TWÓJ KOKPIT
0

Książki

"Darth Plagueis" anulowany...

2007-03-29 14:06:59 Ricky Skywalker

Na swoim blogu Sue Rostoni przedstawiła plan wydawniczy książek Star Wars do końca 2009 roku. Niestety czeka nas w tym jedna niemiła niespodzianka. Popatrzcie sami:

1 maja 2007 - Betrayal TPB oraz Star Wars: The Prequel Trilogy (TPB omnibus)
29 maja 2007 - Legacy of the Force 5: Sacrifice (hardcover)
26 czerwca 2007 - Darth Bane: Path of Destruction (TPB)
28 sierpnia 2007 - Legacy of the Force 6: Inferno (TPB)
25 września 2007 - Death Star (TPB)
30 października 2007 - Republic Commando: True Colors (TPB)
27 listopada 2007 - Legacy of the Force 7: Fury (TPB)
styczeń 2008 - Allegiance (TPB)
marzec 2008 - Legacy of the Force 8: Revelation (TPB) oraz The Force Unleashed (hardcover)
maj 2008 - Legacy of the Force 5: Sacrifice (TPB)
czerwiec 2008 - Legacy of the Force #9 (hardcover)
lipiec 2008 - Coruscant Nights: Jedi Twilight (TPB)
sierpień 2008 - Republic Commando #4 (TPB)
wrzesień 2008 - Coruscant Nights #2 (TPB)
październik 2008 - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (hardcover)
listopad 2008 - Coruscant Nights #3 (TPB)
grudzień 2008 - Death Star (hardcover)
styczeń 2009 - The Force Unleashed (TPB)
luty 2009 - nieznany hardcover
kwiecień 2009 - Legacy of the Force #9 (TPB)
sierpień 2009 - Luke Skywalker and the Shadows of Mindor (TPB)
listopad 2009 - nieznany hardcover (TPB)

Jak niestety widać powyżej nowela "Darth Plagueis", mająca przybliżyć nam postać tego Lorda Sithów, mistrza Dartha Sidiousa, została skasowana, w związku z czym mamy jeszcze jeden nieobsadzony hardcover. Jako powód Sue podała opinię, że nie nadszedł jeszcze czas by odkryć jego postać oraz przeszłość Lorda Sidiousa. Czy ma to może związek z nadchodzącym serialem - nie wiadomo. Natomiast o samym niedoszłym autorze powieści, Jamesie Luceno, Rostoni powiedziała, że jeszcze pojawi się w uniwersum Star Wars, jako że nikt nie chce go stracić.

Cóż, pozostaje nam tylko trzymać kciuki i mieć nadzieję, że genialna Sue pewnego dnia nie postanowi skasować także nowej książki Stovera...
KOMENTARZE (38)

Książki

Dziedzictwo Mocy 2: Więzy krwi w tłumaczeniu

2007-03-26 16:35:00 Andrzej Syrzycki

Nie tak dawno temu pisaliśmy o zapowiedzi nowej książki Timothy'ego Zahna "Poza galaktykę", tymczasem w dniu dzisiejszym do tłumaczenia trafił drugi tom serii "Dziedzictwo Mocy", którego autorką jest Karen Traviss. Mowa tu oczywiście o "Więzach krwi" (Bloodlines). Autorem polskiego przekładu jest Andrzej Syrzycki, a książka pojawi się w księgarniach najprawdopodobniej w listopadzie, choć może to jeszcze ulec zmianie.

Oto pozostałe zapowiedzi wydawnictwa Amber na ten rok:
 • 10 kwietnia - "Poza galaktykę"
 • Czerwiec - "Dziedzictwo Mocy 1: Zdrada"
 • Sierpień - "Darth Bane: Path of Destruction"

  Więcej szczegółów znajdziecie tutaj>>>.
  KOMENTARZE (24)
 • Książki

  Książkowe wieści nie tylko od Sue

  2007-03-25 21:49:00

  Ten miesiąc zaczął się od enigmatycznej wiadomości - nowy przewodnik Jak donosił TheForce.Net, na stronach Random House (Del Rey) można znaleźć zapowiedź kompletnie nowego przewodnika – „Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force”, aurostwa Rydera Windhama. Będzie to pierwszy nowy przewodnik od czasu „wznawiania” i poprawiania starych. Powinien pojawić się w sklepach 20 listopada. Więcej, pojawiło się na StarWars.Com, a teraz możeczie przeczytać tutaj.

