TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Książki piszą i wydają UPDATE

2008-10-28 19:54:50 Amazon.com

Dziś całemu światu pokazano kilka ciekawostek książkowych.

Po pierwsze wielu fanów zapewnie ucieszy wiadomość, że dziś w zachodnich księgarniach ukazała się w miękkiej okładce druga część serii autorstwa Drew Karpyshyna: "Darth Bane: Rule of Two". Książka w nowej wersji ma 352 stron, a kosztuje 7 dolarów i 99 amerykańskich centów. Przypomnijmy, że premiera książki miała miejsce w grudniu zeszłego roku.

Po drugie Sue Rostoni ujawniła tytuł książki Paula S. Kempa, o której wiemy, że pojawi się w niej Jaden Korr. Ten tytuł to "Crosscurrent".

Ponadto ujawniono szczegóły dotyczące nowej książki młodzieżowej serii wydawnictwa Scholastic. Książka pod tytułem ''Rebel Force 1: Target'' będzie, wbrew wcześniejszym spekulacjom, jednak napisana przez Alexa Wheelera, będzie miała 176 stron, a przeznaczona będzie dla anglojęzycznych czytelników w wieku 9-12 lat. Amazon zamieścił okładkę i opis książki:

To krytyczny moment w konflikcie między Rebeliantami, a Imperium. Sama Moc powierza swoją równowagę, oraz całą nadzieję galaktyki w przygodach Luke'a Skywalkera, księżniczki Leii, Hana Solo, oraz wielu innych bohaterów....

Książka ukaże się w zachodnich księgarniach na początku stycznia 2009.


UPDATE - 28.10.08, 21:30

Jak się okazuje na Amazonie znalazła się też okładka drugiego tomu serii Rebel Force z podtytułem "Hostage".
Co ciekawe opis książki jest dokładnie taki sam jak tomu pierwszego, autorem też jest Alex Wheeler, a książka też ma mieć 176 stron.
KOMENTARZE (13)

Książki

''No Prisoners'' i ''Outcast'' - opisy książek

2008-10-24 09:27:00 StarWars.com

Choć okładki do dwóch nadchodzących książek - "The Clone Wars: No Prisoners" i "Fate of the Jedi: Outcast" - nie są jeszcze gotowe, na StarWars.com zaprezentowano nam opisy, które pojawią się na ich odwrotach. Tradycyjnie już, ostrzegamy przed SPOILERAMI.

Zaczynamy od "The Clone Wars: No Prisoners", autorstwa Karen Traviss.

Zwykła sesja treningowa zamienia się w pełnowymiarową akcję, gdy Anakin prosi Rexa, by ten na jakiś czas zajął się jego uczennicą, Ahsoką. Rex i Ahsoka, wraz z oddziałem młodych żołnierzy-klonów, dopiero co wcielonych do kompanii Torrent, trafiają na pokład statku "Leveler". Mają odbyć 72-godzinne doszkolenie na ledwo wyremontowanym okręcie, dowodzonym przez kapitana Gileada Pellaeona. Ich prawdziwa próba zaczyna się jednak, gdy krążownik odpowiada na wezwanie pomocy od Mistrza Djinna Altisa - przywódcy dysydenckiej sekty Jedi. Załoga "Levelera" musi uratować pojmanego agenta Republiki, którego tajna misja została odkryta. Po raz pierwszy Ahsoka będzie musiała stawić czoła faktowi, iż wojna przeciwko Separatystom, to nie tylko zmagania klonów z droidami bojowymi. Czasem trzeba także walczyć przeciwko normalnym istotom z krwi i kości.

Trzeci tom serii "The Clone Wars" w Stanach ukaże się 19 maja przyszłego roku. Jednak już jakiś czas wcześniej, bo 24 marca, przeczytać będzie można książkę "Fate of the Jedi 1: Outcast", napisaną przez Aarona Allstona. Oto jej kolejna już zajawka.

