TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Chodząc po labiryncie Jamesa Luceno

2005-01-28 23:51:00 Resztki Imperium za StarWars.com

     Na oficjalnej pojawił się niedawno wywiad z Jamesem Luceno, autorem "Labyrinth of Evil", powieści będącej wstępem do Epizodu III. Powieść ta zawierająca całe mnóstwo cennych informacji prosto od Lucafilmu, będzie doskonałym preludium do Epizodu III Gwiezdnych Wojen.
     Obi-Wan Kenobi i Anakin Skywalker wyruszają w ich ostatnią wspólną misję, przed wydarzeniami z ROTS. Będzie to pierwszy przydział Wybrańca, już jako pełnoprawnego Rycerza Jedi towarzyszącego Obi-Wanowi. Wojny Klonów zmierzają ku końcowi, a śledztwo Jedi doprowadza do odnalezienia lokalizacji Dartha Sidiousa, od dawana podejrzewanego o uknucie wszelkich mrocznych spisków, które pochłonęły galaktykę. Ale takie poszukiwania prowadzi do sieci kłamstw i rozpoczyna przygodę, której główną częścią jest Epizod III.
     Powieść dzieje się w ostatnim miesiącu Wojen Klonów i doprowadza bezpośrednio do początkowych momentów "Zemsty Sithów". Zawiera akcję i historię bohaterów, której George Lucas nie miał ani czasu, ani możliwości umieścić w filmie. Ważnym elementem jest to, że powieść ta rozwiązuje kilka spraw, które pozostały nierozwikłane w "Ataku Klonów". Na pytanie, czy publiczność, która nie czytała tej powieści, będzie miała gorszy odbiór filmu, Luceno cytuje słowa Sue Rostoni, która twierdzi, że fanom jakoś nie przeszkadzało to, że nie wiedzieli jak dokładnie plany Gwiazdy Śmierci wpadły w ręce księżniczki Leii. Autor jednak dostrzega to, że w zasadzie każdy film z cyklu rozpoczyna się w środku jakiejś akcji, pozostawiając gdzieś niedopowiedzenia dla samych oglądających, by odgadli, coś sugerowali.
     Jednak z samej możliwości wypełnienia tej luki, James Luceno skorzystał prawie natychmiast.
     Pracując nad powieścią, autor miał okazję nie tylko przeczytać pierwszą wersję scenariusz, ale też był informowany na bieżąco o wszystkich zmianach, praktycznie aż do samego końca prac nad książką. Przeczytał też adaptację powieściową filmu autorstwa Stovera, a także - ponieważ pracuje nad Słownikiem Obrazkowym z Epizodu III miał dostęp do obrazków, miniatur, często rozmawiał też z Sue Rostoni, Pablo Hidalgo (kronikarz Epizodu III) oraz Jonathanem Rinzlerem (autor książki Jak powstawał film) a także niezliczoną rzeszą innych pracowników. Ale mimo to, Labirynt zawiera kilka mniejszych błędów związanych z ciągłością opowieści.
     Zaczyna się po wydarzeniach “Jedi Trial” I “Yoda: Dark Rendezvous”. Anakin Skywalker został już rycerzem Jedi, a Mistrz Obi-Wan Kenobi stał się członkiem Rady Jedi. Separatyści zostali wypchnięci z jądra galaktyki i wojna toczy się praktycznie wszędzie. Oblężenie Zewnętrznych Rubierzy trwa od czterech miesięcy, a Anakin i Padme nie widzieli się od dłuższego czasu. Powieść koncentruje się na Anakinie i Obi-Wanie jako wojownikach i bliskich przyjaciołach. Pierwsza część ksiażki to seria przygód, podczas których zbierają cenne informacje, wykorzystywane w drugiej części powieści, która jest przygotowaniem sceny dla otwierającej sekwencji filmu “Zemsta Sithów”.
     Niektórzy spodziewają się w Wojnie Republiki nawiązania do zachowania USA w obecnych wojnach, ale z pewnością się rozczarują. Lucas od dawna mówi, że chce by prequele były filmami o tym jak demokracja upada i staje się dyktaturą. Ale galaktyczna polityka, czy nawet wojna, to tylko tło dla postaci. Gwiezdne Wojny to przede wszystkim saga rodu Skywalkerów, o upadku i odkupieniu, a także paktowaniu ze złem. Luceno spodziewa się, że większość scen politycznych z „Zemsty” i tak zostanie wycięta z filmu, mimo, że pojawią się w nowelizacji, a może nawet w dodatkach na DVD. Ważna natomiast jest relacja pomiędzy Anakinem i Obi-Wanem, która ewoluowała przez filmy i powieści od „Mrocznego Widma”. W „Labiryncie