TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Medstar 2 w USA

2004-09-30 14:26:00 StarWars.com

Powoli przemija szał wokół trylogii na DVD. W USA pojawiły się jak na zawołanie młodzieżowe adaptacje klasycznych filmów wydawnictwa Scholastic. Choć miały się pojawić dopiero w przyszłym miesiącu, niemrawo w ograniczonych ilościach pojawiały się już pod koniec sierpnia, jednak dopiero teraz ruszyły na podbój rynku. O pozycjach tych pisaliśmy tutaj.

Nie jest to jedyna nowa pozycja. Pojawił się także drugi tom dylogii Medstar - zatytułowany "Jedi Healer". Recenzję pierwszej części możecie przeczytać tutaj.
KOMENTARZE (5)

Książki

Zapowiedzi Amberu na październik

2004-09-28 10:41:00 LS

Według broszury reklamowej Amberu, 20 października powinna się ukazać kolejna gwiezdno-wojenna pozycja - VII tom cyklu X-wingi pt "Rozkaz Solo" Aarona Allstona.

Superniszczyciel "Żelazna Pięść" umknął przed zagładą, a razem z nim największy wróg Nowej Republiki - Zsinj. By go dopaść, Eskadra Łotrów musi sprzymierzyć się z jedynym człowiekiem, który potrafi pokonać Zsinja, tocząc z nim własną batalię - z Hanem Solo.

Według broszurki cena detaliczna to 29,80 a książka ma mieć 304 strony.
KOMENTARZE (19)

Książki

"Spotkanie po latach" już w sprzedaży

2004-09-27 16:43:00

W warszawskich Empikach przy ul. Nowy Świat i Marszałkowskiej, można już nabyć tom XVII z serii Nowa Era Jedi : Heretyk Mocy III : Spotkanie po latach w cenie 34.80 zł.

Więcej informacji na temat książki można zdobyć klikając w ten link.


O trzecim Heretyku porozmawiaj na Forum.
KOMENTARZE (16)

Książki

Plany Amberu na najbliższe miesiące

2004-09-16 16:36:00 Freedon Nadd

Freedonowi udało się dowiedzieć w Amberze co planują wydać w najbliższych miesiącach.

W okolicach 27 września 2004 powinien pojawić się Heretyk Mocy 3: Spotkanie po latach (można przeczytać tam pierwszy rozdział!!). Prawdopodobnie koło 11 października 2004 pojawi się 7 tom X-wingów - Dowódca Solo Listopad 2004 - XVIII tom Nowej Ery Jedi - Ostateczne Proroctwo Grudzień 2004 - Wojny Klonów. Spisek na Cestusie Styczeń 2005 - Wojny Klonów. Medstar 1: Battle Surgeons Luty 2005 - Wojny Klonow. Medstar 2: Jedi Healer.

Na razie nie ma żadnych realnych planów w przypadku The Unifing Force czy "Survivor's Quest". Przed "Zemstą Sithów" powinniśmy też jeszcze zobaczyć "Wojny Klonów. Jedi Trial" oraz "Labyrynth of Evil". A także pewnie samą nowelizację III eEizodu.

Dobrą wiadomością jest to, że wygląda, iż do tłumaczenia powieści SW powraca Maciej Szymański, dzięki czemu w przyszłym roku powinniśmy mieć mniej zastojów niż teraz.

O planie wydawniczym Amberu można porozmawiać tutaj.
KOMENTARZE (16)

Książki

Seria Po NEJ

2004-09-16 14:27:00 StarWars.com

Del Rey Books wraz z LucasBooks niebawem rozpoczną ekplorację czasów po Nowej Erze Jedi. Pojawią się książki z nowymi przygodami Luke'a Skywalkera, Hana Solo, księżniczki Lei a także Jainy i Jacena Solo oraz Bena Skywalkera. Seria po NEJ była już wcześniej zapowiadana, tym razem ogłoszono między innymi trzeciego autora, a raczej autorkę. Otóż obok Aarona Allstona i Troja Denninga, trzecią współautorką serii będzie Karen Traviss. Każde z nich napisze po jednym hardcoverze i dwóch paperbackach.

