TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Nowy ilustrowany przewodnik po rasach obcych istot

2006-02-25 15:09:00 StarWars.com

Wydawnictwo Del Rey kontynuuje wydawanie serii zaktualizowanych przewodników po wszechświecie "Gwiezdnych wojen". W następnej kolejności ukaże się "Nowy ilustrowany przewodnik po rasach obcych istot". Ann Margaret Lewis i Helen Keier zebrały wiele informacji o rasach szlachetnych i pomocnych, oraz o tych złych i okrutnych. Kolorowymi rysunkami w książce zajęli się Chris Trevas i William O'Connor. Przewodnik zostanie wzbogacony o rasy ze wszystkich trzech prequeli, Wojen Klonów i Nowej Ery Jedi, a w sklepach pojawi się w październiku 2006 roku. Poniżej prezentujemy kilka szkiców autorstwa Chrisa Trevasa.KOMENTARZE (24)

Książki

Co nas czeka w Legacy of the Force. Część V: Tom III: Nawałnica?

2006-02-16 23:42:00 Resztki Imperium

Trzeci tom serii Legacy of the Force będzie nosił tytuł „Nawałnica” (Tempest). Jego autorem będzie Troy Denning, a książka wydana w miękkiej okładce ukaże się we 28 listopada 2006.

Niestety na razie niewiele wiadomo o tej pozycji, Denning nie należy do autorów, którzy dają się ciągnąć za język. Sue Rostoni w tej sprawie siedzi cicho. Wiele wskazuje na to, że o czym w zarysie jest trzeci tom serii dowiemy się dopiero po publikacji „Betrayal” a może nawet dopiero po drugim tomie. Pewne plotki mówią, że tytuł odnosi się do Jacena, który z jednej strony podda się wahaniom swego nastroju, z drugiej, być może być tym który spowoduje te nawałnicę i odrodzi zakon Sithów, ale to już tylko i wyłącznie (przynajmniej na razie) wymysły fanów.

To koniec serii zapowiedzi książek z cyklu Legacy of the Force. Póki co zapraszamy na forum.

Betrayal
Spekulacyjne spoilery nt. Legacy of the Force
Ogólna dyskusja o serii
Komiksowa seria Legacy
KOMENTARZE (7)

Książki

Co nas czeka w Legacy of the Force. Część IV: Tom II: Więzy krwi?

2006-02-16 23:18:00 Resztki Imperium

Drugi tom serii Legacy of the Force będzie nosił tytuł „Więzy krwi” (Bloodlines). Jego autorką będzie Karen Traviss, a książka wydana w miękkiej okładce ukaże się we 29 sierpnia 2006.
Manuskrypt liczył jakieś 138 tysięcy słów i mieścił się na 533 stronach wydrukowanych czcionką New Courier 12.

Karen Traviss raczej unika podawania spoilerów, choć zdarza się jej wypisywanie wyssanych z palca informacji, które potem żyją własnym życiem. Tak więc kiedyś na forum powiedziała, że Kyp Durron będzie kręcił z córką Boby Fetta, a innym razem ,ze Palpatine wróci jako zombie. Powiedziała tylko tyle, że „więzy krwi” będą centralnym tematem jej książki, że Boba Fett będzie miał w niej 71 lat. Stwierdziła tylko, że zarówno Fett jak i Han muszą teraz działać sprawniej. Bo co z tego, że są nadal aktywni i mogą zniszczyć wielu wrogów, skoro sami to odczują następnego dnia?

Przyznała się też, że pracowała nad językiem Mando’a (język Mandalorian?), którego fragmenty możecie posłuchać tutaj>>>.

Umieściła tam kilka plików z kwestiami mówionymi w tym języka.

Napisała też ogólne zdanie o powieści.

Kiedy pisałam Więzy Krwii, patrzyłam na rodziny i to, czego one oczekują od nas, oraz to czego my oczekujemy od nich. I co je tak naprawdę określa. (Dobra, widzieliście, że te rzeczy chodzą mi po głowie jeszcze od czasów Hard Contact). Jeden z bystrzejszych czytelników (pracownik naukowy MIT) powiedział mi, że moje książki są o polityce tożsamości. Gdy tak nad tym myślałam, doszłam do wniosku, że ma racje. Był taki zadowolony, że pomógł zmienić mój sposób patrzenia na moje książki.