Po zakończeniu brutalnej wojny domowej, oraz po uporaniu się ze zniszczeniami, sprowadzonymi przez Dartha Caedusa, Sojusz Galaktyczny jest w kryzysie... i potrzebie. Ze wszystkich zakątków galaktyki na Coruscant przybywają politycy i różnej maści przywódcy wojskowi, by negocjować przyszłość dla swoich zjednoczonych światów. Jednak przyszłość Jedi jest jeszcze bardziej kryzysowa i niepewna.

Przywódczyni Natasi Daala, w szokującym posunięciu, nakazuje aresztowanie Luke'a Skywalkera. Oskarża go o porażkę w kontrolowaniu poczynań Jacena Solo, przez co ostatecznie przeszedł on na Ciemną Stronę i wprowadził rządy terroru jako Lord Sithów. Jednak jest to dopiero początek działań wymierzonych w Jedi przez nieprzychylny rząd i podejrzliwą opinię publiczną. Kiedy Valin Horn, potomek politycznie wpływowej rodziny, dostaje tajemniczego załamania psychicznego, stając się groźnym zbiegiem, cały Zakon trafia na celownik napędzanego przez media polowania na czarownice. Będąc więzionym pod tak poważnymi zarzutami, Luke ma tylko jeden wybór. Musi ubić targ z przywódczynią Daalą; jego wolność w zamian za wygnanie z Coruscant i szeregów Zakonu Jedi.

Teraz, pomimo zakazu wtrącania się w sprawy Jedi, Luke nie może dopuścić do powtórki mrocznej historii. Wraz ze swoim synem u boku, musi rozwikłać szokującą zagadkę, stojącą za zepsuciem i upadkiem Jacena Solo. Jednak sekrety, które odkrywa pośród tajemniczych użytkowników Mocy na planecie Dorin, mogą doprowadzić jego poszukiwania - a także życie - do nagłego zakończenia. W tym samym czasie, kolejny rycerz Jedi, dotknięty tym samym szaleństwem co Valin Horn, zmierza w kierunku Coruscant ze straszliwą misją, która może sprowadzić zagładę na Zakon Jedi i zniszczyć całą galaktykę...

KOMENTARZE (14)

Książki

''Millennium Falcon'' w sprzedaży

2008-10-22 21:31:56

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych miała miejsce premiera nowej książki Jamesa Luceno: Millennium Falcon. Jej akcja dzieje się kilkanaście miesięcy po wydarzeniach przedstawionych w serii „Dziedzictwo Mocy”. Książka ma 336 i została wydana w twardej oprawie, tak zwany hardcover. Można ją nabyć za 26$, polskie sklepy internetowe importują „Millennium Falcon’a” za 70 złotych. Poniżej znajdziecie opis książki, strzeżcie się go jednak, ponieważ zawiera on wiele spoilerów dotyczących nie wydanego w Polsce do końca „Dziedzictwa Mocy”:


(Spoiler): Dwa lata minęły od Spoiler: pokonania Dartha Caedusa, czyli Jacena Solo. Na Hanie i Leii ciężar tragedii upadku ich syna wciąż ciąży bardzo mocno. Koniec spoilera Ale pogodna i kochająca córka Jacena, Allana, którą muszą się teraz opiekować, daje im odrobinę nadziei na lepszą przyszłość. Młoda, żywotna, dociekliwa i silna Mocą dziewczyna dokonuje bardzo ciekawego odkrycia na pokładzie ukochanego statku jej dziadka – zbyt często naprawianego, ale mimo to godnego zaufania słynnego Sokoła Millenium. Rodzina Solów ponownie wyrusza w wielką podróż do nieznanych terytoriów, nieopowiedzianej przygody i niespodziewanych nagród.