zła” zobaczymy pewną zazdrość Anakina. Kenobi obawia się, że nie udało mu się wytłumaczyć Anakinowi groźby poddawania się gniewowi, a także że nie udało mu się go przekonać do dystansu emocjonalnego z Padme. Boi się także o rosnący wpływ Kanclerza Palpatine’a na Anakina. Anakin jest rozdarty pomiędzy byciem Jedi takim, jakim widzi go Obi-Wan, a byciem Wybrańcem. Najgorsze, że on tak naprawdę chce i jednego i drugiego, w rezultacie odczuwa, że Jedi tylko go powstrzymują. Co więcej, przestaje wierzyć, że Jedi mogą wygrać tę wojnę. Chciałby by Senat po prostu podążył za przywództwem Palpatine’a.
     Obi-Wan obawia się tego, co czuje Anakin wobec Padme, bo tam zaczyna się już przywiązanie, a to jest swoistą drogą do strachu, złości i cierpienia. Padme to nie tylko żona dla Anakina, ale jest też namiastką matki, więc każde zagrożenie jej ma niszczący efekt na Anakina. To co stało się na Tatooine w AOTC to dopiero początek.
     Innym wątkiem powieści są Jedi, którzy zapomnieli, że zło po prostu istnieje, a ich mandatem jest utrzymywanie równowagi między dobręm i złem. Byli zadowoleni z siebie zbyt długo, w rezultacie stracili kontrolę nad sytuacją. Wciąż widzieli w Dooku tylko politycznego idealistę, choć nie udało się go odwieść od stworzenia Ruchu Separatystów czy stworzenia armii, a na dodatek dali się zwieść Palpatine’owi. Co gorsza, mimo wszystko pokładali olbrzymie nadzieje w Wybrańcu. Tymczasem Sidious, niejako kontynuując 1000 letnią tradycję Sithów, przyglądał się Jedi bardzo uważnie, czerpiąc siłę z ich doświadczeń.
     A Dooku, cóż on zaczynał od tego, że chciał zreformować Republikę. Zwiódł go fakt, że Jedi odwrócili się od swych ideałów. Dooku wszedł na drogę władzy, która skusiła go w rezultacie na Ciemną Stronę. W wieku 83 lat, Dooku jakby zaczynał tracić swoją pamięć, a już w ogóle zapomniał o ważnej lekcji z historii Sithów – zdradzie, która niejednokrotnie odgrywała ważną rolę w stosunkach ucznia i mistrza. Dooku tego nie dostrzegł. Nie dostrzegł także tego, że Sidious powoli rekrutuje Anakina mimo, iż wie, że tylko dwóch Sithów jest w stanie koegzystować, a trzeci przynosi problemy.
     W powieści ważną rolę odegra też generał Grievous, który był zaciętym wojownikiem jeszcze zanim został przetworzony w cyborga, co było rezultatem jego wypadku. Jako Najwyższy Dowódcza Sił Separatystów, Grievous jest o wiele bardziej przebiegły, niż rada Separatystów. Jak nikt, potrafi wykorzystać armię droidów. Był szkolony w szermierce na miecze świetlne przez samego Dooku, ma też podkomendną kadrę durastalowych MagnaGwardzistów. Dzięki temu jest nie tylko postrachem dla szturmowców klonów, ale też Jedi. Ma też wadę, którą jest jego bardziej tchórzliwa strona - Generał lubi nad sobą się użalać.
     W dedykacji powieści wspomnieni zostali Ian Fleming, autor serii o Jamesie Bondzie oraz Thomas Pynchon, mistrz postmodernistycznej paranoi. Obaj autorzy mieli wielki wpływ na Jamesa Luceno, gdy był nastolatkiem. Podobnie jak Carlos Caastaneda czy Eric von Danieken. Z Fleminga Luceno czerpie coś, co nazywa drogą przygodowej podróży. Pynchona uznaje za wspaniałego kompana w tych przygodach.
     Obecnie Luceno zabrał się za pisanie kolejnej książki z cyklu „Gwiezdne Wojny”. Będzie to „Star Wars: Dark Lord”, koncentrująca się na postaciach Dartha Vadera i Dartha Sidiousa, a także kilku Jedi, którym udało się przetrwać film. Powieść będzie stanowiła swoistą trylogię z „Labiryntem Zła” i "zemstą Sithów" Stovera, zacznie się jednak tuż przed tym, gdzie kończy się film i będzie się dziać przez kolejny miesiąc lub dwa. Prawdopodobnie na tym Luceno skończy swą przygodę z Gwiezdną Sagą, na jakiś czas. Gwiezdne Wojny zajęły mu w praktyce sześć ostatnich lat, przez co nie miał czasu koncentrować się na innych, własnych projektach. A kiedy nie pisze, zajmuje się archeologią, graniem na basie a także stolarstwem.


