TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Zemsta Isard w sklepach

2005-07-30 11:34:00 Ricky Skywalker29 lipca tego roku w księgarniach całej Polski ukazała się ósma część serii X-Wing, pod tytułem "Zemsta Isard". Książka zawiera 351 stron i kosztuje 29,80 zł.

Tylko Wedge Antilles i Eskadra Łotrów mogą sprostać tej misji: zaryzykować straceńczą wyprawę do twierdzy wroga. Ratunek przychodzi z najmniej oczekiwanej strony. Ysanne Isard, bezlitosna imperialna przywódczyni, oferuje pomoc w uwolnieniu towarzyszy Wedge'a z rąk admirała Krennela. Ale to nie bezinteresowna propozycja. Ceną jest groźba śmierci i zdrada...
KOMENTARZE (28)

Książki

Wywiad ze Stackpolem

2005-07-22 14:02:00 Michał Machnik za TFN

Na TFN zaprezentowaną pierwszą z trzech części wywiadu z Michaelem Stackpolem, autorem m.in serii książkowej X-Wingi. Wywiad (po angielsku oczywiście) można sciągnąć z TFN`u stąd. Dzięki Michał za info!
KOMENTARZE (4)

Książki

Okładka "The Swarm War"

2005-07-20 18:11:00 StarWars.comOficjalna strona poświęcona Gwiezdnej Sadze opublikowała okładkę książki "The Swarm War", będącą finałową częścią Trylogii Dark Nest. Warto wspomnieć, iż można ją było dotychczas zobaczyć tylko na konwencie Comic Con w San Diego. (okładka dostępna jest również w tym miejscu>>>)


Luke Skywalker zwołuje wszystkich Rycerzy Jedi rozsianych po najdalszych zakątkach galaktyki, aby wspólnie stawili czoła śmiercionośnemu niebezpieczeństwu w odwiecznym konflikcie. Nawet wtedy, połączone siły budzących grozę Jedi mogą być niewystarczające do wygrania wojny.

Bliski konflikt Chissów z Killikami grozi szybkim rozprzestrzenieniem się po całej galaktyce, jako, że Killikowie przemierzają rozległe zakątki kosmosu w celu pochłonięcia wszystkich żywych istot i połączeniu ich w jeden ośrodek umysłowy.
Jedyna nadzieja na odzyskanie pokoju leży w Rycerzach Jedi, którzy muszą nie tylko zakończyć krwawą wojnę między dwoma zaciętymi wrogami, ale również walczyć ze zdradzieckim złem, rozsianym przez Mroczne Gniazdo i jej nieodkrytą królową.

Leia, a konkretnie jej umiejętności Jedi, zostanie wystawione na ostateczną próbę w zbliżającej się bitwie na śmierć i życie. Podobna sytuacja będzie się tyczyć Luke`a, który będzie musiał udowodnić w walce, zarówno na siłę Mocy jak i miecze świetlne, że jest, w oddali od cienia zwątpienia, największym Mistrzem Jedi w galaktyce.Wydanie "The Swarm War" w miękkiej oprawie planuje się na grudzień tego roku w USA.
KOMENTARZE (40)

Książki

Wieści książkowe z forum oficjalnej

2005-07-08 13:49:00 Sue Rostoni na forum oficjalnej

Na forum oficjalnej, Sue Rostoni podała kilka informacji na temat nadchodzących pozycji książkowych.
Najważniejszą jest chyba wieść o tym, iż powieść Elizabeth Hand planowana na rok 2007, której akcja miała dziać się w czasach Starej Republiki, została skasowana. Zatem na dzień dzisiejszy aż trzy hardcovery czekają na przydzielenie im autora i okresu czasowego. Zostaje jeszcze powieść Drew Karpyshyna, ale patrząc na jego "Thron Bhaala" można mieć pewne obawy, czy udźwignie temat.
Kolejną informacją - tym razem lepszą - jest ta, że Karen Traviss właśnie skończyła prace nad sequelem "Hard Contact", czyli "Republic Commando: Triple Zero".
W dalszej części Sue potwierdziła kilka spekulacji na temat pozycji z serii "Dark Nest" i ""Legacy of the Force". Otóż, najnowsza trylogia Troya Denninga prawie w całości będzie miała miejsce w Nieznanych Regionach. Dzięki temu już w książce "The Unseen Queen" powinniśmy dostać pierwszą z map tychże regionów galaktyki, co z pewnością ucieszy fanów Chissów. Na pytanie jednego z forumowiczów, dotyczące okładki "The Swarm War", Sue odpowiedziała, iż faktycznie znajdzie się na niej Luke, aczkolwiek - jak sugerowano - nie będzie miał brody i długich włosów, choć w Dramatis Personae będzie nosił tytuł Wielkiego Mistrza Jedi.
Jeśli zaś chodzi o serię "Legacy of the Force" - jej akcja przeniesie się już raczej do tych bardziej znanych czytelnikom regionów galaktyki.