Według Hana, który zna każdą śrubkę, każde wgniecenie i każdy najmniejszy wskaźnik w Sokole, dziwne urządzenie, które pokazała mu Allana jest czymś kompletnie obcym. Jednak kłopotliwa obecność tego urządzenia, oraz zaraźliwa chęć Allany, żeby odkryć jego tajemnicę, są nieuniknione. Odpowiedzi należy szukać gdzieś w przeszłości, trzeba więc na nowo namierzyć ludzi, miejsca i wydarzenia, które powiązane są ze statkiem, który zrobił już wszystko, od przemierzenia drogi do Kessel "w mniej niż 12 parseków", aż po pokonanie złowrogiego Imperium.

Od momentu, kiedy Sokół zszedł z linii montażowej na Korelii niczym nowonarodzona istota, wydaje się, że przeznaczone jest mu szukanie kłopotów. Nie minęło wiele czasu gdy frachtowiec YT-1300 z prostego transportowca stał się statkiem przemytniczym. Lecz dopiero jego znalezienie się na Coruscant, podczas szczytu konfliktu między Republiką a Separatystami, rozpoczęło galaktyczną pogoń w kotka i myszkę, której najnowszymi graczami są Han, Leia, Allana i C-3PO. Jednak nie są sami, są też gangsterzy, galaktyczni piraci, politycy, oraz zwykli poszukiwacze skarbów, a wszyscy w desperackim zamachu na najważniejszą misję Sokoła Millenium.

Przez wiele lat i wiele gwiazd, od Światów Środka, po krańce galaktyki, wyścig doprowadzi wszystkich do ostatecznej sytuacji, w której za nagrodę gotowi będą zaryzykować wszystko, żeby znaleźć – i zapłacą każdą cenę, żeby ją mieć.
(Koniec Spoilera)Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Książki

Opis serii Fate of the Jedi

2008-10-19 17:10:00 ClubJade

Jak podaje ClubJade w wychodzącej w USA już we wtorek książce "Millennium Falcon" będzie zamieszczony krótki opis serii "Fate of the Jedi". Możecie go przeczytać poniżej, ale ostrzegamy przed spoilerami.

PRZYSZŁOŚĆ CZEKA...

Minęły dwa lata od śmierci Dartha Caedusa. Przywódczyni Natasi Daala zapoczątkowała okres niespotykanego spokoju w Sojuszu Galaktycznym. Teraz cała galaktyka stoi w gotowości do zawarcia trwałego pokoju, którego tak pożądał Jacen Solo jako Lord Sithów.

W tych nowych czasach, Luke Skywalker będzie musiał walczyć o kontrolę nad Zakonem, który sam stworzył. Po upadku Jacena na Ciemną Stronę, większa część galaktyki widzi Jedi jako samowolnych żołnierzy, zbyt niebezpiecznych i niestabilnych, aby zostawić im pełną swobodę. Pogląd ten podziela również sama Przywódczyni Daala, która przysięgła wprowadzić Zakon pod kontrolę rządu... lub całkowicie go rozwiązać.

Jednak największe zagrożenie dla Jedi pozostaje niewidoczne. Bezcielesne widmo bardziej nawet zabójcze i podstępne, niż Sithowie, nękający Zakon przez tysiąclecia. Obudzone przez Jacena Solo podczas jego pięcioletniej podróży, to ukryte niebezpieczeństwo sięga z najmroczniejszego zakątka galaktyki, atakując rycerzy Jedi na sposoby, które Luke musi jeszcze odkryć. Jednak jeśli wciąż ma pozostawać jakaś nadzieja na odkupienie Zakonu, powinien je udaremnić jak najszybciej...


Przypominamy, że cała seria ukaże się w oryginale w twardych okładkach.

