TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Legacy of the Force IV: Exile"...

2007-02-27 16:29:28 RI

W księgarniach w Stanach Zjednoczonych można już kupować i sprowadzać czwartą część dziewięciotomowego cyklu "Legacy of the Force", napisaną przez Aarona Allstona z okładką Jasona Felixa. Oto zarys fabuły:

Wraz z każdym kolejnym zwycięstwem nad koreliańskimi rebeliantami Jacen Solo staje się coraz bardziej podziwiany, potężny, pewny osiągnięcia galaktycznego pokoju. Ale może on nieść ze sobą określoną cenę. Pomimo relacji nadszarpniętych przez sympatię z różnymi stronami wojny, Han i Leia Solowie oraz Luke i Mara Skywalkerowie pozostają zjednoczeni przerażającym podejrzeniem: ktoś manipuluje wojną od wewnątrz i jeśli nie zostanie powstrzymany, wszystkie wysiłki na rzecz pojednania pójdą na marne. A złowroga wizja prowadzi Luke''a do przekonania, że źródłem zła jest Lumiya, Mroczna Lady Sithów, największe niebezpieczeństwo krążące wokół Jacena...
KOMENTARZE (10)

Książki

Mindar czy Mindor, oto jest pytanie. A Sue zna odpowiedź

2007-02-23 21:34:00

Na forum oficjalnej Sue podała kilka kolejnych ciekawostek książkowych.

• A więc, niedawno otrzymała pierwszy manuskrypt powieści o Gwieździe Śmierci.
• Timothy Zahn obecnie nie jest zakontraktowany na żadną powieść. A to znaczy tylko tyle, że to nie w jego ręce wpadnie ostatni hardcover w tym kontrakcie.
• Practical Man nie jest na razie planowany jako dodatek do jakieś z książek.
• Sue przyznała też, że nie ogląda serialu Lost.
• Force Unleashed to osobny kontrakt. Nie będzie przekładania powieści od Gwieździe Śmierci na rok 2008. Czyli czeka nas niebawem ogłoszenie w sprawie ostatniego (? chyba, że będzie jeszcze jakiś osobny kontrakt) hardcovera.
• Serial Wojny Klonów 3-D nie będzie odnosił się do Force Unleashed, serial aktorski, zbyt wcześnie by o tym mówić.
• Znalezione na amazonie zapowiedzi, są trochę przed wczesne, Sue nie ma pojecia, czym ma być sierpniowy paperback. Wydanie TPB Force Unleashed pojawi się jakieś 9 miesięcy po hardcoverze. Natomiast ten drugi tajemniczy Hardcover, to nie jest nic z Gwiezdnych Wojen.
• Został już ujawniony ostatni hardcover z tego kontraktu, czyli Mindor.

A teraz clue dzisiejszego newsa. Mindar czy Mindor oto jest pytanie? Imperium redaktorek kontratakuje i to w sposób przezabawny. Zaledwie wczoraj życie ujrzała wieść o ostatnim hardcoverze z tego kontraktu Del Reya – „Luke Skywalker and the Shadows of Mindor” (więcej) Matthew Stovera. No i wszystko byłoby fajnie, gdyby nie sama nazwa – Mindor, która prawdę powiedziawszy poza przewodnikiem po chronologii praktycznie niewiele mówi. Pojawia się choćby w Wizji przyszłości Timothy’ego Zahna.
Strona 320, rozdział 25:

- Kolejno zameldowały się: „Furia Wolności”, „Duch Mindoru”, „Gwiezdny Wojownik”, „Gwiezdny Strażnik” i „Zemsta Wellinga”.

tłumaczył Jarosław Kotarski.

Otóż z czasem wyszło, że na Mindorze rozegrała się bitwa, w której brali udział klasyczni bohaterowie, a dowodził Luke. Ale w rozmowach na linii Shelly Shapiro, Sue Rostoni i Leleand Chee była mowa o Mindarze, który jest wspomniany w Ślubie księżniczki Lei Davida Wolvertona.
Strona 102, rozdział 8:

Han przypomniał sobie chwile, kiedy podczas bitwy na Mindarze dzielili się nieświeżą racją polową, a dokoła nich leżały poszarpane ciała zabitych szturmowców.

tłumaczył Andrzej Syrzycki.

