TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Kłopoty z książkami

2003-11-30 15:31:00 Darth Fizyk

Oczywiście, chodzi o książki SW, jakżeby inaczej. Otóż wyobraźcie sobie, że w porównaniu z sytuacją fanów z Chorwacji, czy Czech, możemy uważać się za szczęśliwców, pomimo tego, że Amber podwyższa Ceny, spóźnia się z wydaniem książek, pomija inne ciekawe i rzadko robi wznowienia.
Otóż w Chorwacji, dopiero zaczęli tłumaczyć i wydawać, a jak to bywa na początku, tłumaczenie jest, lekko mówiąc kiepskie. (Inforamcaj od SithSpawn69, ze Slavic Countries General Discussion - Słowiańskiego Boardu na The Force.Net).
Z kolei moff_sammael, fanka z Czech, narzeka, że oprócz przewodników, wydano w czechach dwa razy Trylogię Thrawna, jedno tłumaczenie gorsze od drugiego. Oprócz tego w teym roku wyszły u nich dwa pierwsze tomy Trylogii Akademii Jedi, ale tłumaczenie jest już dobre. W przyszłym roku dostaną trzeci tom tejze Trylogii i Duologię Ręka Thrawna...
Więc jak widzicie póki co jest się z czego cieszyć :)
KOMENTARZE (12)

Książki

Nowy Jedi Quest w USA

2003-11-29 22:04:00 TFN

Niedawno w USA ukazał się nowy Jedi Quest, zatytułowany tym razem „The Moment of Truth”. Jest to już siódma odsłona z tego cyklu, jak zwykle autorstwa Jude Watson.
Jedi muszą się trzymać razem, by wypełnić swe zadania powierzone przez Republikę Anakin zaczyna obwiniać się o to, że nie udało mu się zapobiec śmierci jednego z członków Rady Jedi. Wątpliwości trapią też Obi-wana, który postrzega siebie jako mniej niż doskonałego nauczyciela, a Anakina jako z pewnością nie doskonałego ucznia. Ale obaj muszą odłożyć swe wątpliwości i konflikty na bok, zwłaszcza że muszą uwolnić planetę Uziel. Tym bardziej, że ich życie właśnie od tego zależy.
KOMENTARZE (5)

Książki

Amber w grudniu razy dwa

2003-11-26 20:01:00 Amber

W miesiącu grudniu, wydawnictwo Amber szykuje nam wydanie dwóch pozycji. Pierwszą z nich będzie pierwsza dorosła książka z cyklu Wojny Klonów - Punkt przełomu, którego autorem jest Matthew Stover, autor Zdrajcy.
Poniżej to co, można przeczytać o książce na stronie Amberu:

Powieść, której akcja rozgrywa się podczas Wojny Klonów

W sześć miesięcy po bitwie pod Geonosis Republika stoi w obliczu katastrofy. Mace Windu podejmuje niebezpieczną próbę powrotu na swą rodzinną planetę, gdzie zaginęła jego uczennica Depa Billaba. Tylko legendarny Mistrz Jedi może ją odnaleźć. Tylko on może odkryć, dlaczego nie wróciła. I tylko on może ją powstrzymać przed pogrążeniem się w szaleństwie i mroku.


Powieść tę przetłumaczyła Aleksandra Jagiełowicz. Recenzję tej powieści możecie przeczytać tutaj.

Druga pozycja to wznowienie - album: ILUSTROWANY WSZECHŚWIAT GWIEZDNYCH WOJEN z ilustracjami Ralpha McQuarrie oraz tekstem Kevina J. Andersona, wydany w nowej okładce.

8 najsłynniejszych planet i księżyców Gwiezdnych Wojen

Nieznane zakątki i największe tajemnice fantastycznych światów kosmicznej epopei George'a Lucasa na 200 iIustracjach stworzonych w trakcie produkcji klasycznej filmowej trylogii

