TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Wieści książkowe

2004-02-29 12:57:00 StarWars.com

Sue Rostoni na forum oficjalnej, jak zwykle zdradziła kilka szczegółów o tym, nad czym obecnie pracuje. Choć wciąż nie ma oficjalnego potwierdzenia nowego kontraktu Del Rey (być może nawet do roku 2008), to już są wstępne, ale raczej bardzo wstępne, propozycje wydawnicze. Sue pracuje obecnie nad wieloletnią serią (czyżby prowadzoną jak NEJ?) osadzoną w bardzo, bardzo starej Republice. Oprócz tego być może będzie trylogia opowiadająca wydarzenia tuż po Epizodzie III oraz prawdopodobnie dylogia łącząca historię po Epizodzie III aż do Powrotu Jedi (czyżby to było właśnie Rebellion - czyli razem coś mniej więcej z rozmachem serii Wojny Klonów). I być może jeszcze od dwóch do pięciu książek z okresu prequeli lub klasycznej trylogii. Sue przyznała, że na pewno będzie jakaś dłuższa seria - choć raczej nie 19 częściowa. Przyznała też, że nie jest planowany kolejny tom z serii Star Wars Galaxies.
KOMENTARZE (11)

Książki

Plan wydawniczy Amber

2004-02-24 17:38:00 Wydawnictwo Amber

W tym newsie pisaliśmy o nieoficjalnym planie wydawniczym wyd. Amber. W dniu dzisiejszym możemy przedstawić oficjalny i potwierdzony plan wydawniczy na pierwsze półrocze 2004 r., w którym ukażą się następujące tytuły:

Luty:
Aaron Allston : "X-Wingi - Eskadra Widm" t.5

Kwiecień:
Aaron Allston: "X-Wingi – Żelazna Pięść" t.6

Maj:
Stackpole/Teranishi/Chuckry: "Star Wars: Związek" (Union)

Czerwiec:
Sean Williams, Shane Dix : "NEJ – Heretyk Mocy" t.2

Drugie półrocze zapowiada się równiez ciekawie, np. zostanie wydany tom trzeci "NEJ – Heretyk Mocy" i chyba jedna pozycja dot. Wojem Klonów, ale ta informacja jest pewna na 60%.

Na temat książek i planu wydawniczego na 2004r. porozmawiajmy w tym wątku na Forum.

Na temat nowego komiksu "Star Wars: Union" możecie wymienić swoje uwagi i spostrzeżenia w tym Topicu.
KOMENTARZE (21)

Książki

Co tam u Stovera

2004-02-22 19:50:00 Homing Beacon

Jakiś czas temu (a dokładniej 1 października 2003) do Matthewa Stovera zadzwoniono z wydawnictwa Del Rey Books. Dostał on kuszącą propozycję napisania książki na podstawie Epizodu III. Oczywiście ofertę przyjął. Pisaliśmy o tym wcześniej

Stover dołączył do R.A. Salvatore`a i Terry`ego Brooks`a, jako jedna z osób, które piszą nowelizacje na podstawie scenariusza. Różnica między "zksiążkowaniem" prequeli jest taka, że obecnie pisarze mogą widzieć wszystko to, co chciał pokazać reżyser. W przypadku Epizodów IV-VI było inaczej.

Jako, że Stover musi napisać nowelizację, przeczytał już scenariusz Epizodu III. I prawdą jest, że ten mu się spodobał. "Nigdy nie dokonywałem adaptacji scenariusza, więc nie wiem tak na prawdę, co mnie czeka, ale myślę, że będzie to świetne przeżycie. Historia jest `mocna` i uważam, że nie będę miał trudności"- powiedział.

