TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Remnant na liscie bestselerów

2003-02-28 20:54:00 Darth Vader

Statesman.com informuje zę " The New Jedi Order : Force Heretic - Remnant jest na 23 miejscu listy bestselerów USA Today. On Remnancie możecie przeczytać tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kilka wieści o nowych książkach.

2003-02-28 10:08:00 TFN

Na forum oficjalnej potwierdzono kilka kolejnych informacji o nowych książkach. Po pierwsze potwierdzono, że mająca się ukazać w listopadzie powieść duetu Dave Sherman i Dan Cragg pt. "Jedi Trial" będzie koncentrować się na Anakinie Skywalkerze.
Już w marcu poznamy tytuły duologii Michaela Reavesa (tego od Darth Maul: Łowca z Mroku) i Steve'a Perry'ego (tego od Cieni Imperium).
Sue Rostoni stwierdziła też, że na razie nie ma innych planów na powieści po Epizodzie III. Na razie nie wiadomo, co oprócz "Wojen Klonów" będzie rozwijane po zakończeniu Nowej Ery Jedi. Stwierdziła też, że kiedy Epizod III już będzie skończony, pojawi się wiele nowych możliwożci, o których dotychczas nie wolno było pisać.
Być może pojawi się X część X-Wingów, aczkolwiek na razie jest tylko dyskusja na ten temat. Jeśli coś się z tego wykluje to dopiero po 2005.
Zapytano też o to, kto stoi za pojawieniem się małego Bena. Oczywiście komitet redakcyjny zdecydował, że Luke i Mara będą mieli dziecko, ale płeć wybrał już autor, rada natomiast zatwierdziła imię. Tylko pozostaje jeden drobny szkopuł. George Lucas nie zatwierdził urodzenia się dziecka, nowej Rady Jedi czy innych zmian powstałych w NEJ... Eh... jakby miały przypadkiem powstać Epizody VII-IX to nie wróży to najlepiej.
KOMENTARZE (2)

Książki

Recenzja Pułapki Krytosa

2003-02-27 16:57:00

Można już przeczytać moją recenzje najnowszej wydanej w Polsce ksiązki: Pułapki Krytosa. Znajduje się ona tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Remnant

2003-02-20 20:36:00 TFN

W USA ukazała się 15 cześć Nowej Ery Jedi: Remnant, napisany przez dwóch australijskich pisarzy: Seana Williamsa & Shane'a Dixa. Szersze info na temat tej książki znajdziesz tu. Bardzo szybko znalazła się na listach amerykańskich bestsellerów.
KOMENTARZE (1)

Książki

Opowiadanie na Walentynki...

2003-02-13 18:57:00 TFN

Dzień Świętego Walentego (popularnie zwany u nas Walentynkami) to dość dziwne święto. Po pierwsze przyszło do nas z krajów protestanckich, gdzie jak wiadomo nie ma kultu świętych, a po drugie w naszej tradycji, święty Walenty to przede wszystkim patron ludzi cierpiących na choroby psychiczne. Warto tu dodać jeszcze jedną rzecz, że w Polsce Święty Walenty od połowy XVI wieku był synonimem diabła; wynikało to z tego, że ludzi z mentalnym handikapem traktowano na wsiach ale i miastach polskich jak opętanych. Wybaczcie ten wstęp, ale warto zwrócić uwagę na tę ciekawostkę. Stąd w ten jeden z najbardziej diabelskich dni w roku dzieją się dziwne rzeczy. Jedną z nich zrobił Del Rey, który opublikował opowiadanie Troya Denninga pt. „Corphelion Interlude”. No i coś ich podkusiło (diabeł albo Święty Walenty) i opublikowali je za darmo. Opowiadanie to można przeczytać (po angielsku) tutaj.
KOMENTARZE (1)

Książki

A Forest Apart

2003-02-12 13:14:00 SW.com

Zapowiady wcześniej e-book A Forest Apart znalazł się już w sprzedaży. Po zapłaceniu 3,50$ można sciągnąć go z tej strony.
O trzeim już Gwiezdno Wojennym e-booku możesz więcej przeczytać tu.
KOMENTARZE (0)

