TWÓJ KOKPIT
0

Książki

The Making of Star Wars

2007-04-29 22:14:00

W USA ukazał się album z okazji 30 lecia sagi - The Making of Star Wars. Jest to pierwsza oficjalna historia powstawania tego filmu, wszystkie inne miały juz takie książeczki (acz w przypadku TESB i ROTJ praktycznie niedostępne).
Autor - J.W. Rinzler
Wydawca - Del Rey
Cena okładkowa - 75 USD


KOMENTARZE (0)

Książki

Death Star - okładka

2007-04-17 17:34:00 RandomHouse

Już w październiku za oceanem ukaże się książka autorstwa Michaela Reavesa i Steve'a Perry'ego, opowiadająca historię Gwiazdy Śmierci. Według Sue Rostoni akcja książki rozpocznie się niedługo przed Nową Nadzieją, a zakończy wraz z wybuchem stacji, jednak niektóre fragmenty, pojawiające się w formie retrospekcji, cofną nas aż do czasów sprzed Wojen Klonów. Okładkę, która niedawno pojawiła się na stronie internetowej RandomHouse, możecie zobaczyć poniżej.


KOMENTARZE (35)

Książki

Coruscant Nights: Jedi Twilight - okładka?

2007-04-17 14:32:00 Orbikart

Jakiś czas temu na forum StarWars.com, Sue Rostoni napisała, iż autorem okładek do serii książkowej "Coruscant Nights" będzie Glen Orbik. Pierwsza z książek - "Jedi Twilight" - jest już napisana, przeszła także edycję. Dzielni fani rozpoczęli więc poszukiwania okładki. Oto, co udało się odnaleźć na stronie Glena Orbika:Czy właśnie ten art znajdzie się na okładce tomu pierwszego? Dowiemy się już niedługo. Poniżej możecie zobaczyć plan wydawniczy serii w USA.

 • lipiec 2008 - Coruscant Nights: Jedi Twilight
 • wrzesień 2008 - Coruscant Nights: Chiaroscuro (tytuł nieoficjalny)
 • listopad 2008 - Coruscant Nights: Patterns of Force (tytuł nieoficjalny)
  KOMENTARZE (32)
 • Książki

  ''Poza galaktykę'' w sprzedaży

  2007-04-10 14:15:00 Amber

  Od dnia dzisiejszego, w księgarniach na terenie całego kraju, będzie można zakupić nową powieść Timothy'ego Zahna, zatytułowaną "Poza galaktykę". Oto opis z odwrotu okładki:

  Akcja powieści poprzedza wydarzenia "Rozbitków z Nirauan".

  Wielotysięczna misja, którą dowodzi mistrz Jedi Jorus C’baoth, wyrusza kolonizować nieodkryte światy poza znaną galaktyką. Wkrótce Jedi, Chissowie, Vagaari, Lot Pozagalaktyczny, Obi-Wan, Anakin i Darth Sidious spotykają się na granicy Nieznanych Regionów – w niewłaściwym miejscu i niewłaściwym czasie. A na skraju galaktyki gromadzą się tajemnicze siły zbrojne przybyszów z daleka.


  Objętość książki to 360 stron, a jej cena detaliczna wynosi 39,80 zł.
  KOMENTARZE (59)

  Książki

  Zupełnie nowa książka - UPDATE - PRIMA APRILIS!

  2007-04-01 18:01:00


  Parę miesięcy temu ta wiadomość obiegła już cały internet, ale teraz została potwierdzona przez Sue Rostoni. Z okazji 30-lecia pierwszej części Gwiezdnych Wojen, ukaże się powieść będąca adaptacją książkową gry komputerowej. Będzie to adaptacja popularnej, sprzedanej w ponad milionie kopii, grze "Lego Star Wars". To nie pierwsza książka, której inspiracją była gra, wcześniej były "Riuny Dantooine" na podstawie "Star Wars: Galaxies", oraz oczywiście seria książek "Komandosi Republiki" na podstawach gry o tym samym tytule.

  Co więcej autorem tej książki ma być sam James Luceno, któremu ostatnio anulowano książkę "Darth Plagueis", mającą przybliżyć nam postać tego Lorda Sithów, mistrza Dartha Sidiousa, a w zamian dano ten klasyczny temat.

  Planowana premiera ksiązki to grudzień 2007.


  UPDATE:

  Tutaj z prawdziwą przykrością musimy zdementować doniesienia o książce Lego :( Chociaż kto wie, być może kiedyś Sue Rostoni otrzyma taką właśnie wizję Mocy... Wszak komu potrzebny Darth Plagueis czy nowy Stover kiedy można przedstawić Star Wars z punktu widzenia plastikowych ludzików! I to mówiących po duńsku... Z tą myślą żegnamy Was i jeszcze raz dziękujemy za świetną zabawę z okazji 1 kwietnia :)

  PRIMA APRILIS!

  Pozdrawiamy,
  ekipa Bastionu Polskich Fanów Star Wars
  KOMENTARZE (27)

  Książki

  "New Era, New Way" - UPDATE - PRIMA APRILIS!

  2007-04-01 12:17:58 Del Rey

  Przed kilkoma dniami informowaliśmy o anulowaniu powieści opisującej historię Darth Plagueisa i przedstawiliśmy plan wydaniczy książek Del Rey'a. Prócz tytułów kontynuacji znanych serii (Legacy of the Force, Republic Commando), niewiadomą okazała się też pozycja zaplanowana na luty 2009. Jak się okazuje, będzie to powieść "New Era, New Way", umiejscowiona pomiędzy Zemstą Sithów a Nową Nadzieją. Oto jej krótka zapowiedź, jaka obiegła sieć:

  Gdy pełną władzę przejmuje dwóch Sithów, Galaktyka nie może pozostać taka sama. Ostatni obrońcy wolnych światów, Rycerze Jedi, zostali wytępieni, a ich niedobitki walczą o życie. W tym czasie senatorowie, świadomi zagrożenia ze strony Imperatora, próbują dalej pracować. Jednak niektórzy z nich skrywają tajemnice, jakie mogą stać się dla nich wyrokiem śmierci. Dla każdej istoty żyjącej w kajdanach imperialnego ładu rozpoczyna się nowa era i nowa droga... Wielokrotnie okaże się to droga zgubna.

  Nie jest znany póki co autor powieści.


  UPDATE BY FETT:

  Słowo wyjaśnienia do powyższego newsa, który - jak kilka innych - jest dowcipem z okazji 1 kwietnia. Wspomniana powieść powstanie, jednak:
  • Jej tytułem nie będzie New Era, New Way;
  • Nie będzie to książka wydana przed Del Rey, ale tekst fanowski;
  • Premiera będzie miała miejsce w lipcu/sierpniu bieżącego roku;
  Prawdą jest, iż fabuła umiejscowiona zostanie pomiędzy Zemstą Sithów a Nową Nadzieją, jednak pojawią się też nawiązania tak do okresu wcześniejszego, jak i późniejszego. Książka opisze niektóre wydarzenia z perspektywy polityka i senatora, który - jak wielu - nie będzie miał zbyt czystego sumienia. Jednak czym przewinił, komu i jak skończy, o tym dowiecie się wkrótce ;)

  PRIMA APRILIS!
  KOMENTARZE (20)
  Loading..