TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera - fragment powieści

2006-05-31 13:22:00 Amber

Wreszcie, po wielu dość zabawnych sytuacjach, a także dwóch interwencjach tłumacza, pana Andrzeja Syrzyckiego, sekretariat wydawnictwa Amber przesłał nam reklamowy fragment książki "Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera". Książka ukaże się w sklepach już 8 czerwca, w cenie 29,80, przy liczbie 328 stron. Wspomniany fragment możecie przeczytać w tym miejscu>>>.
KOMENTARZE (20)

Książki

Betrayal

2006-05-28 22:35:00

W USA ukazała się najnowsza książka Aarona Allstona Betrayal, pierwszy tom nowej serii "Legacy of the Force" wydawnictwa Del Rey.

Spoilery do książki można przeczytać na Forum
KOMENTARZE (0)

Książki

Nowe tłumaczenia na Bastionie

2006-05-28 15:30:00

Po bardzo długiej przerwie, spowodowanej wielce różnymi perypetiami, prezentujemy kolejną porcję opowiadań w bastionowym dziale tłumaczeń. Pragnąc wynagrodzić Wam jakoś długie oczekiwanie, w dniu dzisiejszym przedstawimy więcej niż jedno opowiadanie.

Pierwsze z nich to "Darth Bane: Odrodzenie Zła" ("Bane of the Sith"), autorstwa Kevina J. Andersona. Jego akcja jest osadzona blisko 1000 lat przed Nową Nadzieją, a bohaterem jest Darth Bane, ostatni z Sithów w tamtym okresie, który zapoczątkował zasadę "tylko dwóch ich jest".

Kolejnym jest "Priorytet X" ("Priority X") George'a R. Straytona, opisujący jedną z przygód Fiolli.

Dwa kolejne, to już trochę większe historie, które za oceanem ukazały się w formie e-booków, u nas niestety całkowicie pominiętych przez Amber.

"Niepewny układ" ("Fool's Bargain"), Timothy'ego Zahna, opisuje historię żołnierzy z elitarnego 501 Legionu 22 lata po Nowej Nadziei. W służbie Imperium Ręki, zostają oni wysłani na zamieszkaną przez gadopodobne stwory planetę Kariek, gdzie mają do wykonania misję...

Ostatnie z opowiadań w dniu dzisiejszym to "W dżungli Coruscant" ("A Forest Apart"), autorstwa Troya Denninga. Głównym bohaterem jest tym razem Chewbacca, a także jego syn Lumpy, którzy ruszają w pogoń za dziwnymi złodziejami, będącymi szpiegami Imperium.

Tłumaczeniem wszystkich tych opowiadań zajął się Wojciech "Quother" Bogucki, za co serdecznie dziękujemy.
Zachęcamy do czytania i oceniania!

(Aby móc zapoznać się z tekstami trzeba być zalogowanym fanklubowiczem.)
KOMENTARZE (9)

Książki

Informacje z forum oficjalnej

2006-05-24 21:59:00 forum SW.com

Na forum oficjalnej Sue Rostoni udzieliła kilku informacji na temat planów książkowych i komiksowych.

Zmieniła się data wydania Legacy #0, komiksu Dark Horse`a, który obecnie jest planowany na 31 maja.
- Nie wiadomo co będzie z planowanym wydaniem omnibusa Labiryntu Zła, Zemsty Sithów i Mrocznego Lorda. Póki, co nie ma ostatecznej decyzji.
- Sue Rostoni przyznała, że jest adwokatką powstawania antologii, ale ma słabą siłę przebicia, bo te nigdy dobrze się nie sprzedawały.
- Jaina pojawi się na okładce jednej z książek Legacy of the Force.
- Legacy of the Force nie będzie wypuszczane w czasie rzeczywistym (jak to miało miejsce przy NEJ, gdzie po roku wychodziła książka dziejąca się jakiś rok później). Na razie wskazuje wszystko na to, że książki z Legacy, przynajmniej na początku będą się działy bardzo szybko po sobie, pozostawiając małe odstępy czasu.
- Hardcover przewidziany na październik 2008 został już przypisany do pewnej ery, ale na razie informacji brak, przynajmniej dopóki kontrakt z autorem nie zostanie sfinalizowany. Ostatni nieprzypisany do niczego hardcover (luty 2008) na razie pozostanie nieprzypisany przez jakiś czas.
- Elizabeth Hand prawdopodobnie nie napisze już nic więcej do Gwiezdnych Wojen, gdyż pomimo próśb, odmówiła zasłaniając się brakiem czasu.
KOMENTARZE (11)