Stwierdziła też, że powieść jest napisana z punktu widzenia pięciu postaci. A Ben Skywalker odegra w serii kluczową rolę. I na koniec spoiler (dość mocny) z Angielskiego Amazonu.

Wojna domowa zaczyna wymykać się spod kontroli. Akty terroru rozprzestrzeniają się po całym Galaktycznym Sojuszu, który wciąż tylko zaostrza prawa. Rodziny są podzielone, rozpadają się stare przyjaźnie. Ale nawet najgorsi wrogowie mogą stać się teraz swymi jedynymi sojusznikami. Han Solo i Boba Fett rzuceni przez los do jednego miejsca, odkrywają jak wiele ich łączy. Luke i Mara Skywalkerowie boją się o swojego jedynego syna Bena, podczas gdy jego mistrz Jacen Solo podejmuje niebezpieczną decyzje, która szokuje nie tylko obie rodziny, ale i całą galaktykę.

Na okłądce najprawdopodobniej znajdzie się Boba Fett.
KOMENTARZE (10)

Książki

Co nas czeka w Legacy of the Force. Część III: Tom I: Zdrada?

2006-02-15 15:25:00 Amazon.co.uk

Autorem pierwszego tomu serii Legacy of the Force jest Aaron Allston. Powieść „Zdrada” pojawi się w sklepach w USA już 30 maja 2006 roku.

Swego czasu na brytyjskim Amazonie opisano następująco I Tom:
Wojna z Yuuzhanami pozostawiła galaktykę w politycznym dołku. Niektóre ze światów domagają się nowego rządu, a wojna domowa wisi w powietrzu.
Klan Skywalkerów i Solo odkrywa, że nie wszyscy jego członkowie stoją po tej samej stronie. A w między czasie zło rośnie w siłę.


Dokładne informacje na temat pierszego tomu Zdrada prezentowaliśmy już wcześniej na łamach Bastionu.

- spis postaci i fragment powieści
- dokładny opis fabuły
KOMENTARZE (4)

Książki

Co nas czeka w Legacy of the Force. Część II: Szczegóły powstania

2006-02-14 15:13:00 Resztki Imperium

Wraz z podpisaniem nowego kontraktu na lata 2006-2008 Del Rey, wraz z Lucasfilm rozpoczęły pracę nad podziałem książek. Wtedy zaplanowano serię 9 powieści, która przez długi czas miała być przypisana do Starej Republiki.
W międzyczasie planowano też umiejscowić ją w czasach między ROTS a ANH, ale z powodu osadzenia tam serialu, zrezygnowano z pomysłu. Obecnie w ogóle wszystkie książki i komiksy z tego okresu ograniczono do minimum (po Dark Lordzie czekamy jeszcze na książkę o Gwieździe Śmierci oraz w 2008 na Coruscant Nights, ale z nimi na razie nic nie wiadomo). W końcu przeniesiono tę serię na czasy po NEJ i określano jako serię post-NEJ.

O serii mówiono już od roku 2004. W między czasie swoje kontrakty podpisali Aaron Allston i Troy Denning (koło czerwca 2004). Ostatnia autorka – Karen Traviss swój kontrakt podpisała we wrześniu 2004.

Ustalono też dokładny termin wydania kolejnych tomów:
Tom 1 - "Betrayal" (Zdrada); Aaron Allston (twarda okładka): 30 maja 2006
Tom 2 - "Bloodlines" (Więzy Krwi); Karen Traviss (miękka okładka): 29 sierpnia 2006
Tom 3 - "Tempest" (Nawałnica); Troy Denning (miękka okładka): 28 listopada 2006
Tom 4 - Aaron Allston (miękka okładka): 6 marca 2007
Tom 5 - Karen Traviss (twarda okładka): 5 czerwca 2007
Tom 6 - Troy Denning (miękka okładka): 4 września 2007
Tom 7 - Aaron Allston (miękka okładka): 6 listopada 2007
Tom 8 - Karen Traviss (miękka okładka): 4 marca 2008
Tom 9 - Troy Denning (twarda okładka): 3 czerwca 2008

