TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zapowiedź Spisku na Cestusie UPDATE

2004-11-29 20:59:00 Wydawnictwo Amber

Na stronie internetowej Amberu pojawiły się plany wydawnicze na grudzień, a wśród nich zapowiedź książki "Spisek na Cestusie". Jest to już druga wydana w Polsce pozycja z serii Wojny Klonów, przetłumaczona przez Panią Aleksandrę Jagiełowicz. W sklepach powinna ukazać się tuż przed świętami.

O dalszych planach wydawnictwa dotyczących serii Star Wars można przeczytać w tym newsie, oraz porozmawiać na Forum.

Update, 03.12.2004 Na stronie Amberu pojawiło się też krótkie info o książce:

Cestus staje się areną groźnego konfliktu. Przyczyną jest produkcja śmiercionośnych robotów, którą Republika wstrzymała po Wojnie Klonów. Ale separatyści nie zamierzają rezygnować z lukratywnego interesu. Obi-Wan Kenobi podejmuje trudną misję. Nie wie, że kryje się za nią przerażający spisek.
KOMENTARZE (24)

Książki

Boba Fett #6 Pursuit

2004-11-29 15:01:00 LS

W USA ukazała się książka Boba Fett #6: Pursuit. Jej autorką jest Elizabeth Hand. Z pierwszych recenzji wynika, iż jest ona rozczarowująca. Warto wspomnieć, że piąty tom cyklu książek Boba Fett został dobrze przyjęty.
Więcej informacji o książce Boba Fett#6: Pursuit znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (3)

Książki

Zapowiedzi Egmontu

2004-11-27 23:28:00 Valorum na Forum

Niedawno Valorum otrzymał e-maila od wydawnictwa Egmont.
Treść pytania forumowicza dotyczyła tego czy znajduje się w planach wydanie dwóch książek z Zemsty Sithów (Słownik obrazkowy i Niesamowite przekroje) oraz filmowej nowelizacji w postaci komiksu w maju 2005 roku.
Z przykrością informujemy, iż wydawnictwo Egmont nie przewiduje wydania żadnych książek z III Epizodu Gwiezdnych Wojen w maju przyszłego roku.
KOMENTARZE (10)

Książki

Książki związane z Zemstą Sithów

2004-11-25 16:32:00 LS i StarWars.com

Wraz z premierą każdego nowego filmu z prequeli pojawia się wiele nowych produktów. Nie inaczej będzie tym razem. Od 2 kwietnia 2005 oraz przez kolejny miesiąc ukazywać się będą książki bezpośrednio wprowadzające na w fabułę Zemsty Sithów. Na razie to wstępne dane, kompletne powinny pojawić się na oficjalnej za jakiś czas.

Książki Ballantine Books / Del Rey

Zemsta Sithów (Revenge of the Sith)
Adaptacja książkowa filmu napisana przez Matthew Stovera, czyli historia upadku Anakina na Ciemną Stronę. Stover spotkał się z Lucasem by przedyskutować całą opowieść i jej wszelkie aspekty. Dzięki temu powieść będzie zawierać sceny, które nie pojawią się w filmie, ale co więcej autor by podkreślić dramatyzm wszedł w umysł bohaterów. Jednocześnie z wydaniem Hardcovera pojawi się wersja audio na kasetach i płytach CD.

Sztuka Zemsty Sithów - Album (The Art of Star Wars: Revenge of the Sith)
Będzie to wydany w twardej oprawie album zawierający niektóre spośród najbardziej zdumiewających konceptów i projektów artystycznych stworzonych na potrzeby Epizodu III. Zobaczymy tu między innymi projekty kostiumów, postaci, technologii, storyboardy, rysunki produkcyjne, wizje planet, modele ILMu, obrazy cyfrowe i wiele więcej. Tekst napisał J. W. Rinzler.

Zemsta Sithów - Jak powstawał film (The Making of Star Wars: Revenge of the Sith)
Kolejna pozycja J.W. Rinzlera, która jest zapisem z prześledzenia przez autora całej produkcji filmu, od jej najwcześniejszych fragmentów, jeszcze w Departamencie Sztuki, przez ewolucje scenariusza, zdjęcia w Sydney, aż do dokrętek w Anglii czy tworzenia efektów przez ILM. Będzie można prześledzić jak zmienia się kino, ze szczegółami przedstawionymi przez człowieka z Lucasfilm, który pracował nad Epizodem III od jego najwcześniejszych dni.

