TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Dylogia Medstar

2003-03-28 14:45:00 SW.com

Eksploracja okresu wojen klonów dopiero się zaczyna, ale już teraz możemy stwierdzić, że seria będzie niewątpliwie ciekawa. Jakby na potwierdzenie powyższego zdania oficjalna poinformowała o nowej dylogii: The Medstar Duology, którą napiszą dwaj znakomici pisarze, autorzy jednych z najlepszych książek o Gwiezdnych Wojnach: Cieni Imperium i Dartha Maula łowcę z Mroku: Steve Perry, i Michael Reaves.
Akcja dylogia składająca się z książek pt. Battle Surgeons i Healer dziać się będzie dwa lata po bitwie o Geonosis. Opisywać będzie zmagania o planetę Dogmar, hodowlę ważnych składników środków leczniczych. Historia skupiać się będzie na Republikańskim zespole medycznym, w którego skład wchodzi Jedi Barriss Offee.
Obie książki ukażą się w roku 2004, pierwsza Battle Surgeons w lipcu, i Healer w październiku.
KOMENTARZE (2)

Książki

Nie bedzie e-booka przed Shatterpoint...

2003-03-27 20:24:00 StarWars.Com

Jak można przeczytać na forum na oficjalnej, zapowiadany e-book związany z Shatterpoint, który miał się ukazać w kwietniu, nie pojawi się w ogóle. Stover, autor Shatterpoint i pechowego e-booka, przyznał, że to jego wina, ponieważ przeciągnęły się prace nad samym „Shatterpoint” a ukazanie się tej pozycji w czerwcu w USA (u nas pod koniec roku), było ważniejszym priorytetem. „Shatterpoint” w wersji ostatecznej jest już przeczytane przez redaktorów z Del Rey i Lucasfilmu. Na razie dostało bardzo pochlebne opinie. Zobaczymy i wtedy ocenimy. Tymczasem jeśli wierzyć poprzednim zapowiedziom, to niebawem będziemy mogli przeczytać pierwszą powieść w świecie SW, napisaną przez Stovera - Traitora.
KOMENTARZE (2)

Książki

Dylogie NEJ taniej..

2003-03-25 19:20:00

We Wrocławskim Empiku Megastore znalazłem dziś w promocji, w dwupakach trzy dylogie z NEJ, czyli Agentów Choasu Jamesa Luceno, Mroczny Przypływ Michaela Stackpole’a oraz Ostrze Zwyciestwa Grega Keyesa. Były one też tańsze niż normalnie osobno. Warto dodać też, że wiele osób narzekało, że nigdzie nie można kupić już np. Szturmu.
KOMENTARZE (3)

Książki

Ilustrowany przewodnik po pojazdach i okretach z Gwiezdnych Wojen UPDATE

2003-03-22 11:47:00 StarWars.Com

The New Essential Guide to Vehicles & VesselsNa oficjalnej pojawiła się zapowiedz uaktualnionego o nowe pojazdy np. z E1, E2 oraz z NEJ "Ilustrowany przewodnika po pojazdach i okretach z Gwiezdnych Wojen", który zostanie wydany w Stanach przez wydawnictwo Del Ray. Będzie on wydany w całości w kolorze i zawierał informacje i opisy o myśliwcach, transportowcach, krążownikach, jednostkach wojskowych naziemnych etc.

Update (Strangler)
A to są przykładowe zdjęcia z tego przewodnika:
KOMENTARZE (4)

Książki

Boba Fett #3

2003-03-20 19:07:00 TFN

W Stanach właśnie pojawiła się trzecia część cyklu Boba Fett, wydanego przez Scholastic. Są to powieści młodzieżowe, osadzone w realiach Wojen Klonów. „Boba Fett #3 - Maze of Deception” autorstwa Elizabeth Hand opowiada o tym, jak mały Boba i Aurra Sing próbują odzyskać majątek Jango Fetta z Galaktycznego Klanu Bankowości. O książce pisaliśmy wcześniej. Powieści Scholastica, wydawał u nas Egmont, więc są małe szanse, byśmy ją ujrzeli.
KOMENTARZE (1)

Książki

Dziedzictwo Jedi...