KOMENTARZE (10)

Książki

E-booki idą w odstawkę

2005-01-28 23:49:00 Resztki Imperium

Jakiś czas temu Sue Rostoni na forum oficjalnej wspomniała o jednej rzeczy. A mianowicie o tym, że program e-booków, które będą poprzedzać każde wydanie książek w twardej okładce, został odłożony na półkę. Nie wiadomo tylko czy na jakiś czas, czy już w ogóle. Sam program skończy się wydaniem Ilezji w wersji papierowej wraz z wydaniem powieści "The Joiner King".
KOMENTARZE (3)

Książki

Bohater Cartao 3: Upadek Bohatera

2005-01-28 20:18:00 Quother i Volrath

     Dziś w dziale tłumaczenia, za sporym opóźnieniem spowodowanym lenistwem redaktorów pojawiła się trzecia i ostatnia część Bohatera Cartao - trylogii Timothy'ego Zahna mającej miejsce podczas Wojen Klonów. Poznamy w niej zakończenie bojów o fabrykę "Spaarti Creations". Tłumaczenie możecie przeczytać i ocenić w tym miejscu.
     O samym dziale natomiast można porozmawiać na forum. Czytelników przepraszamy za takie opóźnienie i obiecujemy poprawę!
KOMENTARZE (1)

Książki

MedStar II: Uzdrowicielka Jedi

2005-01-28 17:57:00 Wydawnictwo Amber

Na stronie internetowej Wydawnictwa Amber pojawił się już pełny opis, oraz okładka drugiej części duologii MedStar. Jej podtytuł to "Uzdrowicielka Jedi", tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki.

Podczas wojny Republiki z separatystami załoga mobilnego szpitala polowego musi zmierzyć się ze szpiegiem wroga i zabójcą przestępczego syndykatu.
KOMENTARZE (9)

Książki

Rozmowa z Andrzejem Syrzyckim

2005-01-26 13:02:00

O Andrzeju Syrzyckim, jako tłumaczu krążą różne opinie. Jedne mniej lub bardziej zasłużone. Jednak nie można przejść obok jego dokonań obojętnie. To właśnie on przetłumaczył na język polski blisko pięćdziesiąt książek i komiksów Star Wars, co jest nie małym osiągnięciem. To właśnie dzięki niemu poznaliśmy i mogliśmy się cieszyć "Zjawą z Tatooine", wciągnąć się w "Eskadrę Widm", poznać wszechświat Kevina J. Andersona czy prześledzić prawie połowę książek z cyklu NEJ. Żaden inny polski tłumacz Gwiezdnych Wojen, nie może poszczycić się tak licznymi referencjami. Można powiedzieć, że Andrzej Syrzycki stał się nie tylko tłumaczem, ale pewną ikoną Gwiezdnych Wojen w Polsce, gdyż to w większości on tworzy nowe słowa i nadaje Polskie odpowiedniki dla większości neologizmów, które mają jak najwierniej oddać ich oryginalne znaczenie. Dziś prezentujemy wywiad z nim, który jest dostępny tutaj.

