TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Fragment "Niewidzialnej królowej"...

2006-07-29 11:17:00 Wydawnictwo Amber

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Amber, od dzisiaj można przeczytać w naszym serwisie fragment drugiego tomu Mrocznego Gniazda, pt.: "Niewidzialna królowa".
Jest on dostępny tutaj.
Książka autorstwa Troya Denninga ukaże się w księgarniach 24 sierpnia, a jej cena wyniesie 29,80 zł, przy objętości 280 stron.
Recenzję jej anglojęzycznej wersji można przeczytać tutaj.
A pogadać na ten temat na Forum tutaj.
KOMENTARZE (7)

Książki

Comic-Con 2006: wieści ksiązkowe

2006-07-26 15:10:00 RI za StarWars.com

Na konwencie Comic-Con 2006 odbył się panel poświęcony serii książek „Legacy of the Force”, w którym uczestniczyli Sue Rostoni, Shelly Shapiro, Aaron Allston, Troy Denning oraz Karen Traviss. Po krótce panel ten opisał Pablo Hidalgo.
Na początek padały pytania o to, jak powstaje książka, jak ustala się jej akcje i inne techniczne zagadnienia. Właśnie wtedy zdradzono, że tytuł szóstego tomu „Legacy of the Force” będzie brzmiał „Inferno” (Piekło, Morze ognia).

Aaron Allston dodał, że myśleli by nazwać ją „Piekłem Ewoków”, ale coś im nie pasowało. Sue Rostoni rozwiała wszelkie obawy, jakoby „Legacy of the Force” miała być ostatnią wielką przygodą wielkiej trójki. „Nie mamy ich nigdy dość” powiedziała. A potem dodała „I nie sądzę by Lucasfilm planował ich wykończyć”. Stwierdziła też, że nie ma planów na temat, co będzie dalej, z tego powodu, że na razie nie ma dalszego kontraktu, więc nikt nie wybiega aż tak daleko w przyszłość.

Poruszono też temat Jainy, która ma odegrać w Legacy jeszcze ważną rolę, ona ewoluuje i dopiero się do niej przygotowuje. „Zobaczymy jej dużo” dodaje Allston. Wspomniano oczywiście też serię komiksów – Legacy. Jak powiedział Aaron Allston, wymienili się pomysłami i upewnili, że nie będą ze sobą kolidować w żaden sposób.

Padły także pytania na temat stylu pisania, czy lepiej tworzyć samemu, czy w grupie tak jak to ma miejsce w przypadku Legacy. Zdaniem Allstona ludzie się zmieniają, a praca grupowa czasem nabiera rumieńców, jemu samemu nie udałoby się nigdy opisać Lei tak, jak zrobiła to Karen Traviss w „Bloodlines”. Sue Rostoni potwierdziła to, że trzy pierwsze książki Legacy na okładkach będą miały jedną osobę (Jacen, Boba Fett, Tenel Ka), trzy środkowe po dwie i trzy ostatnie znów po jednej. A wielka trójka w końcu ma się na nich pojawić.

Wspomniano też rolę Jacena i Lumiyi. Okazało się, że początkowo nikt nie brał jej pod uwagę, a zastanawiano się nad kimś w rodzaju starego czarownika, dopiero później ktoś odgrzebał ją w starych komiksach. Lumiya nie tylko pasowała do tej roli, ale też przede wszystkim była znana wielu fanom, choć nie wszystkim.

Potem Karen Traviss opowiedziała chwilę o swojej e-powieści „Practical Man” opowiadającej o Boba Fetcie i Mandalorianach w czasie Nowej Ery Jedi. Odpowiada ona na pytanie, dlaczego Mandalorianie pomagali Yuuzhanom.
Na koniec mała sensacja, potwierdzono, że będą kolejne książki z serii Republic Commando. Pierwsza z nich ma mieć swoją premierę już latem przyszłego roku.
KOMENTARZE (21)