Dorling Kindersley (DK Books)

Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów: Niesamowite przekroje (Star Wars: Revenge of the Sith Incredible Cross-Sections)
DK będzie kontynuuować swą tradycję, by przedstawić nam co drzemie pod kopułą i pokrywą najbardziej zdumiewających pojazdów i statków Epizodu III. Zobaczymy między innymi przekroje Jedi Starfightera, Republikańskiego Juggernauta, flagowego okrętu Generała Grieovusa i wiele innych. Ilustracje są dziełem Hansa Jennsena i Richarda Chasemore'a, a tekst Curtisa Saxtona.

Gwiezdne Wojny: Zemsta Sithów: Słownik Obrazkowy
Przedstawiając więcej planet i akcji, niż jakikolwiek inny film z cyklu "Gwiezdne Wojny", Epizod III jest obiecującym tematem do rozwijania i eksplorowania. Słownik Obrazkowy DK to kontynuacja znanych już nam pozycji wzbogaconych o wspaniałe zdjęcia i koncentrujących się na wielu małych szczegółach postaci, technologii, przedmiotów czy lokacji. Autorem jest James Luceno, a wspomagali go John Goodson i Robert Barnes.

Star Wars: Galactic Crisis i Star Wars: Star Pilot
Poza albumami DK wyda też dwie książeczki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Ale i starszy czytelnik znajdzie w nich coś ciekawe dla siebie. Będą one opisywać przebieg Wojen Klonów, od pierwszych bitew, aż do dramatycznych wydarzeń Epizodu III. Star Wars: Galactic Crisis napisze Ryder Windham, ale wymagać będzie ona już trochę zaawansowanych umiejętności czytania, natomiast Star Wars: Star Pilot autorstwa Laury Buller będzie przeznaczone dla czytelników, którzy dopiero zaczynają czytać sami (bez pomocy rodziców).

Random Mouse Children's Books

Zemsta Sithów - Opowieść filmowa (Star Wars: Revenge of the Sith Movie Storybook)
Epizod III opowiedziany w sposób prosty z wspaniałymi ilustracjami. Będzie to 48-stronicowy paperback napisany przez Alice Alfonsi. Pozycje takie były już wydawane przez Egmont przy okazji pozostałych epizodów.

Star Wars: Revenge of the Sith Movie Scrapbook
Kolejny Paperback z ciekawostkami i pytaniami do Epizodu III. Ponownie 48-stronicowa książeczka, ze wspaniałymi kolorowymi zdjęciami i ilustracjami oraz tekstem Rydera Windhama.

Star Wars: Revenge of the Sith Triva Quest
Znasz sekrety Ciemnej Strony? Wiesz kim jest Tion Medon? Przetestuj się używajac właśnie tej ksiażeczki Benjamina Harpera.

Star Wars Episode III Step into Reading: Obi-Wan's Foe
Przeznaczona dla najmłodszych czytelników książeczka koncentrująca się na przygodach Obi-Wana w filmie, z wspaniałymi ilustracjami Tommy'ego Lee Edwardsa. Napisana przez Jane Mason i Sarah Stevens.

Star Wars Episode III Sticker Book
Książeczka z kolorowymi naklejkami i przygotowanymi planszami scenerii do naklejania. Pozwolą dzieciakom odtworzyć sceny z filmu, a także stworzyć nowe.

Scholastic, Inc.

Zemsta Sithów (Star Wars: Revenge of the Sith, Junior Novelization)
Ceniona na świecie autorka - Patricia C. Wrede powraca by napisać nowelizację III epizodu, przeznaczoną dla młodszych czytelników. Książka będzie wydana w Paprbacku i zapewne w środku będzie zawierać kilka zdjęć z filmu.

Star Wars: Last of the Jedi Book 1
Ulubiona przez fanów Jude Watson powraca by rozpocząć kolejną Gwiezdno-Wojenną serię, tym razem rozpoczyna się ona tam, gdzie kończy się Epizod III.

