TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Okładka Dark Nest II: The Unseen Queen

2005-06-25 13:49:00 Yun-Yuuzhan za StarWars-Union.de

Na łamach strony internetowej StarWars-Union.de zaprezentowano okładkę drugiego tomu serii "Dark Nest", czyli "The Unseen Queen". Nie jest to jednak jej wersja ostateczna; Sue Rostoni na forum oficjalnej poinformowała iż zostaną do niej jeszcze wprowadzone kosmetyczne zmiany, takie jak choćby poprawienie koloru miecza świetlnego. Mimo wszystko jednak, aktualną wersję okładki możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (27)

Książki

Star Wars: The Ultimate Visual Guide

2005-06-21 23:23:00 StarWars.com

Na jesieni, a dokładniej w październiku, w USA ukaże się przewodnik "Star Wars: The Ultimate Visual Guide", napisany przez Rydera Windhama. Będzie on zawierał wiele informacji nie tylko z filmów, planu filmowego i Expanded Universe, ale także tych, dotyczących kolekcjonerstwa, czy nawet światowego fandomu. Będzie to zatem doskonałe wprowadzenie w świat sagi dla nowych fanów oraz wartościowe uzupełnienie kolekcji tych starszych. Poniżej prezentujemy kilka skanów z książki:

- Wojna Sithów
- Bitwa o Geonosis
- Bitwy i Kampanie
- "Porwany"
- Jedi na wygnaniu
- "Jest ktoś jeszcze"
- George Lucas
- Projektując galaktykę

Szanse na to, że ujrzymy tą pozycję w Polsce jak zwykle są raczej nikłe.
KOMENTARZE (32)

Książki

Przewodnik po Lordzie Vaderze

2005-06-18 15:44:00 Resztki Imperium za TF.N

W przyszłym miesiącu, nakładem wydawnictwa IDG Entertainment, specjalizującego się we wszelakiej maści przewodnikach po grach ukaże się pozycja pt. "Official Vader Guide". Będzie to przewodnik po Vaderze, a jego cenę ustalono na około 10 USD.

Nie jest to typowy materiał promocyjny. Zobaczymy tu kilka nowych rzeczy, wcześniej nigdzie nie publikowanych. W tym parę szkiców Joe Corroneya, artykuły Daniela Wallace'a i Abel Pena oraz nowe opowiadanie o Vaderze autorstwa Karen Traviss, którego akcja dzieje się tuż po ROTS.
KOMENTARZE (16)

Książki

X-wingi. Zemsta Isard - jest już okładka i opis

2005-06-18 15:27:00 Amber

19 lipca, nakładem wydawnictwa Amber ukaże się kolejna, ósma już część cyklu "X-wingi", zatytułowana "Zemsta Isard". Polską okładkę powieści można zobaczyć obok, natomiast opis ze strony Amberu znajduje się poniżej.

Tylko Wedge Antilles i Eskadra Łotrów mogą sprostać tej misji: zaryzykować straceńczą wyprawę do twierdzy wroga. Ratunek przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ysanne Isard, bezlitosna imperialna przywódczyni, oferuje pomoc w uwolnieniu towarzyszy Wedge’a z rąk admirała Krennela. Ale to nie bezinteresowna propozycja. Ceną jest groźba śmierci i zdrada...

Do tej pory nie podano ceny i liczby stron w powieści.
KOMENTARZE (9)

Książki

Wieści książkowe

2005-06-18 09:54:00

Oto kolejna porcja wieści o książkach z forum oficjalnej.

Opowiadanie Karen Traviss o Oddziale Omega zostanie dołączone do "Republic Commando: Triple Zero", przynajmniej w Australii i Wielkiej Brytanii, nie wiadomo na razie nic o USA.

Tymczasem Karen Traviss stwierdziła, że w jej drugiej powieści położy jeszcze większy nacisk na Mandalorian, niż w pierwszej. I choć akcja będzie dziać się na Coruscant, główne postaci filmowe nie będa miały tam żadnej znaczącej roli. Dla Traviss ważny jest opis ludzi którzy tworzą wojnę, ale nie tych na świeczniku, ale tych zwykłych żołnierzy na polu walki. O głównych postaciach, zdaniem autorki, już dość napisano.

Pytanie na temat kuzynek Luke'a i Lei okazało się dla Sue Rostoni kłopotliwe i powiedziała, że nie chce na ten temat na razie odpowiadać.

Tegoroczne wydanie powieści "Dark Lord: Rise of the Darth Vader" jest spowodowane tym, że zamieniono daty wydania książki Luceno oraz najnowszej powieści Zahna - "The Outbound Flight" (temat na forum). Dark Lord pojawi się jesienią, a powieść Zahna pod koniec stycznia 2006.

Lumiya pojawi się w książkach z serii Legacy. Nie ma planów by pojawił się tam Ken (wnuk Palpatine'a).

Nick Rostu pojawi się w książkach z serii "Coruscant Night". Nie ma planów by gdziekolwiek pojawił się Kar Vastor.

Drugi tom trylogii Dark Nest - "The Unseen Queen" ma 333 strony manuskryptu. Spoiler Mistrzynią Lei w Dark Neście będzie Saba.
KOMENTARZE (0)

Książki

Republic Commando: Triple Zero

2005-06-10 16:07:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Powieść Karen Traviss "Republic Commando: Hard Contact" okazała się niespodziewanym sukcesem. Książka, która miała być zaledwie dodatkiem do gry, okazała się jedną z najlepszych powieści gwiezdno-wojennych w historii, a sama gra "Star Wars - Republic Commando" przysporzyła jej dodatkowych czytelników. Nie dziwi zatem, że pojawi się sequel tej powieści. Ukaże się on wiosną 2006 roku w paperbacku.