Książki

Kolekcjonerskie wydanie Mrocznego Gniazda

2006-05-24 21:58:00 Resztki Imperium

Przy okazji niedawnego wydania w Polsce Władcy dwumyślnych, warto poświęcić chwilę o tym, co jest dostępne w USA, ale nie koniecznie na otwartym rynku.
Otóż mało kto wie, iż w USA Gwiezdne Wojny są wydawane nie tylko przez Del Rey, ale też i inne wydawnictwa. Jednym z nich jest Science Fiction Book Club, które swoim działaniem przypomina nasz Świat Książki. Wydają one książki w porozumieniu z innymi wydawnictwami, w małym nakładzie, ale w kolekcjonerskich wydaniach. Tyle, że kupić je można jedynie w specjalnej sieci dystrybucyjnej, i nigdzie poza nią, chyba, że na rynku wtórnym.

Tak właśnie w tamtym roku wydano zbiorczo trylogię Mrocznego Gniazda, to jedyna szansa, by nabyć ją w wydaniu w twardej oprawie.

Na trylogię Mrocznego Gniazda składają się następujące tomy:

Tom I Władca dwumyślnych
Tom II The Unseen Queen (polski tytuł jeszcze nie znany, patrząc po Dwumyślnych czy Rozbitkach z Nirauan, niemożliwy do przewidzenia)
Tom III The Swarm War

Przed przystąpieniem do czytania Mrocznego Gniazda, warto sobie powtórzyć Nową Erę Jedi. Jej streszczenie znajduje się tutaj.
KOMENTARZE (8)

Książki

Legacy of the Force: Tempest

2006-05-24 14:53:00 StarWars.com

Na łamach StarWars.com zaprezentowana została okładka do trzeciego tomu serii "Legacy of the Force", napisanego przez Troya Denninga "Tempest". Możecie ją zobaczyć po lewej stronie. Postać na stworzonej przez Jasona Felixa okładce, to hapańska królowa matka, Tenel Ka.

Wojna domowa narusza spokój Galaktycznego Sojuszu. Han i Leia doprowadzają do wściekłości całą swoją rodzinę, a także Jedi, dołączając do koreliańskich powstańców. Jednak małżeństwo Solo wkrótce odkrywa spisek na który nie mogą pozwolić. Ma on na celu zamordowanie ich sojuszniczki, a także jej córki.

Solo, na własną rękę rozpoczynają działania, które mają zapobiec tej śmierci. Jednak to, co uczynią pociągnie za sobą nieuchronne konsekwencje, które w końcu doprowadzą do konfliktu matki z jej synem, a także brata z siostrą. W innym miejscu galaktyki, dawno zapomniane widmo, Lumiya - Mroczna Lady Sithów - jeszcze raz burzy równowagę Mocy, kierując ją ku ciemności...


Star Wars: Legacy of the Force: Tempest ukaże się za oceanem dopiero w listopadzie, jednak już za kilka dni pojawi się pierwszy tom serii - "Betrayal", o którym możecie przeczytać w tym miejscu>>>.

Poniżej możecie także zobaczyć plan wydawniczy serii, oczywiście taki, jaki będzie w USA.
  • Tom 1: Betrayal, Aaron Allston (twarda okładka): 30 maja 2006
  • Tom 2: Bloodlines, Karen Traviss (miękka okładka): 29 sierpnia 2006
  • Tom 3: Tempest, Troy Denning (miękka okładka): 28 listopada 2006
  • Tom 4: Exile, Aaron Allston (miękka okładka): 6 marca 2007
  • Tom 5: Sacrifice, Karen Traviss (twarda okładka): 5 czerwca 2007
  • Tom 6: Troy Denning (miękka okładka): 4 września 2007
  • Tom 7: Aaron Allston (miękka okładka): 6 listopada 2007
  • Tom 8: Karen Traviss (miękka okładka): 4 marca 2008
  • Tom 9: Troy Denning (twarda okładka): 3 czerwca 2008

KOMENTARZE (14)

Książki

Rusza George Lucas Books

2006-05-21 21:52:00 Resztki Imperium

Jakby tworzenie wspaniałych filmów czy zapierających dech w piersiach efektów – nie mówiąc już o produkcji figurek czy innych rzeczy – było zbyt mało, George Lucas tworca Gwiezdnych Wojen próbuje zabrać się za wydawanie książek. W maju, George Lucas Books, część firmy JAK FILMS, INC. (Firma Lucasa produkująca filmy), wyda swój pierwszy tytuł – „Cinema by the Bay” autorstwa Sheerly Avni. Będzie to książka o studiach filmowych produkujących swe dzieła w San Francisco Bay Area a także o filmowcach niezależnych żyjących w Północnej Kalifornii. Dystrybutorem książki będzie Nowojorskie Welcome Books.

