TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Szlak przeznaczenia do nabycia

2003-07-30 19:33:00

Destiny's WayDziś Amber dostał w końcu Szlak Przeznaczenia. Wszystkim tym, którzy zamówili tę powieść i zapłacili w terminie została ona wysłana. Tu specjalne podziękowania dla Andarala i Dantego. Reszcie zatem pozostaje nic innego jak zacząć szukać książki w księgarniach, gdyż niebawem się powinna tam też pojawić. Lista osób do których zostało wysłane jest tutaj - Uwaga, wątek zawiera SPOILERY !!!.

Natomiast tych, którzy przeczytali już tę powieść zapraszam tutaj, gdzie znajduje się wątek poświęcony tej powieści.
KOMENTARZE (8)

Książki

Wojna o Bactę taniej...

2003-07-26 16:25:00

Jakiś czas temu Twardy mówił mi, że we Wrocławskim Empiku Megastore można kupić IV tom X-wingów Wojna o Bactę taniej. No i okazało się to prawdą. Można go kupić za 27,90 PLN (kosztuje niby 34,80). Tyle, że jest to promocja ukryta. Dopiero w kasie dowiedziałem się, że jest promocja na ten tytuł, ale nikomu nie chciało się o tym pisać. Cóż może warto zobaczyć też w innych Empikach.
KOMENTARZE (1)

Książki

Spoilery do ostatniej częsci NEJ??

2003-07-26 16:20:00 JediNet

Ciekawa informacja znalazła się na JediNecie. Niestety na razie w ogóle nie potwierdzona, więc może okazać się tylko plotką. A jeśli nie to mamy bardzo ciekawy spoiler do ostatniej części Nowej Ery Jedi - The Unifying Force. Spoiler Podobno na tyle okładki znajduje się nie kto inny jak Boba Fett. Czyżby to on miał pokonać ostatecznie Yuuzhan? W każdym razie podobno znalazł się tam nie przez przypadek. (koniec spoilera). Swoją drogą ciekawe na ile okaże się to prawdą.
KOMENTARZE (6)

Książki

PRE-ORDER - Zakończony !!!

2003-07-23 19:34:00

Witam,
W dniu dzisiejszym o godz. 17.00 zakończyłem przyjmowanie zamówień na zakup książki pt. "Szlak Przeznaczenia" w promocyjnej cenie. Szczegóły o przedsprzedaży i o promocji znajdziecie w tym newsie.

Niech Moc Będzie z Wami
Andaral
KOMENTARZE (11)

Książki

Recenzja pierwszej części Boby Fetta

2003-07-22 22:02:00

Dziś możecie zapoznać się z naszą recenzją pierwszej części z serii przygód młodego Fetta, wydanej w USA przez Scholastic. Recenzja znajduje się tutaj. Zachęcam też do dyskusji na temat możliwości kupienia oryginalnych książek SW w Polsce - tutaj. Powiem tylko tyle, że nie jest to dyskusja jałowa.
PS. Sprawdźcie też dział komiksy, bo i tam pojawiły się pewne nowe recenzje.
KOMENTARZE (2)

Książki

Update do zamówienia Pre-Order ...

2003-07-22 20:10:00

Otrzymuję od was zamówienia dotyczące Pre-Order i wysyłam natychmiast do was potwierdzenie wraz z moim adresem, ale tu muszę powiedzieć, że niektórzy z was posiadają konta darmowe na WP.PL, które cały czas szwankuja i otrzymuje następującą informację:


The original message was received at Tue, 22 Jul 2003 20:13:47 +0200
from pi254.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl [213.76.104.254]

----- The following addresses had permanent fatal errors -----
< andaral@wp.pl >
(reason: 553 sorry, mail from your location is administratively denied (#5.7.1))

----- Transcript of session follows -----
... while talking to smtp.wp.pl.:
>>> MAIL From: SIZE=4846 BODY=8BITMIME
<<< 553 sorry, mail from your location is administratively denied (#5.7.1)
501 5.6.0 Data format errorNastępnie piszecie do mnie na Gadu-Gadu zapytanie co się dzieje z potwierdzenie i kiedy je otrzymacie wraz z adresem.

Tu prosił bym was o zmiane serwera z darmowymi kontami na np. Interia.Pl lub jeszcze inne.

Niech Moc Będzie z Wami
Andaral
KOMENTARZE (7)

Książki

Zapowiedź Escape from Dagu

2003-07-19 09:12:00 StarWars.Com

Na oficjalnej pojawiła się zapowiedź kolejnej książki z cyklu “A Clone Wars Novel” pod tytułem "Escape from Dagu". Jej autorem jest William Dietz, znany choć nie u nas, z noweli z serii Dark Forces. Książka ukarze się w miękkiej okładce w marcu 2004 i będzie się koncentrować na Shaak Ti i jej misji uwolnienia wieźniów wojennych.