Aktualny plan wydawniczy serii (w którym można spodziewać się dalszych zmian) wygląda następująco:
 • 24 marca 2009 - "Fate of the Jedi 1: Outcast", Aaron Allston
 • 23 czerwca 2009 - "Fate of the Jedi 2: Omen", Christie Golden
 • 28 sierpnia 2009 - "Fate of the Jedi 3", Troy Denning
 • 30 grudnia 2009 - "Fate of the Jedi 4", Aaron Allston
 • 27 kwietnia 2010 - "Fate of the Jedi 5", Christie Golden
 • 27 lipca 2010 - "Fate of the Jedi 6", Troy Denning
 • 26 października 2010 - "Fate of the Jedi 7", Aaron Allston
 • 28 grudnia 2010 - "Fate of the Jedi 8", Christie Golden
 • 29 marca 2011 - "Fate of the Jedi 9", Troy Denning
  KOMENTARZE (20)
 • Książki

  Zapowiedź ''Pogromu Jedi''

  2008-10-17 02:36:00 Wydawnictwo Amber

  Na stronie internetowej Wydawnictwa Amber ukazała się zapowiedź pierwszego tomu trylogii "Noce Coruscant" autorstwa Michaela Reavesa. "Pogrom Jedi" w tłumaczeniu Andrzeja Syrzyckiego, pojawi się w księgarniach już 18 listopada. Książka będzie liczyła 280 stron, a jej cena wyniesie 29,80 zł. Opis z tylnej części okładki możecie przeczytać poniżej.

  Trwają mroczne rządy Imperium. Niemal wszyscy rycerze Jedi zginęli. Jax Pavan jest jednym z nielicznych, którym udało się uniknąć zagłady. Zarabia na życie jako łowca nagród, ukrywa swoją prawdziwą tożsamość i stara się nie dać schwytać żądnym krwi Jedi skrytobójcom.
  Nagle dowiaduje się, że jego dawny mistrz został zabity. Przed śmiercią prosił, aby Pavan doprowadził do końca ważne zadanie. Jax nie ma wyboru. Musi wyjść z ukrycia i spełnić ostatnie życzenie umierającego mentora, ryzykując, że odnajdzie go Darth Vader...


  Streszczenie powieści dostępne jest w tym miejscu>>>.
  KOMENTARZE (23)

  Książki

  Garść nowinek książkowych z kraju i zza wielkiej wody

  2008-10-10 01:31:00 Andrzej Syrzycki i Sue Rostoni

  Wraz ze startem roku akademickiego, w sieci, a także poza nią, zaczął się wysyp informacji o nadchodzących książkach spod znaku "Star Wars", tak w kraju, jak i za granicą.

  Zaczynając od krajowego podwórka, w rodzimym Amberze nastąpiła jedna, acz dość istotna zmiana. Mianowicie do tłumaczenia książek gwiezdnowojennych powróciła Aleksandra Jagiełowicz, która po ponad rocznej przerwie dostała do przekładu długo oczekiwaną powieść Karen Traviss - "Republic Commando: True Colors". Pozycję tę ujrzymy na półkach księgarń najprawdopodobniej w kwietniu. Dla osób spragnionych szybszego wydawania w naszym kraju zaległych powieści, pędzimy z wyjaśnieniem, iż drugi tłumacz nie oznacza wcale, że Amber pragnie nadrabiać zaległości. Książki z serii "Star Wars" nadal ukazywały się będą w liczbie 5-6 rocznie, co może oznaczać tylko kolejne opóźnienia.

  Do przekładu trafił również szósty tom cyklu "Dziedzictwo Mocy". Mowa tu oczywiście o "Piekle" (bo taki będzie jego tytuł) Troya Denninga. Tłumaczeniem zajmuje się nie kto inny, tylko pan Andrzej Syrzycki, który podesłał nam streszczenie książki. Możecie je przeczytać w tym miejscu>>>. "Piekło" w sklepach zobaczymy już w lutym.

  Dalsze plany Amberu pozostają jak na razie w fazie przygotowań, jednak już teraz możemy potwierdzić wydanie książki "The Force Unleashed" w dalszej części roku 2009. Jak tylko dowiemy się czegoś jeszcze, od razu damy znać, jednak od razu można nastawiać się między innymi na kontynuacje "Dziedzictwa Mocy", czy trylogii "Noce Coruscant" Michaela Reavesa.