  Tymczasem Sue Rostoni znowu nadaje. Oto kolejna garść newsów z oficjalnej. Otóż jak donosi nasza „ukochana” redaktorka, obrazek, który ma trafić na książkę o Gwieździe Śmierci jest już ukończony. Teraz czekają jedynie na zatwierdzenie loga itp. Co ciekawe (i zaskakujące) będzie on przedstawiał Gwiazdę Śmierci i nie będzie na nim ŻADNEJ postaci. Ma trochę przypominać „Poza galaktykę” (czy jak to tam po polsku ostatecznie przetłumaczą).

  Sue podała jak się wstępnie kształtuje jesienny harmonogram wydawniczy, przynajmniej jeśli chodzi o dorosłe powieści.

  Sierpień – „Republic Commando: True Colors” Karen Traviss
  Wrzesień – Legacy of the Force #6: Inferno Troya Denninga
  Październik – The Force Unleashed Seana Williamsa
  Listopad – Legacy of the Force #7: Fury Aarona Allstona (oraz paperback Dartha Bane’a Drew Kapryshyna)
  Grudzień – Death Star Steve’a Perry’ego i Michaela Reavesa

  Sama powieść „Death Star” (taki będzie finalny tytuł) ma się zacząć tuż przed IV Epizodem, a skończyć w momencie wybuchu. Czy zatem wcześniejsza historia będzie retrospektywą? Choć z tego ostatniego Sue starała się wymigać. Manuskrypt miał 414 stron.

  Fani Imperium Ręki sobie poczekają, bo w obecnych planach nikt nie zamierza w ogóle ruszać tego tworu.

  Podczas Celebration 4 będzie panel poświęcony Legacy of the Force. Jeśli do tego czasu zostanie znaleziony tytuł ostatniej części, zostanie on ujawniony.

  Po Exile porzucono pomysł z dwoma postaciami na okładkach. Reszta będzie mieć jedną. Okładka Inferno jest w kolorach pomarańczowym i czerwonym, a Fury – niebieskim i czarnym. Sue tylko dodała, że ma ochotę przyznać, że brakuje im postaci na okładkę.

  Wojny Klonów 3-D będą miały swój program wydawniczy, ale na razie nic do ujawnienia w tej sprawie.

  Okładki do Inferno i Fury zobaczymy dopiero po Celebration 4. Do Luke Skywalker – tylko wtedy, gdy zostanie do tego czasu ukończona.

  True Colors zaczyna się w 470 dniu po bitwie o Geonosis.

  Dodatkowo nieoficjalnie na forum Sue Rostoni napisała, że cały program związany z grą Force Unleashed został przesunięty na rok 2008. Na wiosnę i radziłą nie interpretować tego jako lutego 2008. Powiedziała także, że zmiana ta poniesie ze sobą inne zmiany w harmonogramie wydawniczym, o którym pewnie napisze niebawem. Więc powyższy harmonogram należy traktować jako draft!

  Dodała także, by nie spodziewać się nowego przewodnika po planetach, ale swoistego atlasu.

  I na koniec jeszcze jedna informacja. Na brytyjskim amazonie znalazł się synopis powieści Coruscant Nights I: Jedi Twilight Michaela Reavesa, która powinna ukazać się w USA w przyszłym roku.

  To przygoda dla fanów Dartha Vadera i mrocznych czasów Imperium! Trzy powieści, w których występuje Jedi Jax Pavan, droid I-5 oraz dziennikarz Den Dhur, którzy próbują przetrwać trwającą czystkę Jedi, dowodzoną przez Dartha Vadera, tuż po wydarzeniach „Zemsty Sithów”. Opowieść strukturalnie przypomina starodawne powieści kryminalne, w których nasz bohater Jax i jego przyjaciele próbują pomagać innym Jedi i zwykłym ludziom, podczas gdy ścigający Darth Vader stara się zniszczyć pozostałości zakonu.

  Swoją drogą na brytyjskim Amazonie można to zamówić bez pre-orderu, tylko teraz, zapewne to błąd, ale jeśli nie to za jakiś czas sprostuję ;). Czasem trzeba podchodzić z rezerwą do tych opisów, choć brytyjski Amazon w przeciwieństwie do amerykańskiego, sprawdził się wielokrotnie częściej.

