TWÓJ KOKPIT
0

Książki

O nowelizacji Epizodu III...

2004-07-30 20:36:00 studioMWS: Matthew Woodring Stover

O tym, że Matthew Woodring Stover, twórca takich powieści, jak Punkt Przełomu czy Nowa Era Jedi: Zdrajca, pisze nowelizację Epizodu III: Zemsty Sithów, wie już chyba każdy. Człowiek ten zamieścił na swym blogu, mieszczącym się w tym miejscu, kilka osobistych przemyśleń na temat tworzenia tej pozycji.

Stover twierdzi, że to zajęcie należy do najcięższych, z jakimi musiał się zmierzyć w swym życiu. Jest to jednak dla niego wielce interesujące i kształcące zadanie. Jedną z "miłych niedogodności" dla niego jest fakt, że przy innych powieściach mógł tworzyć historię tak, jak chciał. Tu za to musi trzymać się słowo w słowo ze scenariuszem. Nie jest to łatwe, tym bardziej, że scenariusz nie pokazuje tego dokładnie tak, jak bedzie to ukazane w filmie. Matthew musi postarać się, aby wszystko wyglądało jak najlepiej. Patrząc na to, co dotychczas napisał z powieści, twierdzi, że będzie to bardzo udana nowelizacja. Zresztą tak samo jak film...
KOMENTARZE (20)

Książki

Denning i Allston piszą serie po NEJ

2004-07-26 09:26:00 TFN

Niedawno na Comic-Con zostało ujawnione, iż oboje Aaron Allston i Troy Denning będą pracować nad serią 9 książek, których akcja rozgrywać się będzie po wydarzeniach z Nowej Ery Jedi. Trzeci autor nie został jeszcze ogłoszony. Allston napisze 3 książki, które pojawią się w sklepach w 2006 roku. Wstępny harmonogram serii póki co został bez zmian i będzie wyglądać mniej więcej tak:

Czerwiec 2006 - Hardcover #1
Wrzesień 2006 - Paperback #2
Grudzień 2006 - Paperback #3
Marzec 2007 - Paperback #4
Czerwiec 2007 - Hardcover #5
Wrzesień 2007 - Paperback #6
Grudzień 2007 - Paperback #7
Marzec 2008 - Paperback #8
Czerwiec 2008 - Hardcover #9

Warto dodać, że Denning w przyszłym roku wyda Trylogię po wydarzeniach NEJ, bazującą na teorii mitu Josepha Campbella. Nie wiadomo na ile nowa seria będzie powiązana z NEJ oraz trylogią Denninga, acz pewnie nawiązań będzie trochę, choćby dlatego, że Denning uczestniczy w tworzeniu nowej serii.

Trzeba jednak zaznaczyć, iż nowa seria MIAŁA skupiać się na czasach 4000-1000 lat przed Nową Nadzieją, czyli erze Starej Republiki. W chwili obecnej, po przeniesieniu tej serii w czasy po Nowej Erze Jedi, Sue Rostoni obiecała, iż dostaniemy tylko trylogię w antycznych czasach.

Z komentarzy Michaela Reavesa i wywiadzie ze Steve`em Perrym, można wywnioskować, iż Reaves napisze kolejną serie książek, o których Rostoni wspominała bardzo dawno, czyli trylogię, w czasach po wydarzeniach z Epizodu III. Możliwe, że postacie z duologii Medstar pojawią się w tej serii. Byłby to pewnie zalążek serii, określanej kiedyś jako Rebellion.

Obiecywano też 2 książki będące łącznikiem między nową a starą trylogią. W tym momencie z 18 książek w nowym kontrakcie Del Rey nieznana pozostaje tylko jedna.
KOMENTARZE (23)

Książki

Storm Fleet Warnings

2004-07-25 19:45:00 Freedon Nadd za Volrath

W końcu, po małych problemach kadrowych spowodowanych okresem wakacyjnym, udało się nam jako tako nadrobić zaległości i dziś prezentujemy wam kolejne opowiadanko zamieszczone w dziale Tłumaczenia. Jest to tekst autorstwa Jude Watson zatytułowany "Storm Fleet Warnings" i znajdziecie go w tym miejscu. Oto jego krótki opis:

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi w czasie podróży powrotnej na Coruscant spotykają podejrzany konwój. Ich nieprzyjaciele wyglądają na groźnych, ale wkrótce okazuje się, że starcie osobowości pomiędzy Mistrzem, a jego Uczniem może być jeszcze groźniejsze...

Życzymy miłej lektury i zapraszamy do tego wątku na forum.
KOMENTARZE (8)

Książki

Albumy Epizodu III

2004-07-24 23:19:00 starwars.com

W tym newsie pisaliśmy już o licznym stuffie, który związany ma być z Epizodem 3. Teraz pragniemy rozszerzyć informację dotyczącą albumu E3.

Do każdego filmu z cyklu Star Wars Del Ray publikowało książki pokazujące etap produkcji filmu, projekty, innowacje i zamianę pomysłów George`a Lucasa na obraz filmowy. Ale nigdy te książki nie były tak bardzo związane z tworzeniem Epizodów.

