TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Powrót Rebelii taniej ... UPDATE

2002-11-29 18:20:00

Dziś udało mi się nabyć najnowszą część NEJ – Powrót Rebelii Aarona Allstona. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kupując tę książkę we wrocławskim Empiku Megastore, zapłaciłem nie 29,80 PLN a 23,99. Więc polecam Wrocławianom udanie się właśnie tam, a innym sprawdzenie jak to jest w pozostałych Empikach

Update (Andaral W-wa):
W Warszawie również można nabyć ostatnio wydane książki wydawnictwa Amber z serii Star Wars: NEJ z 20% zniżką, jedynym wyjątkiem jest Empik przy ul. Nowy Świat, gdzie wszystkie książki SW są w takiej cenie, jaka jest nadrukowana z tyłu, czyli 29,80,-.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejna książka Zahna UPDATE

2002-11-29 14:10:00 TFN

Niedawno pisaliśmy o kolejnej powieści Timothyego Zahna - Survivor`s Quest , której akcja dzieje się 3 lata po duologii Ręka Thrawna. Na TFN'ie znalazła się informacja o drugiej książce Zahna. Niestety nie znamy na razie tytułu, ale znamy kilka informacji. Akcja tej książki dziać się bedzie w okolicach prequeli. Poznamy w niej młodsego Thrawna, oraz projekt Palpatine - Outbound Flight Project.
Update, Lord Sidious
Timothy Zahn potwierdził, że w książce nie będzie Mary Jade, ponieważ ona jeszcze wtedy nie żyła, ale najprawdopobniej na chwilę pojawi się Obi-wan Kenobi i Anakin Skywalker.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wielka wyprzedaż w Merlinie ...

2002-11-27 20:12:00

Na stronie e-księgarni Merlin pojawiła się nielada gratka dla fanów Sagi - Wielka wyprzedaż (do 16.12), można uzupełnić swoje zbiory książek i albumów wydawnictwa Egmont za kilka złotych, a nie za kilkanaście.
Więcej szczegółów na stronie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Dwa słowa o Survivor`s Quest...

2002-11-26 15:52:00 Nowa Gildia SW

Pozwolę sobie zacytować Raja z Nowej Gildii SW który znalazł w necie informacje o nowej powieści Timothy`ego Zahna:
Mara Jade z Jade Crusaders przeprowadziła wywiad z Zahnem, który jakby nie patrzeć jest ulubionym pisarzem wielu fanów. Z tego wywiadu wynika, że jego najnowsza powieść opowiadająca o losach Mary i Luka nosi tytuł Survivor`s Quest a jej akcja dzieje się w 3 lata po Ręce Thrawna. Opowiadać będzie o odkryciu pozostałości po nieudanej (zniszczonej przez młodego Thrawna) wyprawie międzygalaktycznej (Outbound Flight), podczas której zginęło sześciu mistrzów Jedi

Nam pozostaje czekać na więcej danych o tej pozycji i oczekiwać naprawde dobrej pozycji (w końcu to Zahn :).
KOMENTARZE (0)

Książki

Linie Wroga II: Twierdza Rebelii ...

2002-11-25 17:55:00 Amber

Na stronie Amberu znalazła się zapowiedź drugiej części Linii Wroga II: Twierdza Rebelii.

Na Coruscant Luke i Mara Jade odkrywają cos, co może powstrzymać ekspansję Yuuzhan Vongów. Tropieni przez wroga muszą walczyć o życie. Tymczasem w galaktyce rozpoczyna się inna bitwa. Jej wynik może mieć niewyobrażalne skutki dla Nowej Republiki i rycerzy Jedi...

W decyzji o zakupie książki, ktłra z całą pewnością ukaże się niebawem może wam pomóc recenzja Vonga, która znajduje się tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Informacje o książkach...

2002-11-24 11:12:00

Krótkie informacje, o trzech ksiażkach, jakie ukażą się w pierwszej połowie 2003 roku znalazły się już w sekcji książki: Force Heretic I - Remnant
Tatooine Ghost
Shatterpoint

KOMENTARZE (0)

Książki

Trzy nowe pozycje ksiązkowe..

2002-11-22 20:33:00 StarWars.com

Kilka dni temu Jeth poinformował że na Amazon można już zamawiać `Maze of Deception` oraz `The School of Fear`. Dzisiaj szersze opisy tych pozycji, plus jedna nowa:

Maze of Deception jest trzecią książką z serii `Boba Fett`.
Młody Fett może i czuje się samotny w galaktyce, ale ma dwa ważne atuty: jest spadkobiercą fortuny należącej do Jango Fetta a ponadto zna sekrety podwójnej tożsamości Hrabiego Dooku. Teraz Fett musi uporać się z Aargay- największym bankowym centrum żeby zabrać co jest prawomocnie jego. Musi jednak unikać krzyża celowniczego, twardej ochrony i mściwej Aurry Sing.

Maze of Deception jest nowelą Elizabeth Hand, zaplanowaną na kwiecień 2003. Projektem okładki zajął się Louise Bova a ilustracją Peter Bollinger.