2003-03-19 19:46:00 StarWars.Com

Scholastic, znany amerykański wydawca powieści młodzieżowych z cyklu SW, po raz kolejny zaskakuje swoimi nowymi propozycjami. Tym razem będzie to powieść, wydana w twardej okładce pt. „Legacy of the Jedi”, której autorką jest szalenie popularna Jude Watson, twórczyni serii Uczeń Jedi. Tym razem postanowiono rozszerzyć pomysł wykorzystany już wcześniej w Specjalnym Wydaniu Ucznia Jedi, czyli jedną spójną historie rozbić na kilka lat. W Wydaniu Specjalnym Ucznia Jedi wprowadzenie było w czasach gdy Obi-wan szkolił się u Qui-Gon Jinna, a zakończenie w czasach, gdy Kenobi szkolił Anakina. Tym razem to cztery pokolenia Jedi będą bohaterami tej samej historii.

Opowieść zaczyna się od historii dwóch młodych uczniów Jedi – Dooku i Loriana Noda, którzy są obiecującymi adeptami i przyjaciółmi. Dopiero zaczynają swoją ścieżkę w zakonie i będą musieli zmierzyć się z zakusami Ciemnej Strony Mocy, a nawet mistrz Yoda, który ma ich pod swoją opieką nie jest w stanie im pomóc.

Po latach losy Dooku i Loriana Noda znów się krzyżują. Dooku jest już mistrzem Jedi, uczącym Qui-Gon Jinna, a Lorian Nod zbuntowanym piratem. Dooku pragnie upokorzyć dawnego przyjaciela, zupełnie bagatelizując skutki, które może odczuć jego własny Padawan i jego pogląd na świat.

Kiedy Jinn został mistrzem i uczył Obi-wana, znów spotkał się z Lorianem Nodem. Tym razem w starciu z Lorianem ponoszą pewną porażkę, co rodzi pewien konflikt między mistrzem i jego uczniem.

Kiedy rozgorzały Wojny Klonów, Obi-wan i jego uczeń Anakin Skywalker, raz jeszcze spotykają Loriana Noda. Muszą go przekonać, aby dopomógł im utrzymać pewną planetę z dala od Separatystów. Sytuacja się zaognia, gdy wychodzi na jaw, że to sam hrabia Dooku będzie dowodził Separatystami, który chce wykorzystać tę sytuację.
„Legacy of the Jedi” to kolejna opowieść Jude Watson, tym razem opatrzona logo “A Clone Wars Novel”. Zawiera ilustrację Davida Mattingly oraz opracowanie graficzne Keirsten Geise. Powieść ma się pojawić w USA w sierpniu i ma być wydana w twardej okładce.

Powieści Scholastica wydawał w Polsce Egmont. Zatem w najbliższym czasie nie ma szans, abyśmy zobaczyli polskie tłumaczenie.
KOMENTARZE (4)

Książki

Obniżka w Geancie

2003-03-14 15:34:00 Ragnus

Ragnus podesłał am info:
Geant nie zostaje w tyle iteż obniża cenę na książki wszystkie po 6, 99. Nie za duży wybór, ale zawsze coś: Planeta zmierzchu, "Napaść na Selonii", Zwycięstwo na Centerpoint" oraz "Wizja przyszłości".
Dzieki za info.
KOMENTARZE (6)

Książki

Zahn skończył pracę...

2003-03-09 19:15:00 T'Bone

Jak donosi magazyn Locus, na dniach Timothy Zahn, osławiony autor powieści z cyklu Gwiezdne Wojny, właśnie zdał manuskrypt najnowszej – „Survivor’s Quest” swym redaktorom. Powieść, ta ukaże się w USA za niecały rok (bo w lutym 2004) i zostanie wydana w twardej okładce. Będzie opowiadać o przygodach Luke’a Skywalkera i Mary Jade, jeszcze przed inwazją Yuuzhan.
KOMENTARZE (0)

