TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Drew Karpyshyn o ''Rule of two''

2007-09-24 14:52:16 blogs.starwars.com

Na blogu Drew Karpyshyna znalazł się krótki FAQ na temat książki "The Rule of two". Autor na wstępie powiedział, że aktualnie kończy pisać ostatnie rozdziały książki, oraz że nie chce komentować ani projektu okładki, ani samego tytułu książki, które nadal nie są oficjalne. Potem odpowiedział na najczęściej zadawane pytania.
Przestrzegamy czytelników przed ewentualnymi spoilerami.

Czy książka zacznie się dokładnie w tym miejscu gdzie kończy "Droga Zagłady"?
Tak, prawie w tym samym miejscu. Początek dzieje się na Ruusan tuż po odpaleniu bomby myślowej.

Jeśli akcja zaczyna się na Ruusan, to czemu na nieoficjalnej okładce widać dorosłą Zannah (Rain)?
Nie będę dyskutował na temat okładki.

No proszę, nie bądź zgredem.
Eh. Dobra, początkowe rozdziały książki dzieją się tuż po Ruusan, ale dalej akcja dzieje się dziesięć lat później, gdzie Zannah jest już dorosła.

Nie wiem czy poprawnie jest "Rain" czy "Zannah"?
Rain przyjęła imię Zannah kiedy stała się uczennicą Bane'a.

A więc zobaczymy trochę z jej szkolenia?
Tak, widzieliśmy jak Bane stał się tym kim był, teraz zobaczymy jak przemienia Zannah w coś, co jest godne jego dziedzictwa. Nazywam to "Tworzenie Potwora, część II".

A co z wydarzeniami opowiadania "Darth Bane: Odrodzenie zła"?
Tak, zobaczymy jak Bane udaje się na Dxun, a jeśli ktoś nie czytał opowiadania, to nie będę tłumaczył co się tam działo.

Czy zniweczysz je powiązaniami tak, jak zrujnowałeś mój ulubiony komiks - Jedi vs Sith?
Oczywiście, muszę mieć w książce to, czego wymaga ode mnie polisa ciągłości.

Czy Zannah zabije Bane'a i zajmie jego miejsce? Czy może Bane zabije Zannah? Czy ktoś zginie?
Jasne. Przecież wam nie powiem.

Chociaż coś?
Eh. Niech będzie. Ludzie którzy czytali moje wcześniejsze książki, wiedzą, że nie boję się zabić ważnych postaci. A cała zasada Bane'a, zasada dwóch mówi o tym, że uczeń musi w końcu odrzucić mistrza. I nie grają w nic, po czym zwycięzca bierze wszystko. Ale z drugiej strony, gdyby wszystko szło zgonie z planem, byłaby to bardzo przewidywalna historia? Powiedzmy, że mamy kilka śmierci i kilka zwrotów akcji, których czytelnicy nie będą się spodziewać.

Czy możesz jeszcze więcej coś powiedzieć?
Przepraszam, nie mam czasu. Muszę pracować nad powieścią, jeśli nie skończę jej na czas następnym pytaniem będzie, czemu skasowano powieść Drew.
KOMENTARZE (6)

Książki

Allegiance w tłumaczeniu

2007-09-22 15:31:00 Andrzej Syrzycki

Jakiś czas temu pan Andrzej Syrzycki, tłumacz książek z serii Gwiezdne Wojny, poinformował nas, iż otrzymał od wydawnictwa Amber kolejną powieść. Tym razem jest to najnowsza książka Timothy'ego Zahna, zatytułowana "Allegiance". Termin zwrotu gotowego przekładu to koniec stycznia, wobec tego można przypuszczać, że książka pojawi się w polskich księgarniach w pierwszej połowie 2008 roku.

Warto jeszcze wspomnieć, iż drugi tom serii "Dziedzictwo Mocy", "Bloodlines" autorstwa Karen Traviss, ukaże się w Polsce 20 listopada. Wydawnictwo nie zdecydowało się jeszcze, jaki tytuł będzie nosiła powieść w polskiej wersji, jednak z pewnością nie będą to "Więzy krwi", ponieważ książkę o takim tytule Amber wydał kilka miesięcy temu. Z decyzją tą można oczywiście polemizować, lepiej jednak przyjąć ją po prostu za prawdę objawioną. Trzeci tom "Dziedzictwa", "Tempest", dostała pani Aleksandra Jagiełowicz.