Nad całością debatowali w listopadzie 2004 na ranczu Skywalkera następujące osoby:

Howard Roffman – Prezes Lucas Licensing
Amy Gary – Dyrektor Publikacji, LL
Leland Chee – Strażnik holokronu (spójności świata SW)
Pablo Hidalgo – redaktor oficjalnej
Sue Rostoni – główna redaktorka książek i komiksów SW, LL
Shelly Shapiro – główna redaktorka SW po stronie Del Reya
James Luceno – konsultant serii
Troy Denning – autor
Aaron Allston – autor
Karen Traviss - autorka

W tym czasie trwały też pewne dyskusje z Radleyem Stradleyem z Dark Horse`a, a co za tym idzie też i Jan Duursemą oraz Johnem Ostranderem. Znając życie Karen Traviss męczyła też Ryana Kaufmana, swojego zaufanego edytora z LucasArts.
KOMENTARZE (4)

Książki

''Dziedzictwo Sekretów'' już w maju 2006

2006-02-08 11:09:00 StarWars.com

Oficjalna donosi, iż firma Sholastic planuje wydać na rynku w USA przedruk dwóch książek w twadej oprawie, których autorką jest Jude Watson. Chodzi o pozycje Legacy of the Jedi oraz Secrets of the Jedi.
Owe wydanie zostało określone na StarWars.com mianem „Dziedzictwa Sekretów”. Całość ma się pojawić jeszcze w maju tego roku.
Dodatkowo do wydania zostanie dołączone opowiadanie o przygodach Obi-Wana na planecie Tatooine. Będzie to krótkie opowiadanie pt. "Last One Standing". Natomiast recenzje wcześniejszych wydań możecie przeczytać tutaj: Legacy of the Jedi i Secrets of the Jedi.


KOMENTARZE (6)

Książki

Co nas czeka w „Legacy of the Force" Część I: Opowieść?

2006-02-08 00:15:00 Resztki Imperium za www.JediNet.com

Wraz z odgrzebaniem tematu ery Legacy, przez nową serię komiksów, warto na chwilę przyjrzeć się oficjalnym (i mniej oficjalnym zapowiedziom tej serii). Znaczna część z nich pochodzi z forum oficjalnej. Mimo to wiele informacji pochodzi również z blogu Suzanne z www.JediNet.com. Nie pojawiły się tutaj wielkie spoilery do Legacy, ale mogą się zdarzyć do Dark Nesta.