Na bagnistej planecie Dagu Konfederacja Systemów Niepodległych, pod dowództwem hrabiego Dooku, założyła bazę wojskową, w której wykorzystuje więźniów wojennych do robót. Więźniowie, w tym także pojmani szturmowcy klony, postanawiają uciec, a Rybetowie, gadzia rasa pochodząca z Dagu decyduje się im pomóc.
Dooku odkrywa, że wśród więźniów jest kurier, który mógłby sprowadzić Republikę na Dagu. Wysyła więć Mrocznego Jedi imieniem Artel Darc, aby pojmał uciekinierów. Darc nie wie jednak, że wśród więźniów znajduje się Shaak Ti, legendarna mistrzyni Jedi, a także nie docenia jak wielką siłę może dawać pragnienie wolności.

Okładkę narysował Dave Seeley, który wcześniej stworzył okładki do obu części Linii Wroga.
KOMENTARZE (7)

Książki

Update do PRE-ORDER : teraz cała Polska zamawia NEJ: Szlak Przeznaczenia !!!

2003-07-17 23:59:00

Jest to kontynuacja do newsa o przedsprzedaży najnowszej książki z serii NEJ: Szlak Przeznaczenia, za którą zapłacicie 25 zł a nie 34,80 zł. Do dnia dzisiejszego mogli zamawiać tylko fani z Warszawy, ale z dniem dzisiejszym w/w pozycję mogą już zamawiać wszyscy fani i zarejestrowani użytkownicy Bastionu. Aby zamówić i zapoznać się z kosztami kliknij w ten link.

Dyskusja na temat przedsprzedaży na Forum.
KOMENTARZE (7)

Książki

Następne NEJ?

2003-07-16 18:42:00 TFN

Na forum oficjalnej zapytano panią Sue Rostoni, o to, co sądzi na temat publikacji w stylu Nowej Ery Jedi (The New Jedi Order) – czyli cyklu składającego się z prawie 20 książek, pisanego przez różnych autorów według określonego planu. Oraz czy są jakieś szanse na powtórzenie takiego eksperymentu.
Sue Rostoni odpowiedziała, że rozmawiała na ten temat z Shelly. Jeśli zdecydowałyby się na coś podobnego, to z pewnością historia nie byłaby rozbita na 5 lat. Co najwyżej 2 albo 3. Autorów także byłoby mniej, może 4. Wszystkich by zebrano razem, podczas procesu planowania, tak by razem mogli omówić i ustalić całość akcji (co do książki), więcej detali, przed napisaniem pierwszej części. NEJ wymagało dużej pracy edytorów, dlatego choć Wojny Klonów również są rozległą historią, są to raczej niezależne powieści czy komiksy, zamiast jednego dużego powiązania. Koncentrują się one na historii jednej postaci, a to mocno ułatwia pracę nie tylko edytorom, ale też i autorom. Na dodatek trzeba pamiętać o ramach czasowych, które w przypadku Wojen Klonów są mocno określone, a poza książkami są jeszcze komiksy, gry, książeczki dla dzieci, a także serial na Cartoon Network.
Całość brzmi jak z góry zaplanowany plan, będący wynikiem analizy projektu NEJ.
KOMENTARZE (12)

Książki

PRE-ORDER - NEJ: Szlak Przeznaczenia - MEGA UPDATE

2003-07-15 21:04:00

Witam wszystkich zarejestrowanych Bastionowiczów !! W dniu dzisiejszym pierwszy raz w historii Bastionu, wszyscy zarejestrowani użytkownicy będą mogli zamówić i kupić po promocyjnej cenie książkę, która dopiero ukaże się w sprzedaży, chodzi o zapowiedzianą na ten miesiąc kolejną pozycję z serii Nowa Era Jedi: Szlak Przeznaczenia. Wydawnictwo Amber udzieliło nam, po długich starania, rabatu w wysokości 30% od ceny drukowane na okładce.
Zamówienia e-mailem przyjmuję od 15.07 do 23.07 (środa do godz. 17.00).

Kliknij i zamów mailem o następujacej treści.

Wzór e-maila do zamówienia:

Zamawiam NEJ: Szlak Przeznaczenia:

Imię i Nazwisko:
Ulica (nr. domu i mieszkania):
Kod Pocztowy:
Miasto:
Nick:
e-Mail:
Gadu-Gadu:
Tel.:
Nr. ID z Bastionu (Forum lub Fan Klub):
Wiek:

Proszę o bardzo dokładne wypełnienie zamówienia według w/w wzoru !!