Lutego 2003 roku, jest natomiast planowana premiera The Shool of Fear z serii `Jedi Quest`. Młody Anakin Skywalker i jego rywał Ferus Olin zostają przydzieleni do przeprowadzenia dochodzenia na temat zaginięcia syna senatora. Do misji zostają powołani jako liderzy wsród grupy osób szkolonych. Bohaterowie trafiają na wskazówkę dotyczącą sekretnego stowarzyszenia studentów-renegatów którzy tak są skłoni doprowadzić do wojny na planecie.

W Maju tegoż samego roku, znowu spotkamy się z Anakinem w szóstej już części wspomnianej serii Jedi Quest. Powieść będzie nosić tytuł The Shadow Trap. Akcja dzieje się na Mawan. Jest to planeta ogarniętą wojną. Zostają tam wysłani Jedi, obrońcy pokoju żeby powstrzymać konflikt. Mogą jednak wpaść w okropną pułapkę...

Obie pozycje z serii `The Jedi Quest` zostaly napisane przez Jude Watson a projektem okładki zajeli się David Mattingly i Alicia Beulow.

KOMENTARZE (0)

Książki

Znowu trochę o "NEJ" i ...

2002-11-20 13:24:00 SW.com

Na SW.com pojawiła się uaktualniona lista książek wchodzących w skład Nowej Ery Jedi. Na liście znalazł się tytuł 18 części NEJ, którego jak dotąd nie znaliśmy. Autorem książki The Final Prophecy, został autor duologii Ostrze Zwycięstwa (Podbój i Odrodzenie) Greg Keyes, która wyjdzie w październiku 2003.
Uległa również przesunięciu data wydania piewszej części trylogii Force Heretic: Remnant. Ksiązka ta zostanie wydana w Marcu, więc najprawdopodobniej ulegnie równiez przesunieciu data wydania tej książki Polsce.
KOMENTARZE (0)

Książki

"Escape from Dagu" ...

2002-11-20 13:09:00 StarWars.Com

Wygląda na to, że oficjalna zaczęła poważnie zapowiadać dalsze koleje Wojen Klonów. I oto dziś zapowiedziano trzecią już (po „Shatterpoint” i „The Cestus Deception”) powieść z tego cyklu. Będzie to „Escape from Dagu”, autorstwa Williama Dietza, co zapowiadaliśmy parę dni temu. Autor ten w Polsce jest raczej nie znany, lecz nie będzie to jego pierwszy kontakt z Star Wars, gdyż napisał kilka „książek” bazujących niby na grze Dark Forces.
Powieść ta będzie skoncentrowana na postaci Shaak Ti, która podejmie próbę uwolnienia więźniów Republiki schwytanych przez Separatystów. Powieść ukaże się w USA w marcu 2004, czyli wcześniej niż powieść Barnesa.
KOMENTARZE (0)

Książki

Dwie książki Scholasticu

2002-11-19 09:23:00 TFN

W USA można już zamówić dwie książki Scholastica w Amazonie:
Jedi Quest #5: The School of Fear, to typowa książka, w której się okazuję, żę dzieci są dla Republiki największym zagrożeniem, i z tym zagrożeniem musi sobie poradzić Anakin.
Boba Fett #3: Maze of Deception, o to kolejna powieść o młodocianym Boba Fettcie, który tym razem zmierzy się nie tylko z Jedi, ale również z innym Łowcą Nagród.
Ukażą się one dopiero w przyszłym roku. A niedawno w USA pojawiły się ich dwie poprzednie części.
KOMENTARZE (0)

Książki

The Cestus Deception

2002-11-19 09:15:00 TFN

Niedawno pisaliśmy o nowej serii książek - A Clone Wars Novel. Pierwszą ksążką z tej serii, jaka się ukaże będzie "Shaterpoint", książka Matthew Stovera opowiadająca o losach Mace'a Windu w czasie Wojen Klonów.
Kolejną książką będzie The Cestus Deception, której głównymi bohaterami mają zostać Obi-Wan, i Kit Fristo, odkrywający fabrykę bio-battle droid, a planecie Ord Cestus. Książka Stevena Barnesa, ma zostać wydana przez Del Rey dopiero w czerwcu 2004 roku, więc w najlepszym przypadku możemy jej oczekiwac dopiero za dwa lata.
KOMENTARZE (0)

Książki

Linie wroga I: Powrót Rebelii

2002-11-18 19:17:00 Amber

Wg wydawnictwa Amber, dostępny już jest jedenasty tom z cyklu NEJ, Linia wroga I: Powrót Rebelii. Powieść przetłumaczyła Aleksandra Jagiełowicz.
Przypominamy, że można przeczytać recenzję tej książki autorstwa Vonga, która znajduje się tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wojny Klonów...