Stover nie jest "na świeżo" w uniwersum Star Wars. Napisał już dwie świetne powieści- "Zdrajcę", będącego jednym z tomów Nowej Ery Jedi i "Punkt Przełomu"- powieść, której fabuła ma miejsce w czasie Wojen Klonów. "Ta druga książka pozwoliła mi bardziej zagłębić się w świat gwiezdnej Sagi."- mówi. "Praca nad nią dawała mi dużo swobody. Nie było zbytnich ograniczeń, których się musiałem trzymać. "Zdrajca" za to był pisany "pod presją". Musiałem trzymać się wyznaczonych przez wcześniejsze tomy NEJ reguł."

Jednym z głównych tematów obu tych powieści była Ciemna Strona Mocy. "Myślę, że Del Rey wybrało mnie, ze względu na to, iż znam się na opisywaniu mrocznej ścieżki, po której krążą niektórzy obdarzeni Mocą.- powiedział Stover. Na początku 2004 roku miał się on wybrać na Skywalker Ranch i porozmawiać z G. Lucasem. Jak sam powiedział: "Ja mogę przedstawić swoją wizję, ale ostateczny wygląd będzie oparty o wyobrażenie George'a".
KOMENTARZE (11)

Książki

Okładka "The Cestus Deception"

2004-02-18 10:43:00 Amazon.com

Książka The Cestus Deception, zdobywcy wielu nagród Stevena Barnesa, opisująca świat Gwiezdnych Wojen za czasów wojny klonów ukaże się w stanach w czerwcu 2004 roku. Głównym wątkiem książki będzie wyprawa Obi-Wana Kenobi i Kita Fristo na planetę Ord Cestus, gdzie odkryją nowy, zabójczy typ bio-droidów bojowych. Na oficjalnej znalazł się projekt okładki do tejże książki, który prezentujemy obok. O tej książce pisaliśmy już wcześniej.
Dotychczas znany był jedynie obrazek z okładki, bez ostatecznych poprawek i napisów.
KOMENTARZE (6)

Książki

Jedi Quest 8 - już w sprzedaży

2004-02-18 10:42:00 Lord Sidious

Na dniach do księgarń w USA weszła 8 część cyklu Jedi Quest zatytułowana "The Changing Of The Guard". Autorką serii już tradycyjnie jest Jude Watson.

Planeta Romin jest siedliskiem wszelkiego zła i korupcji. Ukrywa się tam wielu kryminalistów z całej galaktyki, w tym także zła pani naukowiec - Janna Zan Arbor, jedna z największych wrogów Republiki. By zapobiedz nikczemnym planom Zan Arbor, Obi-wan Kenobi, Anakin Skywalker i sprzymierzeni z nimi Jedi wyruszają w przebrani za złodziei, zinfiltrować Romin. W miejscu gdzie bezprawie jest prawem, rycerze Jedi będą musieli mistrzowsko opanować sztukę kamuflażu, by pojmać mistrzynię kłamstwa i obłudy.
KOMENTARZE (2)

Książki

Wywiad z Timothym Zahnem

2004-02-16 01:23:00 Fett za starwars.com

W Stanach Zjednoczonych do księgarni trafiła najnowsza powieść Timothy`ego Zahna pt. "Survivor`s Quest". W związku z tym, Oficjalna strona Star Wars przygotowała wywiad dotyczący nowego dzieła "ojca" Trylogii Thrawna. Nim jednak napiszę, o co pytano pisarza, napomnę nieco o nim samym...

Tmothy Zahn to człowiek, którego książki sprzedaje się w milionach (obecnie wydrukowano około 4 miliony kopii jego dzieł). Pisze on nie tylko ogromne powieści, ale też opowiadania i nowelki, których ma na kącie łącznie około stu. Dla nas, fanów, znany jest najbardziej z powieści starwarsowych, a szczególnie Trylogii Thrawna (Dziedzic Imperium, Ciemna Strona Mocy, Ostatni Rozkaz) i dylogii "Ręka Thrawna" (Widmo Przeszłości, Wizja Przyszłości). Jego najnowszą powieścią jest właśnie "Survivor`s Quest".