Książki

Duchy Troya Denninga

2003-03-08 16:29:00 StarWars.Com +

W USA właśnie ukazała się najnowsza powieść Troya Denninga - Tatooine Ghost. Z tej okazji na oficjalnej znalazł się wywiad z autorem, a także fragmenty książki (możecie je przeczytać na oficjalnej) . Oto co znajduje się we wspomnianym wywiadzie.
Na początek warto przybliżyć sobie samą postać autora, Troy Denning, znany autor Fantasy, (w Polsce przede wszystkim z powieści z cyklu Forgotten Realms) rozpoczął swą przygodę z SW od e-booka - Recovery, będącego uzupełnieniem Punktu równowagi. Potem pozostał w NEJ, w której swoją bardzo długą i ciekawą powieścią - Gwiazda po gwieździe, wiele namieszał. Teraz wraca z drugą książką, acz już nie w klimatach NEJ. Wcześniej pojawiła się specyficzna zajawka tej powieści – kolejny e-book – A Fores Apart. Niedawno opublikowano też jego walentynkowe opowiadanie (Więcej >>>)
Denning stwierdził, że pisanie „Ducha” było o wiele łatwiejsze niż, „Gwiazdy”. Dzięki temu mógł się już skoncentrować na samej opowieści. Wcześniej prześladowała go obawa, że zrobi coś, czego nie może (wykorzysta postać X, która już np. nie żyje, i będzie musiał potem użyć postaci Y, ale to już nie będzie odpowiadać jego wizji). Pozbywszy się tych obaw, Denning bez problemu współpracował z Del Rey i Lucasfilm, wykorzystując ich o wiele bardziej, niż poprzednio, tym razem jednak, by wydobyć ciekawe informacje, a nie sprawdzić to co napisał.
Troy opisuje „Ducha Tatooine” jako powieść łączącą starą trylogię z nową. Z jednej strony jej akcja dzieje się po ROTJ, ale w jej skład wchodzą pewne elementy z nowych części. Sama powieść jest dość klasyczną przygodą, poszukiwaniem artefaktu, z drugiej strony jednak mamy rozwijające się relacje między głównymi bohaterami, a w tle Nową Republikę i jej problemy.
„Duch Tatooine” różnił się tym od innych książek, że tym razem dwie doskonale znane czytelnikom na całym świecie postaci, muszą poznać się na wzajem. To ich pierwsze miesiące razem. Muszą nawzajem chodzić po omacku, poznawać się. Denning stwierdził, że było to ciekawe zadanie, ale z podobnym zmierzył się już wcześniej w powieści „Strony Bólu” (wydanej u nas przez wydawnictwo ISA - więcej >>>). Denning opowiadał też, o zmianach w jego sposobie myślenia, postrzegania i pisania. Stwierdził on, że w chwili obecnej młodzi czytelnicy bardzo lubią samemu oceniać, czy identyfikować się z bohaterami. Nie lubią gdy wszystko jest filtrowane przez narratora. Dlatego Troy starał się to tutaj trochę ograniczać. Acz przyznał, że nie było to do końca możliwe w „Gwiezdzie”, bo gdyby tam opowiedział całą historię, tę samą, z tą różnicą, że narrator sympatyzowałby z Yuuzhanami, powieść byłaby zupełnie inna. Tutaj było to o wiele prostsze, ponieważ każdy (lub prawie każdy) znał dalsze losy postaci. To doskonałe preludium do historii Thrawna.
Autor przyznał, że unikał spoilerów do E3, tak by nic w książce się nie przedostało. Koncentrował się głównie na AOTC i TPM, starając się jak najwierniej oddać ich treść. Sam starał się nic nie dodawać, a nad jego pracą czuwali ludzie z Del Rey i Lucasfilm.
Stwierdził też, że tytułowy Duch, to coś większego niż duch np. Shmi albo Anakina. Trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy.
W powieści znajdują się też obawy Lei o jej dziedzictwo, czy aby na pewno jej dzieci, nie podzielą losu jej ojca. Widać to w scenie kiedy księżniczka ma wizję przyszłości, w której Luke przechodzi na Ciemną Stronę.
Denning opowiedział też o tym, że nie lubi porównywać pracy nad Forgotten Realms i SW. Nazwał SW bardziej Space Operą niż fantastyką. W Fantastyce mamy przerysowanych bohaterów, epicką historie, ew. aspekty duchowe. W Gwiezdnej sadze musiał się jednak koncentrować na relacjach, między technologią a duchowością. A na dodatek przyznał, że nie lubi porównania Mocy z Magią. Magia to coś nienaturalnego, oderwanego, a Moc pochodzi od życia, przez to jest częścią natury.
Troy opowiedział także trochę historii powstania „A Forest Apart”. Okazało się, że możliwość powrotu Chewbaccy, a dokładniej napisania powieści, w której będzie jeszcze żył, to ciekawe doświadczenie. Denning chciał pokazać go jak najwięcej. Tyle, że w ostatecznej wersji książki, było mniej Wookiego, niżby chciał. Zaproponował, że można by to poprawić, wtedy dostał propozycję napisania e-booka, głównie o Chewiem.
Denning obecnie pracuję nad opowiadaniem o Hanie i Lei dla Insidera. Opowiadanie będzie mieć tytuł: „Never Trust a Squib”. Potem ma zamiar napisać jakąś epicką fantastykę, ale nie wyklucza swojego powrotu do SW.
Duch ma ponad 400 stron, 25 rozdziałów + prolog. Na aukcji ma być wystawiony pewien artefakt z Alderaana. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ta drogocenna rzecz była używana przez rebeliantów do komunikacji z ich agentami. Nowa Republika nie może dopuścić, aby wpadło to w łapy Imperium. Wyznaczają Hana i Leią, którzy od niedawna są małżeństwem, aby wyruszyli na pustynną planetę Tatooine. Już na samym początku spotykają Imperialnych. Ale poza zmaganiem z wrogiem, Leia będzie musiała zmierzyć się ze swoją przeszłością i przyszłością..
„Tatooine Ghost” jest zapowiedziany u nas na listopad. Oficjalny wątek Tatooine Ghost znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Tańsze książki w Tesco UPDATE

