TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Japoński cover mrocznej podróży...

2002-08-31 21:25:00 TFN

Na TF.Net zaprezentowano avers i revers okładki do dziesiątej części Nowej Ery Jedi, autorstwa Elaine Cunningham. Jak zapewne widzicie, książkę można czytać na wspak :-)
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja Traitora

2002-08-31 21:03:00

Wprawdzie Traitor jeszcze nie wyszedł w Polsce, ale na razie zamieszczam recenzje angielskiej wersji książki.
KOMENTARZE (0)

Książki

Emissary of the Void I: Battle on Bonadon

2002-08-31 20:02:00 SW.com

Na SW.com pojawiła się część pierwsza opowiadania Emissary of the Void autorstwa Greg'a Keyes'a ( Seria ostrze zwycięstwa: Podbój, Odrodzenie) Kolejne części mają ukazać się 5 i 12 września.
KOMENTARZE (0)

Książki

Ciag dalszy serii X-Wing

2002-08-30 14:59:00 TFN

Ryzyko Wedge'a wyszło po przeszło pół rocznym oczekiwaniom. I nic nie wzkazuje na to, byśmy tym razem mieli krócej czekać. Więc oto kilka informacji dla niecierpliwych.

The Krytos Trap
Spoiler:Wprawdzie Rebelianci zajęli Coruscant, ale Isard zostawiła im powoli umierającą planetę. By ją uratować potrzebne są miliony litrów bacty. Jej koszt ma doszczętnie opróżnić skarbiec nowych władców Coruscant. Tymczasem uznany przez Rebelię za martwego Corran Horn przebywa na pokładzie superniszczyciela Lunsankyi. Odkrywa on, swoje predyspozycje do władania mocą, oraz spotyka wielu „martwyh” Rebeliantów. Tymczasem Tycho Celchu jest oskarżony o zabójstwo Corrana. Prawdę znają tylko oni dwaj. Od ucieczki Corrana zależeć ma więc los „zdrajcy”. (koniec spoilera)

The bacta War
Spoiler:Ysanne Isard przejmuje władzę na Thyfferze – największym producencie Bacty w galaktyce. Uniemożliwia to Nowej Republice wyleczenie ludności Coruscant z wirusa Krytos. Władze NR zrezygnowały jednak z obalania demokratycznie wybranego władcy. Cała eskadra Łotrów rezygnuje ze służby w siłach zbrojnych NR, i wyrusza na wojnę z Isard. Swoją kampanię rozpoczynają od przechwytywania transportów bacty. Ich działaniom przeszkadza działający w eskadrze szpieg sama Isard, i brak Corrana, szykującego się do ucieczki z Lunsankyi. (koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Książki

Ciag dalszy NEJ

2002-08-29 20:45:00 TFN

Czekamy, czekamy, a ja dostaje coraz więcej maili co wydarzy się w następnych częściach. Więc oto kilka informacji dla niecierpliwych co wydarzy sie podczas dylogii napisanej przez Aaron`a Allston`a.

Rebel Dream
Spoiler:Z przestrzeni Hapan powraca rodzina Solo i Skywalkerów z nowymi pomysłami. Pierwszym z nich jest fakt by flota Wedge’a stacjonowała na Borleias i robiła za przynętę, co ma pozwolić reszcie floty na przegrupowanie. Han i Leia wyruszają na planety zajęte przez Yuuzhan by sformować na nich ruch oporu. Natomiast Luke wraz z eskadrą Widm wyrusza na Coruscant w poszukiwaniu danych wywiadowczych. Jednak misja staje się coraz gorsza w miarę jak do akcji włacza się znajdujący się w ich szeregach szpieg i Czulkang Lah – taktyczny geniusz, ojciec Tsavong’a Laha. (koniec spoilera)

Rebel Stand
Spoiler:Luke, Mara i eskadra Widm kontynuują swoją misję na dolnych poziomach Coruscant. Tymczasem Yuuzhanie, dostosowując planete do własnych potrzb obudzili znanego dotychczas tylko z legend Lord’a Nyax’a, który ma zamiar wcielić w życie swój plan i przejąć władzę nad galaktyką. Tymczasem Han i Leia wraz z małymi grupami osób walczą z liderami planet popierających Vongów. Natomiast Wedge’a, Jaina, Kyp i Jag przygotowują się do bitwy, która może zmienić los wojny. (koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Książki

Ylesia ebook

2002-08-28 19:19:00 TFN

Już niedługo będzie dostępny nowy eBook. Jego akcja dziać bedzie się 28 lat po BY. Autorem eBooka "Ylesia" jest autor książki "Destiny Way" ( również NEJ) Walter Jon Williams.
Głównym wątiem książki będzie walka z Brygadą Pokoju - grupą ludzi pomagających Yuuzhanom.
KOMENTARZE (0)

Książki

Amber do końca roku...