Natomiast o tłumaczeniach Pana Syrzyckiego, możecie porozmawiać w tym miejscu.
KOMENTARZE (20)

Książki

Zemsta Sithów jak powstawał film

2005-01-26 11:53:00 Resztki Imperium

2 kwietnia 2005 pojawi się album “The Making of Star Wars Episode III Revenge of the Sith” (“Zemsta Sithów jak powstawał film”). Film będzie punktem zwrotnym w największej epickiej sadze SF wszechczasów. Album zaś ukaże całą masę szczegółów jego produkcji.

Album będzie zawierał całą masę nigdy nie opublikowanych wcześniej zdjęć i wywiadów z twórcami (ekipa filmowa, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych, a także Georgem Lucasem i Rickiem McCallumem). Da to niezwykłą możliwość by spojrzeć na film z drugiej strony, okiem tych którzy przyczynili się do jego powstania. J.W. Rinzler, autor tej pozycji, a także starszy edytor w Lucasfilm, miał dostęp do każdego etapu produkcji od tworzenia konceptów na Skywalker Ranch, przez kręcenie filmu w Studiach Foxa w Australii, aż do montażu. Rinzler ukaże w szczegółach, proces tworzenia monumentalnego zakończenia trylogii, który trwał ponad trzy lata.

Czytelnik będzie mógł się z tej pozycji dowiedzieć o:

 • szczegółach pracy departamentów konceptów, animacji oraz ILMu mającej na celu stworzenie spektakularnej sekwencji otwierającej film, prawdopodobnie największej Gwiezdnej Wojny wszechczasów.

 • poznać genezę powstania nowego złego – Generała Grievousa, od pierwszych szkiców.

 • dowiedzieć się, jak George Lucas i Rick McCallum musieli podejmować trudne decyzję, pod różnymi naciskami.

 • przeczytać unikalny wywiad z Haydenem Christensenem i Ewanem McGregorem o tym jak przygotowali swój fascynujący pojedynek.

 • być światkiem pojawienia się Dartha Vadera na planie w Sydney.

  Zobaczymy także ulubioną przez George’a Lucasa część procesu powstawania filmu – czyli montaż, gdzie powstaje ostateczna wersja dzieła. Zobaczymy jak Lucas tworzy film jak malarz obraz – nakładając kolejne warstwy na klatkę filmową. Książka ta przeprowadzi nas przez każdy fragment tego procesu.

  J.W. Rinzler jest starszym edytorem w Lucasfilm Ltd. Nadzorował wiele książek, w tym „Myth-making: The Making of Episode II”, „Atak Klonów: Słownik Obrazkowy”, „The Cinema of George Lucas”.
  KOMENTARZE (4)
 • Książki

  The Last of the Jedi: The Desperate Mission

  2005-01-26 11:02:00 Resztki Imperium

  Już 2 kwietnia, w USA pojawi się najnowsza powieść Jude Watson, autorki serii Uczeń Jedi oraz Jedi Quest. Tym razem będzie to pierwsza część kolejnej serii nazwanej „The Last of the Jedi”. Seria ta będzie się dziać po Epizodzie III i zostanie rozpoczęta książką „The Desperate Mission”. Za okładkę odpowiada Louise Bova.

  Po Epizodzie III galaktyka jest zupełnie innym miejscem, o wiele mroczniejszym. Republika nie istnieje, została zastąpiona przez Galaktyczne Imperium, którego nie można powstrzymać, Imperator Palpatine rośnie w siłę, a Jedi prawie wyginęli.
  Na odległej planecie Tatooine, ukrywa się jeden z nielicznych ocalałych Jedi – Obi-Wan Kenobi, rozmyślając nad losem swych towarzyszy i zdrady swego byłego Padawana. Kenobi podjął się zadania obserwowania i ochrony młodego chłopca, który może być kluczem do ocalenia galaktyki.
  Ale gdy Obi-Wan dowiaduje się, że jego były uczeń przetrwał, musi podjąć bolesną decyzję. Czy pozostać na Tatooine, by doglądać przyszłości Jedi, czy udać się do serca Imperium w ostatniej desperackiej misji...

