TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Garść książkowych informacji

2005-02-26 22:22:00

Na forum oficjalnej Sue Rostoni naświetliła kilka spraw związanych z książkowym światkiem:

- Okładka do nowej powieści Zahna jest już prawie skończona i powinna zostać ujawniona w ciągu kilku tygodni. Podobno jest bardzo dynamiczna i inna od tego, co do tej pory zrobiono.

- Trylogia "Dark Nest" skończy się z większą ilością głównych postaci, niż się zacznie. Po prostu urodzi się kolejne dziecko. Tym samym wycofała się z informacji o wielu śmierciach w "Dark Nest" (o trylogii można porozmawiać tutaj).

- Okres Wojen Klonów nie został jeszcze zamknięty. Być może pojawią się w nim jeszcze dalsze opowieści w różnej formie - książek, komiksów itp.

- Być może do końca roku zostaną określone ramy czasowe, w których zostaną umieszczone nieprzypisane do niczego powieści na które kontrakt Del Rey podpisał.
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź The Joiner King

2005-02-16 12:19:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com pojawił się opis i okładka najnowszej książki Troya Denninga, osadzonej w realiach świata Star Wars. Jej tytuł to "The Joiner King". Poniżej prezentujemy opis, po lewej natomiast można zobaczyć projekt okładki autorstwa Cliffa Nielsena.

Luke Skywalker jest zmartwiony: grupka Rycerzy Jedi - włączając w to jego siostrzeńca i siostrzenicę, Jacena i Jainę Solo - zaginęła w Nieznanych Regionach, gdzie polecieli w odpowiedzi na błaganie o pomoc, które tylko oni mogli usłyszeć. Chissowie natomiast przedstawiają formalne zażalenie ze złością zarzucając zaginionym Jedi, że wtrącili się w spór pomiędzy nimi, a ich niezidentyfikowanym agresorem.

Luke nie ma innego wyboru - musi udać się do Nieznanych Regionów w celu załagodzenia sporów i niesnasek, nim wymkną się one spod kontroli i przemienią w coś poważniejszego. Han i Leia podążają za nim, by uchronić swoje dzieci od wszelakich niebezpieczeństw. Żadne z nich jednak nie jest przygotowane na to, co ich czeka naprawdę, gdy już dotrą do celu swej podróży.

To co znajdują, to kolonia obcej rasy, która kieruje się w przestworza Chissów. Jest ona kierowana przez adepta Mocy, starającego się zwerbować starych i potężnych przyjaciół na swoją stronę. Zachęca on ich do przyłączenia się do Kolonii oraz połączenia ich zdolności posługiwania się Mocą z jego, nawet jeśli miałoby to spowodować totalną wojnę.


Oto początek historii zawartej w trylogii Dark Nest. Pierwsza jej część - "The Joiner King" zostanie wydana nakładem wydawnictwa Del Rey 26 czerwca, w miękkiej okładce. Jako specjalny bonus, do książki zostanie dołączone opowiadanie "Ylesia" Waltera Jona Williamsa, do tej pory dostępne jedynie w formie e-booka.

Jakiś czas temu publikowaliśmy także Listę Bohaterów powieści The Joiner King - jest ona dostępna w tym newsie.
KOMENTARZE (25)

Książki

Medstar II : Uzdrowicielka Jedi w sprzedaży ...

2005-02-15 16:33:00

W Warszawie, a dokladnie w Trafic-Clubie i Empikach jest już dostępny drugi tom książki z serii "Wojny klonów - Medstar II : Uzdrowicielka Jedi". Cena książki wynosi 29.80 zł.

Drongar. Wciąż toczy się walka o opanowanie zbiorów boty,cudownej rośliny o leczniczych właściwościach.

Bezcenny lek chce zdobyć także Czarne Słońce, przestępczy syndykat z Coruscant.

Lekarze mobilnego szpitala polowego musza nie tylko ratować życie obcych i klonów ludzi, lecz także zmierzyć się ze szpiegiem separatystów i zabówjćą czarnego Słońca.

KOMENTARZE (14)

Książki

Kilka rzeczy z oficjalnej

2005-02-06 17:38:00 Resztki Imperium

Sue Rostoni na forum oficjalnej, stwierdziła, że na chwilę obecną seria "The Last of the Jedi", będąca kolejnym dziełem Jude Watson, obecnie jest zaplanowana tak jak Jedi Quest na dziesięć części.

Sue zapowiedziała też jedną, dość ciekawą rzecz, a mianowicie powolne oddalanie się od Wielkiej Trójki - czyli Luke'a, Lei i Hana. Będzie z nimi coraz mniej książek, np. książki ze Starej Republiki będą w ogóle bez nich i zapewne coś potem podąży tym tropem. Oczywiście nie znikną w ogóle, możemy się spodziewać wielu książek, w których będą odgrywać role drugo i trzecioplanowe (jak Ruiny Dantooine). Ale powoli nadchodzi czas, by książki SW odeszły od ANH.

Zdradziła też kilka innych szczegółów na temat książkowych planów.

Po pierwsze, seria "The Last of the Jedi", będzie ukazywać się z częstotliwością kwartalną.

Po drugie choć nie ma jeszcze konkretnych planów, rozwija się coś, gdzie być może zostanie wykorzystany Boba Fett. Nie wiadomo, czy chodzi o serię młodzieżowa, komiksową czy o coś jeszcze innego.

Okładka do „The Joiner King” powinna pojawić się w ciągu kilku tygodni lub miesiąca. Na razie opracowano już styl okładek do tej trylogii. Troy Denning skończył już swój manuskrypt „The Unseen Queen” – drugiego tomu trylogii Dark Nest i obiecał go po drobnych poprawkach przesłać edytorom.

Tymczasem Aaron Allston napisał już plan dla pierwszej książki z serii po NEJ. Zazwyczaj autor na początku pisze 10 stronicowy plan powieści i dopiero po zaakceptowaniu go przez edytora siada do pisania. Aaron Allston, z racji tego, jak ważna jest jego książka dla całej nowej serii, ponieważ musiał rozpocząć wiele wątków, zmieścił się na 38 stronach. Jednak, po poprawkach z pewnością wyjdzie gdzieś koło 45 stron samego planu powieści! Tu bardzo ważne są wszystkie szczegóły, gdyż autorzy będą tę serię pisać w tym samym czasie.
KOMENTARZE (13)
Loading..