego agenta o kryptonimie Alfa Czerwony, który w ciągu dwóch tygodni, powinien przynieść śmierć życiu Yuuzhan i innych ich istot. Sama książka zaś rozpocznie się od niespodziewnego ataku, Najwyższego Dowódcę Yuuzhan Vong i jego flagowy statek, pod Obroą-skai. Koniec książki to także olbrzymia bitwa gwiezdna, w której powróci admirał Ackbar. Zarówno Tsavong Lah jak i Vergere spotkają się ze swoim przeznaczeniem (czyżby jakiś rodzaj śmierci?), a Nom Anor i Shimmra, przybliżą się do swojego końca, i zauważą możliwość odniesienia porążki. (koniec spoilera).
KOMENTARZE (0)

Książki

Shatterpoint Update

2002-10-05 22:13:00 TFN

Zgodnie z tym, co dziś podał TheForce.Net, Shatterpoint, czyli pierwsza powieść osadzona w realiach Wojny Klonów, opowiadająca o Mace`ie Windu, ukaże się w USA w czerwcu 2003. Więc kto wie, może u nas uda się to jeszcze przed gwiazdką 2003?
KOMENTARZE (0)

Książki

Barnes rozpoczyna pracę...

2002-10-03 14:42:00 TFN

Jak donosi TheForce.Net, w tym tygodniu Steven Barnes, pierwszy czarnoskóry autor, który napisze książkę w świecie SW, w tym tygodniu rozpoczyna nad nią prace. Z pewnością będą to raczej przygotowania odnośnie fabuły, oraz pewnie rozmowy z Stoverem czy może nawet Lucasem, gdyż książka ta ma być osadzona w czasach Wojny Klonów, a główne role w niej najprawdopodobniej będą odgrywać Kit Fisto i Obi-wan. Książka Barnesa pojawi się dopiero w 2004 w Stanach. Stover zaś wciąż jeszcze pracuje nad książką o roboczym tytule „Shatterpoint”, która w USA ma się pojawić latem przyszłego roku, i ma być pierwszą książką osadzoną podczas Wojen Klonów, koncentrującą się na losach i psychice Mace`a Windu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Destiny`s Way już w USA

2002-10-01 21:36:00 StarWars.Com

Na Oficjalnej znalazł się pierwszy rozdział XIV odsłony NEJ, zatytułowany „Destiny`s Way”, który od dziś powinien być dostępny już w USA. Poza fragmentem powieści znalazł się też swoisty wywiad z autorem –Walterem Jonem Williamsem, w którym wspomina on między innymi swoje początki z Gwiezdnymi Wojnami. Jako młody, bezrobotny absolwent zetknął się w kinie z filmem, który w krótkim czasie stał się fenomenem jego pokolenia. Fenomen fenomenem, ale nie życiem. I tak dopiero wiele lat później, LucasBooks i Del Rey zgłosiły się do niego, wtedy już znanego powieściopisarza z kilkoma sukcesami na koncie, by dołączył do ekipy tworzącej NEJ. Sam pomysł NEJ narodził się w marcu 1998, wtedy też powstała tak zwana „biblia NEJ”, jedno ze źródeł z których korzystał Williams. Wejście do wszechświata SW dla Waltera Jona nie było rzeczą prostą, bo przecież SW to nie tylko filmy, ale i cała masa innych produkcji, które powstawały prawie 25 lat. Trudno mu byłoby to wszystko nadrobić, ale właśnie w tym pomagały mu przewodniki, ale i wspomniana wcześniej „biblia NEJ”. Williams jednakże bardzo ceni sobie też pomoc swojego poprzednika w NEJ – Stovera, autora „Traitora”, który jak za rękę wskazał mu wszystkie wątki i wprowadził w akcje. Bez tego trudno by NEJ nazwać serią. Williams z kolei zrobił dokładnie to samo ze swoimi następcami i ma nadzieję, że spisał się tak dobrze jak Stover. Wejście do wszechświata SW było dla niego niejednokrotnie dość trudne, gdyż znał jego część z dzieciństwa, a wiele nowych faktów musiał przyjąć od tak. Np. „Dobrze, Luke ożenił się z rudowłosą zabójczynią i mają dziecko. W porządku, co dalej?” – tak właśnie wyglądał proces wdrażania się w świat Gwiezdnej Sagi, twierdzi Williams. Oczywiście nie był on opuszczony, bo wciąż pomagali mu redaktorzy i konsultanci. Część z Was być może już zapoznała się z „Ylesią” Williamsa, e-bookiem, którego akcja dzieje się dokładnie pomiędzy 20 a 21 rozdziałem „Destiny`s Way”. O samej powieści Williams mówi, że wprowadza ona kilka istotnych wątków dla dalszego rozwoju NEJ, wprowadza nas w nowy niezbadany obszar trylogii Heretycy Mocy, ale z drugiej strony wraca do korzeni, do tradycji Gwiezdnych Wojen, która wyrosła z filmów, z oryginalnej trylogii. Do bitew kosmicznych, ważnych decyzji, czy bezpośrednich konfrontacji. Jedną z takich konfrontacji ma być spotkanie Spoiler Vergere i Luke`a Skywalkera(koniec spoilera). Autor przyznaje jednak, że część rzeczy idzie w innym kierunku niż w oryginale, gdyż Moc, która u Lucasa bazuje w dużej mierze na filozofii kultur wschodu, zostanie u niego wzbogacona o pewne elementy kultury zachodu. A u nas pewnie ta powieść pojawi się dopiero w 2003.
KOMENTARZE (0)

Książki

Mroczna Podróż - Update ...

2002-10-01 10:32:00

Od jutra w sprzedaży nowa książka z serii Nowa Era Jedi: Mroczna Podróż, o której już pisaliśmy wcześniej. Cena będzie wynosiła 29.80 zł., a w salonach Empik i dobrych księgarniach np.MDM w W-wie, będzie ją można nabyć z 20% zniżką.


KOMENTARZE (0)

Loading..