  Temat na forum Na koniec jeszcze pierwsze spojrzenie na Inferno.
  I choć oficjalna strona Gwiezdnych Wojen często jest pierwszym miejscem, gdzie możemy dowiedzieć się o nowościach książkowych, zarówno w czasie planowania, jak i w czasie ich produkcji, to trzeba pamiętać, że sam proces tworzenia powieści jest długotrwały i skomplikowany. To właśnie na jego potrzeby tworzy się także promocyjne i robocze okładki, czy wstępne opisy, które właściwie niewiele mówią, mają jedynie na celu uzmysłowić potencjalnemu nabywcy i sprzedawcom, że taka książka niebawem się pojawi. Tak bywa też z okładkami, czasem pokazuje się taką, która przed drukiem będzie lekko poprawiona, lekko podrasowana, a czasem nie ma kompletnie nic wspólnego z ostateczną wersją. Wtedy często pojawia się duży tekst, który ma przygotować czytelnika, na sam fakt książki, bez specjalnego zdradzania fabuły. Tak się właśnie stało z Inferno, gdzie akcja jest jeszcze zbyt gorąca.

  28 sierpnia 2007, rozpęta się piekło w serii Legacy of the Force wraz z wydaniem Inferno Troya Denninga. W odległej galaktyce eksploduje wojna domowa, a ofiary będą po obu stronach konfliktu.

  Aby dowiedzieć się więcej, musicie uzbroić się w cierpliwość. I sprawdzać Starwars.com, zwłaszcza im bliżej będzie daty publikacji. Choć może dowiemy się czegoś na Celebration IV.


  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Zapowiedź ''Poza galaktykę''

  2007-03-21 19:59:33 Amber

  Już 10 kwietnia na półkach polskich księgarń pojawi się kolejna pozycja z serii Star Wars. "Poza galaktykę", bo właśnie taki jest tytuł nowej powieści Timothy'ego Zahna, pojawi się w sklepach już 10 kwietnia. Cena książki będzie wynosiła 39,80 zł, a jej objętość to 360 stron. Tłumaczeniem zajęła się Aleksandra Jagiełowicz.

  Akcja powieści poprzedza wydarzenia "Rozbitków z Nirauan".

  Wielotysięczna misja, którą dowodzi mistrz Jedi Jorus C’baoth, wyrusza kolonizować nieodkryte światy poza znaną galaktyką. Wkrótce Jedi, Chissowie, Vagaari, Lot Pozagalaktyczny, Obi-Wan, Anakin i Darth Sidious spotykają się na granicy Nieznanych Regionów – w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. A na skraju galaktyki gromadzą się tajemnicze siły zbrojne przybyszów z daleka.

  KOMENTARZE (69)

  Książki

  Kompletne niesamowite przekroje w sprzedaży

  2007-03-19 20:39:00

  Od dziś w USA do nabycia jest najnowszy zbiorczy album DK, tym razem składający się z Niesamowitych przekroi. Poza przedrukiem 4 standardowych albumów:

  Gwiezdne Wojny Niesamowite przekroje Przewodnik po pojazdach i statkach Gwiezdnych Wojen - David West Reynolds
  Gwiezdne Wojny Część I Niesamowite przekroje Przewodnik po pojazdach z filmu Gwiezdne Wojny: Część I - David West Reynolds
  Gwiezdne Wojny Atak klonów Niesamowite przekroje Przewodnik po pojazdach i statkach z filmu Gwiezdne Wojny Część II - David West Reynolds
  Oraz albumu z trzeciej części, dostaniemy kilka nowych pozycji, a także poprawione dane w starych.
  Dodatkowo w USA ukazało się wznowienie Star Wars: The Visual Guide Rydera Windhama z tajemniczym dopiskiem "Special Edition". Zapewne jest to wersja wzbogacona o kilka stron.


  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Zapowiedź "Jedi vs. Sith: The Essential Guide to the Force"...

  2007-03-18 11:12:15 RI

  Po okresie wznawiania i poprawiania starych przewodników w końcu przyszła pora na coś nowego. I tak oto niebawem będziemy mieć większy autorytet w sprawach Mocy niż sam mądry i potężny Mistrz Yoda, i do tego na naszych półkach. Wszystko to dzięki wydawnictwu Del Rey, które postanowiło rozszerzyć swą serię przewodników o nową pozycję: „Star Wars: Jedi vs. Sith – The Essential Guide to the Force”. Autorem jest Ryder Windham, który tym razem zajmie się tym najbardziej słynnym, ale i najbardziej tajemniczym aspektem Gwiezdnych Wojen, w którym poznamy wizję najznakomitszych umysłów Sithów i Jedi z odległej galaktyki. Odkryjemy też historię Jedi i ich wrogów, od najdawnijeszych czasów, bitew jasności z ciemnością, zapisanych w dawno zapomnianych Holokronach, a także poznamy historię takich postaci jak Obi-Wan Kenobi i Leia Organa, oraz ich związki z Mocą. Poznamy także techniki komplementacyjne i użycia Mocy, walkę na miecze świetlne z użyciem różnych form walki, a dla naprawdę dzielnych ścieżkę ciemnej strony i techniki Sithów.