(Spoiler):
- Według Karen Traviss, wszelkie spekulacje o ożywaniu Palpatine’a czy innych zombie`ich w Legacy wzięły się z tego, że fani podsłuchali jej żarty z Ryanem Kaufmanem (edytor w LucasArts), dalej plotka żyła swoim życiem. Nic takiego nie będzie w tej serii.
- Pierwsze informacje o serii tak naprawdę pojawiły się na Celebration III w kwietniu 2005. Wtedy oficjalnie podano jej tytuł „Dziedzictwo Mocy” i ogłoszono, że będzie się dziać w Erze Dziedzictwa, która może się rozgrywać nawet i sto lat po książkach.
- Wrócą klasyczne postacie sagi – Luke, Leia, Han, Jacen, Jaina i Mara, a także weterani Nowej Ery Jedi jak Saba Sabatyne czy Tenel Ka.
- Aaron Allston dodał, że skoro bierze się za serię, to na pewno gdzieś przewinie się Wedge Antilles.
- Karen Traviss powiedziała, iż skoro ona bierze się za serię to powróci Boba Fett, a potem dodała, a wraz z nim należy spodziewać się powrotu Mandalorian (Mandaloriańskich Protektorów).
- Sue Rostoni potwierdziła, powrót z długiego niebytu w EU innej postaci, którą jest Shira Brie znana lepiej jako Lumiya. Dodała również, że zostanie wyjaśniona tajemnica Vergere.
- Leland Chee później potwierdził, że seria ma się dziać jakieś 40 lat po bitwie o Yavin.
- Z innych informacji wiemy, że w Dziedzictwie zobaczymy zakon Jedi, i jego twórcę Luke`a Skywalkera, który będzie się zmagał z wizją nadchodzącego mroku.
- Sue dodała, że 60 letni bohaterowie będą tak jakby na nowo czterdziestolatkami. Nie planuje się też kolejnych dzieci Hana i Lei.
- Mają pojawić się też Tycho i Hobbie, a może też Yuuzhanie. Jednak ostatnie informacje o nich mówiły, że jeszcze nie zdecydowano, czy się ukażą. Natomiast nie chciano też zbyt wiele ujawnić na temat wrogów, stwierdzono tylko, że mogą to być Sithowie.
- Podano też listę tematów, których Legacy na pewno nie poruszy – a są to gatunek Yody i Whillsowie, obie rzeczy zakazane przez Lucasa!
- Seria nie zacznie się śmiercią jednej z głównych postaci, ale nie wiadomo jak potoczą się jej losy do końca.
- Nie chciano też ujawnić dalszego rozwoju związku Jacena z Tenel Ka. Tym bardziej, że Tenel Ka i Hapanie się pojawią.
- Będzie więcej akcji Luke`a, ale też i Mary Jade. Co więcej Luke będzie miał wizję Bena pilotującego obcy statek.
- Akcja jest przewidziana na jakieś 2-3 lata.
- Nie należy spodziewać się Chissów, chyba, że gdzieś wspomnianych, za to pojawi się Coran Horn.
- Nie będzie ani nowych planet, ani nowych technologii, chyba, że będą konieczne dla akcji.
- Zagadką pozostanie to, czy Luke dowie się czegoś więcej o starym zakonie Jedi. Dodatkowo wraz z Leią pewnie poznają jeszcze historię Padme (chyba, że nie wprost wspomniano o serii Dark Nest)
- Booster Terrik pojawi się w serii.
- Sojusz Galaktyczny nadal będzie istniał.
- Nie wiadomo czy pojawią się duchy Anakina (Solo lub Skywalkera)
(Koniec Spoilera)


Prezentujemy jeszcze ogólne wypowiedzi twórców o serii.

Aaron Allston: „Wybiega w bardzo daleką przyszłość”.
Karen Traviss: „Bierzemy dwie postaci do kupy i zobaczymy co się dalej stanie”
Troy Denning: „Nie mogę powiedzieć o tym, co zamierzam napisać”.
Sue Rostoni: „Coś tak wielkiego i zapalającego wydarzy się w Legacy of the Force, że nie możemy o tym nawet wspominać”.

Na koniec trzy opisy z okładki pierwszego tomu:

Niszcząca Wojna grozi galaktyce.
Niebezpieczne przeznaczenie czyha na Jacena Solo.
Mroczny wróg nastaje na zakon Jedi.
KOMENTARZE (15)

Książki

Krótkie książkowe infa

2006-02-03 22:05:00

Coraz bliżej podpisania kontraktu na kolejnego hardcovera.
Jak donosi Sue Rostoni na forum oficjalnej, powoli ruszyła się kwestia powieści Del Rey na rok 2008, jedną z dwóch nieokreślonych, które mają być wydane w twardej oprawie. Obecnie trwają już zaawansowane negocjacje z potencjalnym autorem, dopiero gdy zakończą się sukcesem, wszystko zostanie ujawnione.

Pozostała by jeszcze jedna książka, ale o niej na razie nie dyskutowano. Na pytanie, czy byłaby ona osadzona w czasach komiksów Legacy, Sue stwierdziła tylko, że jeśli by była, to z pewnością opisywałaby losy Cade'a przed komiksami.
Uwaga zmiana tytułu!
Na razie jeszcze nie potwierdzona oficjalnie, ale wygląda na to, że powieść o Darthie Bane'ie Drew Karpyshyna, będzie nosić oficjalnie tytuł "Darth Bane: Path of Destruction" i podtytuł "A Novel of the Old Republic".
KOMENTARZE (0)
Loading..