Wkrótce po objawieniu newsa, Leland na forum napisał, że myślał, ze rozmawiali o Mindarze, a nie Mindorze. Czyli najzwyczajniej w świecie Sue i reszta się walnęła. Oczywiście próbując zachować twarz Leland zaraz stwierdził, że Han pewnie myślał iż taka jest alderaańska wymowa, dlatego zarywając do Lei tak nazwał planetę. Oczywiście jedno wystąpienie Mindaru łatwiej zamienić na błąd, przejęzyczenie, tak by stało się Mindorem (który tak na prawdę po raz pierwszy był wspomniany w Przygodach Hana Solo Briana Daleya - np. w Zemście Hana Solo).

Cóż jak widać, Imprium redaktorek ma się dobrze. Swoją drogą lepiej, by takie błędy wychodziły teraz, niż po fakcie. Niemniej jednak niestety widać jak na dłoni, że w chwili obecnej nad szczegółami EU i jego spójności tak na prawdę nikt nie panuje. Bo nawet połączenie Mindoru i Mindaru w jedno, jest i będzie tylko i wyłącznie próbą zachowania twarzy, a nie łatania EU i prawdę mówiąc w tym wszystkim właśnie to mnie najbardziej boli.

Temat na forum
Nieścisłości w EU

A na koniec jeszcze powieści na iTunes. Po odcinkach Wojen Klonów (więcej), teraz przyszedł czas na książki, a dokładniej audiobooki. Ceny zaczynają się od 12,95 USD. Co ciekawe, nie ma tam kategorii Gwiezdnych Wojen, więc trzeba szukać po autorach. A lista jest dość imponująca składa się między innymi z :

Star Wars: Episode 1 - Abridged
Star Wars: Episode I - Complete
Star Wars: Episode II - Abridged
Star Wars: Episode II - Complete
Star Wars: Episode III - Abridged
Star Wars: Episode III - Complete
Children of the Jedi
Cloak of Deception
Medstar I: Battle Surgeons
Medstar II: Jedi Healer
Dark Nest I: Joiner King
Darksaber
Darth Maul: Shadow Hunters
I, Jedi
Jedi Trial
Labyrinth of Evil
Legacy of the Force: Betrayal
NJO: Balance Point
NJO: Destiny's Way
NJO: Rebirth
NJO: Star By Star
Planet of Twilight
Rogue Planet
Shadows of the Empire
Shatterpoint
Tatooine Ghost
The Approaching Storm
Black Fleet Crisis: Before the Storm
Black Fleet Crisis: Shield of Lies
Bounty Hunter: Mandalorian Armor
Bounty Hunter: Slave Ship
Bounty Hunter: Hard Merchandise
The Cestus Deception
Corellian Trilogy: Showdown at Center Point
Corellian Trilogy: Ambush At Corellia
Courtship of Princess Leia
The Crystal Star
Han Solo Trilogy: Hutt Gambit
Han Solo Trilogy: Paradise Snare
NJO: Hero's Trial
NJO: Jedi Eclipse
NJO: Onslaught
X-Wing: Solo Command
X-Wing: Isard's Revenge
X-Wing: Starfighters of Adumar
We Don't Do Weddings
NJO: Destiny's Way
NJO: Dark Journey
Black Fleet Crisis: Shield of Lies
NJO: Ruin
NJO: Conquest
NJO: Rebel Dreams
NJO: Remnant
NJO: Refugee
NJO: Reunion
NJO: Final Prophesy
NJO: Traitor
NJO: Unifying Force
NJO: Vector Prime
The New Rebellion
Dark Nest II: Swarm War
Heir to the Empire
Dark Force Rising
The Last Command
Dark Nest II: Unseen Queen
X-Wing: Wedge's Gamble
X-Wing: The Krytos Trap
X-Wing: Bacta War
X-Wing : Wraith Squadron
X-Wing: Iron Fist
KOMENTARZE (0)

Książki

Luke Skywalker and the Shadows of Mindor...