2002-08-24 12:09:00 Amber

Zapowiedzi Wydawnicze Amber do końca tego roku stoją pod znakiem Nowej Ery Jedi. I tak w trzech kolejnych miesiącach do rąk naszych trafią:

Październik: Elaine Cunningham - NEJ cz.10 : Mroczna Podróż

Listopad: Aaron Allston - NEJ cz.11 : Rebel Dream t.1 (brak polskiego tytułu)

Grudzień: Aaron Allston - NEJ cz.12 : Rebel Stand t.2 (brak polskiego tytułu)

Na początek przyszłego roku - styczeń 2003 r. zapowiadana jest kolejna, trzecią część z serii X-Wing, oczywiście autorstwa Michael'a A. Stackpole'a pt. X-Wingi - Pułapka z Krytos. I jak zapewne można się spodziewać pod koniec pierwszego miesiąca lub na początku lutego pojawi się kolejny 13-ty tom z serii NEJ autorstwa M. Stover'a: Traitor, o którym pisaliśmy w lipcu.

Oryginalne okładki NJO 10 - 14:
NJO 10: Dark Yourney NJO 11: Rebel Dream NJO 12: Rebel Stand NJO 13: Traitor NJO 14: Destiny's Way

KOMENTARZE (0)

Książki

Wiadomość z DRINa

2002-08-21 22:33:00

Mythmaking - Behind the Scenes of Attack of the Clones
W najnowszym DRINie (Del Rey Internet Newsletter) zamieszczono bardzo krótkie info o książkach, które mają się ukazać w najbliższym czasie w Ameryce. (subskrypcja tego newslettera jest darmowa).


PAŹDZIERNIK 2002:

"Star Wars: The New Jedi Order: Destiny's Way"
autor: Walter Jon Williams
480 stron, twarda okładka, ilustracja na okładce: Cliff Nielsen

(wznowienie) "Star Wars: The New Jedi Order: Star by Star"
autor: Troy Denning
608 stron, ilustracja na okładce: Cliff Nielsen

LISTOPAD 2002:

"Mythmaking: Behind The Scenes of Star Wars: Episode II Attack of the Clones"
autor: Jody Duncan
224 strony - album będzie dostępny w dwóch wersjach - ze zwykłą lub twardą okładką. Po więcej informacji o "Mythmaking..." odsyłam to tego archiwalnego newsa.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe wydanie AOTC...

2002-08-21 20:51:00 StarWars.com

Na oficjalnej stronie starwars.com zapowiedziano, że do sprzedaży trafi nowa edycja książki R.A Salvatore'a: "Star Wars Episode II: Attack of the Clones". Edycja ta różnić się będzie od poprzedniej jedynie okładką, na której zobaczymy Yodę, no i najważaniejsze, że ma być ona twarda. Autorem covera jest David Stevenson. Książka została opatrzona znaczkiem "Collector's Edition" i ma się ukazać mniej więcej w tym samym czasie co DVD. Jej cena ma wynosić $14.99 (w Kanadzie $23.00). Hmmm, ciekawe czy Amber wypuści tą "nowość"?
KOMENTARZE (0)

Książki

Info o Destiny`s Way

2002-08-20 12:04:00 Spark of the Force

Jeszcze w marcu pisaliśmy o Destiny`s Way teraz trochę szersze info, choć sam początek może wydać się bardzo podobny. Spoiler: W wojnie z bezwzględnymi Yuuzhanami, po upadku Coruscant, Nowa Republika jest podzielona wewnętrznymi sporami, niektórzy nawet chcą się poddać. Ale są i tacy, którzy zdecydowanie odmawiają poddania się – Luke Skywalker, Han Solo, Leia Organa Solo, ich dzieci i towarzysze broni są zdecydowani spróbować przechylić zwycięstwo przeważającego wroga. No i w końcu pojawiają się znaki, że sczęście może się znów uśmiechnąć do Republiki. Po przechwyceniu kluczowych dla Yuuzhan Vong danych, pilotka Jedi – Jaina Solo przygotowuje się do niespodziewanego ataku na statek flagowy wroga. W między czasie brat Jainy, Jacen, uwolniony z rąk wroga i nowo szkolony w jeszcze większym mistrzostwie Mocy, przez Rycerkę Jedi Vergere, z zapałem poznaje swe nowe unikalne umiejętności, by przeciwstawić się najeźdźcą. Na Mon Calamari, prowincjonalnej stolicy Nowej Republiki, emerytowany i zasłużony bohater – Admirał Ackbar szykuje główny plan taktyczny, który ma przynieść szybki koniec Yuuzhan Vong. Ale nawet w obliczu tego niebezpieczeństwa, w Republice nie ustają intrygi, a wszystko koncentruje się na politycznym wyścigu o stanowisko Przewodniczącego Republiki... a w cieniu Yuuzhańscy szpiedzy knują zabójstwa, a na dodatek nikt nie jest w stanie przewidzieć lojaności, szkolącej Jedi Vergere. Natomiast Luke Skywalker zamierza odnowić Radę Jedi, tymczasem w siłę rośnie frakcja mu przeciwna, która powoli ujawnia straszliwą broń przeznaczoną do całkowitego zniszczenia gatunku Yuuzhan vong. Ale może to się okazać też zgubne dla Nowej Republiki, gdyż zaledwie krok dzieli ten pomysł od tego co Jedi mieli zwalczać – nieogarniętej potęgi Ciemnej Strony..... (koniec spoilera)
KOMENTARZE (0)

