TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Obniżki w Geantcie UDPATE

2002-05-31 20:18:00

W Gdańskim Geant`cie dziś i jutro trwa promocja. Obejmuje ona również książki Amberu. O całę dziesięć złoty udało mi się kupić Opowieści z Nowej Republiki, oraz Opowieści Łowców Nagród. Inne tytuły, również były dużo tańsze.
UDPATE Ragnus poniformawał nas, że tańsze książki można rownież dostać w Bydgoskim Geantcie. Najtańsze już po 15 zł z groszami.
KOMENTARZE (0)

Książki

Promocja książek Amberu w Tesco

2002-05-31 08:06:00 Joruus

Joruus donosi, że w Tesco tra w chwili obecnej promocja książek Amberu, większość z nich można już kupić po 19,90 za sztuke. Ponadto trylogię na VHS można kupić za 119 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź Nadchodzacej Burzy

2002-05-30 20:51:00 Amber

Na witrynie Amberu pojawiła się zapowiedź nowej książki autorstwa Alana Dean Fostera (znanego nam z Spotkania na Mimban oraz Nowej Nadziei, choć ta jest okraszona imieniem Lucasa). Nadchodzący Sztorm ma kosztować 24,80 PLN (czyli w Amberze 18,60). A oto co pisze o tym Amber:
Wstęp do Części II. Atak klonów

Strategiczna planeta Ansion jest opanowana przez separatystów.
Jeśli dokonają secesji, Republika pogrąży się w chaosie. Rada Jedi wysyła na Ansion dwoje rycerzy i ich dwoje uczniów. Żeby uratować Republikę, Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker muszą wypełnić niewykonalne zadanie...

KOMENTARZE (0)

Książki

Rebel Stand w USA

2002-05-28 09:28:00 TFN

W USA pojawiła się już w końcu oficjalnie XII cześć NEJ – Enemy Lines II: Rebel Stand, autorstwa Aarona Allstona. Pojawiły się też nowe spoilery Czulkan Lah zginie! A Yuuzhanie i Jedi będą mieli problem z niejakim Lorden Nyaxem, nowym Ciemnym Jedi(koniec spoilera). My najprawdopodobniej ujrzymy tę powieść dopiero w przyszłym roku.
KOMENTARZE (0)

Książki

Garść faktów o Rebel Stand

2002-05-27 15:35:00 JediNet i Unofficial NJO Hompage

Już niedługo w Stanach będzie można kupuić kolejną część NEJ, więc niektórzy znają jej fabułę. Pobierznie przedstawimy niektóre fakty w tym spoilerze: Akcja powieści zacznie się w systemie Pyria, gdzie statki NR będą musiały walczyć z koralowymi skoczkami i innymi zabawkami Yuuzhan. Siłami NR, a dokładniej myśliwcami będzie dowodził niejaki Wes Janson, który jednak nie pojawi się w książce na długo. Inną wstrząsającą rzeczą jest opis zniszczonej Coruscant, zwłaszcza teraz, gdy pokazano nam jak ta planeta tętni życiem. Han Solo wraca do starej łobuzerskiej formy, a wraz z nim Leia i droidy. Oczywiście nie zabraknie wątku romantycznego pomiędzy Jainą i Jagiem. Nie zabraknie też polityki i zdrajców. Viqi Shesh pojawi się na trochę dłużej, podobnie zresztą jak Tsavong Lah i jego ojciec Czulkang. Nie zabraknie także nawiązań do innych książek (w tym Allstona, ale także do dzieł Barbary Hambley), prequeli. Zostanie rozwinięty motyw istot władających Ciemną Stroną Mocy - pojawi się niejaki Irek Ismaren ale także i zapowiadany Super niszczyciel gwiezdny Lusankya. (koniec spoilera). Tego wszystkiego jest na prawdę dużo, na JediNecie uznano tę powieść, za jedną z najlepszych z serii, a na Unofficial NJO Hompage znajduje się bardzo długi i dokładny opis fabuły (po angielsku), który czhyba jest za dokładny i można sobie za bardzo nie psuć przyjemności czytania.
KOMENTARZE (0)