  KOMENTARZE (5)

  Książki

  Labyrinth of Evil w USA

  2005-01-26 10:33:00 Resztki Imperium

  W dniu wczorajszym w USA pojawiała się powieść "Labyrinth of Evil" (czyli "Labirynt Zła") Jamesa Luceno, bedąca wprowadzieniem do Epizodu III. Jej akcja ma kończyć się na kilka godzin przed "Zemstą Sithów", a główna akcja koncentruje się na poszukiwaniu Dartha Sidiousa. Dowiemy się z niej też wielu rzeczy na temat historii hrabiego Dooku, a także generała Grievousa.

  James Luceno, to uznany autor powieści Gwiezdno-wojennych. Jego dwie pierwsze pozycje, będące częścią NEJ - zostały średnio przyjęte (Próba bohatera i Zmierzch Jedi). Maska kłamstw jest jedną z najbardziej niepowtarzalnych i niesamowitych powieści w Uniwersum SW, głównie dzięki wyjątkowemu ujęciu wątku politycznego, a przy tym jest nie tylko doskonałym wstępem do "Mrocznego Widma", ale i swoistym preludium do "Ataku klonów". Swój kunszt autor pokazał też w The Unifing Force - finalnej odsłonie Nowej Ery Jedi, gdzie udało mu się pozbierać porozrzucane wątki w jedną całość. Teraz ma szansę pobić swoje wcześniejsze dokonania. W Polsce "Labirynt Zła" ukaże się na początku kwietnia.
  KOMENTARZE (4)

  Książki

  Medstar II

  2005-01-25 22:50:00 Gavin

  Gavin donosi:

  Na stronie Wydawnictwa "Amber" pojawiły się zapowiedzi wydawnicze na luty 2005 r. Wśród nich znajduje się drugi tom duologii Medstar. Pełny tytuł to "Medstar II: Uzdrowicielka Jedi". Narazie brak informacji o książce, a także okładki.
  KOMENTARZE (5)

  Książki

  Fragment „Labiryntu Zła”

  2005-01-25 15:17:00 Sick za PhOenix

  Niedawno do sieci trafił ciekawy fragment powieści wprowadzającej do Zemsty Sithów pt "Labirynt Zła". Prezentujemy go poniżej: (Spoiler):

  Warto dodać, iż całość tyczy się sceny, w której szturmowcy-kloni odkrywają prawdziwe oblicze Kanclerza Palpatine`a.

  „Jedna żywa istota za drzwiami” szepnął do Valianta. „Czujniki także wskazują obecność droidów”. Spojrzał na ARC. „Twoja decyzja Komandorze”.
  Valiant obserwuje drzwi. „Doszliśmy za daleko. Wchodzimy jakbyśmy znali to miejsce”.
  Serce Dyne`a zaczęło mocniej bić. „Znaleźć, przymocować, skończyć”.
  Po wybuchu/ śmierci komandosów Dyne jest jedynym, który ledwo żyje i leży na podłodze. Drzwi się otworzyły i Dyne zobaczył pokój wypełniony holoprojektorami i droidami zabójcami.
  Za nimi szedł człowiek średniego wzrostu i budowy, który nonszalancko kroczył nad groteskowo skręconym ciałem Valianta. Pomimo wycieku z mózgu Dyne znalazł chwilę, aby być zdziwionym, ponieważ rozpoznał tego człowieka natychmiast.
  ”Niewiarygodne” pomyślał.
  Tak jak Jedi podejrzewali, Sith zinfiltrował najwyższe szczeble Republikańskiego rządu. Fakt, że ten człowiek w żaden sposób nie próbował się maskować upewnił Dyne`a że jest blisko śmierci i po uświadomieniu sobie tego umarł.

