Książki

Amber - plany na początek 2007 roku

Andrzej Syrzycki
61

Znamy już plany wydawnictwa Amber co do serii "Star Wars", na początku przyszłego roku. Do tłumaczenia trafiły lub niebawem trafią trzy nowe książki z tej serii. Pierwsza z nich to "Komandosi Republiki. Potrójne Zero" autorstwa Karen Traviss, której tłumaczeniem zajmie się Andrzej Syrzycki. Powieść ta powinna ukazać się na samym początku przyszłego roku, tj. w styczniu lub w lutym. Kolejna pozycja to "Outbound Flight" Timothy'ego Zahna, której tłumaczeniem zajmie się najprawdopodobniej Aleksandra Jagiełowicz. Również ta książka powinna ukazać się w I kwartale 2007 roku. Trzecią powieścią, która jeszcze nie została przydzielona konkretnemu tłumaczowi, jest "Legacy of the Force 1: Betrayal" Aarona Allstona. Trafi ona do przekładu zapewne od razu po wakacjach, a ukaże się jeszcze w pierwszej połowie przyszłego roku.

Tym czasem, aby osłodzić Wam oczekiwanie, poniżej prezentujemy zapowiedzi na pozostałą część roku 2006:

 • sierpień - Mroczne Gniazdo II: Niewidzialna Królowa
 • październik - Mroczne Gniazdo III: Wojna Rojów
 • listopad - Komandosi Republiki. Bezpośredni Kontakt

 • Nowinki książkowe z oficjalnej

  Forum SW.com
  9

  Sue Rostoni na forum oficjalnej podała kilka ciekawych informacji o przyszłych książkach.

  Tytuły drugiej i trzeciej części Coruscant Nights – „Patterns of the Force” oraz „Chiascuro” to robocze nazwy nadane przez autora – Michaela Reavesa, które nie zostały jeszcze w żaden sposób zaakceptowane.

  W Betrayal Przy każdym rozdziale zaznaczono lokację, w której się dzieje. Ale to jest tylko i wyłącznie styl autora, Karen Traviss pisze podobnie, ale Troy Denning już nie stosuje się do tej nomenklatury.

  Trwają poszukiwania autora powieści, która ma się ukazać w twardej oprawie w lutym 2008.

  Powieść Luceno o Plagueisie i Sidiousie będzie się dziać przed Mrocznym Widmem, w większości, w czasach gdy obaj byli już dorośli. Obecnie trwają ustalenia z autorem w jakim kierunku ma pójść.

  Okładka Allegiance

  StarWars.com
  26

  Jakiś czas temu pisaliśmy o kolejnej książce Timothy'ego Zahna w uniwersum "Gwiezdnych wojen", zatytułowanej "Allegiance". Dziś prezentujemy okładkę tej powieści, stworzoną przez Johna Van Fleeta, a także krótki jej opis, zaprezentowane na łamach StarWars.com.

  W "Star Wars: Allegiance", dziejącej się pomiędzy "Nową nadzieją", a "Imperium kontratakuje", Luke Skywalker wciąż jest jeszcze adeptem sztuk Jedi, Han Solo nie jest do końca przekonany czy chce dołączyć do Sojuszu Rebeliantów, a księżniczka Leia pomaga w działalności Rebelii wciąż zastanawiając się czemu Han jest taki denerwujący. Tymczasem młoda Mara Jade jest jednym z najbardziej wartościowych agentów Imperium, a grupa szturmowców decyduje się na wymierzenie sprawiedliwości na swój sposób.

  Książka ukaże się 30 stycznia 2007 roku nakładem wydawnictwa Del Rey w twardej okładce.

  Temat na forum

  Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera już w sklepach

  Amber
  45

  W czwartek w księgarniach na terenie całego kraju ukazała się kolejna kolejna książka Jamesa Luceno, autora między innymi "Maski kłamstw", "Labiryntu zła", czy "Jednoczącej Mocy". Chodzi oczywiście o powieść "Czarny Lord. Narodziny Dartha Vadera", której tłumaczeniem zajął się Andrzej Syrzycki. Objętość książki to 328 stron, a jej cena wynosi 29,80.

  Ciąg dalszy gwiezdnych zmagań przedstawionych w Zemście Sithów.

  Kończą się Wojny Klonów. Toczący walki na Murkhanie żołnierze Republiki dostają rozkaz zabicia Jedi, ale rycerz Shryne, mistrzyni Chatak i jej padawanka Starstone uchodzą z życiem. Imperator Palpatine wysyła w pościg za nimi Dartha Vadera, który jednak nie czuje się jeszcze pewnie zarówno w nowym zmechanizowanym ciele, jak i w objęciach Ciemnej Strony Mocy. Kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku na śmierć i życie?

  Już teraz możecie przeczytać dwa pierwsze rozdziały "Czarnego Lorda", które znajdziecie w tym miejscu>>>.

  Temat na forum

  Nadchodzi e-opowiadanie z Bobą Fettem

  StarWars.com
  7

  W ostatnich bitwach przeciwko Yuuzhan Vongom, z pomocą przybywa dość niespodziewana postać. Boba Fett i jego Mandalorianie stawiają swe siły przeciwko potędze obcych najeźdźców, jednak dlaczego to czynią, zdradzając swą obecność dopiero po tylu latach? Co spowodowało, że podjęli taką decyzję?

  Dowiecie się tego w e-opowiadaniu autorstwa Karen Traviss "A Practical Man", które zostanie opublikowane w Internecie już w sierpniu przez wydawnictwo Del Rey Books.

  Luceno napisze książkę o mentorze Palpatine'a

  StarWars.com
  34

  Słyszałeś kiedyś o tragedii Dartha Plagueisa Mądrego? Tak myślałem. Tej historii nie usłyszałbyś od Jedi. To legenda Sithów. - Kanclerz Palpatine (Darth Sidious)

  Jak poinformowała oficjalna, James Luceno podpisał kontrakt na napisanie kolejnej powieści gwiezdnowojennej. Będzie ona opisywała historię mentora Palpatine'a, czyli wspomnianego przez niego w "Zemście Sithów" Dartha Plagueisa z rasy Muunów. Jednak poza tymi informacjami nie znamy na razie żadnych konkretów, jak tytuł, czas, czy miejsce akcji. Będą one najprawdopodobniej ujawniane stopniowo w niedługim czasie.

  Książka ukaże się za oceanem w twardej okładce, w roku 2008.

  Temat na forum

  The Last of the Jedi w Japonii

  StarWars.com
  5

  "The Last of the Jedi", seria autorstwa Jude Watson opisuje pierwsze dni po wydarzeniach "Zemsty Sithów". Dni w których triumfowali Sithowie, a Imperium dopiero powstawało. Obi-Wan Kenobi i kilku innych, pozostałych przy życiu Jedi, muszą pozostawać w cieniu, by uniknąć imperialnej uwagi. Seria ukazuje się w USA już od około roku, jednak teraz zaczyna wychodzić także w Japonii. Poniżej prezentujemy okładki dwóch pierwszych tomów: "The Desperate Mission" oraz "Dark Warning". Ich twórcą jest Tsuyoshi Nagano.

  Archiwum wiadomości dla działu "Książki"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.