Na sam koniec warto także wspomnieć o blogu Sue, na którym będzie ona zamieszczała oficjalne informacje na temat nadchodzących książek. Ów blog znajdziecie pod tym adresem.
KOMENTARZE (13)

Książki

Informacje o kolejnej książce Timothy`ego Zahna

2005-07-08 13:13:00 Resztki Imperium

Najnowsza powieść Zahna - "Outbound Flight" - jest już ukończona i czeka na publikację. Tymczasem, poczytny autor zabrał się za kolejną książkę, której pierwsze wydanie jest planowane na rok 2007. Tytuł roboczy to "Allegiance". Główną postacią książki ma być Mara Jade, będąca jeszcze Ręką Imperatora. Powieść zostanie podzielona na trzy główne wątki, umiejscowione wokół postaci: Mary Jade, Luke`a i Hana oraz w najmniejszym stopniu Vadera - prawdopodobnie w ogóle nie pojawi się Thrawn. Zahn, który ma już zatwierdzony zarys powieści, ma zamiar zacząć ją pisać w sierpniu. Akcja będzie osadzona tuż po Bitwie o Yavin. Mara będzie dobrą postacią, Han będzie próbował romansować z Leią, a Luke jeszcze nie będzie Jedi. Również Chewbacca powinien dostać świetną rolę. Z pewnością natomiast pojawią się szturmowcy, może nawet ponownie słynny Legion 501.
KOMENTARZE (22)

Książki

Finałowe okładki nowych pozycji książkowych

2005-07-07 11:30:00 Resztki Imperium za StarWars.com

Na łamach oficjalnej ukazały się dwie finałowe okładki nowych książek z Gwiezdnej Sagi.


Pierwszą z nich jest powieść o tytule "Dark Lord: Rise of the Darth Vader", która ukaże się w USA tej jesieni. Prawdopodobny termin to 22 listopada. Więcej na temat powieści pisaliśmy w tym linku>>>.
Oficjalną okładkę owej książki możecie zobaczyć tutaj>>> (odnośnik do oficjalnej>>>), a jej roboczą wersje tutaj>>>.


Kolejna okładka nowej książki tyczy się drugiej części Dark Nest, czyli dalszego tomu nowej, fascynującej i mrocznej trylogii Troya Denniga. Finałową wersję okładki możecie zobaczyć tutaj>>> (odnośnik do oficjalnej>>>), a jej wersje robocza tutaj>>>.

Choć Killikom dano nowe światy do zamieszkania, nie zaznali oni pokoju. Nieznany wróg atakuje ich mrowiska, a oni sami obarczają winą za to Rycerzy Jedi. Podróżujący na Nieznane Terytoria Skywalkerowie i Solo, odkrywają, że nieznany wróg jest bardziej znany, niż sądzono, ale też bardziej przerażający i niebezpieczny. Dlaczego Mroczne Mrowie chce zabić Marę? Czy wypełnią się apokaliptyczne wizje Jacena, a może uda się im zapobiec? I najważniejsze, jaki mroczny sekret ukrywają Killikowie?

By się tego dowiedzieć, Luke, Mara, Han i Leia odbędą niesamowitą podróż, podczas której postawią sobie pytanie o to co jest złe, a co jest dobre. Czy Jedi staną przeciw Jedi, a może razem spróbują walczyć przeciw straszliwemu niebezpieczeństwu.


Drugi tom Dark Nesta ukaże się w USA 27 września.
KOMENTARZE (14)
Loading..