O nowościach oraz przybliżonych datach wydania książek będziemy informować na bieżąco.
KOMENTARZE (32)

Książki

Recenzje Pop-Up Guide to the Galaxy

2007-09-19 20:37:00

W sieci pojawiły się już pierwsze recenzje „Star Wars: A Pop-Up Guide to Galaxy”. Będzie to przewodnik po świecie Gwiezdnych Wojen przeznaczony dla najmłodszych odbiorców, zawierać będzie 35 rozkładających się stron, z których składają się pojazdy, stwory czy nawet maska Vadera. Całość podobno jest bardzo szczegółowa. Za tekst i nadzór odpowiada Matthew Reinhart, a za składane kartki papieru artysta Robert Sabuda. Całość pojawi się 9 października i ma kosztować koło 33 USD. Wcześniej o produkcie pisałem tutaj.

Nie jest to pierwsza rozkładówka w świecie Gwiezdnych Wojen, jedną 11 lat temu wydał Dark Horse. Było to Battle of the Bounty Hunters.
KOMENTARZE (0)

Książki

Sue Rostoni zza oceanu...

2007-09-14 23:02:00

Tym razem główny przekaz od niej brzmi „jadę na wakację”. Ale jest też kilka mniej ważnych, choćby na pytanie czy możemy oczekiwać dodatkowych książek osadzonych w Wojnach Klonów (poza aktualnym kontraktem), stwierdziła, że tak. Natomiast być może już we wrześniu poznamy z kim Lucasfilm podpisał licencję na książki po roku 2008 i na jakich zasadach.

Tymaczsem Del Rey i oficjalna nadal nas męczą Legacy i pytaniem jak się ono skończy. Dobrze, czy źle? Tego póki co nie wiemy, ale oficjalna umieściła filmik z Aaronem Allstonem i Troyem Denningiem, którzy przedstawiają Legacy. Niestety nic nowego się nie dowiedzieliśmy, poza tym, że Allston chciałby happy end, a Denning tragedię. A czy to, że ten drugi kończy serię będzie miało na to jakiś wpływ? Zobaczymy. Na razie zostaje filmik.
KOMENTARZE (0)

Książki

Darth Bane: Rule of Two - okładka?

2007-09-13 17:43:52 Random House INC.


Dopiero co polskim fanom dane było zapoznać się z pierwszą książką o mrocznym Darthie Bane'nie, a tu już zapowiada się druga część, znów autorstwa Drew Karpyshyna. Dziś wydawca Random House zaprezentował pierwszą, lecz raczej jeszcze nie ostateczną wersję okładki, która potwierdza prawdopodobny tytuł książki: "Rule of Two". Książka ma się ukazać w zagranicznych księgarniach pod koniec tego roku.
KOMENTARZE (20)

Książki

Nowe: ''Last of the Jedi 8'' i książka o Vaderze

2007-09-06 23:18:17 Amazon.com

Wydawnictwo serii młodzieżowych Scholastic kontratakuje:
Kilka dni temu ukazała się książka "The Rise and Fall of Darth Vader" zapowiadana na październik. Pisaliśmy już o niej: ksiązka opowiada nam o wszystkich wydarzeniach znanych z filmów z punktu widzenia Dartha Vadera. Powieść została wydana w twardej oprawie, a jej autorem jest Ryder Windham.

Z kolei niemal dosłownie przed chwilą ukazał się 8 tom przygód Olina Feruna, czyli serii Last of the Jedi. Książka pod znamienitym tytułem "Against the Empire" zwiastuje wiele godzin dobrej zabawy. Napisała ją stała autorka serii młodzieżowych: Jude Watson. Seria przewidziana jest na 10 tomów. Surowe recenzje wszystkich poprzednich części serii można przeczytać w tym miejscu.

KOMENTARZE (12)
Loading..