2003-03-08 16:27:00 Tvan’Oris

Jak donosi Tvan’Oris w warszawskim Tesco, przy ulicy Górczewskiej można kupić taniej książki SW. „Wizje przyszłości” za 6,99 PLN i „Przygody Hana Solo” za 9,99 PLN. Jakby w innych Tesco trwała promocja, dajcie znać.
Update, 9 marca
Jak donosi Zumar, w Szczecinie w Tesco można kupić po 9,90 - "Przygody Hana Solo", "Napaść na Selonii" oraz Przewodnik po rasach i postaciach. Natomiast Zuckuss donosi, że także w Gdyńskim Geancie (nie Tesco), można kupić "Wizję" w tej samej cenie. Ponadto są tam też albumy w atrakcyjnych cenach.
W obu przypadkach można kupić też inne pozycje fantasy i SF w atrakcyjnych cenach.
KOMENTARZE (4)

Książki

Spadek przychodów Egmontu...

2003-03-04 22:35:00 Wirtualny Wydawca

Egmont Polska w 2002r - 25% spadek przychodów ze sprzedaży książek.
Wydawnictwo Egmont Polska jest częścią duńskiego holdingu medialnego. Egmont Polska działa na rynku książek i czasopism dla dzieci i młodzieży od 1990r. Na rynku czasopism znane jest głównie dzięki takim tytułom jak: "Kaczor Donald", "Kubuś Puchatek", "Disney i Ja", "Barbie", "Świat Gier Komputerowych", "Witch" i "Magazyn 13".

W 2002r. Egmont wydał 295 tytuły, z tego 243 to były nowości. Przychody ze sprzedaży ogółem (wraz z czasopismami) wyniosły 61,831 mln zł (spadek o 24% w stosunku do 2001r.). Przychody ze sprzedaży książek spadły o 25% i wyniosły 22,273 mln zł. W sumie sprzedano 1,8 mln egz. książek.

Przychody wydawnictwa Egmont ze sprzedaży książek w mln zł.

Warto wspomnieć w tej sytuacji o tym, że Egmont w tym roku nie zamierza wydać nic z SW, o czym pisaliśmy wcześniej.
KOMENTARZE (0)

Książki

Inside the Worlds of Attack of the Clones

2003-03-01 10:47:00 Nowa Gildia Star Wars

DK Publishing wydało album "Inside the Worlds of Attack of the Clones". Znajdziemy tam kolorowe schematy i zdjęcia różnych miejsc, które widzieliśmy na Ataku klonów - w tym klub Outlander, arena na Genosis i kompleks militarny na Kamino. Album został napisany przez Simona Beecrofta, przy współpracy konsultanta Curtisa Saxtona, a zilustrowali go Hans Jenssen i Richard Chasemore. W sprzedaży znajdzie sie on w marcu. (Więcej o albumie w tej wiadomości)KOMENTARZE (3)
Loading..