  (Koniec Spoilera)
  KOMENTARZE (7)

  Książki

  Planety w "Labyrinth of Evil"

  2005-01-20 13:28:00 Sick i rhonderoo

  Niedawno do sieci trafiła ciekawa informacja odnośnie planet, jakie zobaczymy w książce, wprowadzającej w wir wydarzeń Epizodu III, "Labyrinth of Evil". Warto zaznaczyć, iż powieść kończy się kilka godzin przed filmem "Zemsta Sithów".

  Planety jakie się pojawią to: (Spoiler):

  - Cato Neimoidia
  - Charris
  - Nao III
  - Tythe
  - na samym końcu atakowane Coruscant

  (Koniec Spoilera)
  KOMENTARZE (6)

  Książki

  Nowe informacja na temat "Labiryntu Zła"

  2005-01-19 13:48:00 Sick za rhonderoo

  Niedawno do sieci trafiły nowe informacja na temat książki „Labyrinth of Evil”, która wprowadzi każdego Fana w wir wydarzeń Zemsty Sithów. (Spoiler):

  - Anakin i Obi-Wan wyruszą na planetę Cato Nemoidia w celu pojmania Nute`a Gunray`a. Na planecie przyjaciele będą się świetnie rozumieć. Nie zabraknie jednak małej sprzeczki. Mimo to będzie można powiedzieć, iż jeden troszczy się o drugiego. Jednak całość nie zostanie przedstawiona tak jak scena w windzie na planecie Coruscant z początku Ataku Klonów.
  - Jedi będą musieli obmyślić plan. Kenobi i Skywalker uzgodnią, iż jednego z nich użyją jako przynęty, co pozwoli drugiemu schwytać Gunray`a. Obi powie Anakinowi "Nie bierz tego osobiście,” na co Anakin "Oczywiście, że to jest osobiste". Dodatkowo Skywalker wspomni, że kiedy dostanie Gunray`a w swoje ręce to nie będzie z nim dobrze. Plan się nie uda, ale w wirze walki, Gunray zgubi przekaźnik holotransmisyjny, przez który Sidious się z nim kontaktował w Mrocznym Widmie. Jedi zabiorą przekaźnik na Coruscant i przekażą siatce wywiadowczej Rycerzy Jedi.
  - W powieści, Padme będzie już w siódmym miesiącu ciąży. Co ciekawe Bail Organa zauważy, że jej twarz stała się "pełniejsza". Padme będzie zdawać sobie sprawę z faktu, iż Anakin o niej myśli, ale z drugiej strony nie ma na to zbyt wiele czasu, ponieważ poddaje się walce w Wojnie Klonów.
  - Pojawią się już pierwsze oznaki Imperium. Republikańskie Siły Bezpieczeństwa będą prowadzić nabór na żołnierzy. Jednak Republika już zaznacza, iż przyjmuje tylko ludzi. Przedstawiciele obcych ras nie mają prawa ubiegać się o miejsce w Akademiach.
  - to Dooku zabił Sifo-Dyasa i skasował Kamino z bazy danych. Swego czasu Sifo-Dyas i Dooku byli przyjaciółmi i po śmierci Qui-Gona, Dooku chciał opuścić zakon, ale Sifo-Dyas go powstrzymał. Sifo-Dyas miał podobne poglądy do Hrabiego, ale nie tak radykalne. Co ciekawe Sifo-Dyas i Dooku na własną rękę, bez informowania Świątyni Jedi, wyruszyli na poszukiwanie tajemniczego Sitha. Palpatine się o tym dowiedział i bojąc się sam konfrontacji z dwoma mistrzami Jedi pozwolił Hrabiemu się znaleźć. Dopiero wtedy Palpatine/Sidious skusił Dooku na Ciemną Stronę Mocy. Hrabia musiał wypełnić "próbę Sitha" zabijając Sifo-Dyasa. Dopiero wtedy mógł skasować skasował dane o Kamino, stając się Darthem Tyranusem.