  Album będzie bogato ilustrowany przez Tommy’ego Lee Ewardsa i Chrisa Trevasa. Pojawi się w listopadzie 2007. Przypomnijmy, że sam autor – Ryder Windham - jest jednym z tych, którzy napłodzili w świecie Gwiezdnych Wojen najwięcej pozycji, acz większość z nich jest przeznaczonych dla zdecydowanie młodszego czytelnika, jak chociażby młodzieżowe adaptacje Klasycznej Trylogii, słowniki obrazkowe czy komiksy "Qui-Gon Jinn" oraz ceniony "Jix - Agent Imperium". Pracuje też obecnie nad tajemniczą „Darth Vader Saga”, choć pewnie skończy się ona na kolejnych książkach dla młodzieży.
  KOMENTARZE (26)

  Książki

  "Last of the Jedi 7: Secret Weapon" w USA...

  2007-03-18 10:53:53 RI

  Od niedawna w USA można kupować (i sprowadzać) siódmy tom dziesięciotomowego młodzieżowego cyklu autorstwa Jude Watson, którego akcja koncentruje się na przygodach Rycerza Jedi Ferusa Olina po wydarzeniach z "Zemsty Sithów". Okładkę obecnego tomu zaprojektował Phil Falco, a zilustrował Drew Struzan. Poniżej opis fabuły:

  Imperium planuje w tajemnicy nową broń, a nadzorem jej budowy zajmują się Darth Vader oraz Wielki Moff Tarkin. Dołącza do nich nie kto inny jak były uczeń Jedi oraz przywódca Rebelii Ferus Olin. Jednak czy Olin faktycznie jest po ich stronie, czy jest tylko podwójnym agentem usiłującym wyjawić plany Imperium?

  Ósmy tom zapowiadany jest na sierpień 2007.
  KOMENTARZE (10)

  Książki

  Timothy Zahn o Allegiance

  2007-03-10 22:51:00

  Na oficjalnej przy okazji premiery Allegiance znalazł się wywiad z Timothym Zahnem a propos tej powieści. Poniżej jego tłumaczenie.

  Allegiance (Lojalność) dzieje się między IV a V Epizodem, Nową Nadzieją a Imperium Kontratakuje. Oczywiście te dwa filmy nałożyły pewne ograniczenia na to, co mogłeś zrobić w powieści, w szczególności z akcją czy rozwojem postaci. Jak sprostałeś temu zadaniu?

  Rozwój postaci wcale nie był tak trudny, ponieważ miałem punkty wejścia i wyjście, nad którymi mogłem pracować. Jedyne co mi pozostało, to interpolacja tego, jak postaci mają rozwijać swoje relacje w czasie trwania Allegiance.
  Z akcją było jeszcze łatwiej, ponieważ wiemy, że Imperium było w tym czasie wszechpotężne, a Sojusz Rebeliantów dopiero się kształtował z rozrzuconych po galaktyce wszelakich grup oporu. (Tu warto zauważyć różnorodność insygniów pilotów na Yavinie, w porównaniu z mundurami Rebelii w późniejszych filmach. Często różne rzeczy stały się potem jednym.). Te dwa fakty stały się moimi głównymi politycznymi i militarnymi wyznacznikami.
  A ponieważ akcja dzieje się na planetach nie wspomnianych w filmach, nie muszę się martwić o mniejsze historyczne detale, które mogą potem być wmieszane w akcję, jak choćby Bespin.


  Czy Allegiance to samodzielna powieść, czy pierwsza z nowej serii?

  Z tego co wiem, to samodzielna. Ale jeśli LFL będzie chciał bym napisał kolejną książkę w przyszłości, to byłby dobry początek, do rozpoczęcia dalszych opowieści.