Książki

Pułapka Krytosa UPDATE

2003-02-10 14:42:00

W sprzedaży znalazła się już trzecia część serii X-Wing: Pułapka Krytosa Michaela A. Stackpole'a. Kupić ją można w niektórych księgarniach, oraz w sklepie internetowym NEPO
Sojusz Rebeliantów zajmuje Coruscant. Ale to nie koniec walki. Wirus Krytos nadal zabija. Terroryści szykują atak na planetę. Eskadra Łotrów dostaje nową misję. Tylko piloci X-wingów mogą ocalić Nową Republikę. Więziony przez Ysannę Isard Corran Horn odkrywa, że to on ma klucz do pokonania Imperium...
W księgarniach książka kosztuje 29,80, w sklepie internetowym NEPO
25,30.
Update, Lord Sidious 17 luty
We Wrocławskim Empiku Megastore można "Pułapkę" kupić w promocji - 23,99 PLN.
KOMENTARZE (1)

Książki

Audiobooki

2003-02-04 16:54:00 TFN

Publisher's Weekly podał, że kolejny Audiobook Jedi Quest III: The Dangerous Game jest już w sprzedaży. Audioook ma 2 godziny, mieści się na dwóch CDsach i jest czytany przez Jonathana Davisa. Kosztuje $19.99
A tym półroczu ukażą się jeszcze cztery Audiobooki:
The New Jedi Order: Force Heretic I: Remnant. Trzy godzinna powieść mieści się na trzech CD-ROMACH, czytał ją Jonathan Davis, kosztować będzie $19,95, i ukaże się jeszcze w lutym.
Tatooine Ghost ukaże się w Marcu. Sześćiogodzinna powieść zajmuje pięć CD-ROMÓW, czytał ją Jonathan Davis i kosztować będzie $29,95.
New Jedi Order: Force Heretic II: Refugee ukaże się w Maju. Trzy godzinna powiesć czytana przez TBA mieści się na trzech CD-ROMACH, kosztować będzie $19,95.
Shatterpoint czytany również przez TBA trwa pięć godzin, i zajmuje tak samą ilość CD-ROMÓW. Wyjdzie w Czewrcu i kosztować będzie $29,95.
Niestety jest raczej niemożliwe by te Audiobooki ukazały się w Polsce w najbliższym czasie, ale osoby dobrze znające angielski będą mogły zamówić je na Amozonie.
KOMENTARZE (0)

Książki

Pułapka Krytosa – zapowiedź...

2003-02-03 12:41:00 Amber

Na witrynie Amberu znalazła się także zapowiedź najnowszej powieści – X-wingi: Pułapka Krytosa. Jest to trzecia część cyklu, której autorem jest Michael Stackpole.
Sojusz Rebeliantów zajmuje Coruscant. Ale to nie koniec walki. Wirus Krytos nadal zabija. Terroryści szykują atak na planetę. Eskadra Łotrów dostaje nową misję. Tylko piloci X-wingów mogą ocalić Nową Republikę. Więziony przez Ysannę Isard Corran Horn odkrywa, że to on ma klucz do pokonania Imperium...
KOMENTARZE (0)

Książki

Więcej o Shatterpoint....

2003-02-01 13:03:00 TFN

W sieci pojawiły się już dokładniejsze informacje na temat tego co zobaczymy w powieści Shatterpoint, którą w Polsce powinniśmy dostać jeszcze przed końcem roku. Powieść będzie opowiadać o losach Mace’a Windu. Wkrotce po bitwie o Geonosis, Mace będzie musiał się udać na swoją rodzinną planetę, która jest okupowana przez Separatystów, a jego była uczennica, Depa Billaba, pracująca tam jako tajna agentka, zniknęła. Do rady Jedi dociera informacja o wielkiej masakrze w samym środku dżungli. Nagranie to w ogóle jest bardzo dziwne, i rada zastanawia się czy Depa przypadkiem nie oszalała, albo jeszcze gorzej... przeszła na Ciemną Stronę Mocy. Ponieważ to Mace Windu ją uczył, tylko on może ją zrozumieć, odnaleźć i ocalić...
KOMENTARZE (0)
Loading..