Dyrektorka koordynująca wydawnictwo JAK FILMS, Luce Autrey Wilson (wcześniej główna redaktora SW) mówi, że Lucas chce wydawać książki, którymi nie zajmuje się Lucas Licensing, koncentrując się na tematach, które go interesują najczęściej nie będzie to fikcja. Tak narodziło się partnerstwo między GLB i Welcome. Sam Lucas nie zamierza być wydawcą, stąd umowa z Welcome wydaje się być idealna. Welcome ma doświadczenie w wydawaniu bogato ilustrowanych książek np. dla Disneya czy Turnera.

Na razie zostanie wydana tylko ta jedna pozycja dalsze plany dopiero w roku 2007.
KOMENTARZE (3)

Książki

informacje książkowe

2006-05-21 19:18:00

Cinema by the Bay - kolejne informacje

Parę dni temu pisaliśmy o nowym wydawnictwie Lucasa - George Lucas Books. Na Amazonie jest dostępna już pierwsza pozycja tego wydawnictwa, zapowiadane "Cinema by the Bay" Sheerly Avni. Można to kupić w promocji za 25,17 USD pod tym linkiem.

Spoilery do Tempest

W sieci pojawiły się spoilery od trzeciej części serii Legacy of the Force, Tempest Troya Denninga.

Spoiler:

Konflikt między Galaktycznym Sojuszem, a jego zbuntowanymi członkami przeradza się w ostrą walkę. Nowe przywództwo Korelii wprowadza w życie desperacki plan wciągnięcia Konsorcjum Hapańskiego do wojny po ich stronie. Nowe wydarzenia stawiają też moralne wyzwania przed Hanem i Leią, którzy nie mogą pozwolić rozprzestrzeniać się wojnie, bardziej niż mogą pozwolić zamordować Hapańską Królwą Matkę, była Jedi, Tenel Ka. Biorąc na siebie misję uratowania jej życia, oraz jej córki, Allany, Solo wchodzą w sam środek ognia, bitwy, która postawi dzieci przeciw rodzicom. Luke Skywalker podczas będzie musiał zmierzyć się ze swym największym nemezis, i pozostawić ich na łasce jednego z najstarszych i największych wrogów zakonu Jedi…
Tymczasem na forum można poczytać najnowsze i tym razem pełne spoilery do pierwszego tomu Legacy of the Force - Betrayal.
KOMENTARZE (0)

Książki

Krótka informacja o Betrayal…

2006-05-17 15:58:00 RI za Publisher Weekly

Choć na "Betrayal", pierwszy tom nowej serii "Legacy of the Force", napisany przez Aarona Allstona, nawet w USA będzie trzeba jeszcze poczekać kilka dni, na Publisher Weekly ukazała się już krótka recenzja tej powieści, zawierająca spoilery.

Spoiler:
Jacen Solo i jego padawan, 13-letni syn Luke’a i Mary, Ben Skywalker wyruszają na Korelię, której stosunki z Sojuszem Galaktycznym są mocno napięte. Gdy Ben infiltruje Stację Centerpoint, musi zmierzyć się ze Sztuczną Inteligencją, która wierzy, że jest Anakinem Solo. Tymczasem Jacen stawi czoło śmiertelnemu i szokującemu wyborowi swojej przyszłości, gdy będąc jeszcze Jedi spotka na swej drodze Sitha…
Koniec spoilera
KOMENTARZE (13)

Książki

Zapowiedź Czarnego Lorda. Narodzin Dartha Vadera

2006-05-17 14:44:00 Wydawnictwo Amber

Na stronie internetowej Wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź książki "Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera", najnowszej powieści Jamesa Luceno osadzonej w realiach "Gwiezdnych wojen". Jej cena będzie wynosiła 29,80 złotych, przy liczbie 328 stron.

Ciąg dalszy gwiezdnych zmagań przedstawionych w Zemście Sithów.

Kończą się Wojny Klonów. Toczący walki na Murkhanie żołnierze Republiki dostają rozkaz zabicia Jedi, ale rycerz Shryne, mistrzyni Chatak i jej padawanka Starstone uchodzą z życiem. Imperator Palpatine wysyła w pościg za nimi Dartha Vadera, który jednak nie czuje się jeszcze pewnie zarówno w nowym zmechanizowanym ciele, jak i w objęciach Ciemnej Strony Mocy. Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku na śmierć i życie?

Książka ukaże się w sklepach 8 czerwca.
KOMENTARZE (43)
Loading..