  Fani z pewnością ucieszą się, że Mara Jade pojawia się w Allegiance. Stworzyłeś ją w Dziedzicu Imperium, który się dzieje po Powrocie Jedi. Czy Allegiance jest pierwszym przedstawieniem Mary jako Ręki Imperatora? Czy to właśnie tutaj po raz pierwszy jej ścieżka krzyżuje się ze ścieżką Luke’a. I czy myślisz, że Moc chciała ich jakoś połączyć razem?

  Wierzę, że to najwcześniejsza opowieść o Marze (a przynajmniej moja). Wszystkie inne opowieści z nią, które pisałem, dzieją się podczas lub po Powrocie Jedi. Jednym z powodów, dla których chciałem napisać Allegiance, było to, abym mógł ukazać jej rolę jako Ręki Imperatora, a także ukazać jak mogła służyć Imperium nie dając się mu zwieść i zniszczyć.

  Czy masz jakieś plany, co do następnych przygód zawierających grupę zbuntowanych szturmowców, którzy okrzyknęli się Ręką Sprawiedliwości? Są bardzo zajmującymi postaciami, i to nie tylko dlatego, że miotają się pomiędzy swoim obowiązkiem wobec Imperium a swoim moralnym obowiązkiem wobec siebie samych. To ciekawe rozróżnienie, albowiem Mara również jest wrażliwa, acz wciąż potrafi odseparować Imperatora od ciemnej strony Imperium.

  Ponownie, jeśli dostanę propozycję napisania kolejnej powieści w Gwiezdnych Wojnach, to kierunek, w którym chciałbym zmierzać. Nie tylko dlatego, że sami szturmowcy są intrygujący, i przyjemnie się o nich pisze, ale także dlatego, że klasyczna era filmów ma wciąż jeszcze potencjał, nie tylko dlatego, że Wielki Admirał Thrawn gdzieś kryje się zakamarkach.

  Czy podobnie jak w obecnym sezonie „Battlestar Galactica”, nie kusi cię by wpleść aktualne wydarzenia w scenariusze Gwiezdno-wojennych filmów i powieści? Po pierwsze, czy świadomie próbowałeś stworzyć takie powiązania, czy może nawet wbrew intencją autora, niektórzy czytelnicy i tak je odnajdują? Czy to dobrze, czy źle?

  Nie było świadomych zamiarów odzwierciedlania obecnych wydarzeń czy polityki w książce. (Oczywiście pewną bezcelową wymówką może być to, że minął rok lub więcej od czasu, gdy książka została napisana, do momentu jej wydania, a wydarzenia z pewnością wyprzedziłyby autora).
  Ale większość historii napędzanych lojalnością, zaufaniem, chciwością, zdradą, przyjaźnią, standardami moralnymi, tryumfem nad przeciwnościami, i generalnie wszystkim co dobre przeciw złu, trudno jest dobrej powieści Gwiezdno-Wojennej nie interferować z codziennymi nagłówkami. I myślę, że jedną z podstawowych przyczyn, dla których Gwiezdne Wojny pozostają wciąż popularne i świeże, to fakt, że saga wciąż trafia w te podstawowe ludzkie tematy.
  A poza tym, czy to nie jest właśnie siła SF, aby czytelnik mógł spojrzeć na swój świat z nowej perspektywy, pod nowym kątem?

  Czy masz jakieś swojego informatora o skrywanej przez Del Rey serii Legacy of the Force, która się dzieje czterdzieści lat po Allegiance? W końcu wszyscy piszecie o tych samych postaciach, tylko że tam są oni starszymi i prawdopodobnie mądrzejszymi wersjami.

  Obawiam się, że nie mam nikogo, kto mógłby mi zdradzić plany na dalsze tomy Legacy. Ale nawet gdybym miał, i ci powiedział, prawdopodobnie musiałbym cię zabić.

  Proszę skomentuj obecność Obi-Wana w powieści. Czy on nadal ma aktywną rolę w szkoleniu Luke’a, a przynajmniej bardziej aktywną niż to pokazano w filmach?

  Chciałem pokazać moją własną wizję szkolenia Luke’a po Nowej Nadziei, pokazać jak rozwijał swoje umiejętności pokazane później w Imperium kontratakuje.
  Całość wymagała doskonałego zgrania, są pewne miejsca w pierwszej wersji, gdzie zostałem zmuszony przez Lucasfilm do wycofania się ze swoich wizji roli Obi-Wana. Ale ostatecznie myślę, że udało się nam osiągnąć dobrą równowagę w tym jak Obi-Wan kontynuował szkolenie Luke’a, nie robiąc wszystkiego dla niego.

