TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Murder In Slushtime

2004-08-29 22:40:00 Freedon Nadd

W dziale Tłumaczenia pojawiło się kolejne opowiadanie. Jest to tekst autorstwa Barbary Hambly pt. "Murder In Slushtime" (Morderstwo na Gammorze). Zapraszamy do lektury! Wszystkich, którzy wolą czytac z papieru, infromujemy, że dostępny jest też pdf.
KOMENTARZE (21)

Książki

Tłumaczenia

2004-08-29 14:05:00 Freedon Nadd

Nie tak dawno powstała na Bastionie sekcja zwana Tłumaczeniami. Prezentujemy w niej od czasu do czasu przetłumaczone opowiadania pochodzące z oficjalnej strony Star Wars. Ich autorami są znani pisarze, a tłumaczami fani, którzy chcą dać możliwość przeczytania tych tworów innym, nie znającym języka angielskiego. Dotychczas pojawiły się cztery teksty: Duel (Pojedynek), Equipment (Ekwipunek), Judge`s Call (Los Sędziego) oraz Storm Fleet Warnings (Ostrzeżenie). Już wkrótce następne, tymczasem Freedon Nadd przygotował dla wszystkich zwolenników czytania z papieru, nie ekranu, specjalne wersje pdf które umożliwią łatwy i estetyczny druk. Pliki można ściągnąć poprzez kliknięcie ikonki dyskietki widocznej obok tytułu w spisie opowiadań lub ponad samymi tekstami. Zapraszamy do downloadu!
KOMENTARZE (12)

Książki

Heretyk Mocy III : Spotkanie po latach - UPDATE

2004-08-25 02:07:00 Amber

Jak już pisałem w tym newsie, we wrześniu ukaże się kolejna książka z serii Nowa Era Jedi, poniżej prezentujemy opis z tyłu książki. Poniżej prezentujemy fragment książki w postaci wstępu oraz całego pierwszego rozdziału, który można ściągnąć w wersji pdf z tego miejsca.

Rycerze Jedi robią kolejny krok ku ocaleniu galaktyki. Dla Luke’a Skywalkera i pasażerów „Cienia Jade” żmudne poszukiwania Zonamy Sekot dobiegają końca. Jednak żywa planeta nie zamierza im towarzyszyć w drodze do galaktyki nękanej wojną, wyzyskiem i cierpieniem. Sojusz wisi na włosku. Zagraża mu także atak Yuuzhan Vongów. Han i Leia muszą zapobiec katastrofie.Nowa Era Jedi : Heretyk Mocy III : Spotkanie po latach