IDG Entertainment

Star Wars Insider Episode III Souvenir Edition
Oprócz normalnego Insidera, wydawnictwo IDG szykuje specjalne kolekcjonerskie wydanie w całości poświęcone "Zemście Sithów".
KOMENTARZE (10)

Książki

Republic Commando sprzedaje się świetnie

2004-11-25 07:55:00 Karen Traviss na SW.com

Jak donosi Karen Traviss, jej książka Republic Commando: Hard Contact sprzedaje się świetnie. Jak się dowiedziała w swojej lokalnej księgarni wyprzedano już wszystkie egzemplarze, a klienci przychodzą i pytają się o jej książki. Pewnie dlatego, że jest pisarką, która nie przebiera w słowach i nie boi się ostrych scen, co zresztą jak sama stwierdziła, widać w jej profesjonalnym dorobku. Co ciekawe na zagranicznych forach książka ta ma wiele pochlebnych opinii i uznaje się ją za o wiele lepszą pozycję niż np. Jedi Trial.
KOMENTARZE (8)

Książki

Ostatnie Proroctwo

2004-11-24 09:44:00 LS

We Wrocławiu (np. w księgarni w Bibliotece Wojewódzkiej) można nabyć już kolejny, osiemnasty tom NEJ pt. Ostatnie Proroctwo, którego autorem jest Greg Keyes. Książka ma 320 stron i kosztuje 29,80 PLN. Tłumaczył Andrzej Syrzycki. Dodatkowo zawiera także mapę, listę bohaterów powieści i spis książek.
KOMENTARZE (19)

Książki

Yoda: Dark Rendezvous

2004-11-23 15:57:00 StarWars.com


W Stanach pojawił się kolejny tom cyklu "Wojny Klonów" pt. "Yoda: Dark Rendezvous", której autorem jest Sean Stewart. Jest to opowieść o tym jak nagle i niespodziewanie hrabia Dooku zwraca się do Republiki z propozycją pokoju. Ale na ile jest to występek, a na ile prawda? O tym będzie musiał przekonać się Yoda osobiście. W Polsce powieść powinna ukazać się w czerwcu 2005.
KOMENTARZE (12)

Książki

Plan Wydawniczy Amberu na pierwszą połowę 2005 roku

2004-11-20 14:06:00 Freedon Nadd za Wydawnictwo Amber

Dział literacki Wydawnictwa Amber podał nam dzisiaj plan wydawniczy z serii Gwiezdne Wojny na pierwszą połowę 2005 roku. Jest to już raczej pewna wersja tego, co będziemy mogli czytać przed E III (jeśli nie będzie żadnych opóźnień ze strony tłumaczy). Poniżej prezentujemy plan:
styczeń: Medstar I - Chirurdzy Polowi (tłum: M. Szymański)
luty: Medstar II - Jedi Healer (tłum: A. Syrzycki)
marzec: Jedi Trial (tłum: A. Jagiełowicz)
kwiecień (początek): Labyrinth of Evil (tłumacz nieznany)
kwiecień (koniec): Zemsta Sithów - nowelizacja (tłumacz nieznany)
maj: Zemsta Sithów - jak powstawał film
maj: Zemsta Sithów - album
czerwiec: Yoda - Dark Rendezvous
Co do pozostałych zaległych książek takich jak The Unifying Force, Survivor's Quest, oraz ostatnie dwa z X-Wingów, to powinniśmy zobaczyć je dopiero w drugiej połowie roku 2005.
KOMENTARZE (26)

Książki

Jedi Trial w tłumaczeniu

2004-11-17 19:51:00 Ricky Skywalker (na Forum)

Jak donosi Ricky Skywalker na Forum, kolejny piąty tom Wojen Klonów - Jedi Trial trafił właśnie do tłumaczenie w ręce Pani Aleksandry Jagiełowicz. Ukończyła ona niedawno tłumaczenie The Cestus Deception, drugiego tomu Wojen Klonów. Trwają też prace nad tłumaczeniem trzeciego tomu tego cyklu - Medstar: Battle Surgeons. Przekładem zajmuje się Pan Maciej Szymański. Na razie nie wiadomo, kto zajmie się tłumaczeniem drugiej części Medstara - Jedi Healera. Wszystko wskazuje na to, że pozycje te powinny pojawić się jeszcze przed "Zemstą Sithów".
KOMENTARZE (12)

Książki

Bohater Cartao 2: Narodziny Bohatera

2004-11-17 14:38:00 Volrath i Freedon Nadd

Dzisiejszego dnia w dziale tłumaczenia prezentujemy drugą już część trylogii Timothy`ego Zahna - Bohater Cartao (o poprzedniej części pisaliśmy w tym newsie).
Akcja opowiadania dzieje się w rok po bitwie o Geonosis. Kinman Doriana - agent kanclerza Palpatine`a - wraz z komandorem Roshtonem i Rycerzem Jedi Toriesem, podejmują próbę odbicia fabryki Spaarti Creations z rąk Separatystów. Od tego, czy im się to uda, zależy utrzymanie planety Cartao przez Republikę i dalsze losy wojny...