Książki

O książkach na GenConie...

2002-08-17 13:25:00 StarWars.Com

No odbywającym się niedawno w USA GenConie istniała możliwość porozmawiania z kilkoma pisarzami SW. Byli tam obecni Troy Denning, Aaron Allston, R.A. Salvatore, Michael A. Stackpole oraz Elaine Cunningham (ta ostatnia nie zmieściła się na zdjęciu, reszta od lewej jest w wypisanej kolejności), którzy odpowiadali na pytanie tłumnie zgromadzonych fanów. Było to także spore poświęcenie ze strony autorów, którzy są obecnie zaangażowani w różne projekty, niektórzy nawet w Starwarsowe.
Ale chyba najbardziej zmęczony był Robert Anthony Salvatore, który przyjechał z swojego tournee, na którym promował powieść Atak klonów, gdzie rozdawał setki autografów. Salvatore przyznał, że wciąż jest w rozjazdach, że udzielił już ponad 105 wywiadów radiowych i telewizyjnych (w ramach promocji książki AOTC), a w samym maju musiał 26 razy przemieszczać się samolotem z miejsca na miejsce. Opowiedział też, o tym jak po raz pierwszy przeczytał scenariusz do AOTC. Przyznał, że było to podczas nocy wyborów prezydenckich w 2000, a on przeczytał cały scenariusz w jedną noc, oglądając przy tym telewizję, w której co rusz to się zmieniali zwycięscy (ja też to oglądałem, ale nie czytałem wtedy scenariusza do AOTC :-(. Dodam jednak, że podczas tych ciągłych zmian w prowadzeniu George’a W. Busha i Ala Gore’a, znalazł się swoisty spoiler. Była to jedna z nielicznych okazji zobaczyć Jimmy’ego Smitsa z bródką Baila Organy. Co prawda, po raz pierwszy Smits pojawił się z nią publicznie na konwencji Demokratów (Smits jest Demokratom), ale wtedy jakoś go nie zauważyłem. Podczas wyborów prezydenckich Smits był świeżo po kręceniu AOTC).
Troy Denning powspominał swoje pierwsze pisarskie zetknięcie z Star Wars. Było to na początku lat 90. kiedy to napisał dla West End Games kilka książeczek – gier – przygodowych. Takich, że czytając je, trzeba było podejmować decyzję za bohatera, a wtedy akcja rozwijała się wielowątkowo. Denning napisał cztery takie książeczki, ale tylko dwie z nich – „Scoundrel's Luck” i „Jedi Honour” opublikowano. Jedna z nich w ogóle gdzieś znikła, i Denning nawet nie ma jej kopii, posiada za to w swoich archiwach – „Gambler's Luck”, której nigdy nie opublikowano. Powiedział też, że pisanie powieści „Tatooine Ghost” będzie o wiele trudniejsze niż, Gwiazdy po Gwieździe, gdyż tam patrząc na relację Hana i Leii, małżeństwa z wieloletnim stażem patrzył na siebie i swoją żonę Andreę. Tutaj będzie o wiele gorzej, bo Han i Leia są na początku swej wspólnej drogi. Przypominamy, że „Duch Tatooine” dzieje się po Powrocie Jedi, ale jeszcze przed Trylogią Thrawna. Jest to swoisty powrót do opuszczonego przez Del Rey okresu Star Wars.
Elaine Cunningham trochę narzekała na postać Kypa Durrona, którą dość trudno się jej opisywało. Niestety zapomniała, że nie wszyscy czytali „Dark Journey” i trochę pospoilerowała: Dla Elaine dość trudnym zadaniem było wiarygodne przedstawienie przejścia Jainy na Ciemną Stronę Mocy, oraz tego, że to właśnie Kyp Durron przywróci ją jasnej stronie.. Na koniec stwierdziła, że Kyp w ogóle jest dość problematyczną postacią. Przyznała też, że pisanie powieści fantasy, często czytanych przez bardzo młodych ludzi, wymaga pewnej konwencji. Narrator nie może kłamać, musi przedstawiać jedynie prawdę nie domysły, inaczej zraża sobie młodych czytelników.
Arron Allston także trochę ponarzekał na Kypa Durrona. Powidział, że w „Rebel Dream” znajduje się taka scena, w której spoiler: Kyp zastanawia się nad sobą i dochodzi, do wniosku, że jest potężniejszy od Luke`a, ale nie przynosi mu to satysfakcji. W pewien sposób bardziej dojrzewa emocjonalnie, choć wciąż jest arogancki . Michael A. Stackpole natomiast mówił trochę o e-książkach. Przewiduje on, że ich rozwój będzie powiązany nie tyle z samym ich promowaniem, co ze zmianą pokoleniową. To dopiero dzieci, które będą „uzależnione” od palmtopów i innych przenośnych komputerów zaczną naprawdę czytać książki elektroniczne.
KOMENTARZE (0)