2007-02-22 13:19:00 Burzol na Forum

Uwaga, uwaga, panie i dżentelistoty, wczoraj na łamach oficjalnej pojawiła się informacja o kolejnej książce spod znaku SW, planowanej na przyszły rok.

Tytuł tej pozycji, nasuwający skojarzenia z Harrym Potterem, to Luke Skywalker and the Shadows of Mindor.

Czy będzie to klon Harry'ego Pottera w uniwersum SW? Bardzo wątpliwe. A dlaczego? Bo za tę książkę odpowiada nie kto inny, jak Matthew W. Stover, autor takich cenionych przez fanów pozycji, jak Zdrajca, Punkt przełomu czy przede wszystkim nowelizacja Zemsty Sithów.
Akcja powieści ma się koncentrować na wydarzeniach wspominanych już w Ilustrowanym przewodniku po chronologii, mianowicie słynnej Bitwie o Mindor, w której Luke Skywalker w randze generała poprowadził wojska Nowej Republiki przeciwko Lordowi Shadowspawnowi i jego oddziałom szturmowców cienia.
Poza Lukiem będziemy mieli okazję zobaczyć w akcji starą ferajnę, a więc Hana, Leię, Chewbaccę, Landa oraz pilotów Eskadry Łotrów.
Powieść ma ukazać się w lutym 2008 roku.

Wątek na Forum
KOMENTARZE (33)

Książki

Nowe książki DK

2007-02-18 23:21:00

Jesienią wydawnictwo Dorling Kindersley przygotowało na jesienne wieczory zestaw książek dla fanów w każdym wieku. To część serii publikacji dla tak zwanych młodszych Padawanów. Seria DK Readers zawiera kombinacje wspaniałych fotografii, ilustracji i wciągających opowieści, podzielonych ze względu na różne poziomy czytania.

Każda książka ma odpowiedni numer informujący o trudności danego tekstu.

W sierpniu 2007 pojawi się „I Want to be a Jedi” autorstwa Rydera Windhama – z kodem 3 – czyli dla dzieci, które już czytają samodzielnie, oraz „Beware the Dark Side” tegoż autora z kodem 4, dla tych, którzy już są doświadczonymi czytelnikami.

W listopadzie zobaczymy „Ready, Set, Podrace” Simona Beecrofta – poziom 1, dla dzieci, które zaczynają czytać, a także „A Queen’s Diary” tegoż autora z numerem 2, dla tych, którzy uczą się czytać samodzielnie.

Nie wiadomo, czy jest to szumnie zapowiadana Darth Vader Saga, czy osobny projekt.


KOMENTARZE (0)

Książki

Force Unleashed - nieoficjalny program wydawniczy

2007-02-18 12:23:00 Resztki Imperium

Program wydawniczy przy Force Unleashed nabiera tempa. Przede wszystkim znany jest już nieoficjalnie autor nowelizacji. Będzie nim Sean Williams, współautor trylogii Heretycy Mocy (wraz z Shanem Dixem) w cyklu Nowa Era Jedi - Ruiny Imperium, Uchodźca, Sportkanie po latach. Wiemy już na pewno, że książka powinna ukazać się w twardej okładce koło 25 września 2007.
Czy zatem czeka nas przeniesienie powieści o Gwieździe Śmierci (dotychczas zapowiadana pierwotnie na 2 października, później na 30 października) na rok 2008, a "Force Unleashed", bo taki jest tytuł powieści bazującej na grze, będzie tą oczekiwaną ostatnią nieznaną książką w tym kontrakcie, czy nie, z pewnością zobaczymy.