W Epizodzie 3 przygoda za kamerą była dokłądniej, bardziej chronologicznie śledzona niż kiedykolwiek wcześniej. Autor albumów (J.W Rinzler) miał niczym nieograniczony dostęp do całego procesu produkcji i opisał ekscytujące pozakulisowe zdarzenia tego najbardziej chyba oczekiwanego filmu.

Album The Art of Star Wars: Episode III (Sztuka Epizodu 3) pokazuje wiele zaskakujących rysunków koncepcyjnych stworzonych do filmu oraz oficjalny scenariusz autorstwa George`a Lucasa. Artyści Epizodu 3 są tutaj wymienieni obok ich rysunków przedstawiających kostiumy, broń, postacie, storyboardy, rysunki planet i innych.Drugi album - Star Wars: The Making of Episode III (Gwiezden Wojny: produkcja Epizodu 3) pokazuje cały proces tworzenia filmu, od najwcześniejszych projektów powstałych przy pierwszych wersjach scenariusza, poprzez filmowanie w Sydney, aż do dokrętek w Anglii. Pokazuje też pracę magików z Industrial Light and Magic. Można być świadkiem powstawania trzeciej części sagi niemal tak samo, jakby było się osobiście obecnym przy tworzeniu filmu.

Obie te książki, tak jak pisaliśmy wcześniej, mają zostać wydane w USA 2 kwietnia 2005. Co należałoby dodać - The Art of Star Wars: Episode III - w twardej oprawie, a Star Wars: The Making of Episode III - w twardej i miękkiej.

Informacja ta została przytoczona za tym newsem na Oficjalnej.
KOMENTARZE (14)

Książki

Secrets of the Jedi

2004-07-21 18:56:00 StarWars.com


W macru 2005 nakładem wydawnictwa Scholastic pojawi się kolejna powieść Jude Watson pt. "Star Wars: Secrets of the Jedi". Będzie nawiązywała do tradycji powieści Legacy of the Jedi, w której akcja będzie rozbita na wiele lat, ciągnąc się przez pokolenia, nawiązując zarówno do epickich wydarzeń jak i osobistych relacji. Zostanie ona wydana w twardej okładce. Wszystko wskazuje na to, że jest to projekt, wcześniej oznaczony jako "Legacy of the Jedi 2" (więcej >>>).

Przywiązanie jest zabronione, ale pokusa rodzi sie w każdym pokoleniu Jedi. Młody padawan, Obi-Wan Kenobi musiał zmagać się za młodu ze swymi emocjami i uczuciami wobec koleżanki - padawan Siri Tachi. Jego mistrz i mentor, Qui-Gon Jinn doskonale zdaje sobie sprawę z niebezpieczeństw i stara się poinstruować swego ucznia, by koncentrował się na zadaniu.
Lata później, uczeń Obi-Wana, Anakin, ma podobne wątpliwości, a nawet większe. Skywalker w sekrecie pojął za żonę Padme Amidalę, ale Wojny Klonów rozdzielają ich. Obi-Wan, Anakin i Siri muszą uzyskać bardzo cenną technologię, zanim wpadnie w ręce wroga, ale w misji mogą zaszkodzić inne czynniki.

KOMENTARZE (7)

Książki

Labirynt Zła

2004-07-19 13:01:00 StarWars.com


W czasie kiedy Fani wciąż wyczekują na 19 dzień maja 2005 roku, czyli premierę III Epizodu Gwiezdnych Wojen, Del Rey zamierza umilić im okres oczekiwania, wydając kolejną powieść pt. "Labyrinth of Evil" (Labirynt Zła), która dokładnie wprowadzi każdego w początkowe wątki filmu. Ksiązka będzie pełniła podobną funkcje jak "Maska Kłamstw" dla Epizodu I i "Nadchodząca Burza" dla Epizod II, ale tym razem będzie o wiele bardzidziej związana z akcją filmu.

"Labyrinth of Evil" napisał James Luceno, trzymając się wzkazówek i wytycznych od Lucasfilmu. Wszystko po to by zapewnić powieści wprowadzającej zgodność z fabułą E III. Dodatkowo "Labirynt Zła" staranie będzie się odnośsł do trzeciego sezonu Wojny Klonów, które na stacji Cartoon Network już 21 marca 2005 roku. W sumie wraz z serialem, oraz nową serią komiksową stworzą kompleksowy wstęp do Epizodu III.

Anakin Skywalker i Obi-Wan Kenobi wyruszają na ostatnią wspólną misję, przed wydarzeniami z Epizodu III. Wybraniec po raz pierwszy będzie wypełniał zadanie z Kenobim, jako pełnoprawny Rycerz Jedi.
Wojny Klonów powoli dobiegają końca. Śledztwo obu Jedi doprowadza ich do rzekomej kryjówki, owianego mgłą tajemnicy, Dartha Sidiousa, który stoi za wszelkimi mrocznymi zdarzeniami, okrywającymi całą galaktykę. Jednak głębokie poszukiwania staną naprzeciw siecią kłamstw, a także zaskakujących przygód, które stawiają grunt przed epicką hisotorią Epizodu III.

Planowana data wydania "Labyrinth of Evil" w twardej oprawie to 25 stycznia 2005 roku, przez Del Rey Books.
KOMENTARZE (14)
Loading..