Update 3 /Andaral/
Witam, Ta wiadomość ucieszy wszystkich zarejestrowanych użytkowników Bastionu oraz Fanów Star Wars. Od dzisiaj książkę mogą zamawiać wszyscy Fani z całej Polski. Cena zakupu książki wynosi 28 zł + 2,15 zł (opłata pocztowa za list do 500g + koperta) co daje kwotę 30,15 zł.

Po otrzymaniu potwierdzenia przyjęcia zamówienia mailem z załączonym adresem na który nalezy wysłać przekazem pocztowym na w/w kwotę, tj. 30,15 zł.

Jak zamówić:
Zamawiamy za pomocą e-maila, w którym należy podać w/w dane.

Ja płacimy:
Po wysłaniu zgłoszenia, otrzymacie e-maila potwierdzającego otrzymanie zamówienia wraz z moim adresem na który wysyłacie przekazem pocztowym kwotę w wysokości 30,15 zł.
Tu dochodzi dodatkowy koszt za przekaz pocztowy w wysokości 4,50 zł (opłata pocztowa do kwoty 50 zł).

Całkowity koszt za książkę:

39,80 (cena drukowana książki)
-30% (rabat)
-------------
28 zł (książka)
2,15 zł (opłata pocztowa za list do 500g + koperta)
4,50 zł (opłata za przekaz pocztowy)
----------------------
razem: 34,65 zł

Update 2 /Andaral/:
W tym tygodniu, może jutro, dowiem się na poczcie jaki jest koszt związany z wysłaniem książki listem poleconym (bez pobrania). Jeżeli koszt nie będzie przekraczał dziesięciu złotych, podejmę decyzję o przyjmowaniu zamówień z całej Polski i wysyłaniu jej do was. Jedynym warunkiem jaki będziecie musieli spełnić, będzie wysłanie na mój adres przekazu pocztowego na pokrycie kosztów związanych z zakupem książki oraz kosztów wysyłki pocztą listem poleconym. Pamiętajcie również o terminie kończącym przyjmowanie zgłoszeń od was. Informacja ta na pewno ucieszy wszystkich fanów z Polski, a nie tylko z Warszawy, ale z otwieraniem szampana poczekajcie jeszcze chwilę !!!

Update /Andaral/:
Fani z całęj Polski za porozumieniem z fanami z Warszawy, również mogą zamawiać w/w pozycję, musicie jedynie z nimi się porozumieć co do wysyłki i rozliczenia za książkę (zamówienie składa fan z Warszawy). Ja niestety nie będę zajmował się tym, ponieważ jestem zajęty załatwianiem innych pozycji dla was.


Niech Moc będzie z Wami !!
Andaral

Dyskusja na temat przedsprzedaży na Forum.
KOMENTARZE (15)

Książki

Legacy of the Jedi

2003-07-15 20:30:00 TFN

W USA, wcześniej niż zapowiadano, pojawiła się w sklepach kolejna książka Scholastica, autorstwa weteranki – Jude Watson. Jest to Legacy of the Jedi, opowieść rozbita na cztery części, o której pisaliśmy wcześniej. Powieść ta, choć dopiero teraz się ukazała, doczekała się własnego wątku na forum
KOMENTARZE (1)

Książki

Aktualizacja zapowiedzi wydawniczych Amber.

2003-07-14 17:03:00 Amber

Kilka dni temu, pisałem o zapowiedziach wydawniczych wydawnictwa Amber. W dniu dzisiejszym lista ta została uaktualniona o kolejną pozycję i kolejne zapowiedzi oraz, kto będzie przekładał wymienione książki, które znajdują się w tym newsie.

Nowy wątek na Forum.
KOMENTARZE (1)

Książki

Reunion na horyzoncie

2003-07-12 18:04:00 Galatcic Senate

W USA ukazała się trzecia część trylogii Force Heretics pt. Reunion autorstwa Seana Williamsa i Shane’a Dixa . Spoiler Luke wraz z ekipą, w końcu odnajdują planetę Zonama Sekot, która jedna nie chce współpracować. W powieści pojawia się też Gilad Pelleaon, a Imperium wraz z resztą Sojuszu dzielnie stawia opór złowrogim najeźdźcom. Wiedza dowódców Imperialnych, oraz siła ognia Nowej Republiki została pięknie opisana w bitwie o Esfandię, gdzie pojawia się także Jag Fel. (koniec spoilera). Do końca serii pozostały jedynie dwie książki.
KOMENTARZE (5)