  Skupmy teraz uwagę na tym co piszczy w trawie za oceanem. Otóż, na sam początek, jak podaje Sue Rostoni na forum Oficjalnej, zmieniony został tytuł drugiego tomu cyklu "Fate of the Jedi". Według naszej ulubionej redaktorki, do akcji książki pani Christie Golden bardziej pasował będzie tytuł "Omen", aniżeli wcześniej zapowiadana "Enigma".

  Zmiana tytułu nie jest jednak jedyną zmianą. W planie wydawniczym Del Reya w ciągu ostatnich kilku dni zaszło sporo rotacji, jeśli chodzi o daty wydania poszczególnych książek z nowego kontraktu. Jest tego zbyt dużo, by wymieniać poszczególne książki, wszystkie aktualne daty znajdziecie więc na naszej podstronie "Zapowiedzi" w tym miejscu>>>. Ogólnikowo można powiedzieć, że m.in. seria "Fate of the Jedi" będzie wychodziła wcześniej, niż to zapowiadano na początku, a opóźnią się książki z cyklu "The Clone Wars".

  Dla osób zajmujących się liczeniem powieści z nowego kontraktu, śpieszymy z wyjaśnieniem, iż książki takie jak "Millennium Falcon" Jamesa Luceno zaliczane są jeszcze w poczet starego kontraktu. Tak więc de facto, nowy kontrakt zaczynamy od książki "Outcast" Aarona Allstona, oraz "Blood Oath" Elaine Cunningham. Ostatnią ogłoszoną do tej pory powieścią nowego kontraktu, jest zapowiadana na czerwiec 2011 roku, książka duetu Michael Reaves i Maya Kaathryn Bohnhoff. Jak napisała Sue, są oczywiście pewne dalsze plany, jednak póki co nie zostaną sprecyzowane, ponieważ albo nie ma jeszcze zakontraktowanych autorów, albo nie do końca zostały ustalone ramy czasowe, lub historie, które mają te powieści opisywać. W dalszej części właśnie o tych ramach czasowych.

  Jak to często bywa przy ogłaszaniu wydarzeń w chronologii nowych, i tym razem powstało trochę zamieszania. Otóż, z punktu widzenia chronologicznego, wydarzenia z serii "Dziedzictwo Mocy" kończą się teraz w połowie roku 41 po Bitwie o Yavin. Akcja "Blood Oath" zaczyna się kilka miesięcy później, a książki takie jak "Millennium Falcon" i pierwsze tomy "Fate of the Jedi", mają miejsce już w połowie roku 43 po Bitwie o Yavin. Dosłownie kilka godzin temu światło dzienne ujrzała też informacja, że książka Michaela Reavesa i Mayi Kaathryn Bohnhoff, zaplanowana na czerwiec 2011, będzie działa się około dwóch lat przed zniszczeniem pierwszej Gwiazdy Śmierci, czyli w podobnych ramach czasowych, co projekt "The Force Unleashed". Zaktualizowaną o ostatnie doniesienia chronologię znajdziecie oczywiście tutaj>>>.

  Kończąc już temat ram czasowych, czas przeskoczyć na okładki książek w nowym kontrakcie. Jak napisała Sue Rostoni, zaakceptowana została już okładka do książki "Blood Oath" Elaine Cunningham. Autorem obrazka jest Dave Seeley, a przedstawia on Zekka, jak to określiła Sue, "w bardzo męskiej pozie, nie będącego już chłopcem, którego znaliśmy kiedyś". Według niej, sama okładka powinna zostać zaprezentowana na oficjalnej w ciągu kilku najbliższych dni. Jeśli chodzi o okładki serii "Fate of the Jedi", to nie zobaczymy żadnej w ciągu najbliższych tygodni. Sue mogła jedynie powiedzieć, że na froncie pierwszego tomu zobaczymy Luke'a Skywalkera. Ponadto, kilka dni temu w Del Reyu odbyło się spotkanie dotyczące właśnie okładek do nowej serii, z którego redaktorka była bardzo zadowolona. Okładki "Fate of the Jedi" mają nieco odbiegać od pozostałych książek gwiezdnowojennych. Jak napisała Sue, będą bardziej dynamiczne, niż te z "Dziedzictwa", które przypominały raczej fotografie. Nie podała jednak nazwiska artysty, który zajmie się ich tworzeniem. Zrobi to dopiero, gdy pierwsza z nich będzie gotowa i zaakceptowana.