Wygląda na to, że więcej jest do ujawnienia, niż się obecnie wydaje. Na Amazonie, udało się zlokalizować Force Unleashed pod zagadkowym tytułem: Untitled Del Rey MM #1, acz co ciekawe, jest również szykowany Untitled Del Rey MM #2 tyle, że już w paperbacku.
To jeszcze nie koniec, bo dostaniemy prawdopodobnie album "The Force Unleashed: The Art of Game" aurostwa Hadena Blackmana i Bretta Rectora, no i oczywiście komiks. W każdym razie czekamy na oficjalne i mniej oficjalne zapowiedzi.
KOMENTARZE (20)

Książki

Komandosi Republiki. Potrójne Zero w księgarniach

2007-02-10 14:23:00

Kilka dni temu w księgarniach na terenie całego kraju ukazała się powieść "Komandosi Republiki. Potrójne Zero". Jej cena wynosi 39,80 zł, a długość to 488 stron. Do książki dołączone zostało krótkie opowiadanie pt. "Drużyna Omega: Cele", a także glosariusz. Tłumaczeniem całości zajął się Andrzej Syrzycki.

Po eksplozji na Coruscant komandosi Republiki muszą odnaleźć i unieszkodliwić sprawców. Wspólnie z dwojgiem rycerzy Jedi i dwoma byłymi szkoleniowcami żołnierze z Drużyn Omega i Delta zastawiają pułapkę. Sukces ich akcji nie musi się przyczynić do zwycięstwa w Wojnach Klonów, ale porażka będzie oznaczała nieuchronną klęskę.
KOMENTARZE (24)

Książki

Republic Commando: True Colors

2007-02-10 14:13:00 StarWars.com

Miłośnicy dwóch pierwszych tomów "Komandosów Republiki" już latem będą mieli możliwość zakupienia w orginale trzeciej części cyklu napisanego przez Karen Traviss. "True Colors" ukaże się w miękkiej oprawie na początku sierpnia. Obok możecie zobaczyć okładkę książki. Tak jak i w dwóch poprzednich tomach, jej wykonaniem zajął się Greg Knight.

W walce Wielkiej Armii Republiki przeciwko Separatystom jedną z głównych ról odgrywają specjalne jednostki klonów-komandosów. Jednak ich misje nigdy jeszcze nie były tak brawurowe i niebezpieczne jak teraz. Widmo porażki zaczyna coraz bardziej zagrażać Republice, a członkowie Drużyny Omega odkrywają coś, co może nadszarpnąć ich lojalność.

Gdy zacierają się granice pomiędzy przyjaciółmi i wrogami, obywatele - od cywilów i sierżantów do Jedi i generałów - stają przeciwko nowemu wrogowi: własnemu zwątpieniu. Prawda jest delikatnym i niestałym złudzeniem, a tylko nadchodzące piekło ukaże prawdziwe oblicze obu stron konfliktu.

KOMENTARZE (27)

Książki

"Allegiance" do kupienia w USA...

2007-02-02 21:50:20 RI

30 stycznia w sprzedaży nakładem wydawnictwa Del Rey ukazało się wydanie najnowszej powieści z uniwersum Star Wars (w wersji hardcover) autorstwa utytułowanego twórcy Trylogii Thrawna - Timothy'ego Zahna. W Star Wars: Allegiance, dziejącej się pomiędzy "Nową Nadzieją", a "Imperium Kontratakuje" (dokładnie sześć miesięcy po Bitwie o Yavin między komiksami Empire #19: Target Vader i Empire #20-21: A little Piece of Home), Luke Skywalker wciąż jest jeszcze adeptem sztuk Jedi, Han Solo nie jest do końca przekonany czy chce dołączyć do Sojuszu Rebeliantów, a księżniczka Leia pomaga w działalności Rebelii wciąż zastanawiając się, czemu Han jest taki denerwujący. Tymczasem młoda Mara Jade jest jednym z najbardziej wartościowych agentów Imperium, a grupa szturmowców decyduje się na wymierzenie sprawiedliwości na swój sposób. Polskie wydanie tej powieści przewidywane jest na 2008 rok.
KOMENTARZE (22)
Loading..