TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Myśliwce Adumaru w sprzedaży

2005-09-29 11:05:00 Wydawnictwo Amber

Od wtorku 27 września w księgarniach na terenie całej Polski, dostępny jest dziewiąty i ostatni tom serii X-Wingi - "Myśliwce Adumaru". Książka ma 240 stron, a jej cena wynosi 29,80 zł. Tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz.

Neutralny Adumar zaprasza walczące strony – Nową Republikę i Imperium – na negocjacje. Stawia tylko jeden warunek: w skład delegacji mają wchodzić najlepsi piloci myśliwscy. Złe przeczucia Wedge’a Antillesa sprawdzają się – to pułapka. Ale jeden z pilotów Republiki zamierza zniweczyć podstępne plany. Nawet jeśli miałby zapłacić własnym życiem...
KOMENTARZE (12)

Książki

The Unseen Queen

2005-09-28 22:52:00

W USA właśnie ukazał się drugi tom trylogii Dark Nest "The Unseen Queen" Troya Denninga, wydany przez Del Rey. Tymczasem na oficjalnej można przeczytać prolog najnowszej powieści, który jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (0)

Książki

Kompletny słownik obrazkowy

2005-09-26 20:55:00

W USA ukazał się kompletny/pełny Słownik Obrazkowy po całej sadze. Jego zapowiedź znajduje się tutaj. "Star Wars: The Ultimate Visual Guide" zostało wydane przez DK i napisane przez Rydera Windhama. Na Amazonie pewnie będzie kosztował koło 20 USD.
KOMENTARZE (0)

Książki

Okładka Republic Commando: Triple Zero

2005-09-24 12:03:00 Sick za Blog Karen Traviss

Niedawno informowaliśmy o nowej powieści Karen Traviss, "Star Wars - Republic Commando: Triple Zero", która ukaże się w USA w lutym 2006 roku. Jest to sequel książki "Republic Commando: Hard Contact" napisanej na podstawie jednej z najnowszych gier komputerowych Star Wars.

"Star Wars - Republic Commando: Triple Zero" dzieje się w około rok po bitwie o Geonosis. Zobaczymy kolejne misje oddziału Omega. Mnożą się ofiary Wojen Klonów, komandosi są wysyłani w niebezpieczne misje na polach bitew, a także głęboko w terytorium Separatystów by szpiegować, czy sabotować działania wroga. Nowo mianowani Generałowie Jedi – Etain Tur-Makan i Bardan Jusik, znajdujący się na linii ognia, odkrywają jak bardzo identyfikują się ze swoimi żołnierzami klonami, którzy powstali tylko po to, by być mięsem armatnim.

Oddział Omega, który przetrwał niebezpieczne misje, ściga grupę terrorystyczną Separatystów, która postanawia uderzyć w Coruscant, znaną w slangu Wielkiej Armii jako Potrójne Zero (z powodu koordynatów na galaktycznych mapach, które są określone jako 000). Oddział Omega wie jak trudne bywają misje w miastach. Tym razem pomagać im będzie także Oddział Delta oraz Etain i Jusik, a także legendarny sierżant Kal Skirata i jego tajny oddział wywiadowczy "Null" ARC szturmowców, o których nawet Kaminoanie sądzili, że są zbyt groźni by ich wypuszczać. Będzie to misja, niepodobna do żadnej z poprzednich. Będą musieli przetestować granice swojej odwagi i przyjaźni.

KOMENTARZE (7)

Książki

Nowy Ilustrowany Przewodnik po Robotach Gwiezdnych Wojen

2005-09-24 11:00:00 StarWars.com

Ostatnio wiele wydarzyło się w galaktyce Gwiezdnych Wojen, dlatego też wydawnictwo Del Rey Books postanowiło wydać nową wersję Ilustrowanego Przewodnika po Robotach Gwiezdnych Wojen. Ten 224-stronicowy przewodnik autorstwa Daniela Wallace'a, poza maszynami przedstawionymi w pierwszej edycji, będzie zawierał także opisy robotów z ery prequeli oraz z Nowej Ery Jedi, wzbogacone kolorowymi ilustracjami Iana Fullwooda.

Opisanych zostało ponad 80 różnych modeli droidów; poczynając od klasycznych jednostek C-3PO i R2-D2, poprzez droideki, super droidy bojowe, roboty naprawcze, monterów okien czy luksusowe droidy BD-3000. W nowym przewodniku będzie można przeczytać także o droidach zabójcach z serii HK, Lansjerach IG z Wojen Klonów, Zabójcach Yuuzhan Vong, tajemniczych Żelaznych Rycerzach i o wielu innych modelach droidów. Nowy przewodnik klasyfikuje roboty ze względu na pełnione przez nie funkcje i jest niejako podręcznikiem dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z Gwiezdnymi Wojnami.

