TWÓJ KOKPIT
0

Książki

Premiera oraz fragmenty książki ''Revelation''...

2008-02-27 14:11:58 Oficjalna

Dzisiaj w USA pojawił się w końcu tak wyczekiwany ósmy tom cyklu "Legacy of the Force" autorstwa Karen Traviss zatytułowany "Revelation". Z okazji tego wydarzenia oficjalna zgotowała nam miłą niespodziankę, udostępniając na swoich łamach fragmenty trzeciego rozdziału książki. Ze wspomnianymi wycinkami możecie się zapoznać tutaj. Poniżej zaś przypominamy zarys fabuły:

Ciemny wpływ Jacena Solo zakaził wielu, a zwłaszcza jego najbliższych. Jaina Solo jest zdecydowana położyć kres występkom brata, lecz żeby go wytropić, musi wpierw posiąść nowe umiejętności od osoby, którą uważa za lekkomyślną, odrażającą i niebezpieczną. Tymczasem Ben Skywalker, wciąż nawiedzany przez przeczucie, że to Jacen zabił jego matkę Marę, decyduje się poznać prawdę, nawet za cenę życia. Podczas gdy Luke Skywalker układa niegdyś niewyobrażalny plan w celu obalenia siostrzeńca, zbliża się godzina ostatecznego ujawnienia przeciwników. Galaktyka stała się polem bitwy, gdzie każdy musi zmierzyć się z własną naturą i mrocznymi sekretami, oraz żyć - lub zginąć - wraz z konsekwencjami.

Na dodatek ledwo co zaprezentowaliśmy Wam okładkę, a już mamy zarys fabuły drugiego tomu trylogii "Coruscant Nights" pod tytułem "Street of Shadows":

Po wybiciu większości Jedi w Rozkazie 66, władza Imperium zdaje się nie mieć granic. Lecz jeden Rycerz kontynuuje walkę w słusznej sprawie - bez względu na przeciwności i nawet, gdy wszystko inne zawiedzie. Głęboko w trzewiach Coruscant Jedi Jax Pavan zarabia na życie jako prywatny detektyw i człowiek od wszystkiego dla biednych i ciemiężonych. Tymczasem tajemnicza Zeltronianka o imieniu Deejah ma zlecenie dla Jaxa - odkrycie tożsamości zabójstwa jej ukochanego, artysty Volette'a, brutalnie zamordowanego kilka godzin po triumfalnej premierze jego rzeźby świetlnej wykorzystującej technologię mieczy świetlnych. Odnalezienie sprawców nie będzie łatwe - zbyt wiele tu tajemnic, zbyt wielu podejrzanych i motywów. Ale z pomocą droida I-5YQ i intuicją byłego dziennikarza Dena Dhura, śledztwo prędko nabierze rozpędu. Niestety znacznie potężniejsza siła poluje na Jaxa. To śmiertelna gra w kotka i myszkę, a zegar odlicza do ostatecznego starcia... w którym ktoś uderzy pierwszy i ktoś zginie pierwszy.
KOMENTARZE (32)

Książki

Okładka "Street of Shadows"...

2008-02-26 12:47:13 Random House

Jak w temacie: na stronie wydawnictwa Random House pojawiła się okładka drugiego tomu trylogii autorstwa Michaela Reavesa zatytułowanej "Coruscant Nights". Książka o przygodach Jedi Jaxa "Maxa Payne'a" Pavana ukaże się w USA już 26 sierpnia i będzie liczyć 368 stron w wersji TPB. Jednocześnie przypominamy, że pierwszy tom tej trylogii pod tytułem "Jedi Twilight" pojawi się w Polsce już w listopadzie.
KOMENTARZE (23)

Książki

Zapowiedź "Reckoning" w USA...

2008-02-20 12:46:49 Oficjalna

Oficjalna podała dziś zapowiedź wyczekiwanego ostatniego tomu trwającej już dość długo młodzieżowej serii "Last of the Jedi" wydawnictwa Scholastic, opowiadającej o przygodach jednego z ostatnich Jedi, Ferusa Olina, i jego podwójnej służbie dla Imperatora Palpatine'a. Finalny tom dziesiąty, autorstwa jak zwykle Jude Watson, o nazwie "Reckoning" pojawi się w amerykańskich księgarniach już w czerwcu. Poniżej skrót fabuły:

Gdy Ferus Olin był młodym Padawanem, jego rywalem był uparty uczeń Anakin Skywalker. Teraz Ferus jest starszy i próbuje zapobiec wyginięciu Zakonu Jedi. Jednak jego przeciwnik pozostał ten sam. Anakin Skywalker jest teraz Darthem Vaderem... i chce zniszczenia Ferusa. Oto ostateczne starcie. Na szali leży los galaktyki.
KOMENTARZE (13)

Książki

Przewodnik po grze TFU

2008-02-19 20:19:00

Jeśli nie będzie dalszych opóźnień w kwietniu ukaże się kolejna pozycja z cyklu TFU. Będzie to oficjalny przewodnik po grze - Prima Official Game Guide: Star Wars: The Force Unleashed. Autorem jest Fernando Bueno, a całość będzie kosztować 19,99 USD. Podobne przewodniki powstały do innych gier. Nie jest to w żaden sposób powiązane z kontraktem Del Reya.
KOMENTARZE (0)

Książki

"Nawałnica" w księgarniach...

2008-02-17 14:13:21

Na wypadek, jakby ktoś jeszcze nie wiedział informujemy, że w księgarniach w całej Polsce pojawił się trzeci tom cyklu "Dziedzictwo Mocy" o nazwie "Nawałnica" (oryg. Tempest). Książka ma 320 stron, a jej cena to 29,80 zł. Za tłumaczenie odpowiada pani Aleksandra Jagiełowicz. Poniżej opis z tyłu książki:

Galaktyczny Sojusz atakuje zbuntowaną Korelię. Jej mieszkańcom przewodzi Jacen Solo, uczeń mrocznej Jedi. Jego moc rośnie, a wpływ na Bena Skywalkera staje się coraz silniejszy. Wkrótce Luke musi zmierzyć się więc z najpotężniejszym ze swych wrogów, a Han i Leia – ukrywać się przed bezlitosnym prześladowcą, którym jest ich własny syn.
KOMENTARZE (33)

Książki

Nowa Encyklopedia

2008-02-14 13:12:28 Club Jade

Jak już informowaliśmy w tym newsie trwają obecnie prace nad nową edycją encyklopedii Star Wars.
Nareszcie możemy podać trochę więcej informacji o niej, choć wciąż nieoficjalnych, bo pochodzących z serwisu Amazon.com. Encyklopedia tworzona przez Steva Sansweeta ukaże się pod tytułem The Complete Star Wars Encyclopedia prawdopodobnie 4 listopada tego roku, a więc na początku okresu zwiększonych zakupów związanych ze świętami. Książka będzie liczyła 800 stron, a jej cena w serwisie Amazon.com to 75$.
KOMENTARZE (14)
Loading..