PROLOG


Żadna się nie poruszała, żadna się nie odzywała. Obie patrzyły na siebie bez mrugnięcia.
Tahiri wyczuwała, że otacza ją nieznana kraina. Sądząc po sile przyciągania, była ogromna, ale nie na tyle duża, żeby dla obu znalazło się dość miejsca. Młoda Jedi chciałaby odwrócić głowę i omieść spojrzeniem okolicę, żeby zrozumieć tę dziwaczną i niepokojącą sprzeczność, ale nie mogła sobie na to pozwolić. Nie powinna odwracać głowy nawet na sekundę, bo w ciągu tej sekundy mogła utracić chwiejną równowagę energii. Istniało prawdopodobieństwo, że gdyby choćby tylko mrugnęła, rozpłynęłaby się w mrocznej nicości. Mogłaby nigdy nie wrócić... a nie zamierzała do tego dopuścić. Ten świat należał do niej i zamierzała tak trwać, dopóki się nie upewni, że na zawsze zostanie jej własnością. To była tylko kwestia czasu. Musiała jedynie uzbroić się w cierpliwość; musiała być silna.
Już wkrótce, powiedziała sobie. Już niedługo wszystko się skończy. Jeszcze chwila...
Ale ta chwila wydawała się równie długa, jak głęboka otaczała ją ciemność. Ciągnęła się w przeszłość aż do eksplozji, która dała początek wszechświatowi, i w przyszłość do czasu, kiedy wieczność pozbawi ciepła wszystkie gwiazdy. Nie żeby miało to jakiekolwiek znaczenie. Tahiri zamierzała wytrzymać tysiąc takich chwil, aby uzyskać pewność, że otaczający ją świat nie dostanie się we władanie Riiny.
Tak. Właśnie o to chodziło. Riina. Tak brzmiało imię tej drugiej dziewczyny. To ona chciała unicestwić Tahiri, chciała pozbawić ją tego świata. Młoda Jedi wyczuwała zamiary obcej dziewczyny równie wyraźnie jak swoje.
Nie poddam się, pomyślała stanowczo.
Nazywam się Tahiri Veila i jestem rycerzem Jedi!
A ja nazywam się Riina i należę do domeny Kwaad, odparła obca dziewczyna. Ja także nie zamierzam się poddawać.
Po tych słowach zwierciadlane odbicie Tahiri w końcu się poruszyło... jej ręka powędrowała do boku i odpięła od pasa rękojeść świetlnego miecza.
Świetlny miecz, nie amphistaff, pomyślała Tahiri. Riina nie tylko chciała przywłaszczyć sobie wszystko, co należało do Tahiri, ale zamierzała także walczyć tym, co stanowiło jej własność. Rzucany przez energetyczną klingę blask ujawnił niektóre szczegóły otaczającego ją krajobrazu. Po jednej stronie ciągnął się spieczony skalisty grunt, a po drugiej ziała ciemność straszliwej przepaści... pustka, która przyciągała Tahiri coraz bliżej na skraj urwiska. Sądząc po przerażonym spojrzeniu Riiny, ją także wabiła ta sama pustka. Jeden nieostrożny ruch i któraś mogła wpaść w objęcia wiekuistej nicości, pozostawiając rywalce pogrążony w ciemności świat, na którym obu tak bardzo zależało.
Na myśl o tym Tahiri poczuła, że ogarnia ją jeszcze większe zdecydowanie. Stanowczym ruchem przycisnęła guzik na obudowie świetlnego miecza. Energetyczna klinga wysunęła się z charakterystycznym skwierczeniem i pomrukiem; echo tego dźwięku poniosło się po całej okolicy.
Rywalki zaczęły powoli zbliżać się do siebie. W końcu dwie smugi światła energetycznych ostrzy zetknęły się i zlały w jedną. Tahiri i Riina stanęły twarzą w twarz naprzeciwko siebie. W tej samej chwili każda uniosła klingę miecza i opuściła ją na głowę przeciwniczki. Ostrza zetknęły się w powietrzu ze złowieszczym sykiem, a w ciemności trysnęły fontanny iskier...
O trzecim Heretyku porozmawiaj na Forum.
Recenzja tej książki znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (30)

Książki

The Cestus Deception w Polsce

2004-08-24 12:20:00 A.Jagiełowicz (PAJ) na Alderaanie


W ubiegły weekend, na zlocie Fanów Gwiezdnych Wojen w Sosnowcu, członkini Rady Polskiej Akademii Jedi, Aleksandra Jagiełowicz udzieliła redaktorom Bastionu pewnej informacji.
Otóż Pani Jagiełowicz będzie tłumaczyć powieść „The Cestus Deception”, na co jest bardzo mała czasu, gdyż ma się ona ukazać prawdopodobnie w styczniu 2005 roku. Autorem książki jest Steven Barnes, a fotookładki Steve Anderson.
Akcja powieści dzieje się rok po bitwie o Geonosis.
Recenzje „The Cestus Deception” możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (11)

Książki

Powieść E3: Revenge of the Sith

2004-08-19 16:51:00 Matthew Woodring Stover

Matthew Woodring Stover (Punkt Przełomu, NEJ: Zdrajca) - autor poczytnych powieści, który został wybrany w zeszłym roku przez wydawnictwo Del Rey do napisania nowelizacji trzeciej części Gwiezdnych Wojen, poinformował na swojej stronie, że we wtorek 17 sierpnia dostarczył [do wydawnictwa] gotowy rękopis książki REVENGE OF THE SITH.