TATOOINE
Pustynna planeta Luke'a Skywalkera, zamieszkana przez Huttów, Jawów i Jeźdźców Tusken w opisie antropologa rasy Shi'ido, potrafiącej zmieniać kształt ciała
CORUSCANT
Wspaniałe Imperialne Centrum w sprawozdaniu samego Polluxa Haxa, dyrektora wydziału propagandy w administracji Imperatora
DAGOBAH
Bagienna planeta, na której ukrywał się mistrz Yoda, w zapiskach Halki Four-Den, kierowniczki zapomnianej ekspedycji naukowców Republiki
HOTH
Zakładanie bazy na niegościnnej zamarzniętej planecie tauntanów i wampów w raporcie majora Kena Monnona, dowódcy Korpusu Inżynieryjnego Sojuszu Rebeliantów
ENDOR
Leśny Księżyc Ewoków i drapieżnych Goraksów w notatkach służbowych imperialnego sierżanta Pfilbee'ego Jhorna
BESPIN
Gazowa planeta i słynne Miasto w Chmurach z jego atrakcjami turystycznymi entuzjastycznie zachwalanymi przez radnego Po Ruddle'a Lingsnota
YAVIN CZTERY
Tajna baza Rebeliantów, wielka świątynia Massasów, dżungle księżyca Yavina w dziennikach sallustiańskiego przyrodnika, pełniącego służbę w szeregach Sojuszu
ALDERAAN
Kronika unicestwienia rodzinnej planety księżniczki Leii upamiętniona w poemacie wielkiej alderaańskiej poetki Hari Seldony

Ralph McQuarrie, legendarny twórca koncepcji artystycznej wszystkich trzech części słynnej filmowej trylogii, i Kevin J. Anderson, znany pisarz SF, zapraszają w fantastyczną podróż przez egzotyczny i niezapomniany świat Gwiezdnych Wojen!

Album ten po raz pierwszy ukazał się tuż przed gwiazdką w roku 2001 (więcej >>>).
KOMENTARZE (10)

Książki

Pre-Order zakończony

2003-11-16 22:53:00

W dniu dzisiejszym został zakończony kolejny Pre-order dotyczący promocyjnej sprzedaży książki pt. "Zjawa z Tatooine". Następny już w drodze, a będzie dotyczył "Punktu przełomu".
KOMENTARZE (4)

Książki

Zjawa z Tatooine już jest

2003-11-15 18:01:00 LS

Jak donosi Lord Sidious, we Wroclawiu pojawiła się już Zjawa z Tatooine, nowa książka Troya Denninga. Więcej o samej książce pisaliśmy tutaj - polska zapowiedź i tutaj - amerykańska premiera.
KOMENTARZE (9)

Książki

Zapowiedzi na 2005

2003-11-15 12:42:00 SW.com

Oto książki jakie mają ukazać się w roku 2005 w USA.

Styczeń 05 - The Cestus Deception - paperback
Luty 05 – (brak danych)
Marzec 05 - Survivor's Quest - paperback
W okolicach premiery E3 nowelizacja.
Maj 05 - Jedi Trial - paperback
Lipiec 05 – I Tom niezatytuowanej jeszcze trylogii Troya Denninga
Sierpień 05 – II Tom niezatytuowanej jeszcze trylogii Troya Denninga
Październik 05 - Outbound Flight Timothiego Zahna
Listopad 05 - III Tom niezatytuowanej jeszcze trylogii Troya Denninga

W lutym ma ukazać się kolejna książka. Autor został już wybrany, i zaakceptowany, ale dopóki kontrakt nie zostanie podpisany nie otrzymamy więcej informacji.
W grudniu 2004 ukaże się kolejna książka z serii A Clone Wars Novel, która zastąpi anulowaną Ucieczke z Dagu. Autor został wybrany, ale póki nie zostanie podpisany kontrakt nie otrzymamy więcej informacji, poza tym, że głównymi bohaterami książki będą bohaterowie filmów.
KOMENTARZE (15)

Książki

Autor Epizodu III

2003-11-15 10:06:00 SW.com

Autor dwóch powieści osadzonych w świecie Gwiezdnych Wojen (Shatterpoint i Zdrajca) - Matthew Woodring Stover, napisze nowelizację Epizodu trzeciego. Del Rey nie podał jeszcze dokładnej daty ukazania się tej książki, ale mówi się, ze zostanie wydana w czasie letniego sezonu filmowego w 2005.
Powieść bazować będzie na scenariuszu napisanym przez George’a Lucasa. Podobnie jak film powieść nie została jeszcze zatytułowana. Akcja ma miejsce trzy lata po wydarzeniach z Epizodu II, i opowiadać będzie o przejściu Anakina na ciemną stronę mocy, i jego zamianie w Dartha Vadera.
Ciemna strona jest jednym z głównych tematów książek Stovera. I jak powiedział Stover, może to być jeden z głównych powodów, dla których Lucasfilm i Del Rey wybrali go do napisania Epizodu III. Wiele osób wspominało, że trzecia część ma być najmroczniejszą częścią sagi, a Stover idealnie nadaje się do takich książek.
W krajach anglojęzycznych książka ta wyjdzie w tym samym czasie, ale nie wiadomo, czy jej premiera w Polsce, podobnie jak w przypadku Epizodu II będzie równoległa z ukazaniem się filmu.