Książki

Last of the Jedi: A Tangled Web

2006-07-23 22:20:00

W USA ukazał się właśnie piaty tom z cyklu The Last of the Jedi - A Tangled Web. Autorka - Jude Watson, wydawca Scholastic, okładka John Van Fleet i cena 5,99 USD.Z innej beczki, Sue Rostoni na forum oficjalnej podała, że tytuł szóstej części Legacy of the Force zostanie ujawniony podczas panelu poświęconego tej serii na tegorocznym Comic-Con. (To własnie tam w roku 2004 ujawniono tytuł Zemsta Sithów).
KOMENTARZE (0)

Książki

Zapowiedź " Nowego przewodnika po obcych rasach"

2006-07-20 22:40:00 Wedge Antilles za StarWars.com


Del Rey idzie za ciosem i kontynuuje reedycję poszerzonych i uaktualnionych przewodników w wersji paperback, dodając do tego kolejną pozycję - "Nowy przewodnik po obcych rasach Gwiezdnych Wojen" autorstwa Ann Margaret Lewis i Helen Keier.
Można już zobaczyć finalną okładkę autorstwa Stevena D. Andersona.

Przewodnik będzie zawierał pełnobarwne ilustracje Chrisa Trevasa i Williama O'Connera. Treść została uaktualniona i dopasowana do całej sagi wraz z doliczeniem Nowej Ery Jedi.
Opisy ras zawierają kompletne fizyczne opisy i oficjalne nazwy, cechy charakterystyczne rodzinnych planet oraz listę najważniejszych przykładów obecności w Gwiezdnych Wojnach. Do tego nowa edycja zawiera słowniczek najbardziej istotnych terminów.
KOMENTARZE (15)

Książki

Powrót Ciemnej Strony

2006-07-18 15:29:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony poświęconej Gwiezdnej Sadze, pojawiła się zapowiedź kolejnego tomu z serii „Last of the Jedi”.

Anakin Skywalker i Ferus Olin spotkają się jako rywale, kiedy los ponownie skrzyżuje ich drogi.

Porzucając Zakon Jedi, Ferus ocalił swoje życie. W rezultacie jest jednym, który może wyśledzić i uratować pozostałych przy życiu Jedi, którzy przeżyli powstanie Imperium. Ma w zamyśle rebelię i zamierza obalić Imperatora.

Tylko Darth Vader stoi mu na drodze. Ferus nie zdaje sobie z tego sprawy, że jego dawny rywal to teraz jego śmiertelny wróg.


Szósty tom serii pt. „Return of the Dark Side” jak zwykle autorstwa Jude Watson ukaże się w grudniu 2006 nakładem Scholastic.
Okładkę stworzył znany twórca plakatów do Sagi Drew Struzan.
KOMENTARZE (10)

Książki

Zapowiedź Mrocznego Gniazda II

2006-07-11 20:59:00 Amber

Na stronie internetowej wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź drugiego tomu trylogii "Mroczne Gniazdo", zatytułowanego "Niewidzialna Królowa".

Nowe gniazda atakuje nieznany wróg. Killikowie oskarżają Jedi. Luke, Mara, Han i Leia muszą znaleźć źródło zła. Przerażające Nieznane Zagrożenia to tylko początek wyzwań, jakie przed nimi stoją. Konflikt z Killikami grozi rozpętaniem wojny, stawiając Jedi przeciw Jedi. Cała galaktyka jest w niebezpieczeństwie.

Książka autorstwa Troya Denninga ukaże się w księgarniach 24 sierpnia, a jej cena wyniesie 29,80 zł, przy objętości 280 stron.
KOMENTARZE (15)

Książki

Korzenie Gwiazdy Śmierci

2006-07-10 21:47:00 RI

W przyszłym roku pojawi się powieść opisująca powstanie Gwiazdy Śmierci, z imperialnego punktu widzenia, napisana przez Steve’a Perry’ego (Cienie Imperium) i Michaela Reavesa (Darth Maul: Łowca z mroku) autorów serii Medstar (Chirurdzy polowi, Uzdrowicielka Jedi).
Leland Chee, strażnik holokronu i spójności EU w LFL (choć różnie mu to wychodzi) przygotował „kompleksową” historię Gwiazdy Śmierci, na potrzeby tej książki.
Oto historia stacji osadzona w czasie.