Książki

Więcej o powieści Stevena Barnesa

2002-08-17 13:18:00 TFN

Powieść Stevena Barnesa, pierwszego czarnoskórego autora, który napiszę książkę z serii “Star Wars”, zostanie wydana w 2004. Będzie to druga powieść, po „Shatterpoint”, osadzona w realiach Wojen Klonów. Tym razem głównymi bohaterami będą Obi-wan i Kit Fisto. Będzie też kilku innych, ale na razie nic więcej nie wiadomo.
KOMENTARZE (0)

Książki

Krótkie info o Heretic…

2002-08-15 12:37:00 TFN

W sieci pojawiło się bardzo krótkie info o powieści Remnant – XV części NEJ. Remnant będzie pierwszą powieścią duetu Shane Dixa i Seana Williamsa, którzy napiszą całą trylogię Force Heretic, z cyklu NEJ. Pierwsza część w USA ukaże się na przełomie stycznia i lutego 2003. A opowiadać będzie Spoiler: o tym jak Luke Skywalker spotka niespodziwanego antybohatera wśród Yuuzhan Vong. . (koniec spoilera). Trzeba przyznać, że brzmi to ciekawie, choć niewiele mówi.
KOMENTARZE (0)

Książki

O nowym e-booku

2002-08-14 12:18:00 TFN

Na forum TFN Walter Jon Williams podał kilka nowych informacji o kolejnym e-booku z NEJ, powiązanym z jego najnowszą powieścią z tego cyklu. E-book będzie ma tytuł roboczy - spoiler „Ylesia” – co u nas było tłumaczone na Ilezję, planetę znaną chociażby z przygód Hana Solo. Ponadto dodał też, że w Ilezji, wspólne pojawienia się w jednej scenie będą mieli Jaina i Kyp, oraz w innej Jaina i Jag. Warto dodać, że w całej Destiny`s Way wg autora Jaina i Jag, razem się nie spotkają. E-book ma się ukazać w październiku.
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowy przewodnik po chronologii?

2002-08-13 20:24:00 Paweł Szymczak

Jak donosi Paweł Szymczak - w księgarniach jest nowe wydanie "Ilustrowanego przewodnika po chronoligii Gwiezdnych Wojen" z nową okładką (z postaciami m.in. z AOTC), ale jak się okazuje w książce nie ma żadnego uaktualnienia dotyczącego "Ataku klonów"...
KOMENTARZE (0)

Książki

Yoda e-book

2002-08-12 12:53:00 TFN

Jak informiuje TFN trwają rozmowy Salvatore z wydawnictwem Del Rey w kwestii napisania e-booka, którego głównym bohaterem miałby być Yoda. Najprawdopodobniej powodem pierwszej książki poświęconej w całości zielonemu stworkowi jest jego rosnąca po EII popularność.
KOMENTARZE (0)

Książki

Jak będzie wyglądać okładka Remnantu?