Przedstawiciele Oficjalnej zadali Zahnowi kilka pytań dotyczących m.in. nowej powieści spod jego pióra (jego klawiatury?). Chyba normalne jest, że najpierwpierw zapytano go, jak to jest wrócić do pisania książek z logo Star Wars (bo nie tworzył ich od 6 lat!). Odpowiedział prosto: "Napisałem kilka gwiezdnowojennych opowiadań, więc nie ma mowy, że próżnowałem w tym czasie.". Zapytany o przyczynę skucesu swych dawnych książek zauważył, że nie jego trzeba o to pytać, a fanów. Jako przepis dla innych pisarzy powiedział: "[...]trzeba stworzyć ciekawe postacie, interesującą fabułę i dodać sporo akcji."

"Survivor`s Quest" opowie m.in. o tzw. Outbound Flight, czyli projekcie stworzonym przez Jedi (i mocno popieranym przez Jorusa C`baotha), a wcielonym w życie na kilka dni przed początkiem Wojny Klonów. Akcja miała na celu wysłanie grupki istot obdarzonch Mocą w kierunku Niezbadanych Terytoriów i umorzliwienie im poszukiwań nowej galaktyki. Statek został zniszczony jednak przez chissowskiego komandora - Mitth`raw`nuruodo (alias Thrawn). Więcej czytelnik dowie się z tej książki, w której spotkamy wielu starych znajomych, a wśród nich Luke'a i Marę Jade Skywalker; Na koniec dodam, że dowiemy się też o Imperium Ręki - wizji Thrawna na temat Imperium Palpatine`a.


Po więcej informacji zapraszam tutaj.
KOMENTARZE (9)

Książki

Opowiadanie na Walentynki...

2004-02-14 22:56:00 LS

W zeszłym roku z okazji Walentynek wydawnictwo Del Rey opublikowało w Internecie krótkie opowiadanie Troya Denninga pt. „Corphelion Interlude”. W tym wydawnictwo opublikowało historyjkę napisaną przez Timothy'ego Zahna pt. "Star Wars Judge`s Call" (po angielsku). To krótkie opowiadanie rozgrywa się wokół Luke'a Skywalkera i Mary Jade. Być może zostanie ono wydane wraz z "Fool's Bargain" w książce Survivor's Quest.

Na koniec ostatnia książkowa informacja: na Hyperspace ukazało się kolejne opowiadanie (tak jak poprzednio z tomiku "Opowieści z Nowej Republiki") pt. "Dzień zwany Nocą Umarłych" - autorstwa Jean Rabe.
KOMENTARZE (5)

Książki

Nieoficjalny plan wydawniczy Amberu.

2004-02-14 22:40:00 Ricky Skywalker (ŚSFSW).

Jak wszyscy wiecie oficjalny plan wydawniczy Amber jest nadal tajemnicą. W dniu dzisiejszym Ricky Skywalker (ŚSFSW) na Forum podał orientacyjny plan, a oto i on:
Luty - X-Wing: Eskadra Widm
Marzec - brak
Kwiecień - brak
Maj - X-Wing: Żelazna Pięść
Czerwiec - NEJ: Heretyk Mocy 2
Lipiec - X-Wing: Dowódca Solo (??)
Sierpień - nic... (wakacje)
Wrzesień - NEJ: Heretyk Mocy 3 (??)
Październik - NEJ: The Last Prophecy (??)
Listopad - Survivor's Quest (??)
Grudzień - NEJ: The Unifying Force (??)