Książki

Książki w Empikach

2002-05-24 00:48:00 Robert herbu

Robert donosi nam, że w dwóch Warszawskich Empikach (Megastore i Ściana Wschodnia) można kupić dużo starych i nowych pozycji książkowych. Od słowniczka zwrotów, przez całą serię Uczeń Jedi, kolorwanki itp. napamiętnikach skończywszy. Ale najważniejsze jest to, że można już kupić specjalną wersję kolekcjonerską obu albumów Egmontu, czyli Słownika Ilustrowanego (3 w jednym pudełku, oczywiście 3 różne) oraz tak samo Niesamowitych przekrojów. Oba są w cenie 89,50 PLN, czyli jak ktoś jeszcze nie ma, to chyba warto wydać tyle pieniędzy, zwłaszcza na Słowniki Ilustrowane.
KOMENTARZE (0)

Książki

Encyklopedia DeAgostni :(

2002-05-21 23:12:00 Andaral

Andaral donosi, że:
Jeden z pracownikow wydawnictwa DeAgostini, potwierdził moje przypuszczenia. Dawno zapowiadany i testowany na rynku, produkt w/w wydawnictwa jednak nie ujży światła dziennego - mowa tu oczywiscie o "Gwiezdne Wojny - Star Wars Encyklopedia". Podobno były robione dodatkowe sondaże, ale gdzie i jakie były wyniki, tego zdradzić mnie nie chciano, chociaż rozmawiałem ze zmartwionym Fanem Star Wars, ale lojalnym pracownikiem wydawnictwa. Podpowiedział jedynie aby wszyscy zainteresowani pisali maile.
Adres mejlowy wydawnictwa to Redakcja@DeAgostni.pl, a od siebie dodam, że najlepiej by było podejść do tego w sposób bardzo perfidny i wysyłać mejle z różnych kont (np. z wielu) z kulturalnymi, acz długimi pytaniami. A także chyba dobrze by było im napisać ile jesteście chętni i w stanie wydać za taki zeszyt encyklopedii. No cóż, ja go nie widziałem więc nie wiem jak to wygląda.
KOMENTARZE (2)

Książki

Atak książek

2002-05-21 21:56:00

Przepraszam, że news jest już trochę spóźniony, ale może nie do końca, bo książki jest problem dostać. Tak więc od paru dni jest już dostępny "Słownik Obrazkowy" z AOTC Egmontu, którego recenzję możecie przeczytać tutaj, we Wrocławiu można to jeszcze kupić w księgarni na rynku w bibliotece wojewódzkiej. Natomiast od paru dni dostępne jest już "Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen" Bena Burtta, co ciekawe w cenie 19,80, a nie jak jest to na stronie Amberu w 24,80. Tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki, natomiast książka w standardowym formacie książkowym została wydana przez drukarnie wojskową w Łodzi. Jest bardzo cieniutka i poza słownikiem zawiera także opisy kultur, ale i rozdział jak powstawały dźwięki niektórych postaci w Gwiezdnych Wojnach. No przecież napisał ją Ben Burtt, który je robił ;).
A co do Egmontu, to powinny się już pojawić także i inne książki, ja ich w sklepach nie widziałem, ale wiem, że już jest "Opowieść Filmowa", "To ja, uczeń Jedi" oraz "Album rodzinny Skywalkerów".
KOMENTARZE (0)

Książki

Albumy Egmontu - Recki

2002-05-15 22:03:00

Umieściliśmy dwie nowe recenzje, tym razem albumów Egmontu poświęconych Atakowi Klonów - Niesamowite Przekroje oraz Słownik obrazkowy.
KOMENTARZE (0)

