TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Traitor w USA

2002-07-31 16:06:00 Spark of the Force

W USA pojawiła się 13 cześć NEJ, zatytuowana “Traitor”. Autorem jej jest Matthew Stover. Ci którzy mieli już okazję zapoznać się z tą powieścią, zazwyczaj są bardzo zadowoleni i wymieniają tę powieść wśród najlepszych z NEJ. Podobno jest ona bardzo krwawa i ukazuje wiele aspektów NEJ w trochę innym świetle.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowości w USA

2002-07-30 12:27:00 Jar Jar

W USA w sklepach pojawiły się dwie rzeczy. Jedna to nowe wydanie trylogii, tym razem z okazji 25 lecia Gwiezdnych Wojen. Druga rzecz to książka Jedi Quest 3: The Dangeous Games, autorstwa Jude Watson, która wyszła trochę wczesniej niż zapowiadano. Książka ta opowiada o tym jak Obi-wan i Anakin dostali misję pilnowania porządku na Galaktycznych Igrzyskach na Euceron. Okaże się, że będą tam organizowane też nielegalne wyścigi podracerów, no i pojawi się tam też Sebulba...
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejny autor w Starwarsowej rodzinie UPDATE

2002-07-26 10:54:00 Spark of the Force

Steven Barnes, który podpisał z Del Rey kontrakt na trzy powieści, zdradził ostatni, że ostatnia z nich będzie osadzona w świecie Gwiezdnych Wojen. „Zawsze podziwiałem świat Lucasa” twiedzi Barnes „i mam wiele wspaniałych pomysłów, więc nie mogę się doczekać, kiedy zrealizuję je w tej powieści.” Książka ta ma być wydana w USA pierwotnie w twardej oprawie.
Update 27 lipca
TheForce.Net dodaje, że Steven Barnes będzie pierwszym czarnoskórym autorem, który napisze książkę w świecie SW. Czyżby Lucasbooks dotychczas był przywiązany do doktryny Tarkina?
Niestety nie wiadomo wciąż nic o samej książce, włącznie z tym w jakim okresie będzie umieszczona jej akcja.
KOMENTARZE (0)

Książki

Więcej informacji o Shatterpoint

2002-07-22 11:44:00 TFN

Matthew Woodring Stover, autor “Traitora” najnowszej części NEJ, która ma się niebawem pojawić w Stanach, zdradził kilka sekretów o “Shatterpoint”. O ile „Traitor” koncentruje się na Jacenie Solo (i jego psychice), o tyle w „Shatterpoint” głównym bohaterem będzie Mace Windu. Cała powieść będzie osadzona w czasie Wojen Klonów. Stover obiecał, że będzie w niej dużo akcji. Ale to nic, bo przyznał jeszcze jedną ważną rzecz, że będzie się starał ukazać uniwersum Gwiezdnych Wojen w czasie Wojen Klonów w sposób przekonywujący, ale nie na tyle, by można było dokładnie przewidzieć co się wydarzy potem. Więc albo Stover zabezpiecza się przed Epizodem III Lucasa, albo szykują większą serię o Wojnach Klonów.
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja słowniczka...

2002-07-21 00:22:00

Dzięki uprzejmości naszego stałego współpracownika - Joruusa, możemy zaprezentować Wam jego recenzję Słowniczka najpopularniejszych zwrotów w językach Gwiezdnych Wojen. W sumie była ona już tam od pewnego czasu, lecz z powodu pewnych przejściowych trudności technicznych nie mogliśmy jej uzupełnić. Ponadto teraz jest też kilka zupełnie nowych recenzji innych, dotychczas nieopisanych książek. Fakt, większość z nich jest autorstwa Joruusa. Wielkie dzięki.
KOMENTARZE (0)

Książki

Obniżki w księgarni „HIT”

2002-07-21 00:15:00 TDC

Jak donosi TDC:
W księgarni/antykwariacie "HIT", rozpoczęła się nowa promocja pozycji wielu wydawnictw. Każde z nich (10) ma swoją stawkę, np. Amber ma 16%, czas trwania promocji - do końca miesiąca.
Ponad to zwykle większość nowych pozycji ma promocję "okazjonalną", do nich należy zaliczyć: drugi tom cyklu X-WING: "Ryzyko Wedge`a" , który kosztuje teraz tylko 22,30 zł. - wydaje się mi że cena ta jest dość konkurencyjna :)
Księgarnia Antykwariat HIT Al. Jerozolimskie/E. Plater. Pawilon 2 i 28 (jest jeszcze przynajmniej jeden), tel. 654-98-12
Punkty te znajdują się w podziemiach Dworca Centralnego, w tym paw. 2 jest zaraz pod przystankami tramwajowymi (w stronę ronda ONZ).