Aaron Allston jest jednym z bardziej popularnych pisarzy tworzących w SW. Jest doskonale pamiętany z serii X-wing (Eskadra Widm, Żelazna Pięść czy mający się ukazać w przyszłym miesiącu Dowódca Solo oraz Starfighters of Adumar) a także Nowej Ery Jedi (Powrót Rebelii i Twierdza Rebelii. To właśnie on rozpocznie serię hardcoverem wydanym w czerwcu 2006.

Karen Traviss jest dziennikarką i byłą korespondentką ds. obrony, która służyła zarówno w Królewskich Morskich Służbach Pomocniczych a także Armii Terytorialnej Zadebiutowała niedawno, bo w roku 2004 powieścią "City of Pearl", która została uznana przez krytyków. 26 października 2004 pojawi się jej pierwsza gwiezdno-wojenna powieść "Hard Contact" związana z grą Star Wars: Republic Commando.

Troy Denning jest autorem wchodzącej w skład Nowej Ery Jedi powieści Gwiazda po Gwieździe a także uznanej przez fanów Zjawy z Tatooine. Obecnie pracuje też nad trylogią, która także dzieje się po Nowej Erze Jedi. Denning zakończy nową serię w czerwcu 2009 [być może wkradł się tu błąd na oficjalnej, bo wcześniej mówiono o kontrakcie do roku 2008 włącznie, w którym to miała być zakończona ta seria. Według wcześniejszych informacji ostatni tom serii Po-NEJ wydany w twardej oprawie miał się ukazać w czerwcu 2008 roku.
KOMENTARZE (21)

Książki

Inside the Worlds of Star Wars Trilogy w USA

2004-09-09 07:46:00 TFN


Gorączka wokół trylogii rozpoczyna się na dobre. W USA na dniach pojawił się w sklepach album "Inside The Worlds of Star Wars Trilogy" wydany przez DK Publishing. Autorem tej pozycji jest doświadczony już autor gwiezdno-wojenny - James Luceno, ale nie obyło się bez konsultacji, ze strony Curtis Santon. Ilustrację do albumu zrobili Hans Jenssen i Richard Chasemore. W książce tej znajdziemy opisy i ilustrację do następujących lokacji:
Tatooine
Speeder Luke'a
Skoczek T-16
Farma Larsów
Stacja Tosche
Chatka Bena
Mos Eisley
Kantyna
Gwiazda Śmierci
Świątynia na Yavinie
Hoth
Baza Echo
Działo jonowe
Dagobah
Chałupa Yody
Miasto w Chmurach (ze szczegółami)
Pałac Jabby wraz z salą tronową
Endor
Wioska Ewoków
Gwiazda Śmierci II oraz komnata Imperatora
Mostek Executora

Pozycja ta mocno przypomina znane w Polsce Niesamowite przekroje, ale koncentruje się na miejscach. Zapowiedź tego albumu możecie przeczytać tutaj.
Nie jest to pierwszy przewodnik po światach. W USA ukazał się takowy po Ataku Klonów ( więcej >>>), a także związany z Mrocznym Widmem. W Polsce nie doczekaliśmy się ich publikacji.
KOMENTARZE (11)

Książki

Interludium na Corphelionie

2004-09-04 18:30:00 Freedon Nadd

W zeszłym roku na walentynki, wydawnictwo Del Rey opublikowało na swojej stronie opowiadanie Troy'a Denninga „Corphelion Interlude”, którego akcja rozgrywa się 8 lat po bitwie o Yavin. Następnie historyjka ta została dodana wraz z "The Forest Apart" do książki "Tatooine Ghost" (w wersji paperback).
Dziś opowiadanko to możecie przeczytać na Bastionie w polskiej wersji językowej - autorem tłumaczenia jest Piotr "Xav Skywalker" Łuczuk, a poprawki naniósł Paweł "Fett" Borawski. Dostępna jest także wersja pdf - gotowa do druku.