Książki

Słowniczek już jest

2002-05-15 20:42:00 Amber

W Amberowym sklepie można już kupić "Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen" Bena Burtta, który normalnie kosztuje 24,80 PLN, a w Amberze 18,60 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedzi

2002-05-13 16:23:00 Edward Biebrzycki

W czerwcu ukaże się przez długi czas nie schodzący z listy bestsellerów Aproaching Storm - "Nadchodząca burza", a w lipcu druga część serii X-Wingi, Wedges Gamble.
KOMENTARZE (0)

Książki

AOTC w liście polskich bestsellerów

2002-05-13 11:48:00

Dzisiaj we Wrocławskim Empiku (ale także i we "Wprost") znalazła się lista polskich bestsellerów książkowych, a tam na 4 miejscu - "Atak klonów".
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedzi Egmontu

2002-05-12 23:13:00

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont możemy zaprezentować dwie ulotki promocyjne produktów z AOTC. Dostępne są one w formacie PDF tutaj i tutaj. Poza pięknymi zdjęciami wspominanych u nas wcześniej produktów, znajduje się tam też informacja, że albumy (Niesamowiete przekroje i słowniki obrazkowe) będzie można zakupić w pakiecie 3 słowniki, lub 3 albumy, (z AOTC, TPM i trylogii) w cenie 89 PLN. Na drugiej ulotce jest masa informacji o promocji AOTC.
KOMENTARZE (0)

Książki

Destiny Way

2002-05-11 18:26:00 SW.com

Destiny Way wyjdzie w listopadzie ( i to w stanach zanim dojdzie do polski...) ale już znane są pewne informacje, i to nie typu kto jest autorem, ale o fabule. Spoiler:Książka ta opowiada prawie w całości o kolejnej już misji Jedi na Couruscant. Znowu bohaterem będzie, powoli zamieniający się w maszynę do zabijania Jacen(koniec spoilera) Okładkę mamy tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen

2002-05-09 20:10:00 Amber

O tej pozycji pisalismy już w kwietniu, ale dopiero niedawno ukazało się zdjęcie polskiej okładki.

Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen
Rozmówki galaktycznego podróżnika i przewodnik po językach galaktyki Gwiezdnych Wojen

Wybierasz się w podróż w przestworzach – do Jądra Galaktyki po Odległe Rubieże. Jeśli nie dysponujesz własnym androidem protokolarnym z oprogramowaniem, które umożliwia mu komunikowanie się w ponad sześciu milionach języków, musisz mieć coś, co pomoże ci porozumiewać się podczas przemierzania międzygwiezdnych szlaków i właściwie odnosić się do istot obcych ras.
  • Jak przywitać się po prekoreliańsku i huttańsku
  • Jak wynająć gwiezdny statek w bocce
  • Jak pytać o drogę Ewoków
  • Jak prowadzić grzecznościową rozmowę z istotami rasy Wookie
  • Jak komunikować się z automatami
  • Jak korzystać z wypożyczalni Jawów
  • Jak składać wizyty Gunganom
  • Jak zamawiać strzyżenie u sullustańskiego fryzjera
To wszystko powie ci Słowniczek najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen!
KOMENTARZE (2)

Książki

Niesamowite przekroje

2002-05-08 17:35:00 Andaral

Andaral podesłał nam info:
Witam! Tak jak pisalem wczesniej, przesylam skan okladek:

- albumu wydanego przez Egmont: "Gwiezdne Wojny : Atak Klonów - Niesamowite Przekroje : Przewodnik Po Pojazdach z Filmu 'Gwiezdne Wojny: Czesc II' ". Album zawiera ilustracje i opisy pojazdow jakie ukazuja sie w E2:
1. Królewski Statek Naboo
2. Smigacz Zam
3. Smigacz Anakina
4. Mysliwiec Jedi
5. Slave I
6. Smig Owena Larsa (powinno byc skuter lub swoop :)
7. Statek Padme
8. Modul Centralny Statku Federacji Handlowej
9. Mysliwiec Geonozjanski
10. Okret Uderzeniowy Republiki
11. Kanonierka Republiki (Gunship)
12. AT-TE
13. Jacht Słoneczny

I uwaga ! Cena 48.00 zl , ale warto :)
Okładka znajduje się tu

KOMENTARZE (0)

Książki

Dalsze wieści o książkach...