  Czy Imperator Palpatine przygotowywał Marę Jade do zajęcia miejsca Dartha Vadera?

  Nie, to jasne, że Vader miał własne podejrzenia. Palpatine chciał trzymać Marę pod swoją kontrolą, ale nie jako Sitha. Widzę w niej wielki eksperyment: jeśli był ograniczony do jednego ucznia, może chciał rozszerzyć swą władzę przez strukturę jeden uczeń i grupa mniej potężnych, nie będących Sithami użytkowników Mocy jak Mara.

  A gdzie są C-3PO i R2-D2 podczas akcji Allegiance?

  Niestety, nie mogłem znaleźć żadnej znaczącej roli dla droidów. A ponieważ miałem mnóstwo postaci do rozwinięcia, zdecydowałem się ich pozbyć, miast trzymać jak firankę na oknie. Może są w sklepie jakieś 50,000 kilometrów dalej?

  Napisałeś o Wyprawie Galaktycznej, Admirale Thrawnie i Marze Jade. Jakie są inne rzeczy w uniwersum Gwiezdnych Wojen, zarówno stworzone przez ciebie, jak i nie, które chciałbyś rozwinąć?

  Poza napisaniem czegoś więcej o szturmowcach Ręki Sprawiedliwości, chciałbym bardziej uszczegółowić rolę Chissów i Thrawna w rozwoju Imperium Ręki.

  Recenzja powieści znajduje się tutaj.
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Star Wars. The Force Unleashed: Art of the Game

  2007-03-06 19:14:00 StarWars.com

  Insight Editions - wydawca książek Dressing a Galaxy i Sculpting a Galaxy - w październiku wypuści na rynek album, zawierający arty koncepcyjne z gry "The Force Unleashed".

  Ta bogato ilustrowana książka, która ukaże się w miękkiej okładce powinna zaciekawić nie tylko miłośników gry komputerowej, ale też osoby zainteresowane całym zapleczem jej produkcji. Za projekt "Star Wars. The Force Unleashed: Art of the Game", opowiadającej o trzyletniej produkcji gry od konceptów do ostatecznego rezultatu, odpowiadają W. Haden Blackman oraz Brett Rector.

  Album zawierał będzie wiele unikatowych rysunków, trójwymiarowe ujęcia oraz zdjęcia z produkcji. Gra, tworzona pod okiem samego George'a Lucasa, będzie pełna technologicznych innowacji w dziedzinach takich jak cyfrowa fizyka, efekty wizualne czy sztuczna inteligencja, a ich tajemnice poznają także czytelnicy. Fani Gwiezdnych Wojen zostaną zabrani w podróż do wcześniej nieznanych terytoriów, gdzie poznają światy, postaci oraz pojazdy zupełnie nowe dla odległej galaktyki.

  "Star Wars. The Force Unleashed: Art of the Game" zawierał będzie 224 strony i ukaże się za oceanem już w październiku.
  KOMENTARZE (7)

  Książki

  Star Wars: The Force Unleashed - książka

  2007-03-06 16:13:00 StarWars.com

  Wraz z wydaną w listopadzie grą następnej generacji, "Star Wars: The Force Unleashed", LucasArts napisze kolejny rozdział w Gwiezdnej Sadze. W grze, której akcja rzuci nowe odkrycia na galaktykę Gwiezdnych Wojen, każdy z graczy odnajdzie się jako "tajny uczeń" Dartha Vadera. Historia, stworzona pod kierownictwem samego George'a Lucasa, będzie miała miejsce podczas nieeksplorowanej do tej pory ery, pomiędzy "Zemstą Sithów" a "Nową Nadzieją". Gracze będą pomagać Darthowi Vaderowi w jego krucjacie przeciwko Jedi... oraz staną przed decyzjami, które mogą zmienić ich przeznaczenie.

  Oficjalna książka "The Force Unleashed" autorstwa Seana Williamsa (trylogia Heretyk Mocy) opisze wydarzenia z gry, ale także dostarczy nam szczegółów, których próżno szukać w produkcie LucasArts. Jednak, mimo iż sama gra zawierała będzie szereg różnorakich zakończeń, czytelnicy znajdą w książce tylko jedno - będące zarazem tym kanonicznym - które ukształtuje wydarzenia w galaktyce Gwiezdnych Wojen na przyszłość.
  KOMENTARZE (19)
  Loading..