(Poprzednie historyjki znajdziecie w dziale tłumaczenia).
KOMENTARZE (5)

Książki

Del Rey potwierdza oficjalnie część planów na lata 2006-2008

2004-09-02 07:54:00 StarWars.com

Wydawnictwo Del Rey ciągle pracuje koncepcyjnie nad tym, co ukaże się w latach 2006-2008. W nocy na oficjalnej stronie Gwiezdnych Wojen zapowiedziano kilka rewelacji na temat tego kontraktu.

W lutym 2006 ukaże się kolejna książka Jamesa Luceno, autora Maski Kłamstw, Próby Bohatera, Zmierzchu Jedi, a także mającej pojawić się w przyszłym roku książki wprowadzenia do Epizodu III - "Labyrith of Evil". Akcja kolejnej powieści będzie się działa kilka tygodni po Epizodzie III, a sama powieść zostanie wydana w twardej oprawie.

Swój gwiezdno-wojenny debiut będzie miał Drew Karpyshyn, pisarz różnie oceniany, ale lepiej ceniony jako współtwórca gier takich jak "Baldur's Gate II: Cienie Amn", "Tron Baala" (tu również zajął się wersją książkową), a także Knights of the Old Republic (którą chciał nowelizować). Zresztą dostanie prawie to co chciał, gdyż jego powieść zostanie osadzona właśnie w czasach Starej Republiki. Wydana w twardej okładce powinna pojawić się w październiku 2006.

W roku 2007 ponownie zobaczymy powieść Timothy'ego Zahna. W lutym pojawi się powieść w twardej okładce osadzona gdzieś pomiędzy Epizodem IV i V. Zahn zdobył sobie rozgłos trylogią Thrawna a także jej kontynuacjami. Obecnie pracuje nad powieścią o Projekcie Wyprawy Międzygalaktycznej.

W październiku 2007 pojawi się kolejna powieść (w twardej oprawie) osadzona w czasach Starej Republiki. Tym razem autorką będzie Elizabeth Hand, w Polsce raczej nie znana, ale to ona obecnie piszę książeczki Scholastica z serii Boba Fett, opowiadające o przygodach młodego łowcy podczas Wojen Klonów.

Mimo, że podano to do publicznej wiadomości, wiele rzeczy może się jeszcze zmienić. Na koniec małe podsumowanie kontraktu na lata 2006-2008.

Luty 2006 - Hardcover, Jamesa luceno, tuż po ROTS
Maj 2006 - Paperback, Coruscant Nights #1 Michaela Reavesa (też tuż po ROTS)
Czerwiec 2006 - Hardcover, seria Po-NEJ #1 (pisana przez Denninga, Allstona i nieznanego jeszcze autora)
Wrzesień 2006 - Paperback ,seria Po-NEJ #2
Październik 2006 - Hardcover, Drew Karpyshyn, w czasach Starej Republiki
Grudzień 2006 - Paperback, seria Po-NEJ #3
Luty 2007 - Hardcover, Timothy Zahn między ANH i TESB
Marzec 2007 - Paperback, seria Po-NEJ #4
Maj 2007 - Paperback, Coruscant Nights #2 Michaela Reavesa
Czerwiec 2007 - Hardcover, seria Po-NEJ #5
Wrzesień 2007 - Paperback, seria Po-NEJ #6
Październik 2007 - Hardcover, Elizabeth Hand, w czasach Starej Republiki
Grudzień 2006 - Paperback, seria Po-NEJ #7
Luty 2008 - Hardcover, jeszcze nie wiadomo czego będzie dotyczył
Marzec 2008 - Paperback, seria Po-NEJ #8
Maj 2008 - Paperback, Coruscant Nights #3 Michaela Reavesa
Czerwiec 2008 - Hardcover, seria Po-NEJ #9
Listopad 2008 - Hardcover, jeszcze nie wiadomo czego będzie dotyczył

Dwie książki w twardej oprawie na razie nie zostały przypisane nawet do ery. Sue Rostoni stwierdziła, że wyjdzie to w czasie kontraktu, być może jeśli powieść z czasów Starej Republiki się sprawdzi, obie właśnie tam zostaną umiejscowione.
KOMENTARZE (12)
Loading..