2002-05-05 10:08:00 TFN

Wczoraj pisaliśmy o pewnych informacjach o książkach ujawnionych na Star Wars Celebration II, dzisiaj mamy kolejne, choć mniej spektakularne.
Pochodzenie nazwy "Yuuzhan Vong" za dużo o nich wyjawi, stąd nie będzie wyjawnione przed końcem serii.
Padło też pytanie o Jedi pojawiających się po śmierci w postaci duchów. Czy pojawią się oni w dalszych seriach książkowych. Na razie nie do końca wiadomo jak to z nimi jest, bo cała złożoność tego zagadnienia zostanie dopiero ujawniona w Epizodzie III.
Zakończenie NEJ zostało niedawno ponownie przemyślane. Pojawiły sij w nim nowe, ważne wątki, których nie było wcześniej.
Okazuje się, że plan NEJ, zwany "Biblią" składa się z ponad 500 stron. Padło pytanie, czy zostanie on kiedykolwiek opublikowany, lecz nie uzystkano konkretnej odpowiedzi.
Nem Yin ma zagrać jeszcze bardzo ważną rolę w następnych częściach NEJ.
TheForce.Net zapowiada, że to jeszcze nie koniec newsów, więc zobaczymy.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wieści o książkach

2002-05-04 09:51:00 TFN

Na odbywającym się właśnie w Stanach Star Wars Celebration II można było spotkać między innymi: Aarona Allstona, Jamesa Luceno, R.A. Salvatore`a, Troya Denninga, Sue Rostini oraz Shelly Shapiro. Wypowiedzieli oni kilka ciekawych kwesti o książkach. Potwierdzono, że ostatnią książkę [wcześniej pisano, że może chodzić o ostatni hardcover - czyli w twardej oprawie, otwierającą kolejny rok w NEJ] czyli 19 część NEJ napisze James Luceno, a będzie ona miała tytuł: "The Unifying Force". Na pytanie czy Boba Fett pojawi się w NEJ, padła krótka odpowiedź: "Seria jest jeszcze nie skończona". Więc wszystko może się zdarzyć. Seria NEJ ma się zakończyć w 2003, a licencja Ballantine upłynie w 2005. Kazano nam także przygotować się na powrót Tenel Ka.
Przy okazji James Luceno powiedział skąd się wzieło słowo "Vergere". Okazuje się, że jest to jakiś francuski termin używany przez jego ogrodnika.
Potwierdzono natomiast, że w bliżej nieokreślonej przyszłośći Timothy Zahn napisze dwie nowe powieści (ale chyba w czasach prequeli).
Najprawopodobniej powstanie też książka opowiadająca o tym jak Leia i Luke dowiadują się o Padme i Anakinie.
Jedną z przyczyn zabicia Anakina Solo, było to, że niektórym mylił się on z Anakinem Skywalkerem.
Scholastic donosi, że seria o małym Boba Fetcie będzie się skłądać najczęściej z dwóch odsłon rocznie napisanych przez Terry`ego Bissona, natomiast seria "Jedi Quest" będzie się ukazywać raz na 3 miesiące.
KOMENTARZE (0)

Książki

AOTC na liście bestsellerów

2002-05-03 09:29:00 TFN

USA Today opublikował niedawno, najnowszą listę najchętniej kupowanych w USA książek. Na pierwszym miejscu miła niespodzianka - "Gwiezdne Wojny Cześć II Atak klonów" Roberta A. Salvatore`a. Żeby nie było niedomóweń, to oczywiście nowelizacja AOTC. Ciekawe czy w Polsce również zajdzie tak wysoko?
KOMENTARZE (0)
Loading..