  (Koniec Spoilera)
  Powieść pojawi się w USA już w połowie przyszłego tygodnia. W Polsce powinna być dostępna na początku kwietnia. Jej autorem jest James Luceno, autor między innymi Maski Kłamstw czy The Unifing Force.
  Zapraszamy do dyskusji na ten temat na Forum.
  KOMENTARZE (8)

  Książki

  Finalne okładki ROTS

  2005-01-15 20:15:00 StarWars.com

  Na łamach oficjalnej strony Gwiezdnych Wojen, pojawiły się zdjęcia finalnych okładek, do pozycji książkowych Zemsty Sithów. Zobaczymy je na półkach sklepowych w USA już 2 kwietnia tego roku. Po opisy książek i wczesne wersje okładek, odsyłamy w ten link>>>. Poniżej prezentujemy zdjęcia:

  Okładka adaptacji książekowej „Zemsty Sithów” („Star Wars: Revenge of the Sith”), zaprojektowana przez Dave`a Stevensona. Cena w USA - 25,95 $.  Album ”Tworzenie Zemsty Sithów” (“The Making of Star Wars: Revenge of the Sith”)– projekt Dave`a Stevensona. Cena w USA – 35 $.


  Wersja brytyjska:  Okładka Dave`a Stevesona, do albumu „Sztuka Zemsty Sithów” . Cena w USA - 35 $.  Projekt Tsuneo Sandy do “Komiksu Zemsty Sithów” w czterech zeszytach (Star Wars: Revenge of the Sith Graphic Novel Adaptation”).


  KOMENTARZE (26)

  Książki

  Medstar I : Chirurdzy Polowi w sprzedaży.

  2005-01-12 16:39:00


  W Empikach oraz w Traffic-Clubie, jest już dostępna w sprzedaży trzecia książka z serii Wojny Klonów pt. Medstar I : Chirurdzy Polowi w cenie 29.80 zł. Klikając w ten link możecie przeczytać recenzję książki.
  Oficjalny wątek na Forum
  KOMENTARZE (35)

  Książki

  Mroczne Widmo w wersji czytanej

  2005-01-10 18:51:00

  Książka Mroczne Widmo Terry'ego Brooksa doczekała się nowej wersji. Może nie nowej, bo wersja audio ma już prawie 6 lat, ale została wydana na nowo. Wcześniejsze wersje audio pojawiały się tylko na kasetach bądź płytach CD, co wymagało od słuchającego przewijania kaset czy przekładania płyt. Teraz wystarczy tylko połączenie internetowe i można sobie wersję audio ściągnąć i wysłuchać np. na komputerze stacjonarnym, ale też np. na Ipodzie. Pierwszą część można kupić tutaj.
  KOMENTARZE (1)

  Książki

  Chirurdzy Polowi

  2005-01-10 08:39:00 Gavin

  Gavin donosi:

  Według broszury wydawnictwa Amber, książka "Chirurdzy Polowi" ma ukazać się w sprzedaży 10.01.2005. Poweść liczyć ma 256 stron i kosztować 29,80 zł.
  Teraz krótki opis: "W trakcie krwawych zmagań Republiki i separatystów chirurdzy mobilnego szpitala polowego toczą własną wojnę - w świecie, który walczy o panowanie nad galaktyką."

  KOMENTARZE (15)

  Książki

  Zapowiedź książki MedStar 1: Chirurdzy Polowi

  2005-01-04 15:37:00 Wydawnictwo Amber

  Na stronie internetowej wydawnictwa Amber pojawiła się okładka książki Medstar 1: Chirurdzy Polowi. Jest to powieść autorstwa Michaela Reavesa oraz Steve`a Perry`ego opowiadająca o wydarzeniach, mających miejsce na planecie Drongar dwa lata po Ataku Klonów. Autorem polskiego tłumaczenia jest Maciej Szymański.

  O książce tej można porozmawiać w tym miejscu, natomiast jej recenzja dostępna jest tutaj. O pozostałych planach wydawnictwa dotyczących serii Star Wars pisaliśmy w tym newsie.
  KOMENTARZE (55)
  Loading..