Teraz należy tylko czekać na aktualizację i potwierdzenie ze strony wyd. Amber.
KOMENTARZE (10)

Książki

Survivor’s Quest

2004-02-13 18:49:00 Jedinet

Timothy Zahn w końcu powrócił do literatury Star Wars. W USA ukazał się Survivor’s Quest jego autorstwa. Modne stało się ostatnio dodawanie dodatkowych informacji do książek. Nowa Era Jedi miałą mapy, cd-romy, i chronologię a książka otwierająca wojnę klonów miała chronologię innych publikacji o Wojnie Klonów.
Do Survivor’s Questu zostanie dodany rysunek lotu pozagalaktycznego. Przedstawia on sześć dreadnaughtów.
Survivor’s Quest składa się z 368 stron, 27 rozdziałów, rysunku lotu pozagalaktycznego i dedykacji do pięści Vadera, walczące dywizjony 501-szego.
KOMENTARZE (7)

Książki

Eskadra Widm w sprzedaży

2004-02-13 17:29:00 Lord Sidious za NEPO

W sprzedaży ukazał się piąty już tom cyklu X-Wingi pt. "Eskadra Widm", tym razem autorstwa Aarona Allstona. Ma 472 strony i kosztuje 39,80 zł.

    Wedge'a Antilles tworzy nową eskadrę gwiezdnych myśliwców. Jej piloci to równocześnie sabotażyści, strzelcy wyborowi, hakerzy, szpiedzy, komandosi. Zanim jednak ukończą szkolenie, ich baza zostaje zaatakowana. Eskadra Widm po raz pierwszy rusza do walki. Misja: zająć potężny imperialny niszczyciel i zdobyć dane wywiadowcze o tajnej broni Imperium.

KOMENTARZE (28)

Książki

Top 5 postaci z EU

2004-02-09 22:20:00 JediTemple za TFN

Na TheForce.Net pojawiło się ciekawe zestawienie postaci z Expanded Uniwerse.
Redaktorzy TheForce.Net wybierali wg. kategorii:
Wpływ na Fandom, czyli kto jest najbardziej Popularny (np.: Mara Jade, Wielki Admirał Thrawn, Anakin Solo...)
Wpływ na historię (np.: Sklonowany Imperator, Borsk Fey'lya, Admirał Thrawn...)
Wpływ na filmy SW: (np.: Exar Kun i jego lightstuff, Aayla Secura, która z komiksu wskoczyła do Filmu, Dash Rendar i jego Outrider, dodany do ANH SE...)

Oto pełna lista:

1)Wielki Admirał Thrawn
2)Mara Jade
3)Nom Anor
4)Anakin Solo
5)Corran Horn

Pełny tekst o kryteriach i zasadach wybierania postaci, znajduje się na TFN.
KOMENTARZE (13)

Książki

Opowieści z ... Hyperspace

2004-02-08 22:09:00 LS za StarWars.Com

Użytkowników Hyperspace z pewnością ucieszy nowa oferowana usługa. A są to opowiadania SW, które obecnie ciężko dostać, lub w ogóle są w praktyce nie do zdobycia. Mają być publikowane raz na jakiś czas. Oczywiście dostępne jedynie dla tych, którzy wykupią abonament. Na pierwszy ogień poszedł Timothy Zahn. Na osłodę dodamy, że jest to opowiadanie "First Contact", czyli "Pierwszy Kontakt" – wydane w antologii Opowieści z Imperium (było wydanie polskie). Utwór ten prezentuje początek znajomości dwojga spośród najznamienitszych Zahnowskich postaci – Karrde’a i Mary Jade.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kolejna książka z serii Clone Wars

2004-02-05 16:53:00 SW.com

Na starwars.com znalazła się zapowiedź nowej książki z serii Clone Wars. Książka ta zostanie napisana przez Seana Stewarta, jest to jego pierwsza powieść w uniwersum Star Wars. W USA ukaże się w grudniu 2004 roku.
Wracający z linii frontu Jedi przynoszą zaskakującą wiadomość: Hrabia Dooku chce rozmawiać o pokoju. Do odkrycia prawdy, kryjącej się za tym posunięciem zostaje wysłany najpotężniejszy mistrz zakonu – Yoda.
KOMENTARZE (6)
Loading..