2002-11-16 16:32:00 StarWars.Com

Przez wiele lat fani Star Wars na całym świecie mogli jedynie w marzeniach oglądać Wojny Klonów. Teraz, po AOTC, nadszedł czas na konfrontację tych marzeń z „rzeczywistością”. Już wkrótce LucasBooks (a także inne firmy) rozpoczną ukazywać chronologicznie przebieg tej fascynującej wojny. Część z nich będzie opisywać zwycięstwa lub porażki, czyli koleje wojny, a w części będzie ona jedynie tłem dla właściwej opowieści. Wszystkie książki i inne pozycje będą oznaczane specjalnym znaczkiem – „Wojen Klonów” (trochę jak NEJ). Znaczek ten wygląda mniej więcej tak:Piszę mniej więcej, albowiem będzie się on trochę różnił na poszczególnych pozycjach. Ale wróćmy do książek. Pierwszą z nich ma być „Shatterpoint” o której pisaliśmy wielokrotnie. Książka Matthew Stovera ukaże się w 2003. Pokazano też jej finalną okładkę.Ale to będzie dopiero początek. W najbliższych latach pojawi się więcej książek o Wojnach Klonów (niektóre też jako audiobooki, no i zapewne e-booki, ale o tym drugim oficjalna nie pisze). W 2004 ma się pojawić następna książka z cyklu Wojny Klonów, której autorem będzie William Dietz.
Jednakże nie tylko Del Rey bierze się za Wojny Klonów, w grę wchodzi także Scholastic (co może dla nas być tym nieszczęściem, że trudno będzie zobaczyć te książki szybko w polskim wydaniu). Oczywiście chodzi tu o serię o młodym Bobie Fetcie, której dwie części, autorstwa Terry’ego Bissona, są już dostępne w Stanach (The Flight to Survive i Crossfire). Obie ukażą się jeszcze w miękkich okładkach z inną ilustracją. Pojawi się też trzecia część –Maze of Deception, autorstwa Elizabeth Hand. Poniżej ich okładki:Ale to dopiero początek. Star Wars Insider będzie zawierał wiele ciekawych opowiadań z okresu Wojen Klonów, lecz także będzie w nim drukowany Holonetnews. Holonetnews to pamiętne wieści z Republiki, tym razem jednak w wersji papierowej. Dodatkowo dojdzie jeszcze gra „The Clone Wars”, której akcja zacznie się bitwą o Geonosis. No i komiksy, które począwszy od Star Wars Republic #50 (i także Star Wars: Jedi) będą opowiadać koleje tej wojny.
Na koniec znalazła się ciekawa zapowiedź, która zapowiada dalsze rewelacje projektu Wojny Klonów. Czyżby faktycznie chodziło o serial, o którym pisaliśmy już dwukrotnie?
KOMENTARZE (0)

Książki

Force Heretics I w tłumaczeniu...

2002-11-14 15:11:00 Aleksandra Jagiełowicz

Wszystko wskazuje na to, że trylogię Force Heretics, czyli dalsze części NEJ zacznie tłumaczyć Aleksandra Jagiełowicz. Na razie wiadomo prawie na pewno o pierwszej części, która w USA ukaże się w styczniu. Niestety na razie nie wiemy, kto przetłumaczy „Traitora” i „Destiny’s Way”.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy E-book

2002-11-12 18:52:00 TFN

Jak pewnie pamiętacie, autor Traitora czyli XIII części NEJ, która u nas pojawi się najprawdopodobniej w styczniu, pisze książkę o Wojnach Klonów, której głównym bohaterem ma być Mace Windu. Okazuje się, że poza nią, a właściwie nawet przed nią, w USA pojawi się kolejny ebook, jego autorstwa. Nie wiadomo, czy będzie to coś w stylu „Ylesii”, czyli brakującego rozdziału, czy może coś zupełnie nowego, lecz chyba prawdopodobniejsze jest to pierwsze rozwiązanie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe książki z E2

2002-11-03 22:15:00 Oficjalna

W USA pojawiły się nowe pozycje związane z Episodem II.

Kolejne wydanie E2 - Atak Klonów autorstwa R.A. Salvatore. Tum razem po prostu w twardej oprawie (Lucas nabija kabze :).


Sztuka z Ataku Klonów. Ta pozycja autorstwa Marka Cotta Vaza prezentuje się o wiele ciekawiej. Będzie ona zawierać oczywiście szkice, arty, obrazy - czyli wszytsko na czym opiera się graficzna strona Episode II.Star Wars: Mythmaking - Behind the Scenes of Attack. Album stworzony przez Jody Duncan. Kolejna galeria zdjęć poświecona tworzeniu Episode II.

KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja Rebel Dream i Rebel Stand

2002-11-02 13:35:00 Vong

Rebel Dream i Rebel Stand wyjdą dopiero w tym roku(zapowiedź tej pierwszej ukazała się całkiem niedawao w Polsce). Ale dzięki Vongowi już teraz możesz się zapoznać z jego opinia na temat tych dwóch książek. Wkrótrce na jego stronie znajdzie się streszczenie całego cyklu Linie Wroga.

KOMENTARZE (0)
Loading..