KOMENTARZE (0)

Książki

Troche o okładkach

2002-07-20 22:32:00 Oficjalna

Jak podaje oficjalna autorem okładek do trylogii Jedi Order: Force Heretic bedzie Jon Foster. To własnie jedna z jego prac była inspiracją dla Lucasa, który to wprowadził do AOTC Aayla Secura. Prace Foster'a możecie zobaczyc na jego oficjalnej stronie. Należy tez przpomnieć, że trylogia Force Heretic jest pisana przez Sean Williams i Shane Dix oraz, że pierwsza jej część zostanie wydana w USA już w lutym 2003 roku.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy spoiler o NEJ

2002-07-20 10:39:00 Spark of the Force

Walter John Williams zdradził absolutnie wielki szczegół odnośnie „Destiny`s Way” oraz dalszych książek z serii NEJ. Wygląda na to, że chyba już wiemy kto pokona Yuuzhan. Powiem tak, na Forum wielokrotnie się nad tym zastanawialiśmy (np. tutaj lub tutaj), a teraz mamy nowy powód do spekulacji. Spoiler: Williams powiedział, że w “Destiny`s Way” pojawi się Imperialny Regiment wraz z Giladem Pelleaonem. (Yes!!!). Gilad odbędzie tam bardzo ważną rozmowę z Leią. Ale nic to, albowiem Wspaniała Armia Imperium pojawi się też w następnych książkach, w trylogii Force Heretics, i najprawdopodobniej zostanie aż do końca NEJ. Jeśli połączy się to z doniesieniami o polityce NR, to mamy następujące rozwiązanie. Rebelianci (Nowa Republika) mają dość dużo ludzi i zasobów, lecz brakuje im utalentowanych i doświadczonych przywódców. Resztki Imperium nie mają aż tylu ludzi, czy zasobów, ale właśnie mają dobrze wyszkolonych przywódców. (koniec spoilera). Do reszty zapraszam na Forum.
KOMENTARZE (0)

Książki

Egmont prostuje

2002-07-19 19:27:00

Oto treśc sprostowania, które zostało wydane przez wydawnictwo Egmont:
Wydawnictowo Egmont Polska Sp. z o.o. bardzo przeprasza tłumaczkę, panią Paulinę Braiter, za nie umieszczenie Jej nazwiska w książce "GW Atak Klonów: Słownik Obrazkowy". Jednocześnie przeprasza także pana Piotra W. Cholewę za błędne umieszczenie Jego nazwiska jako tłumacza ww. tytułu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Walter John Williams o polityce NR

2002-07-19 12:01:00 Sole of the Force

Autor „Destiny`s Way” wypowiedział się ostatnio trochę o Nowej Republice i jej polityce w NEJ. To pewnego rodzaju spoilery, ale mniej więcej każdy z nas wie co jest tam grane, więc jedynie mogą to być sugestie jak w „Destiny`s Way” zostanie ukazana NR. Po pierwsze Williams mówi, że dla NR nie ma problemu z surowcami i statkami w walce z Yuuzhanami. Oni mimo wszystko są w stanie naprodukować ich całą masę i rzucić do walki z Vongami. Nowa Republika nie będzie miała też problemu z załogami dla tych statków. Niestety stały by się one tanim mięsem armatnim. Dlatego największym problemem NR są ludzie i to doświadczeni ludzie, oraz nowy zakon Jedi.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy Ebook – więcej informacji

2002-07-17 13:15:00 TFN

I niestety okazuje się, że nowy E-book jednak nie będzie za daromo :(. Cenowo i formatowo ma być zbliżony do tego czym był „Darth Maul: Sabouatur” i „Recovery”.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy E-book

2002-07-16 11:02:00 TFN

Del Rey na swojej stronie zapowiedział pojawienie się nowego E-booka, tym razem ponownie związanego z serią NEJ. Autorem będzie Walter Jon Williams, którego powieść – Destiny`s Way ma się ukazać w USA na przełomie października i listopada. E-book o nieznanym jeszcze tytule ma być czymś w rodzaju zagubionego rozdziału tej powieści i wg Del Rey będzie dostępny w październiku. Ale najważniejszą rzeczą jest to, że ma on być rozpowszechniany za darmo, czyli praktycznie dostępny dla wszystkich internautów, znających język angielski, gdyż programy do czytania e-booków też są darmowe.
KOMENTARZE (0)