Dopóki ludzie z LucasFilm Limited i wydawnictwa Del Rey nie przekażą mu swojej listy ewentualnych poprawek, Matthew m.in. ma zamiar odpocząć, pooglądać telewizję, czy też zabrać się za czytanie książek nie związanych z Gwiezdnymi Wojnami...
KOMENTARZE (23)

Książki

SW : NEJ : Heretyk Mocy III : Spotkanie po latach

2004-08-18 06:44:00 Amber

Wydawnictwo Amber zapowiada wydanie na początku września Star Wars : NEJ: Heretyk Mocy III : Spotkanie po latach, będzie to siedemnasty tom z serii NEJ i zaraz ostatni tom Heretyka Mocy autorstwa Seana Williamsa & Shanea Dixa (tyt. org.: Star Wars : TNJO : The Force Heretic III : Reunion). Więcej informacji na temat książki można przeczytać w tym linku.


O trzecim Heretyku porozmawiaj na Forum.
KOMENTARZE (12)

Książki

Książki ze Starej Republiki

2004-08-09 12:36:00 StarWars.com

Sue Rostoni na forum oficjalnej powiedziała, że w chwili obecnej w planach są dwie książki osadzone w czasach Starej Republiki. Będą wydane w twardych okładkach, a napisze je dwóch różnych autorów. Póki co, dokładne ramy czasowe zarówno wydania, jak i sprecyzowania okresu, podobnie jak postaci nie są jeszcze określone. Dla przypomnienia, wcześniej wspominano o trylogii w czasach Starej Republiki.

Z innych informacji Sue Rostoni potwierdziła, że bardzo przydają się w książkach "Osoby Dramatu", więc w serii 9 książek po NEJ, właśnie tego powinniśmy się spodziewać. Prawdopodobnie dostaniemy też znany z wydań Skylarka - glosariusz na końcu książki.
KOMENTARZE (7)

Książki

Plany Del Rey na 2006

2004-08-06 11:14:00 StarWars.com

Na forum oficjalnej pojawiło się kilka ciekawych informacji o książkach. W lutym 2006 zostanie wydany na razie nie określony Hardcover. W maju 2006 zobaczymy pierwszą książkę Michaela Reavesa pt. "Coruscant Nights". Nie będzie to trylogia, tylko 3 książki koncentrujące się na tych samych postaciach. Kolejne pojawią się w maju 2007 i maju 2008. Będą to paprbacki. "Coruscant Nights" będzie dziać się kilka miesięcy po ROTS.

W czerwcu zobaczymy pierwszą książkę z nowej serii po NEJ - hardcover.
Będzie ona trochę powiązana z trylogią Denninga. We wrześniu będzie druga z tej serii, już paperback. W październiku 2006 zobaczymy kolejny, bliżej nie określony hardcover, natomiast w grudniu kolejny paperback - 3 powieść z serii po NEJ.

Kolejna powieść Timothy'ego Zahna najpewniej będzie mieć tytuł "Star Wars: Outbound Flight", gdyż opowiada właśnie o wyprawie międzygalaktycznej.
KOMENTARZE (5)

Książki

Bohaterowie Dark Nest & bitwy Wojen Klonów

2004-08-05 08:31:00 StarWars.com

Sue Rostoni zdradziła kolejne informacje na temat przyszłorocznej trylogii Troya Denninga, pt. "Dark Nest". Otóż poza Raynarem, który ma być jedną z głównych postaci trylogii, pojawią się na pewno Jacen i Jaina. A także wiele postaci z NEJ, gdyż seria dzieje się po NEJ, czyli Lowbacca, Luke, Mara, Leia, Han, Alema, Tesar. Być może też kilku Chissów.