"Nowy Ilustrowany Przewodnik po Robotach Gwiezdnych Wojen" Daniela Wallace'a z okładką Steve'a Andersona ukaże się w USA w czerwcu 2006 roku. Jak to zwykle w takich przypadkach bywa, nie jest znana data jego ukazania się w Polsce.
KOMENTARZE (8)

Książki

Dark Lord - kilka informacji o powieści

2005-09-23 09:53:00 Sick za forum TF.N

Jakiś czas temu informowaliśmy o nowej powieści autorstwa Jamesa Luceno, osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen - "Dark Lord: The Rise of Darth Vader". Dziś prezentujemy pierwsze informacje o jej fabule.

Akcja Dark Lorda rozpoczyna się w Zewnętrznych Rubieżach, na planecie Murkhana, w momencie gdy oddziałom żołnierzy klonów walczącym przeciwko Separatystom, wydany zostaje Rozkaz 66. Na Murkhanie jednak kloni-komandosi odmawiają jego wykonania, dając szansę na ukrycie Rycerzowi Jedi Roanowi Shryne i jego Padawance, Olee Starstone. Na nieszczęście dla klonów i Jedi, Palpatine wysyła na Murkhanę Vadera w celu wyjaśnienia sytuacji.

Shryne i Starstone walczą by uciec z terenów nowego Imperium i utrzymać przy życiu prastare tradycje Jedi, jednak Vader nie ustaje w morderczym pościgu. W powieści zobaczymy zdewastowany przez Imperium Kashyyyk, Dartha Vadera walczącego swym mieczem świetlnym oraz pewnego Wookie`ego w samym środku bitwy. Będziemy także świadkami kilku pierwszych spotkań Vadera z Moffem Tarkinem. Odwiedzimy również Alderaan, gdzie Bail Organa stara się rozwiązać układankę prawdziwej tożsamości Vadera i utrzymać nowego Mrocznego Lorda z dala od swojej przybranej córki oraz od pewnej pary robotów.


Książka ukaże się w USA nakładem wydawnictwa Del Rey już w listopadzie. Data jej wydania w Polsce nie została jeszcze ustalona.

Update książkowy

Oto kolejny plik informacji pochodzących z forum oficjalnej.

Powieść o Gwieździe Śmierci będzie pisana z perspektywy imperialnej.

Karen Traviss oddała kolejny manuskrypt do edycji, tym razem jest to powieść „Bloodlines” drugi tom Legacy of the Force. Jej tekst to jakieś 138 tys. słów. Powieść ma się ukazać we wrześniu 2006 w paperbacku. Warto dodać, że autorce udało się dać tekst do edycji, zanim zrobił to Aaron Allston, który pisze pierwszy tom serii pt. „Betrayal”. Allston na razie złożył u pani Rostoni zaledwie połowę manuskryptu.

Czy prócz powieści o Darthie Bane’ie zobaczymy jeszcze coś w erze Sithów, zależy głównie od tego, czy znajdzie się autor zainteresowany tą erą.

Drew Kapyshyn twierdzi, że kończy właśnie prace nad swoją powieścią o Bane’ie i niebawem zda manuskrypt.

Na marginesie warto dodać, że Amber w swoich zapowiedziach na październik, znów nie przewidział nic z SW.
KOMENTARZE (24)

Książki

Powieść o Gwieździe Śmierci

2005-09-11 09:39:00 StarWars.com

Jesienią 2007 miał się ukazać Hardcover Elizabeth Hand osadzony, gdzieś w erze Starożytnej Republiki. Niestety projekt ten został skasowany, a jedną powieść w tym okresie napisze Drew Kapryshyn znany z światowej sławy bestsellera "Wrota Baldura II: Tron Bhaala". Elizabeth Hand bardzo dobrze sprawdziła się w książkach młodzieżowych SW. Mimo wszystko nie dorównała do niskiego poziomu Jude Watson, Skylarków czy Rebecci Moesty. Warto dodać, iż Hand jest cenioną autorką poza książkami z Gwiezdnej Sagi.

W zamian za to dostaniemy książkę o Gwieździe Śmierci.
Na razie nie ma na nią jeszcze dokładnego pomysłu, a nawet tytułu, ale są autorzy - Steve Perry i Michael Reaves. Ich indywidualne książki to znakomita powieść "Cienie Imperium" jak i nie odbiegająca od niego poziomem "Darth Maul: Łowca z Mroku". Dwie części Medstara, były nieco słabiej cenione przez fanów.
Dlatego właśnie tych, dwóch autorów, którzy razem pilnują siebie, napisze powieść między III a IV Epizodem, która wyjaśni nam kilka interesujących wątków i historię Gwiazdy Śmierci. Na razie nie wiadomo, czy w książce pojawi się Luke, Leia, Han Solo, Chewbacca, I-5. Nie wiadomo też, czy pojawi się system Horuz, choć istnieje duże prawdopodobieństwo, że autorzy i edytorzy o nim zapomną, ale na pewno pojawi się Hoth, Dagobah czy Tatooine.
KOMENTARZE (13)
Loading..