Książki

Sprostowanie

2002-07-15 16:28:00

Kiedy w czerwcu opublikowaliśmy recenzję Nadchodzącej burzy omyłkowo w opisie książki, znalazły się błędne informacje. Podaliśmy między innymi, że tłumaczem książki był Pan Maciej Szymański, a powieść tą przetłumaczyła Pani Aleksandra Jagiełowicz. Dane już poprawiliśmy, a za całe zamieszanie najmocniej jak tylko się da przepraszamy i Panią Aleksandrę, i wszystkich których wprowadziliśmy w błąd. Postaramy się na przyszłość nie doprowadzać do podobnych sytuacji.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wywiad z Shelly Shaprio

2002-07-14 13:40:00 TFN

TFN przeprowadził bardzo ciekawy wywiad z Shelly Shaprio, czyli redaktorką Del Reaya odpowiedzialną miedzy innymi za NEJ. Pełny wywiad przeczytacie (po angielsku) tutaj, natomiast streszczenie poniżej.
Najpierw Shelly mówiła ogólnie o tym jak została redaktorką, i co jest ważne w tej pracy. Okazuje się, że ważniejsze od studiów, jest dobra znajomość książek, stąd warto dużo czytać, a z najbardziej potrzebnych umiejętności warto nadmienić bardzo dobrą znajomość gramatyki i interpunkcji, ale także procesorów tekstu (taka nazwa oznacza zaawansowane edytory, by np. odróżnić Notatnik – edytor, od np. Worda. Potem Shelly mówiła o tym, że dostała posadę redaktora SW, dlatego, iż Ballantine jak uzyskał licencję na książki potrzebował kogoś, kto poprowadzi ich nowy program, którego rezultatem jest między innymi NEJ. Shelly przyznaje, że ma duży wpływ na to co czytamy, gdyż treść każdej książki, a w szczególności historia w niej zawarta to kombinacja pomysłów ludzi z Lucasfilmu, edytorów Del Rey (Shelly) i autorów książek.
Shelly zdradziła też sekret wyboru autorów powieści. To ona ich wybiera i proponuje Lucasfilmowi, gdzie jest oceniany dorobek autora, a następnie jest on akceptowany, lub odrzucany. Przy całym procesie wyboru ważne są też osiągnięcia autora, jak i to czy jest fanem SW, w tym drugim przypadku raczej chodzi o to, by dla takiego autora pisanie powieści było przyjemną przygodą, a nie gonieniem za forsą.
Shelly przyznaje, że tworzenie każdej książki zabiera bardzo dużo czasu, gdyż jest ona czytana i poprawiana wiele razy, na różnych stadiach rozwoju.
Shelly nie chciała za bardzo mówić o przyszłości, w każdym razie powiedziała, że teraz kończą pracę nad NEJ, a potem zostaje olbrzymia masa światów prequeli do odkrycia.
Shelly wspomniała też, że E-booki na pewno jeszcze będą się rozwijały, w końcu to nowe medium.
A na koniec mówiła o tym jak reakcje fanów wpływają na dalsze książki. Generalnie nie mają one większego wpływu, ale nie jest tak, że padają w próżnię, no bo przecież to są książki dla fanów, dla ludzi, a nie dla ich autorów.
KOMENTARZE (0)

Książki

X-wingi 2 dostępne

2002-07-13 00:41:00 Amber

Na stronie Amberu można już zakupić drugą część X-wingów. Cena tam wynosi 20,85 PLN, natomiast w sklepach 27,80 PLN.
KOMENTARZE (0)

Książki

File Fact 20

2002-07-09 15:36:00

Wydawnictwo DeAgostini wydało kolejny zeszyt do Encyklopedii Star Wars, tym razem w Wielkiej Brytanii.
Można w nim znaleźć następujące opisy:
Sekcja Bitwy:
- The Sith War
- The Jedi Purge (poświęcony Exar Kun`owi)
Sekcja Postacie:
- Anakin Skywalker
- Jar Jar
- Training Legends (cd. Rebel Alliance Pilots)
Sekcja Roboty:
- ASP (AA-1)
Sekcja Broń:
- Blaster Jonizacyjny Jawów
Sekcja Lokacje:
- Bespin
Sekcja Pojazdy:
- Swoopy
KOMENTARZE (0)

Książki

Shatterpoint

2002-07-07 11:34:00 TFN

Matthew Woodring Stover, autor kolejnego odcinka NEJ pt "Traitor", który niebawem pojawi się w Stanach, ma także napisać powieść osadzoną w realiach prequeli. Roboczy tytuł tej powieści to "Shatterpoint". Powieść ta najprawdopodobniej pojawi się w USA w 2003. Więcej informacji na ten temat ma się znaleźć w sierpniowym numerze Insider`a.
KOMENTARZE (0)
Loading..