Inne pytanie dotyczyło Wojen Klonów. Shelly Shapiro odpowiedziała na zarzuty odnośnie braku wielkich bitew w serii Wojny Klonów. Wielkiej bitwy możemy się spodziewać dopiero w powieści "Jedi Trial". Niestety pisząc książkę bardzo ciężko dorównać pracy magów z ILMu, ale Shelly wierzy, że dwóm wojskowym, którzy piszą tę książkę, uda się osiągnąć znakomity rezultat.

Tymczasem na TFNie pojawił się link do fragmentu "Jedi Trial", który można przeczytać na stronie Random House.
KOMENTARZE (14)

Książki

W Amberze zima

2004-08-04 11:12:00 Amber

Na oficjalnej stronie Amberu znalazły się zapowiedzi na sierpień. Podobnie jak to było w poprzednich latach i w tym roku, sierpień nie przyniesie nam żadnej nowej pozycji. Ma natomiast być wznowiony Słowniczek Najpopularniejszych Zwrotów w językach Galaktyki Gwiezdnych Wojen autorstwa Bena Burtta. Reasumując w ciągu pierwszych 8 miesięcy tego roku Amber zaserwował nam 3 nowe książki (Eskadrę Widm, Żelazną Pięść i Uchodźcę), jeden komiks w dwóch częściach (Związek) oraz wznowienia (Słowniczka i trylogii Zahna).
Jedyną zmianą jest z pewnością nowa okładka.

O sierpniowym urlopie od Gwiezdno Wojennych pozycje w Amberze można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (11)

Książki

Tytuły trylogii po Nowej Erze Jedi objawione

2004-08-03 14:56:00 TFN

Na forum oficjalnej pojawiło się kilka ciekawych wątków po Comic-Conie, a w innych na nowo zawrzało. Jedną z nowych informacji było ujawnienie przez Sue Rostini tytułów kilku nadchodzących powieści rozgrywających się po wydarzeniach z Nowej Ery Jedi, które stworzą trylogię bazującą na mitologii Campbeliańskiej, a ich autorem będzie Troy Denning.

Tytuł Trylogii:

- Star Wars: Dark Nest

Pierwsza książka:

- The Joiner King

Druga książka:

- The Unseen Queen

Trzecia książka:

- The Swarm War

Wszystkie trzy tytuły mają charakter niczym literatura fantasy.
Sue Rostoni dodała jeszcze, że trochę rozczarowało ją to, iż nikt na Comic-con nie zapytał jej, o te tytuły. Dodała również, że jedną z głównych postaci będzie Raynar, młody Jedi z Alderaanu, pamiętany z serii "Młodzi Rycerze Jedi", a także z powodu bardzo charakterystycznych kolorowych strojów. Okładki i oficjalne info pojawią się dopiero za jakiś czas.
KOMENTARZE (24)

Książki

Steven Barnes wraca do Gwiezdnej Sagi?

2004-08-03 14:54:00 LS za Forum TFN

Zgodnie z tym, co napisał Steven Barnes na forum TheForce.Net, pracuje on obecnie nad kolejnym projektem gwiezdno-wojennym. Na razie nie wiadomo, czy jest to opowiadanie, czy powieść, acz większe szanse są na to, że będzie to jedno z opowiadań do któregoś z najbliższych numerów Insidera. Steven Barnes napisał książkę "The Cestus Deception" (2 pozycja z serii Wojny Klonów) oraz e-booka "The Hive", osadzonego tuż przed "Cestusem". Nie wiadomo czego dotyczy jego projekt, ale być może będzie powiązany z tym co Barnes już stworzył, czyli Wojnami Klonów.
KOMENTARZE (2)

Książki

Jedi Quest #9: The False Peace

2004-08-03 14:36:00 TFN

Seria Jedi Quest zbliża się ku swojemu końcowi. W USA właśnie pojawił się w sprzedaży dziewiąty i przedostatni zarazem tom serii pt. "The False Peace". Autorką już tradycyjnie jest Jude Watson, a powieść wydało wydawnictwo Scholastic. Więcej o dziewiątym tomie pisaliśmy tutaj.
KOMENTARZE (4)
Loading..