"Star Wars - Republic Commando: Triple Zero", bo tak nazywa się druga część "Hard Conctact" dzieje się w około rok po bitwie o Geonosis. Zobaczymy kolejne misje oddziału Omega. Mnożą się ofiary Wojen Klonów, komandosi są wysyłani w niebezpieczne misje na polach bitew, a także głęboko w terytorium Separatystów by szpiegować, czy sabotować działania wroga. Nowo mianowani Generałowie Jedi – Etain Tur-Makan i Bardan Jusik, znajdujący się na linii ognia, odkrywają jak bardzo identyfikują się ze swoimi żołnierzami klonami, którzy powstali tylko po to, by być mięsem armatnim.

Oddział Omega, który przetrwał niebezpieczne misje, ściga grupę terrorystyczną Separatystów, która postanawia uderzyć w Coruscant, znaną w slangu Wielkiej Armii jako Potrójne Zero (z powodu koordynatów na galaktycznych mapach, które są określone jako 000). Oddział Omega wie jak trudne bywają misje w miastach. Tym razem pomagać im będzie także Oddział Delta oraz Etain i Jusik, a także legendarny sierżant Kal Skirata i jego tajny oddział wywiadowczy "Null" ARC szturmowców, o których nawet Kaminoanie sądzili, że są zbyt groźni by ich wypuszczać. Będzie to misja, niepodobna do żadnej z poprzednich. Będą musieli przetestować granice swojej odwagi i przyjaźni.

Na razie nie ma żadnych informacji na temat wydania którejkolwiek z części "Republic Commando" w Polsce.
KOMENTARZE (16)

Książki

Plany Amberu do listopada

2005-06-08 13:17:00 Dział literacki wydawnictwa Amber

Według informacji podanych przez dział literacki wydawnictwa Amber kolejne pozycje Star Wars, które ujrzymy w polskich księgarniach będą to:

Lipiec - "X-wingi - tom 8. Zemsta Isard" Michael A. Stackpole (tłum. Andrzej Syrzycki)
Wrzesień - "X-wingi - tom 9. Wojownicy z Adumara" Aaron Allston (tłum. Aleksandra Jagiełowicz)
Listopad - "Survivor`s Quest" Timothy Zahn (tłum. nie ustalono)

Nie ma na dzień dzisiejszy żadnej wzmianki na temat ostatniego tomu serii Nowa Era Jedi - "The Unifying Force". Pozostaje nam mieć nadzieję, że zobaczymy go jeszcze w tym roku.
KOMENTARZE (31)

Książki

Labirynt Zła i Zemsta Sithów - omnibus

2005-06-07 19:03:00 RE za StarWars.com

22 listopada w USA pojawi się zbiorcze wydanie książek "Labirynt Zła" Jamesa Luceno i "Zemsta Sithów" Matthew Stovera. Będzie to doskonały przedsmak tego, co czeka nas w kolejnej powieści Luceno - "Dark Lord" (więcej>>>). Obie książki zostaną wydane we wspólnym paperbacku (acz większym niż zwykły format, bo to tak zwana pozycja "The Revenge of the Sith and Labyrinth of Evil omnibus"). Dodatkowo do książek zostanie dołaczony CD-ROM zawierający nigdzie nie publikowany scenariusz obrazkowy, z którego Lucas korzystał tworząc film.

Nie ma na razie żadnych informacji, czy podobny omnibus ukaże się w Polsce.
KOMENTARZE (13)

Książki

Dark Lord: The Rise of Darth Vader

2005-06-04 12:00:00 StarWars.com

W Epizodzie III byliśmy świadkami przejścia na Ciemną Stronę Anakina Skywalkera i jego narodzin jako nowego Mrocznego Lorda - Dartha Vadera. Dzięki najnowszej powieści Jamesa Luceno - "Star Wars - Dark Lord: The Rise of Darth Vader" będziemy świadkami wydarzeń rozgrywających się bezpośrednio po zakończeniu Zemsty Sithów.

Republika została przekształcona w Galaktyczne Imperium rządzone przez nikczemnego Imperatora Palpatine`a, wspomaganego przez swoją prawą rękę - Dartha Vadera. Galaktyka wraca do normy po zakończeniu wojny domowej, oraz po wstrząsającej eliminacji Rycerzy Jedi. Niektóre ze światów są jednak przeciwne Nowemu Ładowi, i z pełną determinacją wstępują przeciwko tym nowo wprowadzonym, wielkim zmianom.

Jednym z pierwszych zadań Lorda Vadera jest stłumienie tych wczesnych objaw buntu. To właśnie dzięki tej misji odkryje swą prawdziwą siłę, i stanie się w pełni niezależną, żelazną pięścią Imperatora.


"Star Wars - Dark Lord: The Rise of Darth Vader" jest najnowszą powieścią Jamesa Luceno, która wraz z jego poprzednią książką - "Labiryntem Zła", oraz bestsellerową adaptacją książkową "Zemsty Sithów" Matthew Stovera, stworzy trylogię opisującą upadek Republiki, i powstanie Galaktycznego Imperium.

"Star Wars - Dark Lord: The Rise of Darth Vader" ukaże się w Stanach Zjednoczonych nakładem wydawnictwa Del Rey już 22 listopada. Data wydania tej książki w Polsce nie jest jeszcze znana.
Powyżej możecie obejrzeć pierwszy projekt okładki, który może jeszcze ulec zmianie.
KOMENTARZE (37)
Loading..