Książki

Nie będzie e-booka do ostatniej części NEJ

2003-07-11 22:55:00 TFN

Na forum Oficjalnej Sue Rostoni stwierdziła, że planowany e-book do The Unifying Force Jamesa Luceno, czyli powieści zamykającej NEJ, nie zostanie wydany. Nie podano przyczyny, można jedynie przypuszczać, że podobnie jak w przypadku Shatterpoint jest to związane z brakiem czasu.
KOMENTARZE (6)

Książki

Zapowiedzi wydawnicze Amber, ... - UPDATE 2

2003-07-10 11:51:00 Amber

W dniu dzisiejsz przedstawiam oficjalny plan wydawniczy wydawnictwa Amber, czyli co będziemy czytać do końca tego roku:

Lipiec:
Walter Jon Williams - Nowa Era Jedi: Szlak Przeznaczenia.
O tej pozycji już pisaliśmy poniżej.

Sierpień: Brak pozycji (wakacje)

Wrzesień:
Sean Williams i Shane Dix - Nowa Era Jedi: Heretyk Mocy T.1: Szczątki
Przekład: Andrzej Syrzycki.

Październik:
Kevin J. Anderson (Red.) - Opowieści z Pałacu Jabby
Przekład: Katarzyna Laszkiewicz.

Listopad:
Troy Denning - Duch Tatooine
Przekład: Andrzej Syrzycki.

Grudzień:
Matthew Stover - Star Wars: Shatterpoint { A Clone Wars Novel }
Przekład: brak decyzji.

Nową cenę, jaką trzeba zapłacić za książkę już poznaliśmy, wynosi on 34,80 zł.

Nowy wątek na Forum.

UPDATE 11.07 /Andaral/:
Jak zapewne większość z was zauważyła, wolne zostały dwa miesiące, sierpień i grudzień. Jak dobrze pamiętamy, zawsze w okresie wakacyjnym było mniej wydawanych książek i tak też stało się w tym roku, a jeżeli chodzi o okres przed świąteczny, to jak narazie nie ma informacji na temat jakie pozycje ukażą się w tym okresie, ale znając życie, napewno przynajmniej jedna pozycja się ukaże i oczywiście kalendarz na 2004 rok. Więcej informacji zapewne, będę wiedział po spotkaniu w wydawnictwie Amber.

UPDATE 14.07 /Andaral/:
Jeżeli chodzi o komiksy to sprawa wygląda dość skomplikowanie. Narazie przedstawię wam listę tytułów jakich możemy się spodziewać, że zostaną wydane:

- John Wagner: "Star Wars: Boba Fett - Death, Lies, & Treachery"
- Stackpole/Teranishi/Chuckry: "Star Wars: Union", oraz
- "Star Wars Tales" cz.1 z t.1

Z w/w tytułów, w tym roku może się ukazać "Star Wars: Boba Fett" wydany w dwóch tomach. Kolejnych tytułów należy spodziewać się na przełomie 2003/2004. Wydawnictwo rozważa formę w jakiej mają być wydawane komiksy, czy ma to być dalej sztywna okładka i kredowy papier, jak to jest w przypadku Graphic Novel, czy też mają one zostać pozbawione tego luksusu i zastąpią je miekkie okładki, ale na wynik tej decyzji, będziemy musieli jeszcze troche poczekać.
KOMENTARZE (27)

Książki

Szlak przeznaczenia - UPDATE

2003-07-07 19:01:00 Amber

Destiny's Way Na stronie wydawnictwa Amber pojawiła się zapowiedź książki "Szlak przeznaczenia" stanowiącej XIV tom cyklu "Nowa era Jedi". Co ciekawe pozycja ta ma się ukazać już w tym miesiącu. Autorem "Szlaku..." jest Walter Jon Williams - uhonorowany nagrodą Nebula amerykański pisarz SF, autor 22 powieści oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych.
A oto notka ze strony wydawnictwa:

Po ucieczce z Coruscant Vergere i Jacen Solo lądują na Kalamarze, gdzie zbiera się rząd Nowej Republiki, żeby wybrać nowego przywódcę. Przesłuchując Vergere, Luke odkrywa, że istota dysponuje niezwykłymi umiejętnościami, które mogą pozwolić odkryć tajemnicę niewidocznych dla Mocy Yuuzhan Vongów...

Według informacji, jakie udało się wyciągnąć dwa miesiące temu od wydawnictwa jednemu z naszych użytkowników - książka ta była planowana na wrzesień, a tu proszę - taka niespodzianka... Na koniec odsyłam na nasze forum do tego wątku - znajduje się tam całkiem prawdopodobny plan wydawniczy Amberu...