Wstępnie o adaptacji powieściowej Epizodu III rozmawiamy tutaj.
KOMENTARZE (11)

Książki

Koniec marzeń o Ucieczce z Dagu

2003-11-13 19:01:00

I wygląda na to, że Ucieczka z Dagu została skasowana na dobre. Sue Rostoni wróciła i ogłosiła to na forum. Zaprzeczyła, jakoby miało to związek z Epizodem III czy powieścią z cyklu Galaxies. Główną przyczyną było Shatterpoint Stovera. Mimo, że literacko trudno cokolwiek jej zarzucić, czytelników mniej interesują losy wybitnych postaci, niż tych które są w samym centrum prequeli. Dlatego obawiano się publikacji kolejnej książki, bez Anakina i Obi-wana. Jeśli chodzi o samo obwieszczenie, że powieści nie będzie, Sue stwierdziła, że to bardzo smutna wiadomość, więc lepiej to zrobić po cichu.
KOMENTARZE (4)

Książki

Ucieczka z Dagu cd...

2003-11-13 09:40:00 Lord Sidious

Nie ukazała się jeszcze rzadna oficjalna wiadomość o tym co stanie się z Ucieczką z Dagu. Na oficjalnym forum SW Leland Chee osoba z Lucas Licensing odpowiedzialna za spójność, że prawdopodobnie zamiast Ucieczki z Dagu zostanie wydana inna książka. Niestety o autorze, tytule i treści tej książki nie wiemy na razie nic.
KOMENTARZE (2)

Książki

The Unifying Force juz jest

2003-11-04 18:03:00

„The Unifying Force” ostatnia część Nowej Ery Jedi autorstwa Jamesa Luceno ukazała się wreszcie w USA. Kilka informacji o tej książce znajduje się tu. A oto kilka spoilerów, które możemy wam zaprezentować dzięki Vongowi ze strony Praetorite Vong.:

 • Jacen próbuje odzyskać miecz Anakina ale mu się to nie udaje
 • Yuuzhan`tar jest planetą-matką Zonamy Sekot (Yuuzhan`tar is the parent planet of ZS)
 • Z całą pewnością nie ma jednej, decydującej bitwy pomiędzy flotami YV i reszty
 • Omni na 3/4 rozdziały przed śmiercią ma przywróconą Moc, nie wiadomo jednak czy może się nią posługiwać.
 • Na początku książki Yuuzhanie znów mają przewagę
 • Zonama Sekot wchodzi na orbitę Coruscant, Yuuzhanie mają zamiar wydać Sojuszowi ostateczną bitwę
 • Najważniejszą bitwą ma być naziemna pomiędzy głównymi Yuuzhanami a Jedi
 • Nom Anor zamiast zniszczyć Zonamę, włącza jej hipernapęd
 • Luke, Han Jacen i Jaina ocierają się o smierć, ale nie umierają, w ksiazce prawdopodbnie nie umiera zaden z głównych bohaterów
 • Jacen przywraca Yuuzhan do Mocy
 • Stacją kosmiczną wspomnianą w opisie książki ma być Zonama Sekot
 • Zonama Sekot wraca do Nieznanych Regionów
 • Zhańbieni wraz z Tahiri, Danni i jeszcze jednym z głównych bohaterów rozpoczynają życie na Zonamie.

KOMENTARZE (13)

Książki

Chat z Luceno

2003-11-04 16:37:00 TFN

James Luceno, autor „The Unifying Force” odpowiadał na chacie oficjalnej na pytanie fanów. Oto najważniejsze z jego odpowiedzi.
„Zostałem zatrudniony do wykonania kolejnego gwiezdno wojennego projektu, ale nie mogę jeszcze o tym mówić”
„Została już wybrana osoba to napisania nowelizacji Epizodu III”
James Luceno przeczytał już scenariusz Epizodu III, i uważa, że jest wspaniały.
KOMENTARZE (12)

Książki

Escape from Dagu nie zostanie wydana

2003-11-04 16:22:00 TFN

Książka Escape from Dagu nie zostanie wydana, taka wiadomość znalazła się dziś na Forum TFN.
Lucasbooks zapowiedział to już cztery miesiące temu, ale dopiero teraz zostało to odnotowane. Możliwe, że Lucasbooks zmienił plany dotyczące Dagu, a możliwe, że książka wykracza poza limit jaki ma DelRey.
O Escape from Dagu pisaliśmy już wczęśniej, i już wtedy wspominaliśmy, że możliwe jest, iż książka nie zostanie wydana.
KOMENTARZE (12)
Loading..