  Kilka dni temu Sue otrzymała także manuskrypt książki "Luke Skywalker and the Shadows of Mindor" napisanej przez Matthew Stovera. W tej chwili liczy on sobie 419 stron, jednak zapewne zmieni się to w druku. Zaś co do nadchodzącej powieści o Nomi Sunrider, zapytana o umiejscowienie jej akcji, Sue odpowiedziała, że książka zawierała będzie wydarzenia raczej nie opisywane przez serię komiksów "Tales of the Jedi", ale możemy być pewni, że pojawią się jakieś wzmianki. Całość będzie pisana w stylu "Dartha Bane'a" i być może w tytule zobaczymy zdanie "A novel of the Old Republic", aczkolwiek nazwisko głównej bohaterki się w nim nie pojawi, gdyż zostało zastrzeżone.

  Jak na razie to tyle nowinek. Z pewnością jednak damy znać, jeśli dowiemy się czegoś jeszcze.
  KOMENTARZE (17)

  Książki

  Opis ''The Clone Wars: Wild Space''

  2008-10-09 10:24:19 StarWars.com

  Pojawił się opis i okładka drugiego tomu nowej serii "The Clone Wars" pod tytułem Wild Space autorstwa Karen Miller. Oto i on:

  Separatyści przeprowadzili nagły atak na Coruscant. Obi-Wan Kenobi, ranny w bitwie, nalega, żeby Anakin Skywalker i jego niedoświadczona padawanka Ahsoka zrezygnowali z ryzykownej misji przeciwko Grievousowi. Jednak kiedy senator Bail Organa wyjawia wybuchowe informacje, które mogły przechylić losy wojny na stronę Republiki, Mistrz Jedi zgadza się, żeby mu towarzyszyć w podróży na nieznaną planetę Odległych Rubieży, aby odkryć prawdę. Obi-Wan i Bail nie zdają sobie sprawy z tego, że wkraczają prosto w śmiertelną pułapkę zastawioną na nich przez Dartha Sidiousa...a ucieczka z niej może nie być dobrym rozwiązaniem.

  Ksiązka, co łatwo zauważyć oglądając okładkę, jest silnie zainspirowana serialem i filmem kinowym TCW, więc nie będzie za bardzo nawiązywać do poprzednich książek dziejących się podczas Wojen Klonów, natomiast pojawić się mają znani i lubiany bohaterowie: Padme, Yoda, Hrabia Dooku i wielu innych.

  Ksiązka w USA wydana zostanie w miękkiej okładce, będzie miała 352 strony, a ukaże się później niż zapowiadano - 9 grudnia 2008. Aktualnie nie ma planów wydania tej serii w Polsce.
  KOMENTARZE (18)

  Książki

  Kolejny atak Klonów

  2008-10-04 11:50:00

  W USA pojawiły się kolejne tytuły książkowe, a raczej książeczkowe związane z "Wojnami klonów". Są to: "Operation Huttlet", "Meet Ahsoka Tano", "The Way of the Jedi", "Sticker Storyteller" oraz "Paper Modelling Kit". Ta ostatnia była już w Wielkiej Brytanii jako "Press Out'n'Build".
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Historia LucasArts

  2008-10-03 22:59:00

  Przez ponad 25 lat, LucasArts stworzyło kilka z najwspanialszych gier wszech czasów. Chronicle Books upamiętnia to dziedzictwo w książce "Rogue Leaders: The Story of LucasArts". Nowe i już gdzieś opublikowane wywiady ukazują nam kluczowe kamienie milowe LucasArts, ponad 300 konceptów artystycznych, w tym wiele nigdy nie publikowanych, źródła inspiracji artystów itp.