UPDATE - 08.07. /Andaral/:
Cena tomu XIV "NEJ - Szlak Przeznaczenia", będzie wynosiła 39,80 zł.
KOMENTARZE (9)

Książki

Spekulację na temat wrostu cen książek z serii Star Wars - UPDATE

2003-07-06 17:31:00

W piątek, tj.04.07 br., dowiedziałem się z nieoficjalnego źródła, ale bardzo dobrze poinformowanego, że wydawnictwo Amber, z momentem wydania 4-go tomu z serii X-Wingi podnosi ceny książek z 29,80 pln na 34,80 pln., czyli o pięć złotych, co daje w zaokrągleniu ok. 20%. Wielu z Was zapewne zdziwi się trochę decyzją wydawnictwa o podniesieniu cen książek z naszej serii, skoro wydawnictwo twierdzi oficjalnie, że książki z te sprzedają się tak sobie, z kolei dużo wcześniej, dowiedziałem się, że jest zupełnie inaczej. Na Forum jest już nowy wątek, gdzie zapytano mnie, czy wiem coś na temat wzrostu cen komiksów SW, więc odpowiadam, nie, jeszcze nic na ten temat nie wiem. Na koniec chce podkreślić, że są to narazie nieoficjalne doniesienia z wydawnictwa i jak narazie możemy tylko spekulowac na temat tej decyzji.


UPDATE - 08.07 /Andaral/:
W dniu dzisiejszym, zostałem oficjalnie poinformowany przez wydawnictwo Amber o wzroście cen książek, z serii Star Wars również. Ani wydawnictwo, a już tym bardziej my, nie mamy wpływu na ponoszone koszty ze względu z produkcją książek ogólnie. Od momentu ukazanie się tomu IV z serii "X-Wingi: Wojna o Bactę", za kolejne pozycje będziemy również płacić 34.80 zł.
KOMENTARZE (18)

Książki

Krótkie opowiadania z Wojen Klonów

2003-07-03 23:33:00

The Force.Net donosi:
Paizo (wydaje mi się, że jest to firma dystrybująca fanowskie magazyny), nie tylko zapodała więcej informacji na temat "Hasbro Short Stories", ale podobno udostępniła nawet pliki PDF ze wszystkimi historyjkami. A tutaj o czym są opowiadanka:

Większość historyjek z serii Star Wars: Short Story Collection będzie dostępna jedynie z zabawkami wydawanymi przez Hasbro, ale kilka z nich może trafić też w ręce fanów na konwentach. Jednym z takich konwentów będzie Comic-Con w San Diego, oraz ma Wizards World w Chicago i Illinois.

Jude Watson, autorka serii Uczeń Jedi i Jedi Quest, napisała niedawno nową specjalną edycję pt. Legacy of the Jedi, a także Storm Fleet Warnings, specjalnie na potrzeby Hasbro. Historyjka opowiada o przygodzie Anakina Skywalkera i Obi-Wana, którzy wykrywą podejrzany konwój, podczas podróży powrotnej do Akademii Jedi. Ich nowy wróg okazuje się przerażający, ale starcie osobowości mistrza i ucznia, może być równie niebezpieczne. Brzmi zachęcająco.

Matthew Stower, autor Shatterpoint, zaprezentował opowiadanko pt. Equipment.
Republikański oddział clonetrooperów spotyka się z nieprawdopodobnymi przeciwnościami losu podczas bitwy o Halruun Kal. Clonnetrooperzy podczas walk okazują się zaskakująco ludzcy i przejmuje ich bardzo los towarzyszy broni. Pytanie tylko czy ich los wogóle interesuje republikę.
Stover jest także autorem Zdrajcy - kolejnej części z serii Nowa Era Jedi.

Pośród autorów krótkich historyjek Hasbro, znalazł się nawet Timothy Zahn i jego opowiadanko "Duel". Głównym bohaterem historyjki jest mistrz Jedi - Yoda, który musi uratować żołnierza Republiki, przed schwytaniem przez Separatystów. Jak nietrudno się domyślić schwytanie wojaka okazuje się priorytetowym zadaniem sił separatystycznych. Mistrz musi sobie jednak poradzić z pewnym sprytnym droidem.

Zabawki z opowiadaniami ukażą się w serii Clone Wars w sierpniu.

Hmmm... przetłumaczyłem jak się dało, mam nadzieje, że w większości poprawnie. Jak widać, historyjki, które chce zaoferować Hasbro, by uatrakcyjnić swoje produkty, nie są wzięte z kapelusza. Ich autorami są w końcu jedni z najlepszych ludzi "w branży".

KOMENTARZE (7)

Loading..