Tekst dostępny jest tutaj, natomiast o dziale można porozmawiać w tym wątku na forum.
KOMENTARZE (5)

Książki

Ostatni z Jedi

2004-11-16 08:44:00 LS

Niektórych na pewno interesowało, co Jude Watson będzie robić po zakończeniu serii "Jedi Quest". Na pewno wiosną pojawi się pozycja "Secrets of the Jedi" (więcej >>>). A potem? Na razie brak oficjalnych informacji. Ale są już nieoficjalne. W maju 2005 Scholastic zacznie wydawać nową serię pt. "The Last of the Jedi" (Ostatni z Jedi). Książki te będą wydawane w miękkich okładkach, a ich grupa docelowa to młodzież w wieku 9-12 lat. Będą miały maksymalnie koło 160 stron. Dwa pierwsze tomy powinny pojawić się w USA w maju 2005. Czy seria będzie kontynuowana? Wszystko wygląda, że do końca 2005 tak, co dalej, na razie nie wiadomo.

Pierwszy tom będzie się dział tuz po ROTS. Obi-Wan Kenobi tuła się po galaktyce. z Darthem Vader na ogonie. Drugi jest przedstawiany jeszcze bardziej lakonicznie - Obi-Wan mierzy się z innym zagrożeniem po Epizodzie III.

Swoją drogą ciekawe czy seria ta będzie bliższa "Uczniowi Jedi"/"Jedi Quest" czy raczej serii "Boba Fett". W każdym razie wszystko wskazuje na to, że będzie to trzecia seria Jude Watson poświęcona Obi-Wanowi.
KOMENTARZE (6)

Książki

Star Wars: Dark Lord

2004-11-13 11:27:00 LS i SW.com

Wczoraj rano odbyło się ważne spotkanie dla przyszłości książek gwiezdno-wojenych. W pierwszej części spotkania uczestniczyli Howard Roffman – prezes Lucas Licensing, Amy Gary – dyrektorka działu wydawniczego, Sue Rostoni - edytorka z LL, Shelly Shapiro – edytorka z Del Rey, James Luceno – autor, Leland Chee – strażnik holokronu oraz Pablo Hidalgo z StarWars.Com. Tematetm pierwszej rozmowy była książka Jamesa Luceno, która ma zostać wydana na początku 2006 roku i dziać się tuż po ROTS. Ale po dokładnym rozplanowaniu, zacznie się ona jeszcze przed końcem „Zemsty Sithów” i będzie się ciągnąć przez kilka tygodni, może nawet miesiąc lub dwa. Okres czasowy nie został jeszcze dokładnie dopracowany. Ustalono już szczegóły akcji i dostarczono odpowiedni materiał Jamesowi, by mógł zacząć pracę. Znany jest też tytuł, który brzmi „Star Wars: Dark Lord”.

Potem zorganizowano kolejne spotkanie tym razem poświęcone dziewięcioczęściowej serii po NEJ, póki co bez tytułu, acz dla wygody określanej mianem „Galactic Saga”. Tam do spotkania dołączyło jeszcze troje autorów – Troy Denning, Aaron Allston i Karen Traviss, natomiast James Luceno został jako konsultant. Na dzień dzisiejszy rozplanowano trzy pierwsze książki, ustalono główne wątki, a także naszkicowano podstawowe szkielety sześciu pozostałych części. Reszta prac będzie kontynuowana za pomocą emaili, zanim dojdzie do kolejnego spotkania, czy pisania samych powieści.
KOMENTARZE (18)

Książki

Drugi manuskrypt Stovera

2004-11-11 12:13:00 StarWars.com

Na dniach, w ręce Sue Rostoni trafiła poprawiona wersja manuskryptu „Zemsty Sithów” Matthew Stovera. Pierwszy rękopis Stover dostarczył do Lucasfilmu 17 sierpnia 2004 (więcej >>>). W pracy nad nowelizacją poza standardowymi redaktorami, pokroju Sue Rostoni, biorą też udział inni ludzie z Lucasfilmu, w tym trochę sam George Lucas. Praca jest zawsze utrudniona, bo George ciągle wprowadza poprawki do filmu, więc wszystko trzeba ciągle od nowa dogrywać. Póki co Stover znów będzie miał trochę wolnego czasu.
KOMENTARZE (6)
Loading..