29 przed BY – Raith Sienar opowiada Tarkinowi o pomyśle eksperymentalnej bitewnej planetoidy. (Planeta Życia)

22 przed BY – Geonosjanie podpisują kontrakt na rozbudowę planów (Revenge of the Sith: Visual Dictionary)

22 przed BY – 501 Legion zdobywa eksperymentalne źródło energii z Mygeeto (Star Wars: Battlefront 2)

22 przed BY – Poggle mniejszy daje schematy hrabiemu Dooku (Atak klonów)

22 przed BY – Dooku dostarcza plany Darthowi Sidiousowi (Atak klonów)

21 przed BY – Sidious nakazuje Geonosjanom rozpoczęcie konstrukcji (Revenge of the Sith: Visual Dictionary)

19 przed BY – pod koniec Wojen Klonów, przywódcy Konfederacji zostają zamordowani na Mustafar (Zemsta Sithów)

19 przed BY – Imperium rekwiruje majątki Separatystów (Zemsta Sithów)

19 przed BY – Tarkin, Palpatine i Vader nadzorują konstrukcję dla Imperium (Zemsta Sithów)

3 przed BY – prace nad projektem Gwiazdą Śmierci prowadzone w Instalacji Maw (W poszukiwaniu Jedi)

2 miesiące przed BY – 501 Legion tłumi bunt rebeliantów w więzieniu (Battlefront II)

1 miesiąc przed BY – Gwiazda Śmierci jest już w pełni funkcjonalna

1 miesiąc przed BY – Gwiazda śmierci niszczy Despayre w systemie Horuz (Movie Trilogy Sourcebook (1993))

1 miesiąc przed BY – Kyle Katarn kradnie plany stacji z planety Danuta (Dark Forces)

1 miesiąc przed BY – Havet Storm kradnie plany superlasera (The Lost Jedi Adventure Game Books (1993))

Pół miesiąca przed BY - Operacja Skyhook (Star Wars Radio Adaptation / X-wing)

Pół miesiąca przed BY – Część planów przechwycona na Toprawie (Star Wars Radio Adaptation / X-wing)

Pół miesiąca przed BY – Bria Tharen i Eskadra Czerwonej Ręki zajmuje stację przekaźnikową na Toprawie (Świt Rebelii)

Pół miesiąca przed BY – Tantive IV łamie blokadę na Toprawie (Star Wars Radio Adaptation)

Pół miesiąca przed BY – Stacja przekaźnikowa transmituje plany Gwiadzy Śmierci na Tantive IV (Star Wars Radio Adaptation/X-wing)

0 – Komanor Akobi przydzielony na Gwiazdę Śmierci (Empire #13: What sins loyality)

0 – Gwiazda Śmierci nisczy Alderaan (Gwiezdne Wojny)

0 – Gwiazda Śmierci zniszczona przez Luke’a Skywalkera podczas bitwy o Yavin (Gwiezdne Wojny)

0 – Projekt Hammertong, w którego skład wchodzi przetransportowanie superlasera dla Drugiej Gwiazdy Śmierci (Opowieści z Kantyny Mos Eisley)

3 lata po BY – Zniszczenie superbroni Tarkin (komiksy Marvela)

3.1 lata po BY - misja Corwina Shelvaya na planetę Drinba IV by zdeaktywować superlaser (Wizards)

3.2 lata po BY – Sojusz otrzymuje bothańskie datataśmy zdobyte przez Taya Vanisa. (komiksy Marvela)

3.5 lat po BY – Bothańscy członkowie Niebieskiej Eskadry atakują Suprosa ((Cienie Imperium / Cienie Imperium - komiks)

3.5 lat po BY – Informacje zdobyte przez Bothan przekazane do Najwyższego Dowództwa Sojuszu (Cienie Imperium / Powrót Jedi)

4 lata po BY – II Gwiazda Śmierci użyta w bitwie o Endor (Powrót Jedi)

4 lata po BY – Zniszczenie Drugiej Gwiazdy Śmierci (Powrót Jedi)

4.3 lata po BY – Gwiazda Śmierci III? (atrakcja turystyczna w Dysneylandzie)

12.1 lata po BY – Projekt Durgi Hutta, Miecz Ciemności, rekonstruuje superlaser. (Miecz Ciemności)
KOMENTARZE (11)
Loading..