2002-08-11 10:56:00 JediNet

Jakiś czas temu pisaliśmy, że okładkę do Remnantu, czyli 15 części NEJ, narysuje Jon Foster. Tymczasem JediNetowi udało się zdobyć projekt tej okładki, jeszcze bez napisów Star Wars: The New Jedi Order. Foster najprawdopodobniej narysuje też okładki do dwóch pozostałych części trylogii Force Heretics, wchodzących oczywiście w skład Nowej Ery Jedi. Trylogia ta jest (będzie) napisana przez Seana Williamsa and Shane`a Dixa. A pierwsza jej część, Remnant ukaże się w USA mniej więcej w okolicach 28 stycznia 2003.
KOMENTARZE (0)

Książki

Przyszłość książek SW

2002-08-10 11:41:00 Cinescape

Jak wszyscy wiemy, seria NEJ w USA zbliża się ku definitywnemu końcowi (u nas powoli też). W USA ostatnia jej część ma być opublikowana w październiku 2003. Ostatnią pozycją z tej serii ma być ”Unifying Force” Jamesa Luceno (autora Maski kłamstw, NEJ: Próby bohatera i NEJ: Zmierzchu Jedi). Powieść ta ostatecznie skończy całą sprawę Yuuzhan Vong, lecz na dzień dzisiejszy jest tam jeszcze tyle wątków, iż nikt nie chce mówić w jaki sposób wszystko się zakończy. Ale to, że skończy się NEJ nie oznacza, iż skończą się książki z bohaterami klasycznej trylogii. Wkrótce zaczną się pojawiać nowe książki, osadzone między ROTJ a NEJ. Ba mało tego, okazuje się, że powróci Chewbacca, który, od Wektora Pierwszego przestał się pojawiać.
KOMENTARZE (0)

Książki

Wywiad z Matthew Stoverem

2002-08-09 13:38:00 TFN

Na TFN można przeczytać ciekawy wywiad (po angielsku) z Matthew Stoverem, autorem „Traitora”, czyli kolejnej części NEJ. Na początek spytano go o to jak został pisarzem, przyznał, że wszystko zaczęło się od pisania dla zabawy, i nie sądził iż zostanie profesjonalistą. Teraz też się bawi, tylko płacą mu za to. Stover powiedział, iż stara się nie bazować na innych książkach, lecz wymienił swoje ulubione powieści między innymi, „Dwie wieże”, „Opowieści z Narnii”, „Iliadę” czy „Lorda Jima”. Stover powiedział, też iż w „Traitorze” dowiemy się mnóstwa rzeczy o społeczeństwie i religii Yuuzhan Vong. Przyznał też, że najszybciej książkę napisał w ciągu siedmiu miesiący, a najdłużej zajełmu mu to trzy lata (a prawie to cztery). Spytany o jego oczekiwania co do NEJ, raczej zbył odpowiedź. Skoncentrował się na tym, iż w końcu jego książka znalazła się na listach bestsellerów, i że może fanom SW się spodoba na tyle, że zaczna kupować inne jego książki. Mówił też o celach jakie przyświecają Lucasfilm i Del Rey w pracy nad NEJ. Przede wszystkim chodzi im o stworzenie serii dobrych książek, aby każda następna była jeszcze lepsza od poprzedniej. Stawiają też na indywidualna pracę autorów, lecz dają im szkielet powieści. Podczas pracy nad „Traitorem” Lucasfilm i Del Rey dostarczyły Stoverowi całą masę przewodników oraz encyklopedie i wszystkie książki, gdzie Jacen odgrywał ważna rolę (no i wszystkie części NEJ). Natomiast przy pracy nad książką o Maceie Windu, dostarczyli mu bardzo pokaźną bazę danych. No i jeszcze są fani ;-). Jednakże na pracę Stovera fani mają (póki co) mały wpływ. Przyznał, że dopiero po napisaniu Traitora przeglądał TheForce.Net [Matthew Stover czasem udziela się na forum TheForce.net – przyp. Lord Sidious] i żałował, iż nie „ukradł” kilku ciekawych pomysłów. Stover przyznał także, iż jego inne ksiażki w ogóle nie są skierowane do dzieci. To brutalne i pełne przemocy fantasy. Może część z tego zobaczymy i w „Traitorze” jak i w „Shatterpoint”. Ta ostatnia powieść, na którą Stover podpisał już kontrakt, będzie opowiadać o przygodach Mace`a Windu na początku Wojen Klonów. I jak dodaje Stover będzie czymś, czego nie było jeszcze w żadnej innej powieści Star Warsowej. Potem jeszcze mówił trochę o pewnych zawiłościach Traitora, odpowiadając na niektóre pytania z forum TFN.
KOMENTARZE (0)

Książki

Recenzja książki Ryzyko Wedge`a

2002-08-01 20:24:00

Można ją przeczytac tutaj.
KOMENTARZE (0)
Loading..