  Poznamy szczegóły tak wspaniałych opowieści jak "Ballblazer", "Maniac Mansion" czy "The Secret of the Monkey Island", spojrzymy na legendarne tytuły jak "Day of the Tentacle" czy "Sam & Max Hit the Road", "Full Throttle" czy "Grim Fandango". No i oczywiście nie zabraknie czegoś dla fanów Gwiezdnych Wojen i Indiany Jonesa, w tym kilka rzeczy na temat "The Force Unleashed", "Clone Wars: Lightsaber Duels", "Clone Wars: Jedi Alliance" czy nowej gry o Indiana Jonesie.

  "Rogue Leaders: The Story of LucasArts" zawierać będzie także koncepty z 10 nieopublikowanych gier LucasArts, scenariusze czy storyboardy z "Rebel Assault II", oryginalne dokumenty projektowe "Rescue on Fractalus!" i wiele nigdy wcześniej nie ujawnionych klejnotów z archiwum Lucasfilmu.

  Album napisał Rob Smith a słowo wstępne George Lucas. Całość ukaże się w listopadzie nakładem Chronicles Books. Będą dostępne cztery wersje okładek z Vaderem, Guybrushem Threepwoodem, Indiana Jonesem (LEGO) oraz purpurowym Tentaclem (Macuś).
  KOMENTARZE (0)

  Książki

  Kompletna encyklopedia

  2008-10-02 21:50:00

  W 1984 Del Rey opublikowało "A Guide to the Star Wars Universe", była to pierwsza książka zawierająca skatalogowane informacje na temat rzeczy, światów, postaci itp. z fikcyjnego uniwersum Gwiezdnych Wojen. Książeczka miała zaledwie jakieś 900 wpisów i 215 stron. W 1998 jej kolejna edycja zwana już pełną "Star Wars Encyclopedia" miała 354 strony. Teraz w 2008 została podzielona na 3 tomy. Oto przed nami "The Complete Star Wars Encyclopedia".

  Napisana przez Steve'a Sansweeta, Pablo Hidalgo, Boba Vitasa, Daniela Wallace'a, Josha Kishinsa, Mary Franklin oraz Chrisa Cassidy'ego to ponad 1200 stron niesamowitego przewodnika ciągle rozwijającego się uniwersum Gwiezdnych Wojen. Stara się opisać wszystkie postaci, okręty, gatunki, planety i stwory, które powstały przez ponad 30 lat w filmach, powieściach, komiksach, przewodnikach, grach itp. Została podzielona na trzy tomy. Każdy z nich ma inną okładkę, Tom 1 to hasła na litery A-G, drugi to H-O a trzeci P-Z. Całość ukaże się 9 grudnia 2008.


  KOMENTARZE (0)

  Książki

  ''Poświęcenie'' w sprzedaży

  2008-10-01 18:05:21

  Co prawda dzień premiery Dziedzictwa Mocy V: Poświęcenie był w czwartek – 25 września, ale dopiero na początku tego tygodnia książka dotarła do wszystkich księgarni. „Poświęcenie” przetłumaczył Andrzej Syrzycki. Polskie wydanie książki Karen Traviss ma 429 stron i kosztuje 39,80 złotych. Poniżej prezentujemy opis jaki znajduje się na tylnej okładce:

  Trwa konflikt między Galaktycznym Sojuszem a konfederacją zbuntowanych planet. Jacen Solo pragnie tylko jednego: zostać Lordem Sithów. Lecz żeby to osiągnąć, musi poświęcić kogoś bliskiego. Kuszony przez złowieszczą mentorkę, Czarną Lady Sithów, zrobi wszystko, by wkroczyć na drogę Dartha Vadera...

  nasza recenzja „Poświęcenia”
  Temat na forum
  KOMENTARZE (33)
  Loading..